Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Тут в темі пару сторінок погортайте - чи не про всіх ендокринологів міста писано-переписано.

    Дівчата, підкажіть.
    АТ під час вагітності діагностували.
    Якщо я знаю, що антитіла зашкалюють, то їх нема зараз сенсу перевіряти? Достатньо слідкувати за ТТГ, Т3 та Т4 -- вони в мене в нормі були.
     
  2. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    скеровували мене туди з поліклініки з іншими аналізами, нічого особливого, мені швидше не сподобалося, довго чекала результату, порівняно з синево - в той же день, мені було незвично чекати тиждень.
    хоча я віддаю перевагу іншій лабораторії - завжди моніторю ціни на призначені аналізи і обираю надійну лабораторію з адекватними цінами

    ---------- Додано в 02:19 ---------- Попередній допис був написаний в 02:16 ----------

    здається, що можна в пакеті здавати усі ці показники, там заодно вже й антитіла перевірите
    переглядала я свою карточку з давнім результатами і зауважила, що я таки Т3 Т4 не здавала останнім часом. то дійсно суттєво при АТ чи достатньо контролювати ТТГ?
     
  3. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Дівчата, швидше стосується тих , що приймають еутирокс, маю до вас таке запиттання.: чи приймаєте ви еутирокс(аналог) під час годування грудьми? Подруга під час вагітності почала його приймати, а от чи потрібно буде вже після його приймати і особливо чи можна при годуванні? Дякую
     
  4. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит


    При аутоімунному важливими є ТТГ, який покаже чи правильну дозу гормону ви отримуєте- чи не надто малу/велику, і антитіла є важливим показником- як ваша імунна система ставиться до лікування.
    Я контролюю лише ТТГ, АтТГ і АтТПО.
     
  5. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Все залежить від дози. Бо тироксин дуже шкідливий для немовляти, і він є в маминому молоці якщо вона приймає його. Я на даний час приймаю 25. То ендокринолог мені сказала що ніби в такій дозі він не мав би нічого зробити дитині, але рекомендує приймати під час годування через день, якщо є сильна потреба. Ну а взагалі його не бажано пити під час годування грудьми. Якщо доза більша то НЕ можна категорично!

    ---------- Додано в 07:51 ---------- Попередній допис був написаний в 07:47 ----------

    Я контролюю лише ТТГ, бо всі решта показники пропорційні бо нього. Тобто якщо ТТГ збільшується то всі решта падають. Щодо антитіл то контролювати теж не варто бо ми на то подіяти жодними медикаментами не можемо. Єдиний вихід з тої ситуації коли тих антитіл море то є процидура, така як діаліз. Тобто підключають вас до машини яка переганяє через себе вашу кров і очищує її від антитіл. Всьо, іншого ліку від антитіл нема. Процидуру в нас у Львові робить якийсь професор, і то десь від недавна і то казала лікарка що досить коштовно, бо може знадобитися і не одна та процидура.
     
  6. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    А мені ендокринолог наголошувала, що еутирокс приймати під час ГВ можна і потрібно. Я приймаю зараз дозу 50, третього маля також годувала приймаючи еутирокс 50 до року.
    Що пише в інструкції - Левотироксин виводиться з грудним молоком під час годування груддю, однак при застосуванні препарату у рекомендованих терапевтичних дозах рівень концентрації препарату у грудному молоці недостатній для розвитку гіпертиреозу або пригнічення секреції ТТГ у немовляти.
     
  7. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Ну я незнаю, але здоров'ям дитини ризикувати не буду. Дотримаюсь вказівки даноі своім лікарем.
    Ну а взагалі якось безсенсовно виглядає, бо в малята своя щитовидка працює і виробляє потрібну кількість гормонів, і тепер бомбити його тироксином з молоком, то що є добре? То мале буде мати надлишок гормонів і хз як то повпливає на нього. Може як кормити грудьми 2 міс то нічого, а як 2 роки отакого постійного вливання тироксину?
     
  8. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Нажаль, особливо і вибору не маю, окрім як довіритись у цьому питанні своєму ендокринологові. Якби рівень ТТГ без прийому еутироксу у мене тримався хоч би до 20, то я би почекала завершення ГВ. А він стрибає буквально за тиждень до більше 100. Сказати, що почуваюся тоді зле - нічого не сказати. Плюс сердечні проблеми починаються. Тому мушу тримати ТТГ на належному рівні. А про відмову від ГВ навіть думати не хочу.
    Доречі, після народження та в місяць манюні робила аналіз на ТТГ, неонатолог наголошувала про це. Все гуд. Планую ще приблизно в рік проконтролювати.
     
  9. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Таки дійсно шкода.
    Я от в неті читала що ніби пишуть що то нічого страшного, прийом отого тироксину, але особисто я боюся.. Бо в тій пігулці крім самого тироксину ще море додатків. І діти різні, сприйняття може бути різне.
    Я певно буду пити через день, або колупати ту таблетку пополам. Однозначно що перші місяці відмовлюся від ліків взагалі. Ще раз піду на консультацію десь через місяць-два то точно випитаюся в чім там річ і в чому загвоздка. Тоді вирішу остаточно.
     
  10. avokado

    avokado Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Привіт, дівчата. Маю таке запитання чи хтось робив штучне заплідення з такою недугою і чи міняли вам дозу Л-тироксину при стимуляції, буду вдячна за відповідь.
     
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    антитіла свідчать про активність аутоімунного запального процесу, і під час вагітності то не має значення, головне, щоб функція була в нормі, тому достатньо ТТГ, можна ще вільний тироксин для спокою. А якщо взагалі, то якщо лікуєтесь і маєте непорушену функцію, тоді антитіла - то для вас критерій успішності лікування - чи знижується аутоімунна активність. А суттєвою є функція, звичайно, ну, і за станом щитовидки (вузлами) на УЗД час до часу дивіться.
     
  12. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    ось і в мене завжди контролювалися ці показники, тепер збираюся-збираюся на аналіз і ніяк не піду...

    ---------- Додано в 21:07 ---------- Попередній допис був написаний в 21:02 ----------

    власне, я теж припинила лікування через ГВ ще в 2010 році... далі лікарка наполягала на відлученні, бо під час ГВ не рекомендований прийом тироксину. хоча деякі лікарі дотримуються таки іншої думки.
    наразі я поки не вибралася на аналізи і до лікаря, призначила собі сама найменшу дозу (25) то й приймаю коли кожен день, коли через день. орієнтуюся на самопочуття, таки з ліками незрівнянно краще почуваюся...
     
  13. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Я вагітна почала приймати тироксин 25 і наприкінці вагітності вузликів у щитовидці Прокопчук не побачила (7 міс перед тим інша лікарка дивилася і сказала, що вони є).
    всю ваг гормони тримались норми, але зараз через гв ліки не п"ю, а почало страшенно лізти волосся, так що зібралася аналізи здати.
     
  14. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    в мене теж при такій дозі все ок з гормонами, але волосся все одно лізе. Вже навіть майже постійно зав"язую його у хвостик, бо нема ради но то вилізання.
     
  15. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Усі в цій темі пишуть про проблеми з волоссям. І що ви з тим робите? Лікуєте волосся? Просто лисієте? Чи у вас нове відразу відростає?
     
  16. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    постійно роблю масочки для покращення росту, але толку мені з того мало, тому тепер роблю хімію і більш об'ємні стрижки
     
  17. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    ти впевнена, що то вихід? Бо самій іноді кортить, але стримуюся: боюсь пересушити те, що залишилося. А на загал, то я з тим випадінням розслабилася: зайвий раз волосся не рухаю, роблю маски, даю олійки, ближче до зими поп'ю якісь вітамінки та й усе. Заспокоюю себе ще тим, що відростила довжину і саме через це здається, що випадає більше.
    От з неконтрольованими змінами настрою давати раду складніше. Особливо чомусь восени, коли мало сонця.
     
    Останнє редагування: 27 Жовтень 2014
  18. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    ні, то не вихід. але волосся в такому стані, як в мене зараз - то просто печаль, в проділах по сантиметру шкіру видно, волосся темне, і то дуже кидається в очі, особливо на фото, коли спалах в черепі відбивається, епічно :)
    а хімію робить ілюзію, що волосся багато. чи то більше. все одно помітно деякі речі, але мене то не так сильно турбує. головне правильно доглядати за волоссям після процедури
     
  19. Annyuta

    Annyuta Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    В мене після узі на щитовидку лікар помітив колоїдні включення запідозрив оцей тиреоїдит, але гомональні аналізи показали що все добре...
    Не знаю чи радіти чи ні, оскільки причини жахливого випадіння волосся досі не знайшла, хоча пройшла купу обстежень, розслабитись не можу , бо випадає далі :sad: Я б уже змирилась із рідким волоссям лиш би далі не сипалось!!!
    В мене паніка, бо ж мала густе волосся, а тепер не знаю чи буду мати взагалі!!
    Вітаміни п'ю не помагають. Олійки пробувала реп'яхову і оливкову теж не бачу результату..А ще на одній частині голови волосся випадає сильніше і це вже помітно, особливо коли волосся розпущене. .Я не знаю що робити далі..
     
  20. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: Аутоімунний тиреоїдит

    Пробуйте мезотерапію. Якщо вже край, нема куди і чого чекати- це єдиний вихід.
    До речі ви аналіз на феритин і трансферитин здавали ( залізо ) ?