Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    У мене теж :) Але криза минала і знову заливалася. А малий шалено злостився в кризу (ага, так класно текло а тепер тягнути треба і мало є), першу думала що не перетерплю, три доби ми не спали, за молоко боролися.
     
  3. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В нас з 1,5 міс перерва встановлена 3 год. То виходить по 2 (а деколи й 3 годування на кожну грудь). Пробувала зменшувати інтервал - груди капець тверді робляться...

    І в на стандартно пеленка постійно мокра...

    Правда Гриць молодець - справляється вже і з напором, і чемно вигамує)))

    Але, як на мене, забагато молока таки краще як замало... ;)
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    скоріш за все ;)
     
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В нас вже ніби є покращення, але маю запитання як зробити краще, щоб трошки зменшити лактацію і щоб малий нарешті добирався до заднього молочка.
    От думаю збільшити інтервали між заміною грудей до 4-х годин, а іншу в той час "скапувати" в пеленку. Так нормально буде? Потім, як налагодиться, піду на звичний графік, але зараз надмірна лактація мордує і мене, і малого.
     
  6. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Коли я стикнулась з цією проблемою, - то мені порадили не панікувати, бо молоко ще не дуже й поділяється на переднє і заднє, бо лактація ще не налагодилась... Та й було видно, що воно все однорідне. А вже плиблизно коли синові було 1,5 міс я почала помічати різницю, але тоді і Гриць гамав довше і більше - і відповідно добирався і до заднього молока... Єдине шо воно не скапувало по крапельці, а било трішки меншим фонтаном...
     
  7. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    та в мене навіть якщо на спину ляжу фонтан десь на 10 см в висоту б"є....
    чоловік жартує, що в мне пеленки та халат накрохмалені ;) все дубове прям від молока...
     
  8. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Анута, тримайтесь, ви ж знаєте, трохи пройде часу, і лактація має устаканитись. А на зараз ви правильно робите, що годуєте напівлежачи, як зрозуміло, це допоможе зменшити потік. А ще можете попробувати перечікувати приливи. Як тільки починається прилив (ви ж це відчуваєте, правильно?), спробуйте забрати акуратно груди (а може манюня сам відпускає в цей момент) ще до прилива і перечекайте. Потім продовжіть годування.
     
  9. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    а потім молоко починає псуватись і то все смердить...Мене найбільше мучить те, шо коли дитина хоче посмоктати, а їсти не хоче - посмокче пару секунд, тоді з обох грудей фонтани. а вона пускає і їй хоч би шо. Поки прикладу рушник, то все в молоці - і вона і ліжко і ше й потім рушник. Юля в такому випадку все одно смоктала. а Леся як не хоче їсти, то не буде.
    Аня, я б тобі радила починати з менших проміжків (шоб не мати проблем - 4 години то немало так зразу) Хоч 3 год спробуй, чи груди витримають. А взагалі - трошки терпіння і все налагодиться і малий підросте і буде ше кайфувати з тих фонтанчиків:) Як ти з Павлусем з тим справлялась? Було інакше?
     
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    ні, інакше не було :) всіх забавляли фонтани на півкімнати. Я тоді просто не знала що з тим можна щось зробити. Так і жили до певного терміну. Пішло певно з 10 пачок прокладок до грудей, штук по 10 за ніч...

    4 години це так образно. я особливо не засікаю. Але даю підряд одну грудь поки вона не стане по відчуттях дещо спорожнілою. Друга витримує це все оскільки спокійно собі стікає паралельно.
    Найгірше це коли після перших чмоків йде прилив, малий наковтався і зденервовано відвертається, з двох грудей фонтани і його підняти треба аби повітря випустив інакше зригне то все. Іноді допомагає чоловік: як починаю годувати караулить аби малого час від часу підняти, а я тим часом ловлю молоко в пеленку. Намагаюсь щоб в пеленку вийшов весь фонтан, а вже як потроху капає тоді знову прикладаю.
    Але сьогодні третій день (дві ночі і третій день) як "спускаю" молоко самотьоком, то вже трошки легше. Перша половина ночі сьогодні взагалі була ідеально, а потім вже обидві набрали так що прокинулась в калюжі на двох промокших пеленках ну і відповідно годування було веселим...
    Ще трішки перетерпіти. І лактація налагодиться, і малий почне більше сам ворушитись аби повітря зригувати, а не піднімати його постійно :) а то з тим підніманням маю трохи веселі ночі

    хе, а відчуття липкого тіла... феее...

    Прорвемось ;)
     
  11. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    от і в мене молока, прям молочна фабрика:) правда спочатку в пологовому з мене познущались розціжуванням...і прикладанням на кожне годування до іншої циці, то так треба було щогодини цідити,бо груди як каміння ставали, а зараз пробую вдома виключати одну грудь хочаб на дві години, то ніби легше, а там де твердне розмасажовую і воно само витікає, правильно роблю?
     
  12. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
  13. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

     
  16. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    Настуню не піддавайся на то! Бережи дитину. Ніякої води і зціджування. Ні разу того не робила і ттт ще жодних проблем не мала. А як те розціджування виглядає?
     
  17. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    як вижимання мочалки:girl_smile:
     
  18. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене перший час те саме було, причому дитина прокидається не дуже часто (десь так: 4-2-2год.), то спочатку грудям важко було і калюжі були весь час, пеленки під собою міняла (частіше певно, ніж під дитиною:)), але вже тижні 2 напевно як такого нема. Правда, мені здається, шо на днях в нас була лактаційна криза. Помітила тоді, як вона закінчилась - в ті дні мені здавалось, шо ото вже лактація внормовується, дитина не захлинається. Але тепер бачу, шо все вернулось (фонтани і тоді були, але видно напор то різний, бо дитина знову не справляється, закашлюється, пускає груди, коли сильний напор і чекає:)) Тому роблю висновок, шо то була криза, яка вже минула.
     
  19. In4a

    In4a Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    А ми вже ніби і не маленькі, але все одно
    Радує, що малий вже не нервується від того напору, як в перший місяць, просто відпускає груди, а я
    І теж роблю так:
    І теж думаю, що краще забагато, ніж замало:girl_in_dreams:
     
  20. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    а в мене сьогодні помітне полегшення. Можливо тому що вчора все зайве молочко спускала в пеленку. За одне годування пеленка з під іншої груді була мокрішою аніж би малий напісяв по максимуму. Але одна набирає таки більше за іншу. По ідеї з часом має нормалізуватись :)
     
  21. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Забагато молока. Що робити?

    В мене таких проблем небуло, Марко все висмоктував, навіть в пологовий приходив допомагати мамі :) А от в лікарні з Михасем я за день націджувала півлітрову банку і все виливала в каналізацію. З ночі груди були як камені..