Закрепи у немовляток

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем RoksanaVW, 24 Вересень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. SoLana

    SoLana Well-Known Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    Доброго дня!!! В мене теж така проблема була. Десь коли малій виповнився місяць, випорожнення в неї були 1 раз на 7 днів!!!!! Я спочатку переживала, але її це не турбувало. Радилася з консультантом по ГВ, та порадила що можна просто давати частіше це переднє молочко.. і дійсно коли так робила доця зразу "ходила в туалет" але це не часто так робила... Зараз їй 6 місяців то теж не кожен день, але проміжки зменшилися, раз в 2 дні.
     
  2. nasturcia

    nasturcia New Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    Дівчата! Не мучайте малюків трубочками та всякими заморочками з біфідобактеріями! Прав доктор Комаровський, коли каже, що дитина на ГВ має право на будь-яку частоту, вигляд та консистенцію випоржнень в межах 10 днів. Це він цитує провідних західних педіатрів, хоча й пише, що у нас до них не дуже прислухаються. До того ж цікавою є його негативна думка про біфідобактерії (як реалізація принципу:ну треба ж щось робити!). На його сайті є ця інформація. Проблему закрепів вирішують корегування харчування матері, масаж живота та динамічна гімнастика. До того ж молоко добре засвоюється і часто малюку просто немає чим какати кожен день.
     
  3. Korona

    Korona New Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    Цілком згідна. Для мене трубочки це було останнє, що можна було робити. Старалась не допускати до цього моменту, коли вже тільки трубочка і ніщо інше. Починала з масажиків животика, "маханнями" ніжок, гріла пеленку і приклада до живоки і теж поверх масажувала, ложила животиком сина до свого чи до чоловікового живота, ставила свічку, пили крапельки. Коли вже нічого не помагало, тоді мусила використовувати трубочку.
     
  4. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    І головне не давайте Еспумізану, він дуже послаблює перистальтику і цим спричиняє запори
     
  5. kvitar

    kvitar New Member

    запор у дітей на ГВ

    Може хтось підкаже як боротись із запором на ГВ? Нам вже майже 5 місяців, прикорму не даємо - лише мамине молочко.А дитина ніяк не може покакати.Чекаємо по 3 дні,а тоді клізма або трубочка.Але це ж не вихід і так вже майже 2 місяці.
     
  6. Зіра

    Зіра Well-Known Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    Перегляньте своє харчування.....В нас була така ж проблема, при чому ми були ще після оперції..в малої постійні були закрепи, какала тільки після того як запихали кусочок мила...а закрепи були від звичайного молока яке пила я...
     
  7. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    А ви впевнені, що це закреп? Бо я теж думала, що як дитина не какає щодня то закреп. Але потім наткнулась на дуже мудру статтю, де гарно все розписано. нажаль її адреси не пригадаю, але суть в тому, що якщо дитина пукає, активна, животик не турбує, то вона може какати хоч раз в тиждень. Тобто якщо дитина просто не какає, то це НЕ ЗАКРЕП, а особливість організму. Мій малий бувало не какав і 6 днів, я чемно чекала і прокакувались. І з 3 місяців какаєм е частіше як раз в 3-4 дні.
     
  8. Veronicka

    Veronicka Active Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    і у нас таке було ! мучались також два місяці,що тільки не давали і чорнослив заварювали і сімбітер купували і каші з пробіотіками і вже навіть непригадаю що ми тільки не робили ,мучались з тими трубочками газовивідними,але пройшло само по собі !
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    В ЖЖ є дуже добра стаття на цю тему. Правда вона не сьогоднішня а кілька-річної давності. Але актуально. Пошукаю!
     
  10. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    Є діти, яким нормально какати раз в тиждень. Якщо ваша дитина не тужиться, спокійна, то так може бути, грудне молоко добре перетравлюється. Якщо дитинка тужиться, червоніє, пихтить, щоб покакати, то обов"язково треба міняти ваше харчування. В дітей переважно закрепи від жирного молока. Тобто вам потрібно пити менше домашнього молока, їсти не жирний сир, не жирні види м"яса. Не їсти рису. Їсти побільше яблук, бажано ківі, пити яблучний, персиковий соки. І мене тут зара закопають, але можете пробувати давати дитині пару крапель яблучного соку (якщо не поможе вищенаписане, або інші поради). Думаю то краще ніж постійно мучити пипетками і трубками. Але перш за все треба точно знати, що то дійсно запор, бо в деяких моїх знайомих, дітки до пригодовування какали раз в тиждень і то було нормально.
     
  11. nasturcia

    nasturcia New Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    Закордонні педіатри вважають, що дитина на виключно грудному вигодовуванні має право на будь-яку частоту, консистенцію та вигляд випорожнень. У мого малого також так було. Він какав раз на тиждень, але залишався веселим, життєрадісним, активним. Тепер какає раз в 3-4 дні.
    Причиною закрепів також може бути те, що ваше молоко повністю засвоюється і дитині просто немає чим какати. У дорослих також так буває, якщо споживати виключно білкову їжу (наприклад багато м"яса). Я би Вам радила по-перше, заспокоїтись. Якщо дитина весела, загальний стан не порушений, а головне "пукає, як пулемет" (цитую мовою оригіналу ), то переживати приводів немає. Не мучте дітей трубочками, клізмами та соками з сімбітерами. А якби вам так робили регулярно? Допомагають масажі животика, активна рухова діяльність (гімнастика, динамічна гімнастика) та прогулянки. Із дозріванням шлунково-кішківникового тракту ця проблема владнається. І ще одне-їжте часто варений (печений) буряк, він допоможе обом.
     
  12. pchilka

    pchilka Member

    Відповідь: запор у дітей на ГВ

    Ми так само на ГВ, какаємо раз в два дні.Спочатку я дуже переймалася, стимулювала, газовивідну трубку ставила (а там нічого!!!) А тепер заспокоїлася, дитина спокійна, не вередує, то й покакає коли буде чим!
     
  13. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Закрепи (запори) у дитини

    Не знайшла подібної теми, тому створюю нову..

    Всюди пишуть, що якщо дитина виключно на ГВ - закрепи навіть до 7 днів то нормально.. Але проблема в тому, що в малої закрепи постійно, зараз їй 3,5 міс! Тобто то не поодинокий випадок, а постійно. Сама сходити "по-великому" практично не може. І так було від народження. Спочатку і газики не відходили - ставили трубку і давали чайки. Коли давали чайок регулярно - 1-2 рази в день стул виходив (не завжди, але переважно). Але ж при ГВ допоювань не потрібно! І перестала давати чайки. Трубку теж не можна часто ставити, не ставлю. Лікар порадив Дуфалак, але 1 банку вже допиваєм, а закрепи так і не пройшли. І помагає він тільки на 3-4 день. Хілак-форте мала категорично відмовляється пити, кисле воно і ніяк не хоче, ні разу так і не випила - тому не знаю чи допомогло б. Коли нічого не даю і трубку не ставлю - до 4 днів терпимо, потім вона починає мучитись і даю Дуфалак - тоді какає.

    І в мене б не було хвилювань, якби закрепи її не турбували! Вона неспокійна, вдень спить по 20 хв, бо болі в животику її будять (я вже звернула увагу що уві сні починає корчитись і будиться). Як роблю масажик - заспокоюється.

    В мене закрепів немає. З раціону стараюсь виключати скріплюючі продукти, їсти зупки і багато пю. (тобто не через силу, багато пю, бо хочеться). Порадьте, що їсти.

    Хотілось би почути думку консультантів з ГВ і поради форумчанок. Але не критику, а саме поради.

    Збираюсь йти до лікаря, але перед тим цікаво чи в когось таке було, щоб мені там мозок не "промивали". Бо зараз почнеться: "Памперс на аналіз!", потім щось там знайдуть і давай лікувати всім підряд як вони то вміють..

    ---------- Додано в 11:34 ---------- Попередній допис був написаний в 11:17 ----------

    ще моя коліжанка казала, що закрепи можуть бути через те, що в мене зажирне молоко, але лікарка це категорично заперечує.. Нічого, такого щоб спеціально збільшити жирність молока - не вживаю.. навпаки - як пю коровяче молоко чи домашню сметану - в малої висипка. (кишечник мабуть не справляється), тому молоко не пю і якщо їм сметану то дууже рідко і то куповану.
     
  14. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    а я то шукала тему про закрепи в гілці "дитяче здоровя".. перечитала.. впевнилась, що в нас більш-менш нормальна ситуація і нема чого до лікаря йти )) але все одно чогось трохи лячно, що моє малятко так рідко какає..

    особливо дякую пану levandivka, за те що направив мене в потрібну тему..
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    якщо у вас правильно організоване гв, вам нема чого переживати.
     
  16. mamasani

    mamasani Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    У нас теж була страшна проблема в дитини до 4 міс. З 2 тижнів не міг какати сам. Здавала купу аналізів, сама їла лише кашки і супи, нічого жирного, гострого. Дитина в 1 міс спала лише 9 год на добу, це включаючи три денних сна по 15 хв, решту часу кричала. Малий заспокоювався тільки після трубочки. А потім проблемою виявилась таки я. виявляеться, він ссав у мене цицю по 2 години, я думала, що їсть добре, а то в мене молока не було, він бідний висмоктував крапельки, тому так довго. аж в 4 міс, коли понесла на чергове зважування, у нас було 300гр втрати ваги, це при тому, що дітки у такий період набирають по 600-1000гр. Моя дитина тупо голодала і не мала чим какати, а так як поряд не було когось, щоб порадити, то і я того не бачила. Перейшли на суміш, він коли перший раз поїв, то аж усміхатись почав..і какати теж...звичайно, були запори, але вже не по тижневі. Я ні в якому разі не агітую перейти на суміш, бо сама думала дитину годувати груддю довго і нудно, як згадаю, ск молока сціджувала і виливала...краще б я його морозила.... але якщо дитина з запором ще й завжди погано поводиться, то зверніть увагу, може воно просто не наїдається..
     
  17. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    та от біля циці тепер стала добре поводитись.. за 5 хв нагамається і починає агукати.. та й набирає у вазі по 750 гр в місяць.. мабуть справді молочко добре засвоюється..
     
  18. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    Roxie, я так зрозуміла, що ви вже трохи заспокоїлись, перечитавши тему, так що можливо я в чомусь повторюсь. ТАк, дійсно, для дітей, які знаходяться виключно на ГВ в принципі мають право на різний стілець, в тому числі "урежение" стільця, який мами приблизно спостерігають після того, як дитині мине 6 тижнів, рахується варіантом норми, якщо дитина набирає добре у вазі, добре розвивається, активна і весела.
    Щодо того, як то було спочатку, важко шось сказати однозначно, тому що не бачиш всієї картини, не знаєш всіх подробиць, як в загальному було організовано ГВ, тому що дуже часто якісь проблеми виникають саме через якісь помилки. Наприклад, при частому користуванні трубочкою дитина дійсно може звикати до цієї процедури, тобто це вже крайній варіант, якщо не відходили газики, то є ймовірність того, що малеча не досмоктувалась до заднього молока (наприклад часта зміна грудей, неправильне прикладання, переривання смоткання), і перенасичення лактозою могло призводити до бродіння у животику і спричиняти велике газоутворення. Знов ж таки, повторююсь, це тільки припущення з приводу ваших перших місяців. Ну і потім, чайочки, Дюфалак, який по суті і не дуже допомагав, все часто навпаки погіршують ситуацію, тому що насправді є інородною речовиною, зокрема чаї, на які дитина в принципі не розрахована, і як відреагує організм - передбачити неможливо. Просто часто дійсно не підозрюєш, що навіть одноразовим втручанням можна нашкодити. Це я не для того, щоб вас засудити, будб ласка, зрозумійте.

    Можливо так, а можливо просто дитина знов хоче прикластися до грудей і спати далі, якщо даєте груди - заспокоюється? Якщо не може покакати, пробуйте викладати собі на живіт, побільше носити животиком до свого, бажано шкірою до шкіри.
    З огляду на це все, спробуйте обійтись без сторонніх засобів допомоги, окрім носіння на руках і контакту з вами, в любому випадку ваше молоко - найкраще, що може дитина зараз отримувати, з часом все налагодиться, можливо вашій дитині для дозрівання ШКТ потрібно трохи більше часу, орієнтуйтеся на дитину, на її самопочуття, набір ваги.
     
  19. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    та у тім то справа, що не заспокоюється.. якби заспокоювалась - було б простіше і я б не писала на форумі ))) взагалі до грудей прикладаю досить часто (коли бачу, що неспокійна, а не просто так) і переважно груди змінюю рідко - вона однією покищо добре наїдається (сама випускає, то я так розумію, що більше їсти не хоче)

    Дуже дякую за відповідь! Деколи просто важливо, щоб хтось сказав, що то так і має бути і перестаєш шукати проблем там, де їх нема...
     
  20. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Закрепи у немовляток

    А скільки днів можна чекати? Я так розумію, якщо більше тижня, то вже треба щось робити, чи як?
    Бо я бачу, що вже трохи напорола. Чекала 4 дні і ставила малій трубочку і так вже 3 чи 4 рази. Взагалі доця щаслива, бавиться, сміється, спить, їсть і навіть не тиснеться, ну і пукає дуууже добре, правда з таким запахом застояним, а потім і какашки такий запах мають.
    А ще нам лікарка сказала, що через запор в малої висипка і треба пити Дуфалак