Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    це велика різниця! мама годує на вимогу, а ви (фактично по графіку ну там плюс мінус, але це по графіку)
    молоко прибуває по різному
    до чого тут не повноцінна? як би там не було але ви не зціджуєте так як би дитина з'їла, ні по кількості ні по частоті
     
  3. Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Звертаюся за порадою, може, в когось теж така ситуація. Коли годую малого, з іншої груді самотоком витікає молоко. Знаю, що це нормально, в принципі. Але! Його витікає стільки... :8: Пеленка, якою обмотуюся, уся мокра, одяг мокрий, мушу постійно перевдягатися, малий мокрий теж. На вулиці годувати навіть не пробую, так само в гостях проблематично... Підставляти посудинку нереально, бо молоко йде у кілька струй в різних напрямках під шаленим напором, "стріляє" на метр :) це продовжується протягом усього годування, тільки під кінець вже лише капає. Малому майже 4 місяці, з іншої груді завжди виділялось молоко під час годування, але останні кілька тижнів це повний капець... Може, у когось теж таке було, і чи пройшло??? Це особливості організму, чи може я шось роблю не так??? Правила ГВ читала і наче виконую все...
     
  4. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    було
    до 9 місяця
    можу єдине шо запропонувати молокозбірник - віддам
     
  5. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Було таке із Златкою, поекспериментувала - поки годувала однією груддю, з іншої натікало в стаканчик приблизно 80-100 мл. Користувалась або молокозбірниками (потім молоко заморожувала), або лактаційними прокладками.
    Припинилось, як Златуні був майже рочок - як тільки-но завагітніла Юстьою :girl_blum:
    Зараз такого немає, але думаю, що то швидше результат тандемного годування
     
  6. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    теж було...до місяців 6...вся мокра лежала/сиділа,коли годувала...
    п.с. але от не цідиться..а так ллється рікою
     
  7. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    так я тож не могла ніц вцідити, а текло - через день постіль міняла
     
  8. Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Дякую, ви мене потішили трохи, сподіваюсь в мене той потоп теж скоро закінчиться :)
     
  9. arina

    arina Active Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    в мене молочка небагато,але під час годування з другої циці теж тече. і я знайшла вихід - просто затикаю сосок вказівним пальчиком)))
     
  10. чоня

    чоня New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    дівчата, а те молоко, що витікає з другої циці....можна збирати і заморожувати, а потім ним годувати дитинку, коли мами не буде поруч? бо мені здається, що це молочко є тільки переднім і тому буде не дуже поживним для дитини..
     
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    бачу, що маленьку мучить животик. вичитала в книжці, що це може бути від того, що дитина більше отримує переднього молока і недоотримує заднього. в нас саме так і є. вона смокче 5 хв максимум і засинає. іноді вдається її примусити їсти трошки довше. а потім через годину знов просить їсти. молока в мене багато, груди розпирає, саме виливається. акушерка радить робити довші проміжки між годуваннями насильно (хоча б по 2 год). тоді дитя буде голодніше і може довше поїсть.
    Пробувала виключати одну залозу на кілька годин (не дивилась на годинник на скільки точно), поки інша не стане трохи м’якшою. Але ж всеодно доня проситься їсти десь щогодини, то за ту годину знову виробляється переднє молоко і до заднього вона так в не добирається.
    що порадите?
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Може, хоча це - не єдина причина. Діти такого віку часто бувають сонливими і не дуже активними, але з кожним днем вона буде ставати активнішою.
    Засинає, тобто повністю відпускає груди, чи тримає їх у роті? Слідкуйте за прикладанням, чим глибше дитя візьме груди, тим більше молока висмоктує, і не так швидко засинає, пробуйте принцип стискання, коли доня починає дрімати: http://breastfeeding.narod.ru/newman/BreastCompression.html
    Частіше не показує ніяких сигналів на прикладання? Часто мами чекають, коли дитина вже заплачить - тоді прикладаємо до грудей, хоча поміж тим дитина може переходити в поверхневий сон - робити рухи язиком, вовтузитись, кряхтіти - не всі на це звертають увагу (не знаю, як в вас, просто проаналізуйте), і дуже часто коли дитина десь в іншій кімнаті спить або в возику, мама може це не замітити, дитина знов засинає, таким чином прикладання рідше. Хоча в загальному раз на годину це дуже навіть добре, але якщо в вас є така ситуація, що це зовсім мало, спробуйте, не відкладати зовсім дитину, тоді ви зможете зауважити такі моменти і зробити спроби прикластися ще на трохи - до одної і тої ж самої груді на протязі 1,5-2 годин, потім до іншої
    Не проміжки довші, а власне чергування, дитина може прикладатися часто - і 4 і 5 разів на годину, о вам тільки на руку.
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    повністю пускає. навіть під час годування пускає. тобто у нас одне годування - це багато прикладань. її коли мучить животик (ну я так собі думаю, бо вона крутиться і плаче перед пуканням і каканням), то вона відпускає груди, крутить головою і потім не з першого разу вдається прикпастися.

    принцип стискання використовуєм вже.

    я майже завжди з нею лежу. коли плямкає ротиком, то намагаюся її добудитися, але не завжди виходить. та ще буває вона підхлипує в сні, але так здається, що то її животик мучить.

    а можна сказати, за ск часу активного смоктання дитя добирається до заднього молока?
     
  14. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я зрозуміла, що 5 хвилин, а потім годину перерва, якщо часто прикладається по 5 хивилни - то даємо одну і ту ж грудь, щось турбує, підняти дитину, притулити живіт до животика, потім продовжити годування з тої ж самої груді
    20 хв активного смоктання, але така манюня не їсть активно 20 хв, вона дрімає, відпочиває, тому мінімальне перебування біля одної груді сумарно 30-40 хв. і до 1,5-2 години, мами з гіперлактацією можуть і довше груди чергувати по 3-4 год

    ---------- Додано в 15:15 ---------- Попередній допис був написаний в 15:13 ----------

    не думаю, що то животик, коли животик - то дитина кричить, а то просто поверхнево спить

    ---------- Додано в 15:17 ---------- Попередній допис був написаний в 15:15 ----------

    це не завжди спрацьовує, деколи тре встати, взяти на руки, більше контакту шкіра до шкіри, тоді вони трохи активніші

    ---------- Додано в 15:18 ---------- Попередній допис був написаний в 15:17 ----------

    в якій позиції?
     
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    лежачи і колиска. але я ще довго сидіти не можу, тому в основному годуємося лежачи (ну і тут ще зявляється проблема правильного прикладання, бо мені не видно, як вона бере. іноді відчуваю, що не правильно, то тоді прикладаю знову).


    я не впевнена, що ми зрозуміли одне одного правильно... так, годування десь кожну годину вдень (вночі може рідше, бо я геть засинаю і не памятаю нічого...), тривалість одного годування 5 хв і за ці 5 хв кілька разів пускає груди.

    і ще навіть таке буває, що почне їсти, потім пускає груди (десь через 1-2 хв) і ще не засинає, а взяти ще раз груди не можливо примусити.

    значить у мене такий план дій: 3 год між зміною грудей. і за ці 3 год добитися смоктання хоч півгодини.
    Дякую!
     
  16. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    можна ы трошки раніше,залежно як почувається ваша друга грудь
    або поспіль, або "корткими перебежками"
     
  17. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В нас після кризів, завжди гіперлактація, особливо зранку, хоча вночі годую 2-3 рази. Груди - бідончики. Дитина не може комфортно смоктати, не справляється з потоком, відвертається, закашлюється, відмовляється далі їсти, нервується. Коли відвертається то молоко фонтаном б"є. Стараюсь годувати коли вона напівсонна тоді спокійно смокче і їй менше тече. Чергую груди по 4 год одна грудь, щоб добиралась до заднього молока. Якщо часто чергуватиму то вона недоотримує заднього.
    Буває зригує "фонтаном". Часто піднімаю вертикально щоб відригнула повітря.

    ---------- Додано в 09:34 ---------- Попередній допис був написаний в 09:28 ----------

    В мене соски великі, то я їх затискаю прокладкою яку кладу в ліфчик. А без ліфчика навіть не можу бо все витікає і тече по животі навіть коли не годую.
     
  18. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    От хотіла запитати - чим мені грозить зміна грудень кожних 4-ри години (в тому числі вночі) Окрім лактостазів.
    Бо вже змучилась я з тими молочними потоками...
     
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я змінюю кожні 4 год (як коли, буває і то рідше). не було нічого. кілька разів було таке, що ледве боліло при натисканні, але коли доня трішки поїла - проходило.
    але така рідка зміна не вплинула ніяк на молочні ріки))) молоко виливається всеодно. вже не так, як в перші місяці лилось, але до цих пір ллється. я не думаю, що на зменшення потоків повпливала рідша зміна грудей - просто організм пристосувався. (я, власне, змінювала груди рідко майже з перших днів, щоб дитина добиралась до заднього молока)
     
  20. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Дитина дуже рідко ї сть цицю - що 3 години в середньому, відповідно на кожне годування я змінюю груди, бо дуже затвердіває і болить та, що чекає. Пробувала на сні давати частіше - не бере. Вчора вже підціджувала, то ставало легше але знаю, що так не правильно. Що мені робити, щоб груди так не затвердівали і дитинка їх більше виїдала? Смокче іноді по пів годинки, а іноді і півтори. Чи при такому режимі не ставатиме молока з часом все менше і менше?
     
  21. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Наскільки я пригадую у нас було щось схоже. Мала дуже багато спала і то так , що добудитись було важко. Пізніше, десь за тиждень, вже з"явився період бадьорості, то трохи змінилась ситуація. Мені ще в роддомі сказали, що "молочна" і радили зціджувати, але після одного сеансу масажу, зцідила ще два-три рази по кілька крапель, бо в мене то не виходило, і кинулась того ровера. Добре, що не розігнала тоді лактацію. Потім все якось нормалізувалось.
    Десь читала, що немовлята так міцно сплять хіба перших 10 днів, незнаю, може то причина в цьому.