Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    А в нас така проблема: останнім часом чи то молоко мені так сильно тече, чи що, але Матвій не встигає ковтати те, що натягнув і давиться, закашлюється, аж йому носом те молоко витікає, а потім ображено затисне губи і вже його не впросиш взяти груди, доки знов не зголодніє. Що робити?
     
  3. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Спробуйте передбачити прилив і акуратно(якщо дитя дається) забрати в той момент груди і перечекати прилив, потім продовжити годування, хоча не всі діти на то погоджуються. Якщо ні - то в момент приливу спробуйте відхилитися назад, прийняти напівлежачу позицію, тоді дитинка ніби на вас лежить, тоді завдяки силі тяжіння молоко не так бризкає у ротик дитини. можна так і годуватися (обклавшись подушками), а можна і знов сісти рівно.
     
  4. Xomka

    Xomka Well-Known Member

  5. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Малу я так годувала, а з малим не виходить - він впирається носиком в груди і не може дихати, я вже навіть притримувала йому голову, щоб він міг поїсти, але дитина нервується, йому так незручно. Чи то я щось роблю не так ?
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Важко сказати, бо я не бачу звичайно, як це в вас відбувається, зрештою і дійсно дитині може не подобатись. Спробуйте так щоб носик не впирався, його голвіка на руку вашу має спиратися, а дитя трохи по діагоналі ніби, а ви трохи відхиляєтесь назад, я колись навіть стоячи пробувала в ті моменти відхилитися назад буквально на півхвилинки, і ще умудрялась трохи покачувати малечу.
     
  7. Oneal

    Oneal New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    я трошки сціджую і заморожую. тепер почала вводити прикорм і роблю на свому молоці.
     
  8. tancia

    tancia New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    не знаю, чи мій допис вам особливо допоможе, але може заспокоїть. Оце носом витікання, це скоріше фізіологічні особливості організму - в мене троє хлопців, так лише в середульшого отаке постійно було, як нажлюкається молока, особливо якщо так із азартом і лежачи, то з носа тече й тече, я деколи свою руку йому під голову підставляла, деколи подушечку вищу, а деколи й нічого зовсім не робила, якось після 6 місяців воно нам і не заважало, лише подушечка троха волога була - так до 2х з половиною років і годувалися, я себе втішала -- заодно і носик промиваємо для профілактики :) . В нього, в порівнянні із братами, просто не ніздрі, а ніздрища :) , хоча носик ніби і невеликий.
     
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    це не фізіологічна особливість, а саме положення дитини :). Сантиметр туди, назад і ви вже того ефекту не отримаєте. Я це положення завжди застосовувала коли в мого малого був нежить і всі сопельки разом із молоком витікали
     
  10. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    тань, у деяких дітей все таки і фізіологічна особливість (в перші тижні) - через короткі носові ходи
    в саші (як у тата) така форума носа, шо нам у будь-яких положеннях текло, на приливі
    я питалась на рожані - казали шо фізіологія
     
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    :) це не фізіологія це норма в перші дні. і витікання в перші тижні залежить від положення, швидкості витікання молока і як саме дитина смокче в хвилини приливів. І в старшому віці також можна таку саму "фізіологію зробити" :) просто певним чином розмістити дитину.
    на жаль зараз це зовсім не авторитет
     
  12. Azza

    Azza Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Ох і я також була намучилась із тими припливами. Малий навіть до рота не хотів брати цицю. Але потім я почала йому давати через силіконову накладку і все внормалізувалося. Їв так аж до 5 місяців. І він уже не захлинався, і тріщин в мене ні разу не було. Є ще один провірений спосіб трошки вареного червоного буряка, кількість молока зменшується на пів дня а то і більше., але якщо малечі нема і 3 міс. то я б мабуть також не радила.
     
  13. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    а ж до 5 місяців приливи?:girl_crazy::girl_impossible::girl_nea: лактація встановлюється перші 3 місяці :)
    цей допис 100% пасує до гілки Перли мамочок і не тільки про ГВ
     
  14. Azza

    Azza Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Ні ,ну я вам так по научному не скажу доки були припливи, но на початок допомагало. крім того є питання якщо багато молока,то що робити, то я і порадила те, що провірено, а яким способом це не важно, аби не пошкодило.
     
  15. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Нам вже чотири, а приливи досі маю і то досить відчутні, як і в перший місяць
     
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    :) ви не рівняйте себе до осіб які годують з грудей за правилами успішного ГВ
     
  17. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    А нам рік і два
    Звикла вже :)
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    не зрозуміла які приливи у вашому віці?
     
  19. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Мала на увазі свої відчуття, коли молоко прибуває. Відчуття як в перші місці були, так і залишились. Чи це не приливи називається? :girl_blush2:
     
  20. tancia

    tancia New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
  21. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Приливи є приливи, яка різниця, годуєшь з грудей чи зціджуєшь, молоко все одно прибуває. І це відчувається або не відчувається. Чи я чогось не розумію??? І чого б мені себе не порівнювати, я що, якась неповноцінна?