Хто кого перетягне?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем ГРоманюк, 30 Червень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    --------------------------------------------------------------------------------

    Якось мені довилось тривалий час навчати ученицю ( 17-літню дочку знайомих) іноземній мові. Коли їй набридло, вона припинила заняття. Хоча, мені здається, на цього зеленоокого ангела з довгою косою вплинули батьки. Вони не хотіли, щоб вона знала мову краще. Говорили: "Їй досить і таких знань, а за кордон вона не поїде". Мені, звичайно, незрозуміла така позиція батьків - людей з вищою освітою. Завжди вважав, що мова потрібна для роботи з партнерами, щоб одержати інформацію.

    Батьки навчали її здаватися ввічливої, культурної, й доброї, що вона вірує в Бога , а насправді ... я не вважаю, що добра і дійсно віруюча людина зробила б такий учинок.

    Я помітив, що розвиток моєї учениці став страждати через таке відношення. Батьки стали обмежувати спілкування й виражали сховане невдоволення тим, що дочки подобалися мої заняття. Вони дуже були незадоволені тим, що я не беру грошей за навчання. Це здавалося їм підозрілим. От і не беру гроші зі старанних учнів! Коли їхня дочка отримала грошовий приз у групи (вона відвідувала мої заняття ще в групи) за Рождественський тест, її мама стала підозрювати мене і дочку у чомусь поганому, стала цікавитися моїм сімейним станом, їй не подобалося, що я проводжав її дочку додому, коли було темно. Батьки не трудилися зустріти дочку ввечері після занять! Виходить, краще хай вона іде одна темними вулицями?

    Мене цей недовiр надзвичайно образив. Мені довіряли дочку 10 років! Що ж змінилося? Часи? Люди стали як вовки? Потім моя учениця стала ставити мені дивні питання: "Що ви од мене хочете?"

    Вони могли ревнувати мене до своєї дочки, тому що я ставився до неї, як до власної дочки або як до сестри: допомагав їй у всьому, радив. Вона кинула займатися і я вирішив взяти учня з її класу, але вона була проти. Думаю, вона дуже самолюбна й не бажала, щоб хто-небудь знав мову краще її.

    Спочатку я не хотів брати жодної особи з її класу, тож зателефонував подрузі своєї учениці і запропонував навчати її, щоб вони могли розмовляти іноземною мовою і моя праця не пропала марно. Але моєї колишньої учениці це не сподобалося, і вона почала брехати на мені, що вмешиваю її у свої справи, що їй мщу. Батько підтримав дочку: захлопнув перед носом двері, порушивши всі закони гостинності назавжди забув їх номер телефону та пригрозив, шо може бути і "по-поганому", якщо не залишу його дочку у спокої. Зауважу, що його дочка телефонувала першою і я лише намагався усвідомити причину зміни ставлення до мені з дружнього на вороже.

    Якось зустрів її надворі й запропонував переговорити, але вона звинуватила мене, що я її переслідую. Я сказав, що маю право ходити, де захочу. Тоді вона почала загрожувати. Сказала, що її батько зробить, щоб я більше ніколи по місту не ходив. Вона непросто пригрозила, але й оторвала свого отца від важливих справ. Батько приїхав, прилетів автомобілем, сильно розсерджений. Він відмовився зі мною розмовляти. Сказав: "Я не маю часу із Вами розмовляти". Його дружина потiм пояснила, що це нормально: тому що в нього єдина дочка. Можна подумати, їй загрожувала смертельна загроза серед білого дня, на зупинці. Вночі, виходить, ніяких проблем, ніяких небезпек!

    За мою працю, за людське ставлення, мене принизили... Мені дуже кривдно й боляче, оскільки я нiколи не хотів поганого своєї учениці . Мені здається, що вона повинна переважно вибачитися за таку образу.

    Не хочу шкодити їй, але ... вона витягне невірний урок: проблеми потрібно вирішувати тільки шляхом погроз, шантажу й брудним наклепом. і від цього будуть страждати й інші люди, які оточують. Вона образила вчителя, значить свого батька теж, вона зрадила вчителю, значить зрадництво може стати звичкою. Мені зовсім не хочеться переходити шлях батькам, але мова вже йде про душу дитини.. Мені так хотілося працювати по одну сторону з батьками, а вийшло перетягання каната. Я розмовляв з її мамою, але вона не відреагувала на те що. Понад те, вона сказала таке: "Мій чоловік двічі [загроз] не повторює!" На її думку, я все вигадав і захищає свою доньку. Що мені робити? є інші думки?
     
  2. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Не дивуйтеся, бо світ зараз такий.:sad: Я вірю, що Ви старанний хороший вчитель, але те, що стається навкруги, дає право батькам щось підозрювати. У нас тут пару років назад вчителька завагітніла від шестикласника.Саме цікаво, що їх зловили на гарячому, коли вона ще не була вагітна. І вже цим займався суд. А вона таки тайком зустрічалася з тим хлопчиком і завагітніла.
    Поки Я би на Вашому місці відійшла далеко від цієї сім"ї і нехай би їхнє неправильне відношення до Вас залишилося на їхній совісті.Так буде найкраще. Але то моя думка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Памятаєте польський фільм "Охоронець"?(в головній ролі - один самих відомих польських акторів Богуслав Лінда)тре було вграти!то все було би тихо і мирно.Дівчинка виросла... тепер буде тероризувати Вас,поки не забуде що Ви нею знехтували
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Ваш вік десь в районі 30 р. і ви не одружені?
     
  5. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Информация о фильме
    Год: 1997
    Название: Охранник для дочери
    Оригинальное название: Sara
    Продолжительность: 1:47
    Произведено: Польша - Франция, "Hertiage Films "
    Перевод: Любительский, чистый
    Жанр: Боевик, Любовный роман
    Режиссер: Мачех Слешицки.
    В ролях: Богуслав Линда, Цезарь Пазура, Агнешка Влодарчик, Марек Перепечко, Кшиштоф Кершновски.
    Сюжет фильма : Бывший спецназовец Леон очень крут в своем деле, когда не пьян. А пьян он в последнее время всегда. В таком виде он и предстал перед своим нанимателем - боссом местной мафии, который в данный момент сдерживает осаду конкурентов и ищет профессионального охранника для своей 16 - летней дочери Сары. Несмотря ни на что Леон был нанят. Он действительно оказался лучшим, но тем не менее совершил самую страшную ошибку, которую только мог совершить...скачать http://www.puzan.ru/forum/2-1935-1
     
  6. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    жінка серцем чує(Место встречи изменить нельзя)
     
  7. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    о !давно ханжі не знімали карму
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Я не ханжа. Якби Вашу доньку-семикласницю якийсь дядько тихо і мирно вгравав, то Ви би певно йому голову скрутили. Хіба Ви може інакший тато...;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Шкода, що не можна своє повідомлення редагувати. Деякі помилки потрібно було б виправити й доповнити. Мене за правду не люблять. Мені Ваш нік не подобається: викликає неприємні спогади, згадані вище. Так 30 р. Але це що? Привид дискримінації? Саме таке формуються стереотипи. Отже будь-який чорний кіт є ворогом і потрібно його винищувати. :)
    Це зараз у моді: потрібні досвідчені фахівці з 5 - р. стажем - не старше за 25 років. Я дуже добре розумію батьків, тому завжди зберігав дистанцію. Я дуже боявся ситуації коли учень може захопитися авторитетом. Може й добре, що конфлікт з'явився та я iз шановного вчителя перетворився на монстра?
     
  10. ГРоманюк

    ГРоманюк Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Пригадався такий по психології: одному гуртові піддослідних показують фотографії й просять зазначити характерні риси обличчя, що роблять їх негідниками, потім другу групу просять назвати риси, що роблять зображених людей видатними особистостями. Риси виявляються однаковими. Тобто, я не можу сказати чи є людина негідником чи ні, я не можу забороняти своєї дитини спілкуватися iз учителем. На місці батька я б запросив вчителя додому й поговорив за чашкою борщу. Але мені страшно хотілося їсти. Я тоді всю ніч готував для своєї учениці контрольні й не приготував обід. А вона відмовилася від цих контрольних! :babruysk: Образа в даремної праці. :shutup:
     
  11. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Не одружені (розлучені) і живете з мамою (або батьками);) Це не дискримінація, це просто характеризує вас як людину з певним складом характеру, ну відносить до групи ризику у стосунках з молодими ученицями ;) ;)

    Тепер по суті. Виходячи і з вашого віку, і з обставин які ви описали я прекрасно розумію батьків тієї дівчини. Можливо деякі їхні і дії і були занадто агресивними, але важко оцінювати ситуцію з слів однії сторони, думаю в них були для цього певні мотиви і міркування.

    1. Ваш підхід дещо егоїстичний, ви пробували поставити себе на місце цієї дівчини? не замислювались що певні ваші дії або поведінка могли її насторожити бо злякати? 17 років, це не 7 років, і якщо вона сама не хоче з вами спілкуватись (а не просто батьки заборонили) значить що її лякає чи не подобається?
    2. чому ви вирішили що першопричиною були батьки. Ви собі уявляєте як її в класі могли травити, після того як ви її виділили з основої маси? Молода дівчина бере уроки в теж досить молодого викладача, він її виділяє грошовою премією, до дому проводжає (обов"язково ж хтось бачив або знає про це), в класі її явно хвалите і т. д. Я їй чесно кажучи спічуваю, однокласники її швидше за все затероризували натяками і образами.



    розвиток міг страждати якраз через однокласників - не хотіла щоб її хвалили.

    Змінилось те що дочка підросла, а в такому віці різне буває, спонтанно, за взаємною згодою сторін. І якщо такі питання ставлять не батьки , а дівчина, то ще раз повторюсь - щось її насторожило.

    А після цього ще й дивуєтесь що батьки спротивились - ви перейшли у стосунках межу яка є між учиницею і вчителем, а це вже не добре. Потрібно було зберігати дистанцію, а звідти батьки можуть знати що ви цю межу і далі не переступите.

    Що ви розумієте під зрадою вчителя ? наскільки я розумію ви її мови навчали, а не були духовним наставником, чи вона вам клятву вірності давала?

    А от цього я взагалі не розумію - яке ви маєте право впливати на чужу дитину, проиставляти її батькам? ви вважаєте що це буде для неї благом? якщо вона зіпсує стосунки з батьками ви їй можете запропонувати альтернативу, інші стосунки?
    Самим розумним і правильним в цій ситуації було б зробити свої висновки з цієї ситуації і дати людям спокій.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    На протязі 25 хвили можна текст редагувати,а якщо я Вам не подобаюсь ,то поставте мене в "Ігнор" наш Форум відкритий ,туть примусу нема.Жаль що з теми сольскознули ,а починалось так гарно.Мала права....додавить Вас,якщо не посадить і ніхто не пожаліє
     
  13. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    та то вже стадія дам ,але не тобі
     
  14. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    ГРоманюк, я бы тоже не доверила вам дочери... Уж как-то вы слишком озаботились этой девочкой, на мой взгляд... Могли бы просто посоветовать другого преподавателя, если заметили назревание странного конфликта, то могли бы таким образом уйти от него не ввязываясь...
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    не знаю.....
    з одного боку ніби “дивні” стосунки....
    але з іншого.....
    достатньо прикладів у літературі....
    колись читав історію у валентина пікуля, про чоловіка, якого відпраили у заслання за те, що той банк пограбував і там він зустрів дівчину вдвічі від нього молодшу...
    спочатку просто її виховував, але врешті одружився...
    наприклад, мені 30 років, хоча всі чомусь кажуть 22-24...
    та й деякі школярки виглядають ЗНАЧНО старшими....
    але може справді тут просто якась батьківська (вчительська) любов?..
    хто зна?..
     
  16. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    "Не буває диму без вогню" - знаєте таке? На мою думку це якраз характеризує ситуацію. Є певна межа в робочих стосунках (у будь-якій професії, не тільки вчительській) яку не варто переступати, бо нічого доброго з цього не виходить. Можна називати це тактом, можна діловою етикою... Провожання після вечірніх занять виглядають досить неоднозначно, як не крути...
    Заводьте сім"ю, дітей, коло друзів - у вас не буде часу на провожання учениць, і ви все зрозумієте...
    Ситуація, коли вчитель/лікар/духівник були поза всякими брудними сумнівами, залишилась хіба в книжках і фільмах. Зараз це або ваш друг сім"ї або треба тримати дистанцію.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Сказав у одному інтерв'ю Любомир Гузар, що в Україні дуже легко чіпляють ярлики і дуже легко виставляють закиди, і то саме без причини, та ще й на неперевірені факти. Така, видно, була радянська свідомість: головне звинувачення, а факти вже можна домальювати.
    Я все-таки вірю в людську чесність, а те, що купа людей сьогодні нікому, навіть собі, не довіряють, то не дивина. Я би не була ні по чиїй стороні. Є батьки, у яких розум слабо працює в мудрому напрямку, а є вчителі, які зовсім не мають благородних намірів щодо своїх учениць. Але я мала учителів, які були саме дуже привітними і благородними. Вони просто хотіли накачати мене знаннями і то все. Далі ніколи не заходило і не зайшло. Бо таки є такий тип людей, котрі не думають так, як усі, вони думають інакше, для них важливо створити особистість і порадуватися своїм творінням. Про секс там мова не йде. Але у нас таку людину не зрозуміють і навіть не старатимуться. Засудити набагато легше. Навіть доказів не треба. Просто кидаємо звинувачення і нехай вже нещасний сам вив'язується з того спростуваннями та правдуванням.
     
  18. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Згідна, є такі люди, але вони напевне не протиставляли б себе сім"ї учня. Пріоритет на виховання дитини мають батьки, а фрази

    виглядають трохи так нездорово.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Ganusya

    Ganusya Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Особисто я не дуже би хотіла ,щоб мої доці мали такого вчителя.Думаю,що звучить це досить грубо.Але це факт.Не хочеться змагатись з вчителями.Ви профі,а ми батьки.З помилками,і з проблемами ,але це мої діти...Тому в любому випадку краще для всіх так:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Хто кого перетягне?

    Та взагалі " где мої сємнадцать лєт - на бальшом карєтнам!"
    Я думаю шо вона була фрігним дівчиськом, а ГРоманюк він просто странний та щирий, може дійсно він справжній педагог-анталігєнт. А батьки трохи зі своєї сторони праві, але шо рагулям у високих матеріях шукать, мені здається пан ГРоманюк голубий (не підєраст) як там пам"таєте у 12 стільців Тобакова я маю на увазі такий тип людей, були 19 сторіччі масовим явищам.
     
Статус теми:
Закрита.