З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Печиво "Французький сир"

    100г масла,
    100г борошна,
    100г тертого твердого сиру,
    0,5 ч.ложки солі,
    1 жовток,
    паприка(сушений червоний солодкий перець в порошку)- щіпка.

    Сир потерти на дрібній тертці , масло змішати з мукою додати сир, вимішати.
    Додати жовток.
    Загорнути тісто в харчову плівку і помістити в холодильник на 30 хвилин.
    Розкачати тісто товщиною 0,8 мм (має вийти круг) і розділити кожен круг на сегменти (від цетра).
    Витиснути в сегментах дірочки, імітуючи шматки сиру.Зверху злегка присипати паприкою (я не присипала).
    Випікати 10 хвилин при 180*С.
    Це рецепт автора.

    Мої коменти: замість масла брала спред (думаю, якраз нормально, з маслом було б дуже жирно). Тісто розділила на 4 частини. Кожну тонко розкачувала під харчовою плівкою, що не прилипало до скалки. Правда, в мене не получалось ідеального круга, тому я розкачувала як виходило і різала ножем на трикутнички. Пробувала розкачвати грубше і тонше. Тонше мені смакує більше.Дирки робила ковпачком від фломастера.
    Печиво просте і смачне!
    Всім смачного!
     
  3. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: З особистих рецептів

    Непечений сирник з ягодами
    у мене було:
    - 500 гр. домашнього сиру
    - 200 мл вершків 20%
    - пачка цукрової пудри (дала не всю)
    - 2 пакетики желатину по 10 гр.
    - 2 ложки какао з чубком
    - трохи ванільного цукру
    - сік з половини лимону
    - півлітри чорниць
    Желатин залити 400 мл води, почекати, поки набухне, нагріти, розчинити. В рецепті було вказано сир збити блендером разом з цукром, так, як тимчасово я була без блендера, то перемолола м"ясорубкою, цукор замінила пудрою, щоб була однорідна маса. Додати до сиру вершки, желатин, ваніль, лимонний сік, перемішати до однорідної маси (виходить досить рідка маса).
    Взяти 1/4 частину маси і додати какао. Наливаємо те, що з какао в форму і ставимо в морозилку на 15-20 хв.
    Половину чорниць перемолоти м"ясорубкою, чи блендером, додати до них ще частину сирної маси (я на око давала), перемішати.
    Коли коричневий шар застиг, кладемо на нього половину чорниць, що залишилась, заливаємо білою сирною масою і знову в холодильник.
    Коли застигне, виливаємо останній шар змішаний сир з меленими ягодами. і ставимо в холодильник до повного застигання.
    у мене останній фіолетовий шар застиг трохи гірше (напевно тому, що було багато соку від ягід), але все рівно тримався купи.
    ще дуже смачно, коли чорницю замінити полуницями (я в такому випадку роблю 2 шари - з какао, і білий з цілими ягодами)
     
  4. soilik

    soilik Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Маю перепис смачного печеного м"яса (дала одна старша пані, за що їй велике дякую):
    Маринад:
    на 0,5 л води дати 2 ч.л. солі,
    2 ст. л. оцту, 4-5 лаврових листочки, духмяний перець
    Зварити маринад і остудити. Залити ним м"ясо і поставити в холодильник на 36 год.
    Витягнути, дати стекти воді і натерти приправами до смаку (до м"яса, до курки ...), видушити часник і також натерти ним м"ясо. Завинути м"ясо ниткою і поставити в холодильник ще на 12 год.
    Пекти в бритванці 2,5-3 год на малому вогні, зверху полити трошки олії.
    З власного досвіду додам, що краще м"ясо брати не дуже пісне, можна тонким пластом і скрутити рулетом (підчеревину, чи як воно точно називається:confused:)
     
  5. murawka

    murawka New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Шоколадно-кабачковий пиріг. Подаю оригінальний рецепт (за ним не пробувала робити) і свій адаптований.
    За рецептом:
    100 г. масла
    100 г. олії
    1 ст. цукру
    Ванілін чи ванільний цукор (хто скільки любить)
    1 ч.л. соди
    1 ч.л. розпушувача
    2 яйця
    300 г. муки
    100 г. сметани
    6 ст.л. какао
    350 г. кабачків
    60 г. шоколадних кусочків.
    Збити у міксері масло, додати олію, цукор, ванілін, соду. перемішати.
    По одному збити до маси 2 яйця.
    Добавити сметану і перемішати.
    Муку змішати із розпушувачем, какао, просіяти і висипати у тісто.
    Почистити і натерти кабачок, почекати 10 хв, щоб стекла вода, відтиснути. Додати кусочки шоколаду і виложити до тіста. Все перемішати.
    Виложити на змащену тортівницю папір для випікання, на нього тісто. Пекти при т.200 градусів 40 хв. Полити шоколадною глазуррю і прикрасити фруктами.
    ПРИМІТКИ:
     
  6. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Кексики з сиром маскарпоне.

    борошно 350г.
    розрихлювач 1ч.л
    масло вершкове 200г.
    цукор 200г.
    яйця 5шт.
    маскарпоне 250г.
    какао 2-3ст.л.
    молоко 3ст.л

    Цукор збити з маслом і не перестаючи збивати додавати по одному яйця. Далі додати маскарпоне і борошно з розрихлювачем. Коли я додаю борошно, то тісто вимішую дерев"яною лопаткою, але вимішую не сильно, так щоб залишилися грудочки (так краще кексики піднімаються при випіканні).
    Тісто ділю на 2 частини, в одну додаю какао розведене в молоці. Викладаю у формочки і випікаю при т-рі 180*с, приблизно 40-45 хв.
     
  7. bioland7

    bioland7 Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Яблучно-родзинковий пляцок

    На 1 корж: 5 яєць. 5 білків+1 скл. Цукру збити в піну тоді + 5 жовтків.
    1 скл. Маку сухого (нетертого) протерти через макомолку + 1 скл. Родзинок+
    1 скл. підсмажених грецьких, порізаних горіхів + 4-5 кислих яблук порізаних кубиками + 1скл. муки (250 грам) + 1пачку порошку до печива (бажано польського). Всі інгридієнти додати і змішати.
    Пекти тісто при 180 гр. 40 хв.
    Як спікся корж скропити сиропом (70 грам води+ 1 ст.л. спирту або лікеру + 1 ч.л. розчинної кави).

    Крем: 700 грам масла_ 0,5 л вареної згущенки +1 пачка (100гр) кокосу запареного з 12ст.л.молока.

    дві вафлі змастити кремом потім покласти корж потім знову дві вафлі пере-
    мащені кремом, зверху пляцок можна прикрасити шоколадною помадкою.
     
  8. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Запечена цвітна капуста.

    1 кг .цвітної капусти-відварити розібрану на суцвіття, у соленій воді, до пів готовності.додати давленого часнику, вимішати.викласти у жаростійку форму.
    соус: на вершковому маслі підсмажити пів цибулі, додати ложку муки. підсмажити до румяного кольору. додати , постійно помішуючи, молоко. прогріти. додати сир - може бути 50 на 50 твердий+хороший плавлений. помішуючи довести до однорідної маси, додати спеції. капуста любить тмин і майоран.

    залити капусту соусом, дадати зверху шматочками вершкове масло. запікати до румяного кольору
    п.с. я роблю соус із плавленого сиру, твердий- натираю зверху.
    смачного.
     
  9. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    на прохання у карму та пп рецептик "Королівської ватрушки"
    Рецепт простий:
    500 гр. сиру (можна більше, буде ще смачніше)
    4-5 яєць
    1ст. цукру
    100гр. масла
    0,5ст.л. муки (приблизно, може вийти трохи більше)
    1ч.л. гашеної оцтом соди
    В розігріту сковорідку кладемо масло, 05, ст. цукру і муку і помішуючи смажемо до утворення крошок. Крошки розподіляємо на 2 частини.
    Сир розмішати з яйцями та цукром (0,5ст.),
    Змастити форму для випікання викладаємо одну частину крошок, тоді сир, тоді другу частину крошок. Випікати 20-25 хв при темп. 180 градусів.
    Всього приготування займає приблизно 40 хв.
    Смачного!
    [​IMG]
     
  10. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: З особистих рецептів

    додам зразу рецепт цибульника. То такий пиріг, рецепт якого я вже навіть не пам'ятаю скільки років тому знайома розказала.
    тісто - то така страва, їй не важливо, яке там тісто. сьогодні я не лінувалась і замісила дріжджове, але часом роблю з листковим - купленим.
    начинка:
    перше і найважливіше - цибуля, багато цибулі (якщо я печу в сковорідці діаметром 24 см, то буде десь 6-8 середніх цибулин, якщо у великому деко - до 12-15).
    решта начинки - на ваш смак. я додаю цибульку, помідори, якесь м'яско, грибочки, зелень, перець, капусту, та власне будь-що, до чого фантазія дійде.
    приготування таке:
    на сковорідку кинути дрібно нарізану цибульку, підсмажити, поки не стане прозорою, додати морквочку, м'яско, решту інгредієнтів, сіль, перець, спеції, протушити хвилин 15-20 разом. додати сметанку\кетчуп\томатну пасту\соус (ну що вам подобається, я люблю зі сметанкою). тушити на найменшому вогні поки не почне булькати. до цього часу тісто вже повинно бути готовим. газ під начинкою після закипання вимкнути. далі скоренько!!! вмішати в суміш 2-3 яйця (ну залежить від кількості начинки, може піти і більше), дуже-дуже швиденько перемішати, поки яйка не схопилися і вилити на тісто. за бажанням можна зверху ще сиру натерти, але я того не роблю. випікати, поки тісто не буде готовим.
     
  11. domino

    domino Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    КАБАЧКОВИЙ ТОРТИК

    4 невеликих кабачка
    3 яйця
    0,5 скл. молока
    1 скл. муки( + - )
    сіль, перець до смаку
    4-5 шт. помідорів
    100 гр. твердого сиру
    майонез+ 2 ст. л сметани
    часник
    зелень

    Кабачки натерти на грубій терці, додати яйця, молока, муку та спеції. Тісто має вийти як на налисники ( млинці). Обжарювати на розігрітій олією сковорідці, кожен викладати на поперовий рушничок, щоб увібрав зайвий жир. Має вийти 5-6 кабачкових млинчиків. З"єднати майонез зі сметаною( можна при бажанні і не давати), додати часник і зелень. Перекладати помідорати і тертим сиром, зверху можна дати сир чи яйце.
    СМАЧНОГО!!!
     
  12. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    Стейки лосося "Цезар"
    стейк лосося (залежно від того, скільки хочете приготувати)
    соус песто
    помідори черрі
    твердий сир
    оливкова олія, сіль,перець

    Стейки лосося помити, підсушити, посолити-поперчити, збризнути оливковою олією. Помідори черрі нарізати кружальцями, твердий сир натерти на терці. Форму для запікання змастити оливковою олією, викласти стейки. Зверху стейки щедро змастити соусом песто, зверху викласти кружальця помідорів, присипати тертим сиром. Запікати в духовці при температурі 200С 30 хвилин. Я вдівала на форму рукав для запікання, так сир не сохнув і рибка була соковита. Муж ще брав до рибки готову заправку до салату цезар, казав, що так ще смачніше!
     
  13. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Розказую як роблю чіпси з лаваша.
    Тонкий лаваш (персидський чи вірменський) порізати на шматки (мені зручніше ножицями), скропити олією, посипати цукром, ванільним цукром і кунжутом, перемішати, викласти на широке деко, пекти доки не зарум`яняться, в моїй електричній духовці це кілька хвилин у режимі з обдувом.
    Для любителів гострого теж є варіант: шматки лаваша скропити олією, посолити, дати сіль, перець, часник, зелень, чи ін. улюблені спеції, запекти в духовці.
     
  14. Snowy

    Snowy Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    суп з фрикадельками для коханого чоловіка.
    На 2, 5 літрову каструльку потрібно:
    200-250 грам фаршу(я беру свинину),
    1 цибулину, 1 морквину, 4 картоплини,
    100-150 грам дрібної вермішельки,
    спеції, трави.
    Ставимо варитися картопельку додавши спеції (сіль, перець та інше), тим часом піджаруємо цибульку і моркорку (натерту на маленьку терточку), просмажені овочі додаємо до картопельки.Додаємо до фаршу сіль, перець і трішки подрібненої цибульки, формуємо фрикадельки розміром, як цукерки "Ferero", і обсмажуєма на олії. Коли фрикадельки просмажаться з усіх сторін, а картопилька уже майже буде готова, то ті смачні "міні котлетки" опустіть у каструльку і тут же кидайте вермішель. Довести до готовності вермішель і все супчик готовий,хто любить то можна додати зеленого кропчику в кінці. Смачного!
     
  15. Gybka Bob

    Gybka Bob Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Пляцок на швидку руку
    4 яйця (можна і 3)
    1 скл. цукру
    3 скл. муки
    1 п. маргарини
    пів скл. сметани
    порошок до печива
    ванільний цукор
    ягоди,фрукти (трускавка, яблуко, чорниця,слива, малина і т. д.)

    Розтопити маргарин.
    Збиваю яйця з цукром додаю решта інгридієнтів по черзі все збиваючи міксером: маргарин, потім сметана, мука+порошок до печива. Все це змішую до однорідної маси (повинно бути як густа сметана)
    Виливаю у змащену ємкість і викладаю зверху ягоди, фрукти, і все ще посипаю ванільним цукром, для гарного запаху, а якщо печу з яблуками то ще посипаю корицею.
    На все про все 20 хв і вже печеться. Приблизно 30-40 хв. Виростає гарно, високо.
    Смачного!
     
  16. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів

    Я страшний фанат кабачків, і нам з чоловіком останнім часом дуже засмакував
    Суп-пюре з кабачків
    1 кг кабачків порізати дольками, скласти в баняк, додати трошки олії (краще оливкової) і підтушкувати на середньому вогні, за 5 хвилин до готовності додати 2-3 зубчики дрібно порізаного часнику. Готові кабачки збити в блендері з 750 мл гарячого молока і 200 г домашнього сиру (за оригінальним рецептом сиру треба 4 столові ложки, але мені більше смакує, коли сиру більше). Сіль-перець до смаку. Зверху можна посипати базиліком. Смачного!
     
  17. domino

    domino Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    рецептів м"яса по -французьки можна знайти в неті "до вибору, до кольору"))) я не рилася вже аж так дуже, щоб взнати який правильний, просто захотілося зробити щось смачне і водночас корисне. Ну і щоб майонез не давати.
    Мій рецепт)))

    700гр свинини( в мене були куски вже готові як на відбивні)
    1 кг картоплі
    0.5 л. молока
    1 ст.л. муки
    50-100гр масла
    цибуля 2 шт
    сіль, переця і мускатний горіх
    Отже, м"яско посолила і поперчила, відбила і обжарила на олії до золотистого кольору, але не до повної готовності. Виложила на дно противня( можна горщика, ну вже де вирішите запікати). Далі в тій же олії, обсмажила кружальцями нарізану цибульку, вона стала такою солоденько-карамельною і виложила на м"ясо. картоплю почистити і нарізати плястерками, положити на цибульку. Потім зварити шоус бешамель( в банячку розтопити масло, додати муку і обжарити трошки, потім по трошки додавати молока, безпереривно помішуючи, щоб не утворилися грудочок. Посолити до смаку і дати мускатного горіха). Соусом залити картоплю, накрити фольгою і відправити в духовку(180) на 40 хв. Потім вийняти, посипати сиром і вже не накриваючи запікати ще 5 хв. щоб сир розтопився. Також сир ще можна дати і всередину( це вже по бажанню).
    От такий простий, як двері рецептик.

    Смачного!!!
     
  18. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    Відповідь: З особистих рецептів

    [​IMG]
    На прохання в кармі виставляю рецепт "Хмаринок". Смакота неймовірна, готується просто, а літом цей рецепт просто знахідка- не потрібно стояти добу біля мартена, а десерт готовий. Дуууже рекомендую!
    Необхідно:
    1 п. (10 г) желатину
    200 мл води
    100 г цукру
    45 г полуничного/малинового/…. желе

    Залити 1 п. (10 г) желатину 50 мл холодної води, нагрівати, помішуючи, до розчинення желатину. До кипіння не доводити.
    Цукор 100 г перемішати з 1 п. (45 г) полуничного желе і залити 150 мл окропу, розмішати до повного розчинення цукру і желе.
    Додати желатин, перемішати і остудити до кімнатної температури.
    Збивати приблизно 15-20 хвилин міксером .
    Викласти в скляну форму, попередньо застелену папером для випічки, розрівняти. (моя порада: трошки змастити папір олією, щоб легко виймались хмаринки)
    Поставити в прохолодне місце на 12-15 годин.
    Присипати робочу поверхню цукровою пудрою( я цукрову пудру не використовую для зменшення калорійності :)), перевернути застиглу масу і розрізати ножем, який перед кожним розрізом протирати і змащувати олією без запаху.
    Пи.си. Завжди готую подвійну норму, бо десерт зникає з швидкістю світла
    Пи.пи.си. Відповідь на питання : дзюрки в десерті не виковирювала і дно в формі рівне:xaxa:, така краса утворюється сама.
    Всім смачного!
     
  19. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    На прохання виставляю рецептик "Сирно-персикового пирога"
    [​IMG]
    Для тіста:
    1 яйце
    50 гр. цукру
    50 гр м"якого масла
    мука
    Замісити тісто, замотати у харчову плівку і поставити в холодильник на 1 год
    Начинка:
    200 гр сиру (я брала більше)
    1 яйце
    1,5 ст.л. сметани
    1,5 ст.л. цукру
    1 ст.л. кукурудзяного крохмалю (я мала картопляний, підійшов нормально)
    1 ч.л. ванільного цукру
    Сир перетерти (я збила трошки в блендері) зі всіма інгредієнтами.
    Форму змастити, викласти тісто (зробити бортики вищі), на нього сир. А зверху фрукти. Я брала персики, оригінальний рецепт з консервованими абрикосами.
    Запікати 30-40 хв при Т=180.
    Смачного!
     
  20. redfox

    redfox New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    хозяюшки, подскажите рецепт такого пирога, чтобы просто - у меня с печкой проблема, и чтобы сверху фрукты залить желатином - и пожааалуйста кто это делал - расскажите как
     
  21. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    На прохання, рецепт "того, що до кави" :) Це звичайний сирник "на зимно", як казала моя бабуся. Тут вже були такі рецепти, але виставлю ще і свій
    [​IMG]
    Бісквітний низ:
    2 ст. л. цукру
    2 ст. л. муки
    2 шт. яйця
    0,5 ч. л. розпушувача
    Сирна маса:
    До смаку цукор
    1 кг творогу
    1,5 ст. л. желатину
    1 шт. желе
    фрукти, ягоди

    Печемо корж-основу: яйця розділити, збити окремо білки і жовтки з цукром, змішати, додати муку і розпушувач. Пекти при 180. Вистуити, вийняти з форми, застелити форму харчовою плівкою, поклати корж.
    Сирна маса: розмолоти творог (я 2 рази перекрутила в м"ясорубці, а потім ще з цукром збила в комбайні, вийшла гладесенька пухка маса), додати цукор за смаком. Желатин розчинити в гарячій воді, змішати з творогом, викласти на корж основу і поставити в холодильник до загустіння.
    Желе: розчинити один пакет желе в 200 г гарячої води. Остудити. На застиглу сирну масу розкласти фрукти і ягоди, залити охолодженим желе (що вже навіть починає загустівати) і поставити в холодильник.
    Харчовою плівкою я застеляю аж до верху форми, бо інколи, як форму відкриваєш, то можна желе надірвати.
    Рецепт на невелику тортівницю