Забагато молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Надмірна лактація– молоко прибуває в надто великій кількості і витікає під час годування занадто швидко.
    Дитина при цьому під час годування захлинається, кашляє, смокче з голосним прицмокуванням, під час годування кидає грудь, випльовує молоко, періодично відмовляється від грудей, відмовляється від комфортного смоктання та страждає від колік і переїдання (часто і у великій кількості зригує). Ця проблема типово трапляється у віці дитини 3-6 тижнів після народження.


    Рідкі та короткі годівлі по режиму та відсутність нічних годувань призводить до переповнення грудей, як наслідок до зменшення лактації через інгібіторний фактор – це речовина білкової природи, яка є в молоці і виводиться разом з молоком. За відсутності адекватного виведення молока інгібіторний фактор накопичується у молочній залозі, пригнічуючи подальше утворення молока. При своєчансому виведенні молока з залози виводиться і інгібіторний фактор, отже, утворення молока посилюється. Ось чому молочна залоза працює також за принципом: запит – пропозиція.


    Причини:
    1. перший тиждень після пологів;
    2. надмірна стимуляція сосків (зцідження молока без показань див. тему "Зціджування молока. коли? як?");


    Що робити?
    1. годувати дитину якомога частіше: це запобігає зайвому накопиченню молока в грудях і сприяє його спокійнішому витіканню;
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає: у такому стані вона смокче спокійніше і витікання молока сповільнюється;
    3. обов’язкові нічні годівля (з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі);
    4. годувати у таких позиціях, щоб сила тяжіння перешкоджала витіканню молока:
    4.1. у позиції колиски відхилившись на спинку крісла або подушку;
    4.2. з-під руки відхилившись назад або тримаючи малюка майже сидячи;
    4.3. лежачи і поклавши дитину зверху «животом до живота» (не застосовувати часто, оскільки при цьому можлива закупорка молочних проток через їх перетискання),
    4.4. на боці, що дає дитині змогу випльовувати надмір молока;
    5. протягом годування кілька разів підніміть дитину вертикально, щоб вона змогла відригнути повітря;
    6. розпочавши годування, відніміть дитину ненадовго від груді і перечекайте, доки витікання молока сповільниться, збираючи його в рушник або пелюшку. Далі прикладіть малюка до грудей і продовжіть годування;
    7. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    8. якщо дитина добре набирає вагу, намагайтеся годувати її з однієї груді на одне годування; якщо при цьому виникає дискомфорт у другій груді, можна зцідити трохи молока та/або прикласти компреси з капусти. Якщо дитина після спорожнення першої груді все ж хоче продовжити годування, ненадовго прикладіть її до протилежної груді;
    9. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    9.1. зціджування;
    9.2. гарячого душу на груди;
    9.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока);
    10. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    11. якщо перераховані заходи не допомагають, потрібно якийсь час годувати дитину з однієї груді на кілька годувань, перед тим як перейти на протилежну:
    11.1. виключіть грудь з годування спочатку на 2-3 години;
    11.2. не обмежувати дитину у її бажанні їсти, якщо вона проситься до грудей, то просто прикладіть її до тієї ж залози;
    11.3. якщо з протилежного від годування боку відчуваєте дискомфорт, зцідіть трохи молока. Постійно зменшуйте кількість зцідженого молока аж до того часу, поки зможете обходитися без зціджування;
    11.4. у важчих випадках спробуйте проекспериментувати з часом виключення залози з годування; інколи для цього потрібно навіть 4 години;
    12. у деяких випадках, незважаючи на надмірну лактацію, дитина справляється з годуваннями дуже добре. Як звичайно, ці проблеми зникають після 12 тижнів після пологів, чому сприяють гормональні зміни в організмі, і лактація повністю пристосовується до потреб дитини.


    Що робити щоб цього не допустити?
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. в день;
    2. нічні годівлі з 3 по 8 год. мінімум 3 годівлі;
    3. чергувати груди приблизно що 2 години;
    4. уникати надмірної стимуляції молочних залоз:
    4.1. зціджування;
    4.2. гарячого душу на груди;
    4.3. не одягати накладок на соски (наприклад, пристосувань для збирання молока).



    Ватрує ознайомитися!
    Неприємні відчуття
    Мне больно во время прилива. Из-за чего это происходит?
    Смягчение Давлением Подготовка груди к прикладыванию ребенка во время нагрубания

    Організація годування по вимозі
    Кормить по требованию ребенка. Что это такое?
    Кормить ребенка по требованию… А это как?
    Организация кормления: кормление по требованию, ритмы
    Нужен ли малышу режим?
    И кормились мы каждые 45 минут..
    Ночные кормления грудью – так ли необходимы?
    ////////////////////////////



    ****************************************************************


     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ну дивіться, якщо взагалі не їсть, а тільки смокче - то і в чергуванні немає змісту, вважайте, що вона не їла. Єдине, це якщо вона відпускає, і після того трохи молока таки витікає, то якщо вам дискомфортно, - то дайте іншу наступного разу, щоб теж з неї трохи стекло. У вас груди набирають, чи молоко з'являється вже на приливі? Суть в чергуванні - щоб дитина виїдала заднє молочко, якщо ваша не виїдає і так, то тут чергуй-не чергуй...А трошки її сильніше розтормосити не пробували? Може роздягти, погладити, ще раз груди дати, після фонтану, щоб вона таки поїла.
     
  3. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Груди сильно набирають і зразу коли починає їсти йдуть часті припливи у формі фонтанів, які вона відпускає бо давиться. Зранку і деколи серед ночі мушу трохи зціджувати молоко, бо дитині не вдається взяти груди.
    Пробувала, тоді вона будиться і засинає через 2-3 години(
     
  4. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Такі питання.
    1. Дуже часто при годуванні, коли бувають "припливи" молока, малий крутиться, нервується і випускає груди (через секунду знову шукає ротиком). При цьому з грудей молоко не просто капає, а цюркотить. Малий часто захлинається і закашлюється під час таких годувань. Я так розумію, що молоко тече зашвидко та занадто інтенсивно для нього. Якось можна це виправити?
    2. З першого дня як прибуло молоко в правій груді відразу утворилось затвердіння (я десь про це вже писала). Лактолог у ПБ казала, що це закупорка, розмасажувала один раз мені дуже добре. Потім тиждень часу праву грудь мені розмасажовувала мама. При цьому температури я не мала, самопочуття нормальне, малюк однаково смокче і праву і ліву. Коли права грудь пуста, те затвердіння практично не відчутне, треба постаратись, щоб його нащупати. А коли грудь повна, відповідно і затвердіння дуууже відчутне (але дискомфорту немає). Так вже триває місяць. Звертатись до когось чи залишити все як є (мене воно не турбує) і спостерігати?
     
  5. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Щодо 1 питання- радять змінити позу. Наприклад мама лежить, дитина зверху.
     
  6. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Ми пробували так. Не знаю як кому, але нам дуже незручно так годуватись (можливо через те, що малюк ще не тримає голову добре).
     
  7. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Нам теж, мій малюк теж часом закашлюється, то забираю цицю і припіднімаю його.
     
  8. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Я теж стараюсь прислухатись до ковтань малого. Я чую, що може захлиснутись забираю груди.
     
  9. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    @aknytsU
    в нас також фонтани молока і Кві часто захлинається і закашлюється. піднімаю вертикально її щоб відкашлятися\відбекнути. ми майже не можемо їсти належачи(( як не задавиться, то не може нормально захопити цицю. вночі мушу сідати-брати на руки і так годувати, а їмо що 2 години, то трохи напряжно, але що поробиш. може з часом зможемо цицятися в ліжку.
     
    Останнє редагування модератором: 24 Грудень 2015
  10. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    В нас таке кожного годування, перші два припливи дитина відпускає а потім вже нормально їсть. Паро останніх днів вже з"їдає ті перші припливи, напевно чим більша тим краще смокче. Знаю що можна натиснути на сосок, як кнопку, потримати паро секунд, тоді той "фонтан"зупиняється.

    І мені не зручно, хоча холову вже тримаємо, неможу правильно дати груди.
     
  11. bombon

    bombon Member

    Доброго дня всім. В мене питання, чи хтось стикався з проблемою коли з груді тече сильно молоко і дитина не встигає ковтати...В мене таке вже 2гий тиждень ..малий нервується при годуванні і не хоче брати грудь
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Почитайте верхній допис в цій темі
     
  13. bombon

    bombon Member

    я читала, мене цікавить реальний приклад і що саме допомогло....
     
  14. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Тобто в верхньому дописі міфічні приклади і Вам не допоможуть? Ви спробуйте, там рекомендації людей, які неодноразово мали справу з такою проблемою і мають в цьому досвід.
    Крім того, тут ціла тема реального досвіду від форумлянок. Він за рік не змінився.
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі багато дівчата писали про реальні приклади і чим рятувались.