Тілесна терапія дисоціації. День 1

Published by cjomcjomka in the blog Блог cjomcjomka. Перегляди: 497

#тіло_веде_рахунок
#терапія_знизу_догори
#тілесні_практики
#долаючи_дисоціацію
#допоможи_собі_сам
#день_стоп
В цієї рубрики не буде картинок. Основний текст у ній буде схований за хештегами. Стежитимуть за нею лише ті, кому вона буде цікава. А будуть в ній мої власні - непрофесійні, але дієві психотерапевтичні вправи.
Так, я переконана, що головна робота над душею (а психо- це душа), - та, яку робить сама людина з собою. А після того, як одна важлива для мене людина сказала на мою розповідь, що мої дії є корисні, - прийшло рішення поділитися дечим з моїх активностей.
Звісно, мені була потрібна теорія або хоча б напрямок. І його чудово задала книга Бесселя Ван Дель Корка "Тіло веде рахунок" (якої досі нема в українському перекладі, але вона прокачає вашу англійську і виверне ваше самоусвідомлення навиворіт).
У книзі з-поміж шляхів подолання наслідків травми найефективнішим визнаний "шлях знизу догори". Так автор називає вплив на психіку позитивного тілесного досвіду. Мені це дуже імпонує. І я починаю цей шлях сьогодні по-своєму, "знизу догори" у найбуквальнішому сенсі: зі своїх стоп. У кожній частині тіла зберігається досвід та його відбитки. З кожною частиною тіла можна і потрібно розмовляти.
І я спитала у своїх стоп, як їхні справи. Виглядає як дурня? А ви спробуйте.
Вдома у спокої визуйтеся, зніміть шкарпетки і поспілкуйтеся зі своїми стопами.
Чи мають вони хвороби, а ви - складнощі через них? Чи робите ви лікувальну фізкультуру? Чи не забуваєте про це?
Чи мають вони викривлення, натерті та загрубілі місця? Оцініть за цим зручність свого взуття та подумайте, що з цим робитимете .
Чи не лущиться шкіра? Оцініть за цим свій водний баланс, а за ураженнями шкіри та нігтів - великою мірою, правильність харчування. Подумайте про покращення в цьому напрямку.
Зробіть гігієну стоп та помасажуйте їх з кремом. Або попросіть про це близьку людину. Масаж стоп - це особлива форма близькості, до якої люди вдавалися ще від часів Христа, з Ним самим включно.
Тепер розслабте гомілкостопний суглоб. Нове відчуття, правда? Зазвичай він затиснутий навантаженням тіла підчас ходьби і нашими думками в період перепочинку. Дайте йому відпочити.
Зробіть простеньку вправу для стоп, хоч одненьку. Дайте їм відчути, що вони - важлива частина вас. Остеопати не дадуть збрехати - стопи - це таз, хребет, прикус, посмішка... І навпаки. Все в організмі пов'язане.
Класно, якщо вдасться зробити педікюр чи кремову маску для ніг.
Класно, якщо саме сьогодні ці стопи привели вас в чудове місце до чудових людей, і за це можна подякувати предметно. У мене нині саме так♥️
Подякувавши за нещодавній досвід, добре спланувати якийсь майбутній хороший досвід для цієї частини тіла. Мої стопи полюбляють вправи з балету. Давненько я їх не тішила ними. Треба повертати традицію :)
exmargarytka, Freedom UK, podolyanochka та 11 іншим подобається це.
You need to be logged in to comment