Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Даніелла, 17 Квітень 2010.

Статус теми:
Закрита.
  1. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Цілком погоджуюсь. Ми теж не робили весілля і шлюб в рацсі брали вдвох лише. Ми так вирішили, рожичі ображались звісно, але потім зрозуміли. Зрештою у всіх уявлення свої і не варто нав"язувати свою думку. Потім вже вдома зробили вечерю для мам-тат і бабусь з дідусями. В нас на те були свої причини, в когось свої, алк вибір інших треба поважати.
     
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    .... комусь треба батьків постійно поряд, а комусь не треба, і це не показник вихованості чи невихованості, просто така людина. Хтось до батьків звертається по допомогу в першу чергу і всі новини найперше батькам розповідає... а хтось батьків старається нічим не нагружати..... все індивідуально....
     
  3. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Для мене батьки це дорогоцінність в житті так як і мої діти. Я бачу як вони за мене переживають, як радіють коли радію я. При тому всьому ми живемо з моїми і чоловіковими батьками дуууже далеко, вони слова не вставили щоб я чи чоловік зробили так чи так, навіть по телефону чи коли ми до них приїжджаємо. Їх напевне болить щось але вони це тримають в собі. Хіба можу собі дозволити не запросити їх на одруження, це було б гріхом для мене.
    я в такій ситуації керуюсь своїми бажаннями і відчуттями, а не традиціями.

    Поважаю думку кожного.

    думаю що тут вже будуть пусті балачки, або сварки(не дай Господи). Я б була дуже рада за батьків Даніели, які б все-таки були присутні на урочистих частинах за згодою сина і невістки, а далі...як вийде.
     
    Останнє редагування: 18 Квітень 2010
  4. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    ну вот ми і повернулдись до того з чого почали. Брат Даніели напару з коханою, так побажали і так вирішили. Традиційно прийнято запрошувати батьків...але вони вирішили інакше. Ось і все :)
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Тобто він таки свідомо за спиною майбутньої жінки сховався? Тоді в мене інше питання. А де вони шлюб братимуть?

    Угу, більшість батьків у цих випадків апелюють до Бога й християнства, при тому, що в цей самий момент вони ні про одне, ні про інше не думають. А мали би згадати біблійні слова й те, що діти їм НЕ належать і патенту на власніть вони не мають.
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2010
  6. Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Лілю,хотілось би почути вашу думку з цього приводу років так через надцять,коли ваш Дарко(не дай,БОже!)вам таке втне...
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Моя думка щодо відношення батьків до дітей не зміниться. Дарко - не моя власність, я його не купувала. Вдячність отримую або не отримую зараз, а далі - вже як вийде. У будь-якому разі, якщо матиму претензії, то це помилки мого виховання. Щодо цього моя думка навряд чи зміниться, бо в тому плані я не є типовою галичанкою.

    Щодо того, що "мій малий таке втне".
    Можу сказати, як зробили ми. Оскільки я вірю, що діти роблять так, як їм показують, а не так, як кажуть.
    У нас не було розписки. Чому? Бо ми хотіли показати, що вона для нас не має особливого значення, це лише "сповнення обов*язку перед державою".
    От шлюб - це все, центр подружнього життя. І шлюб у нас був на 11 годину, до церкви йшли пішки (місце проживання й розташування церкви дозволяло) і запросили на шлюб майже усіх гостей, і навіть ті, хто потому не був на забаві, були в нас на шлюбі. Чому? Бо ми вважаємо шлюб не лише НАШОЮ подією, і не подією родини, а подією церковної спільноти, громади.
    Моя дитина часто чує мої та батькові погляди в дискусіях та розмовах з іншими, я впевнена, що він буде в нас на якійсь там річниці шлюбу й почує різні нюанси. Його справа аналізувати й робити власні висновки, а моя - навчитися їх прийняти, бо коли він надумає одружуватися, моя реакція значення не матиме, а неадекватна реакція викличе хіба купу негативу й нерозуміння. Що з того, що я буду кричати, обурюватися, зваритися? Що це змінить? Я чомусь думаю, що нічого. І не треба мене переконувати, що з віком я втрачу розум і здорове мислення.

    Зрештою, я вже зараз бачу, що мій Дарко хоч і живе з нами в церкві, але потягу до того не має. Маємо тут знайомого священика, чий син узагалі є атеїстом, хоча з маленького в церкві, як і наш. І що тут зробиш? Голову собі розіб*єш? Чи дитині, коли то вже не дитина давно й сама відповідає за свої вчинки й вибір?
    Я маю надію, що наш приклад зіграє роль. І молитви за його майбутнє також. А далі - я не всесильна й мої можливості обмежені.

    Щодо брата Даніелли я навмисне поставила ось це питання. Я не знаю, але припускаю, що причина може бути в тому, що шлюб беруть в іншій церкві і не хочуть скандалу із "відступниками". Звісно, тут може прояснити ситуацію лише Даніелла й ніхто інший. :)
     
  8. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Я не знаю хто там чим апелює, але якщо зачепили тему християнства то є заповідь про шанування батька і матері, як на мене в цьому випадку вони заслуговують на ту шану(принаймі це один з аспектів).
    Ніхто ж не стверджує що з весілля слід робити велику забаву і щоб там обовязково були присутні батьки, або щоб батьківське благословення має бути публічним.
    Якщо молода пара хоче одружитись без особливого пафосу то і нехай.....чим помішає на розписці чи шлюбі присутність ще 4-6(якщо є сестри, брати)людей. Після цього вони можуть собі робити що хочуть, а батьки веселі щасливі додому.
    Маючи діток, згадайте як ви радієте коли в них прорізався перший зубчик, коли вони роблять самостійно перший крок, коли вони вперше йдуть в перший клас..
    Благословення хочеться отримати раз і назавжди, цього при одруженні хочуть як наречені так і їх батьки, хіба це не важливий день в житті. Звісно після одруження по різному складається доля, але до цього всі йдуть з найкращими намірами, ну принаймі більшість.
    Щодо шлюбу, то питання релігії..думаю дискусію на ту тему вести не потрібно, є прихильники, а є ті яким все-одно. Щодо розписки, аналогічно...хтось вважає за обовязок, а хтось взагалі ніяк не сприймає і живуть собі на віру.
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2010
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Шанувати - не значить сліпо поклонятися. Те, що мене послухали й зробили інакше, не значить, що мене не шанують, мене просто не послухали.

    І щодо цитати там є хороше продовження, яке в нас рідко згадують:
    2 Шануй свого батька та матір це перша заповідь з обітницею,
    3 щоб добре велося тобі, і щоб ти був на землі довголітній!
    4 А батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!
    (Еф.6:2-4)

    Щодо шлюбу я теж не вважаю, що то щось приватне. Наш приклад вже написала. А там, де лише удвох, - для мене то трохи голівудщиною попахує. Ну, але то є вибір тих, хто одружується. Якщо робити їм скандали щодо їхнього вибору, то це нічого доброго не внесе. Виховувати треба ДО, потому вже пізно.
    Мені таки цікаво знати відповідь щодо питання церкви. Чи не в тому тут справа.

    Щодо розписки, то взагалі не вважаю, що там хтось має бути, то вже якісь такі совєтські застаралі звичаї, бо шлюбу не було й розписку перетворили на театр. Кому воно треба? У нас то все тривало десь 7 хвилин або й менше. Зрештою, мені би взагалі було байдуже, хто там був, бо саму подію ми не трактували, як щось визначне чи особливе.
     
  10. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Я би навіть не могла собі подумати не кликати батьків на шлюб!! Мені в той день хотілось щоб якнайбільше людей були свідками тої події!! а тим більше найрідніші люди!!
     
  11. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    запросити на розписку/шлюб - це сліпо поклонятися??
    В мене шана до батьків асоціюється і з поважанням їхніх побажань бути присутніми на великій події мого дорослого життя(одруження, хрещення дітей), але не через традиції. Як на мене то і традиції не всі погані, адже вони змушують задумуватись над своєю поведінкою, бо оте повсякчасне велике поважання думки дітей скоро приведе до того що діти сприйматимуть Пасху і Різдво як чергові канікули і можливість поїхати відпочити в Туреччину чи Єгипет. Ну але тут напевно знову ж таки питання релігії.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я властиво не бачу більшої проблеми, навіть якщо не закликали. Церкву ж ніхто на ключ не закриває, можна спокійно піти на шлюб і з дітьми разом помолитися на їхньому шлюбі.
    Інша справа, якщо тут все впирається рогом у "чия церква правильніша", бо якщо тут усе через Ковпака, а його справування для решти Церкви не є дійсними, то тут молодят розумію. Можливо, що вони просто хочуть відгородити себе від скандалу й тиску. У такому разі зрозуміло й те, чому брат "сховався".

    Я свою думку щодо розписки та щодо шлюбу (для мене то кардинально різні речі) написала. Повторювати втретє?

    Добре, повторю втретє. Шлюб - це не приватна справа, а спільнотна! Чим більше свідків, тим краще.

    Отут я теж однозначна.
    Поки ти на моєму хлібі - ти мене слухаєш без "але", хоча але я вислухаю й візьму до уваги, але "хвіт псом не крутить" і вже. А будеш на своєму - роби, як знаєш, тобі потому й платити за це.
    Із поважанням дитячої думки треба вважати, бо між свободою і сваволею величезна різниця. Сучасні батьки часто плутають ці поняття. Усе дитині вибирають, а до церкви - поважають вибір. Коли? У 3-річному віці??
    З іншого боку, якщо взагалі заперечувати дитячу думку, відчуття, то потому не треба дивуватися, якщо дитина виросте й також наплює на нашу думку й відчуття. Все дається в житті прикладом, а говорити "як має бути і як робити" можна багато, тільки якщо то з учинками розходиться, даремні ті всі слова.

    Для мене є чітка межа в тому, коли батьківський вплив, як вплив припиняється. І та межа проведена ось цими словами:
    24 Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом.
    (Бут.2:24)
    А в деяких перекладах фігурує "приліпиться до жінки своєї".

    Ця тема про шлюб саме. Яким чином оминатимемо? ;)
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2010
  13. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Перечитала темку і я, м*яко кажучи, просто шокована. Ну все розумію, не хочуть весілля, хочуть відсвяткувати тільки з друзями, кудись поїхати... але сказати батькам що вони на шлюбі непотрібні ... Невже ті батьки будуть їм заважати, якщо постоять в кутику в церкві і подивляться на той шлюб. І нехай це буде традицією, чи ще там чимось, та я просто не розумію як можна так образити близьких людей, які тебе народили, виростили, виховали, не спали ночами коли хворів... і можна продовжувати і продовжувати. Та як на мене це просто чорна невдячність.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    А якщо батьки спонукають брати шлюб у церкві, де священик є відступником і незаконно справує таїнства?
    А може, саме невіра в таку можливість і спонукає відокремитися? Тобто якщо позиція батьків у цьому агресивна, то може, власне скандалу й намагаються уникнути?
    Я не знаю, я припускаю. Що в такому випадку?
     
  15. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

     
  16. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Я взагалі не розумію, як можна незапросити батьків на шлюб. Навіть уявити собі не можу, щоб мої діти так колись зі мною повелись.
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Навряд чи зрозуміли.Таке зрозуміти практично не реально.А те,що боляче буде завжди-то факт.
    Аналогічно.Мені теж здається,що сучасна молодь фільмів передивилася,де модно рванути на уікенд і розписатися потайки.

    Я знаю людей,які тупо розписалися,навіть не сказавши батькам(а мама молодої побачила їх при виході з ЗАГСу,бо працювала поряд).Мені шкода було дивитися на неї в той вечір-бідна жінка постійно плакала і ніяк не могла зрозуміти,як рідна дитина могла їй не сказати про такий важливий крок у своєму житті.І це при тому,що у них в сім'ї все ок.Я такого наприклад не розумію і не хочу від дітей таке отримати.
     
  18. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Ну я думаю, що то не так було сказано. Можливо, це перекручені слова "ми не хочемо весілля". Бо якщо це дослівно, то або дійсно невдячні діти, або є ще якась причина (може батьки були проти невістки-зятя?)
    Я вже колись писала, що ми теж не хотіли забави великої. Планували взяти шлюб і запросити тільки батьків. Але то не так просто - нас вже ніхто не питався... То весілля по повній програмі нам зробили. Чи шкодую зараз? Напевно ні. Весілля було дуже гарним. Але тоді було дуже образливо, що наші бажання нікого не хвилюють. Але вийшло хоч з розписки не робити дійства - розписалися самі, без свідків і стандартних церемоній.
    А стосовно своїх дітей - ми з чоловіком вже собі обіцяли, що не будемо пхатися в їх життя. Чим зможемо - допоможемо.
     
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Якщо чесно то я сумніваюся що причина в тому, думаю що форумлянка б написала про це. Напевно вони просто не хочуть і все, або майбутня невістка недолюблює своїх майбутніх свекрів, та й переконала чоловіка.

    А за вашу знайому, то я взагалі в шоці, такі речі для мене є просто дикими. Просто не розумію чим керуєтиься людина, яка таке творить.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи кликати батьків та родичів на шлюб?

    Я розрізняю ці всі речі, тому й пишу про них окремо.
    Шлюб - це шлюб. Є ще весілля. Є розписка.
    Хоча загалом "слово “шлюб” походить від стародавнього слов'янського слова “сълюб”, яке означало урочисту обіцянку, а “слюбитись” – значило домовитись." Це значення ще більше заперечує приватність шлюбу, бо як можна дати урочисту обіцянку без присутності людей?

    Ну, от я сподіваюся, що форумлянка прийде й спростує такі здогади.
    Та власне. І якщо зірки Голівуду втікають від папараці (найближчі люди завжди присутні, до речі), то від кого втікають українські молодята? :xaxa:
    Якщо від забави після того й тиску, то можна зрозуміти. Але можна й домовитися. Ми забави не хотіли, хотіли батьки, то ми домовилися, що буде мала, почнеться в 3-ій дня й до 12-ої всі розійдуться. Вийшло навіть краще, бо розійшлися вже в 11-ій. І ми були задоволенні, й батьки.
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2010
Статус теми:
Закрита.