Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Katysik,я вже колись обіцяла собі мовчати на такі дописи, але просто не можу без обурення то читати. Де ви відкопали того "лактолога"? Вас розводять на ті дурні масажі, травмують вам груди, перетворюють ГВ на каторгу, а тепер ще й трусять,що молока нема. То часом не шановна Ірина з Мечнікова? З такими темпами ви загробите годування до 3-ох місяців часу, якщо не раніше. Скільки вже писано-переписано, що масажі не панацея, що цідження обережно і трошки, що при температурі збивати і прикладати дитину до болючого місця, а той новий випуск мам з місячними дітьми далі роблять своє, а потім скажуть, що не могли годувати. Та подзвоніть комусь з наших консультантів, хоча б заради того, щоб почути альтернативну думку, бо лактолог, який каже "ай,де ж ваше молочко", то не лактолог, то абсолютно некомпетентна людина, якій би заробити на ваших пролемах. А вони в вас будуть, бо так з грудьми не можна! Сорі, що багато і може різко, сподіваюся, хоч хтось врахує мій допис перед тим, як віддати себе в руки кому попало.
     
  3. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
  4. something

    something Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    "погасло" майже. Таблетки пила, щоб "не розірвало" мене. І поступово теж не можна було. А чому така категоричність щодо табеток?
     
  5. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Тому що вони дуже і дуже шкідливі.
    А прочитали б як правильно (поступово) відлучити, то обійшлися б без них.
     
  6. something

    something Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я читала і не мало, і думала, що без них обійдусь, бо дитина практично не їла, а лише бавилась з цицьою. До речі, дитина і не замітила, що її відлучили

    ---------- Додано в 11:32 ---------- Попередній допис був написаний в 11:19 ----------

    і ще тоді питання на майбутнє (якщо колись буде друге дитина і ситуація повториться). Що робити, якщо молока ДУУУУУУЖЕЕЕЕ ДУЖЖЖЖЖЖЕЕЕЕЕЕЕ багато, і воно не нормалізується? Це як збій якийсь, воно робиться безкінечно багато. Це було суцільне пекло, яке я б не хотіла вдруге пройти.
     
  7. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Ну, молоко впринципі виробляється у відповідь потребам дитини. Може Ви зціджувались? Нє? бо тоді можна дуже легко нарушити той процес.

    Ну, і ще є варіант, що не так того молока було багато, як здавалося, бо якщо тільки по цьому судити
    то ще нічого не означає.
     
  8. something

    something Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    через два-три тижня з одного каналу молоко переставало йти, робились гулі, піднімалась температура, тоді йшла до однієї акушерки, вона розціджувала, молоко йшло густим, як сметана, і кілька разів було що з того каналу виходив "камінець" і зразу полегшення наступало. Той "камінець" був дійсно як камінь, як цементу кусок. Закупорювався канал. Годувала на вимогу, трохи зціджувала як вже не було куда діватись. Зранку, переважно вставала вся в молоці і все кругом теж в молоці. Я сама відчувала проблемні місця в грудях, під теплим душом старалась розмасажувати те затвердіння, але за кілька тижнів я сама вже собі ради не давала. Груди розпиралло. а з каналу молоко вже не проходило.
     
  9. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене визріло таке питання,коли всякі "пригоди" з грудьми..годувати нон-стоп. А як в такому випадку поводиться дитина?Не зригує фонтанами?! Бо моя любить надовго присмоктуватись, прислухаюсь- чую ковтки майже весь час, хоч і піднімає,деколи "Бекне", інколи й ні,ну а потім починаються фонтанчики((
     
  10. placenta

    placenta New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    зовсім не розумію навіщо дитину годувати нон-стоп? Чи ви з нею не товаришуетэ?)) Це не э корисно перш за все
     
  11. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    кому не корисно?


    Нормально дитина поводиться. Ну зригне (якщо зригне), нічого страшного в тому немає. Досвід лактостазів маю величезний, що свого часу малому, що малій тепер, прикладання на мою вимогу не заважають - дають цицю лишній раз - от і чудесно :) Мала в мене зригує багато і фонтани часто бувають, але взаємозалежності між зригуванням і частотою прикладань я не помітила.
     
  12. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    говорили-балакали.... годуємо по вимозі дитини і мами. а нон-стоп чи не нон-стоп то як вже вийде.
     
  13. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    а від чого тоді зригування, а особливо фонтаном?
    моя мала дуже сильно зригувала і дуже довго, чесно боюсь тепер того зригування як не знаю чого...
    від чого все ж таки залежить що одні діти взагалі не зригують, а інші дуже сильно?
     
  14. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Вj будови ШКТ. Тих клапанiв, сфiнксерiв, вiд стану нервовоi системи, але явно не вiд ГВ :girl_smile:

    Моя Настя зригувала до року!!!!! Сашка жодного разу.
     
  15. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    То саме.))
    Святик зригував довго і багато, Андрійко на пальцях однієї руки поки перелічити можна. І "фонтанів" не було навіть близько.
     
  16. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    в нас точно ні - мала була ну дуууже спокійна, я теж.
    зате коліків не було :)
     
  17. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Моя племінниця мала погано працюючий шлунковий клапан, в шлунку мало залишалося і дитина зовсім не поправлялася. На Орлика сказали, що переросте. Перед кожним годуванням давали ложечку спеціального дитячого харчування, яке загущувало грудне молоко. Зригувала набагато менше, до року часу все пройшло.
     
  18. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    ого, я думала такого не буває))
    Мій Сашко зригує постійно, багато і фонтанами. Як гуляємо постійно беру з собою щось переодіти. Не уявляю як буде зимою то все виглядати...
    Ну і зригує малий фонтанами через заковтнуте повітря. Якщо після годування не відбекне, то точно знаю що будуть фонтани. Підпирає те повітря молочко і все...
     
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Слинявчик побільше мене завжди рятував.
     
  20. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Дівчатка, я не спорю, зелене-дурне )))
    Масаж робила рази 3-4 від сили, і то не в тої пані Ірини з Мечнікова, а зовсім в іншої жіночки по направлення свого лікаря з ПБ. Масаж був в екстренному випадку, коли вся циця була в болючих гулях після застою молозива ще з ПБ, сама не справлялась то розмасажувати, а потім від лактостазу, знову ж таки тої лівої циці.
    Зараз тьфу-тьфу все добре, по чуть-чуть зціджую і то лише вночі, бо малий вночі спить 5-6 годин, молока багато набирає, то доводиться трохи.
    На майбутнє буду мудрішою :girl_blush2:
     
  21. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    А не простіше дитину розбудити, щоб поїв? Чесно, якби моя спала вночі 5-6 годин, то мені б груди потріскали, при тому, що цього разу гіперлактацією не страждаю. Будити шкода, знаю - плавали, але треба, за якийсь час дитина навчиться їсти не просинаючись, а мама - годувати не просинаючись. Про користь нічних годувань взагалі мовчу.