Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Набратись терпіння, наразі не пити дуже багато і зціджувати тільки коли дуже набирають груди, щоб уникнути лактостазу.
    За тиджень мало б пройти - Нестор одразу після нородження теж рідко цицявся.

    А ще з досвіду - спробувати побути тільки з малятком - якщо реально на день хлопців організувати погуляти разом - тоді більше часу і уваги буде для маляти - частіше брати на руки, частіше пропонувати їсти.

    Щодо мене то я зараз змінюю груди кожні 4 години і вдень і вночі - живу з годинником. Мені помогло ;)
     
  3. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Від вчорашнього вечора не ціджу, але прикладаю постійно між годуваннями листки капустяні, так з ними і сплю, але чи так можна, бо вони мене реально спасають? Пити стараюся поменше, по декілька ковточків.
     
  4. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Читала сьогодні в книжці "вчимося годувати грудьми" що так і треба робити. Ще там пише , отаке
    "типово застій молока утворюється в перші тижні годування, а також у період,коли маля починає з"їдати досить велику кількість немолочної їжі або мати починає залишати його на довший час. "

    і таке
    "Засоби,які дають змогу полегшити самопочуття між годуваннями:
    - холод(загорнений у тканину пакет із льодом,пляшка з холодною водою тощо)
    -охолоджені капустяні листки. Капусту можна також потетри на грубій тертці і зібрати в марлеві мішки.
    - спеціальні фізичні вправи.
    "

    Ну і на кожне годування треба прикладати дитину до обох грудей , намагатися годувати дитину частіше і перед годуванням прийняти теплий душ або прикладати якесь тепло.
     
  5. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я багато чула про цю книжку - при першій же можливості придбаю
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    дитинка ще маленька, так буває перші тиждень-два
    ну чому неправильно? якщо малечу не можете добудитись, то підціджувати можна, не можна повністю зціджувати
    ще раз - за якійсь час дитина стає активнішою зазвичай, ви просто старайтесь більше контактувати з нею, багато носити на руках, бо часто саме контакт з мамою мотивує дитину на прикладання. Ну і нічні годування, відсутність штучних замінників, молока може і менше стане, але достатньо для дитини, зараз його ще просто більше ніж потрібно дитині, з часом лактація стабілізується
     
  7. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    А хіба це не спричинить ще більшу лактацію?
    Порада виглядає корисною для тих в кого мало молока...
     
  8. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Таке вичитала в тій книжці. Інколи сама так робила, коли відчувала, що друга вже дуже набрана, а годувати тре іншою, а що ж буде ще через 3 год ?
    То не є універсально для кожного прикладання, але думаю по второпності. Не кажу, що так тре робити завжди , бо дитина так і не добереться до заднього молока. Таке вичитала,то й написала - за що купила за те й продаю :)
    Може хай краще це консультанти прояснять чи так можна.
     
  9. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я теж так роблю інколи, коли мала виїдає одну цицю і бачу що не проти ще поїсти або ікає і не може заснути, то пропоную підїсти трошки і іншу. Стає легше і потреба в підціджуванні відпадає. Загалом сьогодні мені вже значно краще, молочка багато, але груди не тверднуть. Вже другий день не підціджую, сьогодні вже і без капусточки обходимося. Тішуся...
     
  10. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Схоже що і в мене молока забагато - груди тверді, підняти руку не можу бо так набрали. Наближчі родичі радять сціджуватись, при чому систематично, регулярно і ледь не досуха. А я розминаю хіба трішки для полегшення коли молоко практично вже самовільно витікає. Ех, боюсь я розігнати лактацію, ще потім прийдеться всіх тих "порадників" молоком поїти.
     
  11. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    прикладати частіше до грудей, хоча буває таких маленьких важко добуджуватись, вони ще відходять від пологів, але спроби робити тре, максимально контактувати, бо при контакті з мамою діти інстинктивно шукають груди.
    це звичайно перегиб, можна підціджуватись, якщо лактація ще не встановилась, з часом все владнається і підлаштується під потреби дитина, а поки що в душ можна, коли груди набрякають і важко навіть підціджувати, тоді під впливом тепла легше виділяється молоко
     
  12. Malyatko

    Malyatko New Member

    проблемка виникла нещодавно. Вдома молоко прибувало нормально відповідно до годування, але 3 доби тому його прибуло занадто багато і доводилось навіть підціджувати до комфортного стану, бо мала не виїдала. А от сьогодні вже другий день я бачу,що вона їсть і не наїдається, з"їдає одну цицю, а потім через 20 хв. ниття з"їдає практично ще одну і на наступне годування молоко не встигає прибути нормально і вона знов з"їдає обидві.
    Підкажіть будьласка як бути в моїй ситуації, чи потрібно ще чекати, щоб ГВ остаточно налагодилось само?
     
    Останнє редагування модератором: 17 Лютий 2016
  13. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    А в мене другий день капут повний. Груди набирають з шаленою швидкістю. Вчора вдень мусіла підцідити одну грудь, бо так боліла страшне. І тепер в тому місці де боліло далі болить як синяк.
    Вночі також довелось підцідити вже іншу і так само болить низом як синяк, хоч зараз вже не повна.
    Що робити з тією гіперлактацією? Чи то мусить само внормуватись? І яка причина? Було все гуд, набирало якраз стільки скільки встигав малий з'їсти.
    Їдження в нас супроводжується постійними плачами через ті фонтани.
    І переживаю щоб якого лактостазу не заробити((
     
  14. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене таке було на вихідних. Груди набирали як не знати шо. В результаті все закінчилось застоєм молока і температурою. З чим то було пов"язано- не знаю. Хіба може багато пиття і то наврят чи... Після того два дні груди набирали набагато менше, були мякесенькі такі як до ГВ, ну, але я не парилась, малий наїдався, файно пісяв тай добре. Зараз все ніби якраз так як треба.
    Якщо тобі вдається легенько підціджувати, так щоб помякшити трошки груди, то підціджуй, бо я не можу, щось мені не получається. Головне не перестаратися ,щоб ще більше молочка потім не набирало. Мало би внормуватися. Як пишеться в такому віці ГВ ще тільки встановлюється.
    Коли б"є фонтаном добре годувати дитину поклавши собі на живіт. Так молоко тече менше.
     
  15. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Ага підціджую, але толку....полегшення може на хвилин 20-30, не більше. Якось після підціджування те молоко набирається так швидко... а коди дитина згамає, то набагато повільніше.
    От і зараз малий поїв, заснув. А друга циця вже тааака повна! Як ще трохи набере то мушу знов підцідити, а то така мука, так важко воно цідиться...
    Пробувала так робити, малий всеодно плаче. Як розсмокче, то навіть в такому лежачому положенні фонтан на сантиметрів 10)))

    І не дуже малому подобається така поза. Бо в такому положенні довго голову він ще не може тримати, замучується, тоді падає на цицю і дихати носиком не може))
     
  16. Мацьопа

    Мацьопа Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене ідентична проблема уже другий день. Читала, що такі періоди гіперлактації характерні для 2 і 4 місяців. Мені допомагає теплий душ, направляю душ на груди і паралельно трохи розмасажовую і підціджую. Спробуйте, може й Вам допоможе.
     
    Останнє редагування: 30 Серпень 2013
  17. something

    something Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    в мене така проблема була рік. Молока було завжди багато, після годування груди не ставали мякшими зовсім, я навіть не знала як це відчувати, що груди змякли. В мене бувало багато, або ДУЖЕ багато молока. Я вже думала зійду з розуму. Після року стало легше, але я всерівно слідкувала за тим, що я їм і скільки п"ю. Теж пила чай з шавлії і мяти. В 1,11 я лишила ГВ, думаал може само погасне, але все таки не обійшлась без таблеток для зниження лактації. Вже пройшло 2 місяці, а молоко ще в одній груді ще є. Думаю якби когось приклав, то точно відновилась би лактація:girl_haha:
     
  18. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене теж таке було, шалено набирали груди, також зціджувати приходилось по трохи, але незважаючи на це всеодно заробила лактостаз, вже другий раз :sad:
    Через високу температуру (майже 3 дні більше 38) молока так конкретно зменшилось, навіть пила ширафзу по рекомендації лактолога, правда тільки 2 дні. Молочко слава Богу прибуло і зараз ніби все нормально, якраз хватає малому пїсти, після годування груди такі м'якесенькі, але раз в день все одно ще зціджую трохи, страх просто бере перед тими болючими масажами :girl_impossible: народити і то легше було :girl_cool:
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    І шо, не "погасло"?))))
    Справді дивно читати таке. Нашо хоч ті таблетки було пити? Не можна було поступово завершити ГВ, якщо було бажання відлучити?
    Дівчата, от на правду, не розумію якими мірками ви це вимірюєте?
    Я щось годую та й годую і про ніщо з тої опери не задумуюсь.
    І температура була і груди то мякі, то тверді. Прикладати дитину на вимогу і все буде гуд. Не думайте за то є молоко, нема, я сто разів кажу- природа мудріша за нас всіх разом з вами взятих. Не партеся лишнім.:)

    ---------- Додано в 19:56 ---------- Попередній допис був написаний в 19:54 ----------

     
  20. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Я б ще додала, не тільки на вимогу дитини, а й на свою теж:) Я перші місяці не витримувала і спеціально будила дитину, щоб поїла, бо зціджуватись як не вміла, так і не вмію (та й маю святу впевненість, що це треба робити тільки в дуже критичних випадках, коли нема дитини поряд, наприклад, бо буде ще гірше), а молока теж було багато і реально тільки мала рятувала від тих затвердінь. Годувались нон-стоп перші два місяці і думаю, що саме це допомогло мені уникнути лактостазів і проблем з грудьми
     
  21. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Була на прийомі у лактолога, вона оглядала груди і сказала ай-я-яй.... мол де молоко?! І справді його майже не було, хоча день перед тим само з грудей витікало :girl_sad: