Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Даніелла, 17 Квітень 2010.

Статус теми:
Закрита.
  1. Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Маю старовинний молитовник,яким благословили в 1938р. мою свекруху батьки до шлюбу.Читаю:"Благословенство батька будує доми",каже св.Письмо.Навіть погани високо цінили благословенство родичів.Читаю далі:"Каже четверта Божа заповідь:"Шануй вітця і матір".Апостол каже"хто за своїх не дбає,той гірший від поганина."Кожна мама вкладає в дитину душу і серце,і кожна мама хоче бачити і порадіти за свою дитину,побачити,що її праця принесла обильні плоди.

    ---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:19 ----------

    Мені здається,що мова не йде про забаву,не йдеться й про вибір церкви,на моє тверде переконання право вибору,в якій церкві брати шлюб беззаперечно належить нареченій,просто молодятам треба визначитися в своїх бажаннях і толерантно домовитися з родичами.Самому добре бути тільки в одному місці(...),а по життю йти легше з підтримкою ,я як одиначка в батьків дуже високо ціную родину.Повірте мені,тяжко самому йти по життю,хочеться і радість і печаль з кимось розділити...
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    А я ще раз повторю.
    Я би пішла й не питалася. Адже кожен може до церкви зайти в той момент. А ви би не пішли, Валентино? Бо діти то таке, потому ще й передумають і подякують...


    Я тому й подумала, що проблема десь глибше сидить, раз із того робиться трагедію.
     
  3. Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Четверта заповідь"Чти отця твого і матерь твою,щоби добре тобі було і щобись довго пожив на земли"...Серце матері здатне винести все для того,щоб дитині було добре.Чи пішла би я?Думаю,що ні...Одне,якщо батьки чинять якісь перепони,ставлять якісь умови і т. д.Тобто батьки самі якимись своїми діями провокують конфлікт,в такому випадку у мене вистачило б здорового глузду і сили попросити пробачення за свої дії...Але якщо батьки просто ігноруються ...В такому випадку,як це дико не звучить,скоріше"ні" чим "так"...Ще раз повторюю:"В кожній безвиходній ситуації, як мінімум,є два виходи...."Завжди треба прагнути знайти розумне рішення...
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Це ви просто так повторюєте?
    Я знаю ту заповідь. І цитувала до неї додаток, який батькам дуже корисно пам*ятати.
    От я зараз стараюся другу частину виконувати, а підросте - почну й першу.

    А чому? Власна гордість та образа важливіша? Іншої причини не бачу. Ані розумності в такому рішенні також.

    Просто так нічого не буває. Не буває так, що от "просто".
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    отож-то!

    а я розумію, бо то вона в цей день плакала, а в інший, можливо, рідній дитині жити не давала, і не треба робити вигляд, що такого не буває.
     
  6. Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Нагадаю приказку---Чужу біду руками розведу,а свою і докупи не складу...Легко давать советы другим,но не себе....А якщо мама і перепон не чинила,і зрозуміти старалася,і допомагати старалася,тоді ЯК?Якщо в тяжку хвилину летіла на допомогу,тоді як?Якщо батьки тяжко працювали,відмовляючи собі багато в чому,щоб дати дитині добру освіту(тобто хліб в руки) тоді як?Мама винна????Тато???Чи сучасні погляди наших розумних сучасних(деколи аж занадто) дітей?Чи дасть плід дерево без коріння???Ще раз говорю:завжди можна знайти якесь розумне рішення.Не можна сидіти в черепашці і твердити,що світ--це Я!Світ тому такий гарний,що має багато складових.

    ---------- Додано в 20:23 ---------- Попередній допис був написаний в 20:22 ----------

    Сыр повстречался с молоком ,и отвернулся: НЕЗНАКОМ.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Себто у вас така ситуація була?
    Цікаво, що би ви моєму татові порадили?
    У мене на весіллі теж була одна нецікава ситуація. Я прийняла її такою, як була й не пхалася до вирішування, хоча й не дуже з нею згідна по сьогодні.
    Ви аж так добре знаєте, у кого яка біда? Точно впевнені? :girl_wink:

    Ще раз повторю. Не буває так, щоби щось просто само ставалося. Причина завжди є.
    Ви знаєте ситуацію Даніелли чи говорите гіпотетично? Якщо гіпотетично, то далі не продовжую. Якщо конкретно знаєте, що і як, то й іншим уточніть.

    О, я тому й кажу, що я би пішла на шлюб, навіть якби мене не покликали. І чомусь переконана, що би потім ще й подякували й перепросили. Ви ж самі знаєте, які діти бувають категоричні й поспішні у висновках. :girl_in_dreams::girl_haha:
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2010
  8. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Мені важко навіть уявити, що свого часу я б не захотіла на своєму шлюбі бачити батьків. Навіть більше, якби були якісь причини, що батьки не змогли би бути присутні в той чи інший день - зробила б все можливе, щоб під них підлаштуватися. І не тільки, щоб догодити їм, але й щоб догодити собі(хоч це і звучить егоїстично)
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Ну власне. Тому й цікаво, ЩО могло спричинити таке рішення.
     
  10. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    а я не хочу, і навіть не казатиму, що взагалі така подія в моєму житті відбулась. Покличу лише тата, лише його і бабцю вважаю найближчими родичами (і тітку з вуйком - це якщо про родину). І все. Мені надзвичайно прикро і сумно, і з релігійної точки зору мене це мучить, але є як є. І причини надзвичайно вагомі і важкі. І вважаю, що не лише батьки дітей мають поважати, а я батьки дітям не мають шкодити.

    Словом, особисто я запрошу на шлюб справді важливих, дорогих і люблячих людей, а не тих, яких треба, ким би біологічно чи законно вони мені не були.

    ---------- Додано в 18:22 ---------- Попередній допис був написаний в 18:17 ----------

    бо Ви, Лілю, є мамою в повному значенні слова (принаймні то що я можу читати). Моя мама не ставиться до нас як мама, і не вважає за потрібне поважати нас чи розуміти, і бути мудрою. Бо навіть в 30 я б мала для мами бути дитиною і вона б мала розуміти ті речі, про які Ви пишете. І навіть на мої теперішні вчинки мама мала б реагувати як мама, як старша і мудріша, і йти на контакт з дитиною, чи я помиляюсь?

    Я не захищаю брата Даніелли, я намагаюсь донести, що можливо направду є якісь глибші причини і проблеми, і він не такий поганий, як його тут звинуватили, і як родичі, треба це зрозуміти і поважати, а не ставити себе на якесь почесне місце і хтось щось комусь мусить.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Ну от я власне й маю приклади в родині, коли причини були вагомі й важкі.
    Я тому й не вірю, що "просто" й "з нічого" таке можливо.
    От я того й цитую продовження до "шануй батька й матір".
    Всіляке буває...
     
  12. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

     
  13. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Перечитала все, ніби кожен пише правильно, але тільки зі своєї точки зору, з погляду своєї сім'ї. А чужа сім'я, - темний ліс. Я б сказала, що замало даних для розв'язання завдання та виведення результату.
    Чи кликати батьків на шлюб у церкві? У загальному випадку так. Родичів? У загальному випадку так. Ще забули про хресних.
    У дуже рідкісному випадку традиції у сім'ї гармонійно поєднані з релігійними поглядами. В нас люди чомусь кидаютьсь з крайнощів в крайнощі.
    Знаєте чому колись робили великі весілля? Бо колись подарували більше, ніж витратили на весілля. Бо сусідка зробила дитині весілля, і я мушу. Бо ми були в купи родичів на весіллі, і тепер треба їх всіх запросити. Класичне весілля в українському стилі, то п'яний вуйко з голим торсом що зі всіх сил трясеться під польку... Класичні прийоми тамади на весіллі: дружба обмотує дружку туалетним папером! І наша молодь помалу від того відходить, що в цьому поганого? Весілля в ураїнському стилі то зовсім інший компот, ті традиції всі забули, на такого тамаду треба багато грошей, а про організацію я вже не говорю... За всю свою історію дружки на весіллі, я бачила стільки брєднів, які хотіли видати за українські стародавні традиції, що я розумію чому "наша молодь від того відходить".
    А тепер кульмінація:
    - Мамо, ми не хочемо великого весілля
    - Та як так без весілля, що люди скажуть?
    - Нам всерівно про люди, то наш день.
    - І що навіть тьотів не запросите?
    - Ні тільки батьки і ми.
    - А як без братової третього коліна? А вуйко!
    - Ну якщо так хочете, то запросимо цьоців і дядьків, але буде тільки урочиста частина без застілля.
    - То люди голодні додому поїдуть?Та як так можна? На все хватило, а на весілля не хватить? Та як не хочете, то ми самі зробимо. Бабця на селі заколить свиню, сусідка напече солодкого, та скілько то треба!
    - Ні.
    - То може і нас не треба?! Дочекалася на старості віку, рідні діти людей бояться, весілля потайки!
    Знайома ситуація? У всіх моїх друзів було аналогічно. В одних поки мама поїхала відпочивати, то вони розписались по-шурику, бо в планах було весілля на пару сотень людей... Коли кажеш батькам, що вони на весіллі будуть шанованими гостями, що ніц не треба робити, тільки гарно вбратися і прийти до церкви на таку-то годину, то велика образа, бо традиція цілу ніч пекти пляцки щоб нагодувати пів родини, яка приїде і обсудить...
    Згідна з думкою форумчанки, що не буває диму без вогню, і якщо діти тишком-нишком розписуються, не сказавши батькам, то на то має бути причина. Звісно саме поняття шлюбу при живих батьках, без них, якось в голові не вкладається. Але зараз більшість розписується, а коли влягаються страсті, то вже і шлюб роблять.
    Особисто в моїй сім'ї на розписці брата я не була, ну бо вони якось то буденно сприйняли, брат не запрошував, і я не пішла. Я погладила брату костюм і відправила розписуватись. Хоча на шлюб в церкву теж не запрошував, але пішла, бо так мало бути. А моя мама понині згадує, як так сестра на розписці не була. Конфлікт поколінь?
    І я довіку буду вдячна своїй мамі за слова: "Та запрошуйте кого хочете, можеш навіть мене не кликати, лиш би ти щаслива була. Але повідом, бо хочу щось пам'ятне тобі подарувати." Ну і як таку мамусю на власне весілля не запросити? Але то моя мама трохи заграниці побачила..
    І то тільки одна сторона проблеми. А ситуацій в житті ой як багато буває. І саме смішне, що батьки ніби мають розумніше вчиняти, життєвий досвід і все таке, а чинять так само як діти, дарма що сиве волосся. Прикладом бо треба вчити... А то стикнуться лобами, і хіба повіриш що їх слухати треба?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    А в нас ще й друзі були. І парохіяни. І 3 чи 4ри священики.
    І шлюб під час Літургії...
    І всім дуже сподобалося, пережили як свято й не жалілися, що задовго.
    Мій духівник на проповіді сказав "я дивлюся на вас, і бачу небо!" І ці слова запам*яталися з того дня всім, не лише нашим батькам і бабусям, котрі там плакали від щастя... І я не уявляю, як могло бути інакше.

    Але в різних людей є різні ситуації, тому мій приклад для когось - лише мрія...
    Зрештою, усіх найближчих родичів таки не було, бо не все було солодко й гладко. Таки всіляке буває... Іноді найближчі родичі такі, що й ворогові не побажаєш (то я про своїх пишу, аби хтось на себе не подумав, то уточнюю).
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Все правильно, ви від себе запросите на шлюб тих кого будете вважати за потрібне але ж той шлюб буде відбуватись в якісь церкві, правда? І вона напевне не буде закрита на замок а отже зайти і прийти зможе будь хто навіть стороння людина яку ви не те що не запрошували ба навіть і не знаєте. У нас так було коли ми брали шлюб, то одна жіночка з села де живуть батьки мого чоловіка прийшла без запрошення і попередження на шлюб, тай мало того що прийшла потім на ціле село носила що Андрій відступник і запроданець, бо взяв шлюб в Греко-Католицькій церкві.

    Я не дуже розумію що спричинило поведінку Даніелиного брата і чому невістка вам про це сповістила тай є ще багато тих чому... але погоджуюсь з Лілею що на рівному місці того виникнути не могло. Мусіли бути якісь передпричини що заставили їх так сказати.

    Даніела, а вони сказали що тільки вас не хочуть бачити на шлюбі чи її родина також не піде? Але мені дивно, а що як Шлюб дають під час Служби то що людей до церкви не пускати? Жандармів за дверима виставити???
     
  16. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    та то само собою!
    я ж не кажу, що вижену чи закрию церкву, чи не пущу. Я й наголошую постійно, що не нападаю, не бажаю зла, а захищаюсь. Якщо б прийшла... мабуть це б свідчило про якийсь її жаль... Правда залежить, з якою метою прийшла б...
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А ми не конфліктні. Сказали "добре", але попросили нас зайвими дрібницями не турбувати й забагато народу не кликати.
    Хотіли безалкогольне, батьки спротивилися, ми погодилися, але попросили обмежити кількість алкоголю (нас послухали). Меню скоротили наполовину й дуже добре вгадали, бо столи не ломилися, ціна вийшла людська й лише на 2 чи 3 страви забагато, тобто мало попсувалося.
    Вийшов дуже класний компроміс. І всі були задоволені. Ну, майже всі. Завжди буде хтось, хто образиться, що не запросили. :xaxa:

    Марусю, в Україні шлюб під час служби рідкість. То є окрема 30-хвилинна церемонія. ;)
     
  18. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    То в моєму рідному селі в дочки священника така церемонія була, пів села ішло дивитись. Але коли вона на весілля просила, то практично в кожну хату заходила, людей на шлюб запрошувала, а на гостину тільки комусь особисто запрошення в руки давала. Ото мали люди що потім судити... Бо як так тільки одну людину з хати запросила на гостину))) Так що всім не вгодиш. Зате на весіллі (і я там була, хліб і мед їла)) була лиш виключно молодь, а священники і родичі сиділи за окремим столом, відділеним від решти, і площадок для танців були дві. І навіть пошлі приколи тамади не долітали до вух отців. То було єдине весілля, що мені сподобалось. А ще я пам'ятаю, що якось так вийшло, що я дуже мало подарувала.. хоча з нареченою сиділи за одною партою, чи не мала грошей тоді, чи не планувала іти і не відклала.. Але мені і її батьки, і вона приділили стільки уваги, що я не відчувала себе "чужою", бо для тих людей гроші не мали значення.. Аж заплакала як згадала.. Як рідко так буває в наш час.
     
  19. Nataljchuk

    Nataljchuk New Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Я рахую,що батьки в першу чергу повинні бути на такій події.Таке буває раз в житті,а батьки це не друзі і їм це дуже приємно.
     
  20. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Нє, ну неможу не погодитись що батьки деколи перегинають палку на рахунок великого застілля, купи гостей і так далі....але не можу уявити ситуації що я потай взяла шлюб в церкві, або щоб на цій урочистості були присутні друзі.........а батьки сиділи вдома. Чужа сімя це темний ліс, я повторюсь за WildWind, і можливо є якісь причини...але мені дуже прикро якщо молодь робить такі вчинки через сучасність, щоб бути не такими як всі...а що далі...
     
Статус теми:
Закрита.