Ти + Він

ЗАбилам би! (2.)

Posted by Rodionochka on 27 Січень 2013 відповідей - 4.880
  1. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Пам'ятаю якось захворів чоловік на грип і треба було швидко поставити на ноги. Бабця моя медик, завжди вчила давати в таких випадках Еротроміцин (антибіотик). І тут пішов мій милий на огляд до лікаря. Виглядало то так: та Еротроміцин то морально застарілий препарат, приймаєте таке-то (назви не пригадаю). В результаті ціна Еротроміцину - близько 15 грн. іншого препарату - 150грн. а компоненти едентичні. Доліковувалися ми всерівно своїм методом.
     
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Але ж є люди (і їх більшість!), які зроблять, як каже лікар! Класика класикою, але якби законодавно були врегульовані ті продажі, не було б все так печально. Мене реально злість бере. Сама мала недавно випадок, коли засіб за 250 грн не допоміг, а сестра в районі з аналогічним питанням пішла до старого лікаря, він виписав засіб за 12(!) гривень нашого виробництва і вуаля - помогло і їй, і нам. Звісно, якби то було щось серйозне, було б складнішн вибирати і лікувати.
    І от Ви пишете шукати інформацію. Є люди, які взагалі, перепрошую, в танку. Підслухала на майданчику розмову знайомих мам. "Ой, ти знаєш, мала зранку прокинулася з кашлем. Температури не було. Я їй дала Лазолван (увага!) - кашель минув і таки повела її в садок". Скажіть мені, яким чином від відхаркуючого засобу може минути кашель протягом нехай години? А вона ж явно той Лазолван брала в аптеці "від кашлю" і щиро вірить, що то від нього кашель має минути, як температура від Ібупрофену. І то так масово купують "щось від горла", "якийсь кальцій, бо зуби кришаться", "якісь вітамінки, бо грип ходить", а фармацевти то все продають, як цукерки(((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 9
    • Подобається Подобається x 1
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    це класика. 150 разів сама переконалась.
    +зараз для себе роблю експеремент, перестала вживати ліки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  4. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Коли читала про нову медреформу, то йшлося про нововведення, коли лікар виписує діючу речовину, а не препарат. Не знаю на якій воно зараз стадії, але сподіваємось, що якісь зрушення будуть. Бо справді це не є "здорово" - така ситуація.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  5. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    І я була свідком ситуації : в аптеку зайшла жіночка і попросила щось від симптомів грві. Аптекарка запропонувала їй якогось фервекса, чи щось подібне ( я сама, коли сильно "гребе", щоб хоч поспати трохи деколи наніч беру, коли вже зовсім хижо), то та тітонька каже "Я таємний покупець від такої - то компанії ", і Ви мали знати, що зараз в нас акція на таку-то херню в пакетиках, то ви мали запропонувати її. Тобто розпишіться, що я була у Вас, Вам "незарах", а так би мали бонус. Другий раз не лажайте". То фігня, що ті їхні пакетики з акцією дорожчі, ніж фервекс без, а склад практично той же. Комерція, мать їхню.
     
    • Інформативно Інформативно x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  6. Online

    Online Well-Known Member

    Якщо йдеться про соплі-горло-кашель-температура- коньюктивіт-отит - це одне. А якщо якесь складніше захворювання? Моя мама, до прикладу, має гіпертонію. Вже років 20, напевно на таблетках. Схеми раз в кілька років корегуються, міняються і т.д. Так от, колись її препарату не було в аптеці, то вона взяла вітчизняний аналог. Потім відкачували. Або от я з малим зверталася до невролога. Він виписав схему лікування. Допускаю, що є дешевші препарати, аналоги і т.д., але я ні разу не медик за освітою не буду замінювати схему, виходячи з інформації в інтернеті. Кожен повинен займатися своєю роботою. Бо коли умовний бухгалтер, прочитавши кілька статей вважає, що знає краще за спеціалістів, це теж не є нормально. І згідна, продаж ліків повинен бути належно врегульований. Ніякі торгові агенти до лікарів не повинні допускатися.
     
    Останнє редагування: 9 Лютий 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я думаю, що будь-яка розумна людина буде розуміти власний діапазон дозволених маніпуляцій з виписаними препаратами.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    мені якраз медик сказав: "як це ти п'єш всі ліки, що тобі призначають лікарі?! Треба все знати про те, що тобі назначили". Я тоді від таких слів була в шоці, а чому то я без медичної освіти маю ще і в медицині розбиратись...Але на жаль в житті стикнулась з тим, що перш ніж купляти ліки, треба добре розібратись, чи їх дійсно можна вживати.
     
  9. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Я як тільки переїхала жити за-кордон, то мені капець як важко було звикнути, що при простуді не виписують 5 видів антибіотиків, а тільки теплий чай. І це при тому, що і вдома я не зловживала ліками, але просто сам факт, як так не виписати НІЧОГО коли я захворіла. Я описала просту ситуацію, бо коли необхідно ліки виписують.
    А реальним шоком в мене було, коли в аптеці мені запропонували аналог того препарату, що мені треба, просто дешевше. Я раза 2 перепитувала чи то не підробка))
    Але в нас оті представники і відсотки, то є страшна проблема. Тому що лікарю не вигідно стає вилікувати хворого відразу((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  10. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Десь в середині першого триместру я почала кашляти. На роботі порадили купити Афлубін. Пішла в аптеку, і питаюся, що можна пити від кашлю при вагітності, і чи можна Афлубін. Аптекарка почитала інструкцію, і каже, що не бажано. Сказала, що краще мені лікуватися чаєм з лимоном, полоскати горло, а ліків не приймати. І що якщо б то вже був 2-й триместр, то вона б мені продала той Афлубін, а так не рекомендує. І було по ній видно, що вона переживає, щоб часом мені вагітній ніякі ліки не продати:) Тому то теж напевно багато залежить від людських якостей фармацевта. Хоч заробити звичайно хочуть всі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Пригадалося коли була вагітна, лікар із ЖК рекомендувала пити вітаміни Елевіт Пронаталь (вартість близько 450грн. За 100штук якщо не помиляюся). На що мій лікар-гінеколог прокоментувала, що вони засвоюються організмом лише на 20% і порекомендувала краще пити вітаміни вітчизняного виробництва Ундивіт, що засвоюються організмом на 80% і коштують близько 20грн.

    Не до теми, але мене завжди дивувало, як в ЖК направляли на аналізи в приватні і конкретні мед лабораторії. А ще чому ТОРЧ-інфекції, які держава наполегливо рекомендує!!! зробити, є тільки в тих же приватних мед установах і досить дороговартісними.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Aylin

    Aylin Well-Known Member

    @Haidee в нашому випадку лікар знаючи де дешевше направляє до представника, а можливо і до провізора цієї аптаки, але ціна на 500 грн більша, з наголосом: "та нащо вам туди їхати вам його безкоштовно привезуть".
    Якби не інтернет я б його так дешево точно не знайшла бовін є в 6 аптеках Львова, а в чудо Знахарі він взагалі на 2000 дорожчий.
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2018
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    у мене є знайомий фармацевт, такий толковий. Каже, що суть не лише в діючій речовині, але й в допоміжних речовинах, або в поєднанні кількох діючих речовин. Спочатку фармкомпанії вкладаються в дослідження якогось нового препарату, тестують його в різних комбінаціях. Потім через кілька років вони втрачають монополію на певний препарат і інші фармкомпанії, які не займаються наукою, тупо копіюють винайдений препарат, іноді заміняючи деякі складники на дешевші аналоги. Ясно, що скопійований препарат буде коштувати значно дешевше, бо не треба було платити зарплату десятками науковців протягом років.
    Я би сказала так, що якщо говоримо про прості однокомпонентні ліки, типу парацетамолу, то можна брати найдешевші. Якщо ж мова йде про складніші захворювання, то тут варто 7 разів все обдумати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Без коментарів... не знаю, що страшніше, бізнесмени лікарі чи «обізнані» пацієнти...
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну якщо компоненти ідентичні і лікар при грипі прописав антибіотик, то страшний такий лікар. Але хіба то новина, що багато людей самі собі призначають аб без огляду і аналізів? Та й лікарі так само роблять.
    --- дописи об"єднано, 10 Лютий 2018 ---
    В нас тут ще треба потрапити на оригінал, а тоді вже можна говорити про якість. Я купувала один і той самий зовнішній засіб (лосьйон) в двох різних аптеках. В першому випадку то була ріденька жижа, в другій аптеці то вже була дійсно нормальна текстура. А щодо серйозних ліків, то погоджуюся, що треба брати перевірені і відомих виробників. І ще краще брати їх не в першій-ліпшій аптеці.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я взагалі останні пару років чую і від знайомих, і від лікарів - краще купляти ліки (особливо при важких хворобах) за кордоном. У нас бувало навіть елементарні таблетки від тиску: одна упаковка діє, друга як крейда - ефекту нуль.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    зі свого досвіду можу додати, і краще купляти самому (хоч і те ж невідомо чи влізеш) ;)
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  18. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В інтернеті був ролик, як одна жінка в Росії купила Есенціале , пропила з тиждень, потім десь почула, що хтось натрапив на пустишку. Стала вона відкривати капсули і знімати на відео. Були всі пусті. Але вона казала - так, купили на ринку в аптеці, бо дешевше було ніж у фірмових...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    То все так не однозначно,
    я от бухгалтер, але призначення неврологів, дитячих,
    з досвіду, нажаль,
    треба особливо уважно вивчати і перевіряти,
    і будь-яких лікарів,
    перечитувати-розбиратись, бо у нас то все через одне місце, і ліки, і призначення
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    аналіз на ТОРЧ-інфекції безкоштовно можна здати на Короленка, в центрі планування сім*ї.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1