Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Irus'ka, 16 Лютий 2009.

  1. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Незмінні завдання дня (Daily Focus)
    понеділок - Home Blessing Hour
    - почисти порохотягом видимі поверхні
    - викинути старі журнали, реклами з пошти і всілякі непотрібні папірці, які валяються по хаті
    - протерти дзеркала і двері
    - витерти порохи
    - викинути сміття з усіх відер для сміття в домі
    - змінити постіль
    віторок - планування і розваги Plan and Play
    середа - виконання справ, які постійно відкладаються Anti-procrastination Day, а також прибирання
    холодильника (без фанатизму: викинути старе і всілякі оштипки, протерти (не намивати) полички)
    четвер - зовнішня діяльність - пошта, рахунки, лікар, закупи Errand Day
    п'ятниця - поприбирати сумочку і машину, а також день побачень )))
    субота - сімейний день
    неділя - день духовного перезавантаження

    Щоденні рутини

    • Ранкові:
      • Одягнутися включно із взуттям на шнурівках, привести в порядок обличчя і волосся, почистити зуби
      • застелити ліжко
      • протерти унітаз
      • розвантажити посудомийну машину
      • поставити прання
      • перевірити календар
      • перевірити Контрольний Журнал
    • Що на вечерю?
    • пити воду
    • викидання сміття 15 хв
    • 15хв - тренування
    • Вечірні:
      • Приготувати одяг на завтра
      • перевірити календар
      • покласти речі необхідні на завтра на виділене місце
      • Де ваші ключі?
      • прибирання гарячої точки - 2 хв
      • помити кухонну мийку
      • вмитися, почистити зуби
      • лягти спати в нормальний час


    ---------------------------------------
    Дівчата вже в деяких постах в темі переїзд згадували про систему Флай леді. От і стало мені цікаво чи є флай леді на Посиденьках? Чи є ця система дієвою для Вас? Чи вдається дотримуватись завдань на день?
    Відповім від себе: про систему дізналась давно,деякий час навіть активно впроваджувала в дію, але з часом "забила" на завдання і пустила все на самохід. Порядок вдома дуже люблю, але часом бракує наполегливості та організації, хоча на ДП провисаю із завидною регулярністю:xaxa:
    То може ДП допоможуть мені організуватись і до порядків в хаті? - Звичайно, якщо це не поза правилами шанованого Львівського Жіночого Форуму- Дівочих Посиденьок!:)
     
    Останнє редагування модератором: 27 Липень 2016
    • Подобається Подобається x 13
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
    • Креативно Креативно x 1
  2. analastanka

    analastanka тень на стене

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Прихильниці-то є, але от з практикою якось не дуже)))

    Вирішила для початку зайнятись розхламуванням. Перший крок вдався, але от щось далі якось не дуже йде)))
     
  3. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    є прихильниці)))все не виконую, почерпнула тільки те, що підходить мені))
     
  4. SoloZiLvova

    SoloZiLvova Well-Known Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Як то буває: шукаєш одне-знаходиш друге)) Давно хотіла таку темку на ДП "засвітити", а вона вже давно є, виявляється!
    Системою флай-леді цікавлюся давно. Багато чого, що життя реально полегшило, ввела у практику. За рік-другий знання оформилися в певний підхід до побуту - не знаю, чи можу назвати це системою. Це, швидше, "стиль", так сказати)) Зусиль менше - результату суттєво більше.
     
  5. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Аналогічно, я думала що я тут одна така, а виявляється нас тут трохи є. Як на мене досить цікава система, правда багато в чому можна посперичатись, але як на мене прочитати треба кожній жінці. Кожна для себе щось почерпне. Мені наприклад ідея з миттям раковини до вподоби(зранку встаєш, і дійсно приємно),а до того любила ввечері щось залишити у раковині "на сніданок".
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    І мені також. Муж подумав що зі мною щось не так. :girl_crazy:
     
  7. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Аналогічно, але вже привик, що зранку раковина як дзеркало.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    А мій дивується, що я зранку в 5-тій вже на ногах і вся така намальована з зачіскою. :)
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    я флайледі маньяк - ні в чому не сперечаюсь. Мені підходить все!
    я маю книжку Sink Reflections, і на сайті Flight Plan кожен день читаю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Зі всіх таких штук найбільше використовую правило делегування всього і вся. Після цього діла вже так мало роботи залишається, що її можна робити і без системи.
     
  11. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Я один час дуже захопилася, мало не стала
    проте щось важко все до практики довести. але намагаюся-намагаюся.
    глобальні зміни, як от народження другої дитини трошки вибили мене з колії... планую повертатися :girl_wink:
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    наприклад?
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Я також трошки помішалась на ній, ну в розумінні, що всі її принципи мені підходять і дуже вони правильні. Вона ж допомагає, щоб було більше часу на playtime, тобто для себе, а менше на переживання - ой, в мене в хаті балаган, бо назбиралось лишніх паперів, дітиска насмітили, ітд, ітп.

    Я ще не FlyLady а лишень FlyBaby.:girl_wink: Проте, як приємно коли приходиш до кухні у будь-який момент а вона ЧИСТА. Тарілок в умивальці нема!!! Всіх навчила, що складаємо зразу в посудомийну машину.

    Тут казали - мама навчила. Мене он не всього мама навчила, бо так життя склалось, плюс дитячий максималізм.
     
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    ну кого навчила, то молодець. Мене теж навчила, але мені система маминого аврального прибирання не підходить.
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Я була переконана, що тільки тама система існує, але вона для мене виснажлива. А тут навпаки. Поприбирала трошки, і книжку почитала трошки.
     
  16. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    отут я би мала наголосити на слові
    , бо я така ще трохи максималістка, люблю все і відразу, хоча давно вже не дурна і точно знаю, що такий підхід поганий, але хочеться все і вже і негайно зробити так, щоб система працювала, але на те і є ці поступові кроки в 31 день, щоб все стало звичкою. але отут я наразі шкандибаю, хот-спотів тепер набагато більше:girl_crazy:, іноді з ранкової рутини прибирання у ванній в мене не виходить, до того доходить часом пізніше, коли діти сплять, бо іноді прокидаюся разом з дітьми і тоді на них уся увага. тому хаос ще присутній і не тільки в оцих прикладах.
    ще контрольний журнал (завдяки цій темі я ЗНОВУ!!!! його дістала з шухляди :girl_claping:) - те, що я маю, далеке від ідеалу, а тому і далеко не все я реалізую на практиці.
    ну і звісно порушую правила, коли беруся щось робити і надто захоплююся, то на 15 хвилині мене вже не зупинити :girl_impossible:
    маю десь на компі якісь шаблони контрольних журналів, але якісь вони не на мій лад, мушу виділити час і розробити щось своє.
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    а шо про це каже ФлайЛеді - отож бо й воно

    я систему люблю не так за порядки в хаті, як за порядки в голові. Мотивуюча складова тут просто прекрасна, зрозуміла і дуже людська (з розумінням усіх слабкостей).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. ovel

    ovel New Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    От про порядок в голові - погоджуюсь. Раніше намагалася всі вікна і лоджіі помити в один день. Максимум 2. Нервувалася, що можу не встигнути, падала з ніг допрасовуючи зранку попрані тюлі. А тепер... Помила найтяжче вікно в кухні з жалюзями і відпочиваю...
    Найбільше мені пригодилися методи складання речей. Застосовую постійно: складаю кульки трикутничком, шкарпетки плоским пакетиком, а не комочком (як мама вчила) - це економить місце. І чоловічі футболки складаю за швидкісним методом
    Ну і раковина в кухні і умивальник у ванні-це святе. На решту не вистачає сили волі
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    а де це таке у ФлайЛеді є?
     
  20. Ksusha

    Ksusha Well-Known Member

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    Не те щоб я була прихильницею, але я щиро вдячна цій системі, за те що вона спонукала мене до хоча б якоїсь системи, яку вже зараз я для себе виробила і успішно користуюся. Щодо Флай-леді - то я так і не зрозуміла отого прибирання по 15 хвилин в день - тобто сьогодні я протерла ручки на дверях і підвіконники і все? решта все чекає до завтра? Завтра я прибираю одну гарячу точку, після завтра іншу і т.д.Бо більше 15 хвилин не можна? А якже порохи на меблях, а пальці дитячі на зеркалах? Тай поки я буду робити все по таких маленьких кроках - то перша "гаряча точка" яку я розібрала - вже знову стане захаращеною. - Отже, або я погано зрозуміла Флай-Леді, або просто то не моє.
    Що ж я для себе почерпнула - це чиста раковина! Яка ж це краса. Дивує мене - як я раніше до цього не додумалася, тобто думки в мене були, але й була велика спокуса лінню - лишити тих пару тарілок на ранок.(після приготування вечері-сил було малувато) .А так як я працюю і вдень мене нема вдома, то тарілочки успішно лежали до наступного вечора ( і не тільки тарілочки, а ще й банячки, а ще купа горнят - бо дитина прийшла зі школи і 5 раз пила чай). Зараз - в мене золоте правило - "чиста раковина". Ну а вимити раковину і лишити брудною кухню - то гріх. Тому правило чиста раковина я трансформувала у "чиста кухня"+ванна.
    З чого ж я починала, а почала я з аврального прибирання. І в першу чергу протягом тижня прибирала всі шафки, тумби і полички, розставляла речі по своїх місцях, складала одяг, сортувала, баночки різні в кладовках, плюс викидала всі речі, які входять до категорії "авось пригодиться". Не пригодиться.(хіба якусь дрібноту - то склала в одну коробочку) Все решта - геть і не шкодувати. І ось коли всі шафи і тумби були в порядку - тоді зробила генеральне прибирання. В суботу - чоловік з дітьми був на прогулянці, а я на самоті (так легше, коли ніхто не заважає) повністю повичищала всі закутки. А тепер застосовую основні принципи системи - це кожного дня по трошки десь шось витерла. Сьогодні протерла двері, а завтра помила унітаз, плюс пилосос, післязавтра поливала квіти - протерла підвіконня. А ще попросила старшу доцю витерти пилюку зі стінки. А в інший день шось попрасувала. Ну і правило "чиста кухня" - залишається незмінним - як для мене - це основа! В результаті - мені більше не потрібно авральних прибирань - чистота (яку я одного разу навела) просто систематично підтримується. Тут головне не відступати від того, що кожного дня по трошки шось треба зробити. І дуже гарно що я прочитала ці принципі флай леді - сама система мені не підійшла, але повністю змінила мій підхід до прибирання. зявилося купа вільного часу. А ще змінився хід думок - тепер стараюся все розпланувати, хоча життя часом вносить свої корективи, і тоді плани просто трішки коректуються. Відчуваю себе організованішою і зібраною а ще гордою, за те що вдається підтримувати чистоту і все встигати (ну майже все...:smile:)
     
  21. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Чи є прихильниці Флай леді на ДП?

    в мене одне тільки питання - де ви отаке вичитуєте

    я розумію, що не всі читають англійською, просто тоді не треба писати, що це по ФлайЛеді. Бо все зовсім не так. Зрештою книжка Sink Reflections є перекладена російською.