На олх тільки наложка або олх доставка. Сайт просто кишить аферистами і різними фріками, причому з обох сторін: як продавців, так і покупців. Час від часу продаю наші прольоти з іноземних сайтів або непристроєний одяг з малого пакетом, то кожен третій клієнт-шахрай, що намагається розвести на гроші. В передоплату можна бавитись тільки на сайтах з рейтингом: кідстаф, клумба, клубок і т.д.
Ех зла я на людей які пхаються в технічну галузь без найменшого бажання вчитись і розуміти технічні процеси. Так сі стало, що я стала "перекладачем" "гуманітаріям" що від них хочуть програмісти. Найбільше добивають фрази: бути тестером набагато складніше ніж програмістом...В програмуванні математика взагалі не потрібна. ну і коронне - я гуманітарій, технічні основи мені ні для чого (ну так, тільки питання чому ти тоді пішов працювати тестером?). Але задовбувати всіх питаннями "а що мені робити?!" то є моє хоббі. Найбільше мені подобається, ну ти ж математик, гуглити вмієш краще відповіді на більшість їхніх питань я сама шукаю в інтернеті при них же, декілька раз вчила правильно шукати і "розшифровувати" якщо бути точним читати написаний текст і виконувати чітко все згідно інструкції та використовувати....
@Hermi скажу зі своєї сторони, що програмування від математики є дуже далеко. знання/розуміння метематики, то так би мовити індикатор логічного мислення. а мануальним тестерам взагалі ні до чого математика, добрий зір і грамотний опис помилок їм достатньо.
тут залежить в якій галузі і який рівень програмування, я зараз маю справу з шифруванням або розробленням різних моделей, то тут без математики трошки важко. +мова іде не про розв'язування інтегралів, а про логічні операції, якщо бути точнішим - дискретна математика. +я не заставляю тестерів знати математику , але вміння загуглити ту чи іншу потрібну інформацію, вибачте, це також не робота математика. І як на мене це вміють робити всі, незалежно від професії...Але практика показала що це важке завдання і це робота саме людей з технічним складом розуму. про це я взагалі мовчу. Один тестер вмудрився в документацію долучити тесткейси не з того ПЗ... так для справедливості, я спочатку також мала іти працювати тестером, але зараз я особа, яка пояснює "не технічним" тестерам що треба зробити, а програмістам - які саме помилки знайшли тестери. За робочий день таке наслухаюсь, що інколи вуха у трубочку скручуються.
та вся пічалька в тому, що прийшла я нульовим тестером, щоб чогось навчитись, чи навіть скоріше перевірити чи тестування ПЗ це моє. Коли я була біля тестера з технічною освітою, я дійсно чогось навчилась, далі перекинули в іншу групу (на підмогу) і почалась веселуха. В перший же день почались конфлікти із розумінням завдання (типу я зелена, нічого в тому житті не розумію), але до кінця дня програмісти стали на мою сторону. На другий день мені треба тестувати і тут тебе що 5 хв хтось дьоргає з дивними запитаннями ой ті програмісти тупі, код взагалі не працює, я ж не можу написати що все погано, може є якись тест, який спрацює. І тут бац, виявляється що система працює ЛИШЕ на лінуксі, а тестер тестує на віндовсі все...і круглі очі - а яка різниця?!Чого я то маю знати, це все ну дуже технічно, я ж тестер! і тепер мене хочуть зробити "каучем". Від того я взагалі плакати хочу. Спілкування з людьми це точно не моє. З однієї сторони цікавий досвід...Але риторика, психологія...Я це не люблю
в багатьох мовах програмування напр С#, Python є готові вбудовані функції шифрування/хeшування, код займає 2-3 лійніки. з безпосередньо не стикалась, але думаю, що в більшості мов програмування є написані бібліотеки. я якось 4 години вишукувала в коді, чому виникає помилка, яку мені зголосив консультант в нашій фірмі деколи тестують, ще й косультанти з обслуговування системи, який довше за мене прцює і мав би знати краще функціювання системи. А помилка виявилась, не помилкою, а не знанням функціональності системи. В результаті попросила проконсультувати мене, старшого колегу, який має більше знань. Наша система, то ERP-система Планува́ння ресу́рсів підприє́мства (ERP-система) (англ. Enterprise Resource Planning System — Система планування ресурсів підприємства) — корпоративна інформаційна система (КІС), призначена для автоматизації обліку й управління. Як правило, ERP-системи будуються за модульним принципом і в тому або іншому ступені охоплюють всі ключові процеси діяльності компанії. Класичні системи ERP забезпечують управління задачами: управління фінансами; планування та управління виробництвом; управління формуванням та розподілом запасів; управління реалізацією та маркетингом; управління утриманням покупців управління постачанням; управління проектами; управління сервісним обслуговуванням; управління процедурами забезпечення якості продукції.
зовсім не достатньо. Як мінімум потрібне логічне мислення, щоб знайти те що девелопер пропустив. Це ж не тільки UI тестується. Такі технічні вміння як протестувати API, написати запит до БД, тощо, використовуються ДУЖЕ часто. Ну і є певна теорія для тестерів, потрібно володіти техніками тестування, розбиратись хоча б в загальному в архітектурі аплікації.
select * from table дає відповіді на багато проблем ну ок, можна ще кілька join'ів докласти, якийсь where, і order by. Як на мене sql доволі приємний і легкий до виченні. Я собі свою роботу програмістом зовсім по іншому уявляла. Не імплементую ніякі складні :алгоритними, ні тобі нейронних мереж, ні блокчейнів...
Ваші уявлення це не завжди дійсність. Хтось вже раніше написав певні функції, але життя не стоїть на місці, і функції треба дописувати. Ну да... Після цих слів я навіть не знаю що додати. ну так, на скидку:я зараз тестую проект:безпілотне керування транспортним засобом. І там тестувати треба не лише чи працює чи ні, а логіку самих алгоритмів, етичність прийнятих рішень.
@Hermi , то вже трохи застаріле як на мене. На даний момент найбезбечніша SHA-3 c#: namespace System.Sevurity.Cryptografy, використовується RSA, AES. Про інститути, конкурси вкурсі. Мій інетбанк захищений SHA-2 В мене теж слова закінчуються. На цьому і зупинюсь.