Бухоблік: Я сама (с)

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Barsuk, 20 Березень 2012.

  1. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Shapokliak, там ще є обставина, що з травня 2018 року директора звільнено і з тих пір є тільки власник. А власник в силу особистих обставин мусить ТОВ ліквідувати якнайскоріше...
    Буду завтра дзвонити в ФС, Пенсійний, Статистику. Збирати інструкції.
    Я просто не уявляю як то буде, бо без офісу ТОВ з 2016 року, дещо з документації загублено (що стосується клієнтів), якийсь штраф має...
    Але це проблема родичів, треба допомогти :)
     
  2. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    ФОП 2гр, без найманих на час карантину ставка Єдин. податку 0% (Львів).
    Хто має офіційне посилання як то має відбуватись ( на сайті ДПІ ніц не знайшла)?
     
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Маю питання). Отже, є ПП (п-во), якому вже 15 років. Діяльності не здійснює, не платник ПДВ. Власник мій дядько. Перед тим як закривати запропонував нам). Каже, що нічого не платить і нічого йому то не коштує. Нам наразі воно теж ніби й не треба. Брати чи ні)))?
     
  4. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    Хіба після повної перевірки в податковій (її можна самим ініціювати). Але чи воно Вам потрібно? За 15 років бо-зна які там операції були, без штрафів навряд обійдеться :girl_nea: Навіть, якщо не будете вести діяльності, чисті звіти мусите здавати. Ну й зараз не проблема, при потребі, відкрити ПП (ні в часі ні в грошах). Але, то моя суто суб'єктивна думка :girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    1). Колись, коли податківці ставили перепони в реєстрації платником ПДВ, готова "чиста" фірма - платник ПДВ була досить затребувана і такі навіть шукали купити. Зараз не проблема за день зареєструвати фірму, тим більше, ця не платник ПДВ.
    2). Треба дивитись історію, чи є основні засоби на балансі, які звіти здавались і коли і т.п. Податкова (в разі чого) має право перевіряти останні 3 роки (крім ЄСВ, що не має строку давності).
    Навіть якщо нема діяльності, підприємство на загальній системі раз на рік здає декларацію з прибутку і баланс в податкову, а також баланс в статистику.
    3). Якщо воно наразі вам не треба - то нащо чіпляти менінгіт на голову? "Дозрієте" до фірми - зареєструєте свою нову без проблем.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Дівчата, допоможіть, бо для мене бухгалтерія то взагалі космос.
    Маю питання, хочу відкривати підприємця, під магазин побутової хімії. З чого почати, покроково. Яка категорія, які з цього витікають податки, і шо з працівниками, по ідеї буде їх 2, то треба оформляти двох?
    Якщо я в декретній відпустці, зареєстрована на іншій фірмі, там моя трудова, то я у свому магазині вже не можу оформитись правильно?
    Короче поможіть, бо не знаю куди рухатись.

    і на яку категорію оформляти підприємця, чим по менше податків платити.
    Дякую
     
  7. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    @Naama , КВЕДи можете вибрати тут КВЕД-2010 розділ 47 Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та
    Тепер можна дуже легко зареєструватися онлайн через додаток "Дія".
    Працівників треба оформляти.
    Раджу найняти бухгалтера хоча б на початку, щоб все нормально оформити, показати які звіти потрібно.
    Ну і Вам потрібен буде РРО (касовий апарат), тому, думаю, без бухгалтера не обійдетеся...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ви хочете зареєструвати ФОПом себе? Тоді Ви самі будете роботодавцем для тих двох працівників, а те, що десь там числитесь по трудовій - абсолютно не має значення.
    Загальну інформацію треба попередньо почитати, щоб знати, що Вас чекає, або одразу брати "консультанта-бухгалтера", хоч би на перший час.
    Вище Вам правильно написали - потрібен буде РРО (Там є межа по доходу, ДО якої поки ніби і не треба, але все йде ДО того, що треба буде всім, хто торгує за готівку. )
    Наразі фіскальною службою розробляється (може і вже є якась демоверсію, я не виникала, бо не маю потреби) безкоштовного програмного забезпечення, яке ФОП може використовувати замість дорогих реєстраторів (є офіційний реєстр апаратів, вони різної ціни і функціоналу, від простих "кнопочних" до складніших, які підключають до компютера і чек бється з програми). Нюансів є багато, треба почитати хоча би основні моменти.
    Вам на початку підійде, скоріше всього, 2 га група єдиного податку. Треба буде щомісячно платити фіксовану суму єдиного податку - 20% від мін зарплати, а також ЄСВ 22% від мін зарплати. Це "за себе".
    Найнятим працівникам треба платити не менше мін зарплати, при умові повного робочого дня (за місяць відпрацьовується місячна норма годин). Навіть якщо оформити на пів ставки, то ЄСВ за кожного треба буде платити в сумі 22% від мінімалки (виняток - коли трудова книжка працівника в іншому місці, а у Вас він за сумісництвом - тоді 22% від нараховано з/п.). Також з зарплати найманих треба утримувати і перераховувати до відповідних бюджетів 18% ПДФО і 1,5% військового збору, щомісяця здавати звіт по ЄСВ і щоквартально звіт 1ДФ.
    "За себе" ФОП на 2й групі здає декдюларацію раз на рік і річний звіт по єсв.
    Третя група (якщо без ПДВ, а воно Вам певно не треба) сплачує 5% від виручки, все інше точно так само, лише граничний ліміт річного обороту більший, і звіт по ЄП за себе треба здавати щоквартально.
    Якщо є РРО, потрібен ще й термінал...
    Мусите почитати трохи самі, тоді читайте, що не ясно, бо так сходу можна не згадати всіх нюансів...
    Наприклад
    Хочу стати підприємцем. З чого почати?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Melian

    Melian Well-Known Member

    Хто знає чи потрібно (і де) записуватись зараз, щоб попасти в податкову у Львові? відкриваю ФОП, потрібно в Податковій обрати групу та зробити ключ.
     
  10. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Взагалі спрощену систему (і групу) можете обрати одночасно з реєстрацією в держреєстратора. Але в податкову треба буде піти, щоб зареєструвати книгу обліку. Їх зробили необов'язковими для спрощенців, але з 2021 року, тому до кінця року треба мати.
    Щодо електронного підпису(ключа) - якщо маєте чи плануєте мати рахунок ФОПа в Приватбанку, Ощадбанку (повний перелік акредитованих сервісів ключів є на сайті податкової), можна "підтягнути" цей же підпис, приєднатись до договору про визнання електронних документів, і здавати звіти в податкову. Взагалі, якщо будете на 2ій групі без найманих осіб, там 2 звіти раз в рік, які не заборонено здавати в паперовому вигляді.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Virna

    Virna Well-Known Member

    Дівчата, а хто вже користується РРО? Розкажіть мені, будь ласка, як то все має виглядати. Я ФОП 2 група, спрощена система.
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  12. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Підкажіть, будь ласка, якщо ЕЦП закінчується в листопаді, я можу його якось дистанційно продовжити, щоб не їхати в податкову?
     
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я собі зробила дистанційно ЕЦП від привату. І з ним зручно заходжу в кабінет платника, пенсійний фонд тощо
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Дякую.
    Але мені не дуже підходить, бо не є клієнтом Привату, відповідно, все одно треба заморочуватися з відкриттям рахунку.
    Я маю ЕЦП від АЦСК (податкової), і коли його поновлювала оф лайн 2 роки тому, казали, що вже є можливість он лайн продовжити, якщо встигнути до закінчення терміну дії сертифікату.
    Ось це я зараз і хотіла б зробити, бо мені виглядає як найпростіший і набезпечніший варіант в нинішніх умовах
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    якщо казали - значить, можна. Телефонуйте їм, мають підказати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Графа «облікова чисельність працівників» в звіті ЄСВ - на яку дату заповняти? В інструкціі вказано на початок або на кінець місяця.
    Якщо в мене посеред місяця було звільнення, то як мені заповнити цю графу?
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Є облікова і середньооблікова. Облікова - я ставлю всіх "легітимних", навіть якщо в цьому місяці хтось звільнений; середньооблікова - то вже з врахуванням звільнених/прийнятих і часу їх роботи в тому місяці; ще є кількість застрахованих - всі, кому платили гроші і відповідно єсв. Взагалі не думаю, що ті цифри в шапці аж такі важливі. Головне вчасно подати звіт з правильним нарахуванням.
    Не забудьте заповнити таблицю 5.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Вітаю! Допоможіть, будь ласка, закрити ФОПа :).

    Терміново шукаю бухгалтера, який проконсультує щодо звітності (є неподані з 2018 року та ліквідаційні), як заповнювати, куди і як відправляти. Плюс потрібна подальша консультація щодо необхідних заходів по закриттю (є несплати податків, штрафи).

    Заява в ЦНАПі вже прийнята, діяльність припинена.

    1000грн. В ПП скину контакти.
     
  19. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    Скажіть мені таке, хто в темі... Щось відчуваю що не доплачують мені. Я працюю на мінімалку, з зарплати віднімають 19.5% податку, але чула що якщо у мене двоє неповнолітніх дітей податок зменшується, так? + я інвалід 3-ї групи, то теж має бути зменшення податку? То скільки я маю получати?
     
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ви маєте право на застосування податкової соціальної пільги як мати двох дітей, але для цього роботодавцю потрібно подати заяву (без такої він не має права застосувати пільгу). Сума пільги на 2021 рік в посиланні:
    http://www.visnuk.com.ua/uk/news/10...ichniy-rozmir-dokhodu-dlya-yiyi-zastosuvannya
    Копії свідоцтв дітей обовязкові