Вырастет из сына свин...?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем levandivka, 5 Липень 2007.

  1. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    В мене чоловік вихований бабусею до школи, ну і батьками після роботи, і братом-сестрою після школи (вони старші), і виріс - ттт - на радість і мені і родині. Тому не вважаю, що садочок особливо формує..в наш час стільки можливостей ввести в соц.оточення. Садочок - то не завжди найкращий варіант, і - давайте будемо чесними - багато хто віддає в садочок, бо працює або з фінансових причин або через власні амбіції. Я не кажу, що треба і чоловікові і дитині така хфайна господинька в капцях і з гніздом на голові, що нічим не цікавиться, але якби в нас було більше часу на родину - ніхто б не втратив. Раніше так і було - жінка на господарці, і родини родичались по не знаю яке коліно, а зараз..інтернет та й по всьому.
    До речі, не планую занурювати з малечку дитину в світ моб телефонів і інтернетів. Нема чого.
     
  2. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    О- то знач у нас тут все окей)).
    От такі думки треба гнати подалі. Бо як вже сталося, то треба діяти. А як ні- то знайти інше русло для викиду власної енергії. Ну то я зараз так роблю)). Надіюся і надалі зможу.
     
  3. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    не зовсім згодна. не просто думати позитивно, а розумно контролювати. Приклад вам: подруга моєї мами, хороша родина, працюючі батьки, син (мій ровесник) з малечку займався тенісом, багато прикладав зусиль до навчання..потім навіть ніхто не помітив як влз не в ту компанію (ну десь в років 17-19)..як результат на сьогодні - наркоман, вже і лікували тричі, і жінку таку ж найшов, народили вже двійко дітей..
    І наприклад я - яка постійно десь вешталась, вчилась нормально, але особливо "не парилась тим", як завіюсь ген-ген..з і до..ну але сподіваюсь виросла не поганою людиною.. Завжди розуміла, що є якісь речі, які не можна - і все тут, без питань, без бажання спробувати, читай: наркотики, секс з будь-ким будь-де, якісь сумнівні друзі. Напевно треба мати і самій людині здоровий глузд і батькам вчасно встигнути побачити не ту стежку.
     
  4. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Тут десь садок проскочив на останнії сторінках? Певне я погано читаю).
    І то нажаль чиста правда
    А що ви вкладаєте у ці слова?
    Мій малий дуже добре вивчив переваги інтернету в свої 3 і 6)). Звідкіля б ще він отримував такі якісні іграшки:girl_crazy:.
    Питає малий в діда сьогодні- "діду, а ти купиш мені в Америці поїздочки Brio?" Дід почав щось про візи розказувати:girl_haha:. Малий ніц не зрозумів і швиденько пішов до мене. Ну бо в мами і Америка, і Європа- все в нетбуці є.
     
  5. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Я про те, що не вважаю, що діти мають проводити час за комп`ютером, або в садочку, ледве 4 роки, а вже з мобілкою. Нашо то? По-перше, це не є таким вже безпечним, по-друге, може я вже застарілих правил, але діти якось веселились більше, а тепер мій племінник переважно "вбиває когось" в комп.стрілялках. Несе якусь агресію з дитинства. Якщо мала дитина, треба дитячий світ - мультики, казки, а не Морталкомбат и Старварз.
     
  6. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    От власне, в книжці "Дети в небес" пишеться про відмінність у виховання - дівчаток треба більше опікати, а хлопцям давати більше сводоби, більше довіряти і відпускати
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?


    про маму в пошуку і потенційний вплив на дитину. Можливо, я просто не шарю, але ІМХО - на дитину впливають не обставини нашого життя, а те, як ми в цих обставинах почуваємось і поводимось. Якщо від пошуку мучишся - дитина це відчуває. Якщо тихо і спокійно собі шукаєш - то гут, а знайдеш - то ще ліпшіше :)
     
  8. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Зрозуміло,проблема моя була в тому, що мене в принципі не опікали (якщо не рахувати побутових зручностей). Тобто, "буде проблема - сама прийде і скаже". А я не приходила, не казала, не радилася і всі великі і малі неприємності переживала і розгрібала сама. Було це мені важко і неприємно.
    Тому зараз намагаюся зробити все, щоб дитина мені довіряла і зі мною ділилася. І дійсно, тут є важливим не перейти межі "узалежненості" дитини від мами, що в нас деколи проскакує. От хочеш, як краще, ніби, а виходить... Дитина, довіряє, ділиться і при цьому явно чекає на мою пораду, схвалення і готове рішення. Але я так в загальному проговорюю з ним ситуацію (більше слухаю, і каюсь, часом модерую розмову так, щоб дитина не робила явно поверхневих і нерозумних висновків) і пропоную йому якось на зразок "тепер сам подумай, як краще", "ти сам можеш це вирішити", що він і робить. І почувається при цьому дуже дорослим і самостійним. А я тримаю руку на пульсі, якщо щось )) А як інакше? Дати абсолютну волю = пустити дитину на шлях спроб і помилок, які одного загартують, а іншого зламають. Правильно кажуть, що розумні вчаться на помилках, а мудрі їх уникають. Тому і ділюся своїм баченням. Ні, я не претендую на істину, але думаю, що мені є що мудрого порадити своїй дитині..
    Щодо духівника та інших порадників поза домом для такого малого це ще не дуже актуально, і до того ж, якщо "зелена" дитина-підліток сама обере собі явно не того морального авторитета.. З тим треба добре вважати..
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?


    я своєму завжди кажу, що не можу за нього прийняти рішення. Я можу лише підказати, пояснити те, що не зрозуміло, але рішення він має вчитися приймати сам.
    я з цим згідна. просто маю навіть приклад, коли до однієї жінки- "псевдопсихолога", яка власне вважає себе отаким духівником і буквально вишукує тих, хто перебуває на певному роздоріжжі, зробити своїм слухачем та учнем справді починають ходити за порадою. Але знали би її "учні" про її власне життя і узагалі певний зв язок далеко не лише з філософськими науками.
    для мене це абсолютно зрозуміло. І я теж тримаю руку на пульсі. І буду в подальшому Це не означає, що гіперопікаю дитину. Але негласно завжди мушу бути у курсі. Для мене дуже важливо, щоб дитина довіряла. Навіть якщо не мені, а будь-кому з родичів ( татові, бабусі, дядькові...). Тобто дитина мусить відчувати підтримку власне рідних. Тому що коли починається пошук духівника на стороні, то це серйозний сигнал, що батьки щось упустили. Не змогли ( чи не захотіли) знайти контакту.Духівник- це добре. Але все-таки для цього має бути певна психологічна зрілість. У підлітка з цим ще непросто. І справді легко повернути не туди.
     
  10. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?


    В знайомої син як в 90-х пішов шукати істини з Білим братством, то й досі не знають, де він і що з ним. Крім того, знаю приклади людей, які нібито мають "дар" чи просто "побожні", а реально їх варто без перебільшення остерігатися.
     
  11. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    От де речі, у мене питання насущне: як реально бути в ситуації, коли дитина вже кудись запхалась, куди не треба. Тобто є факт і як діяти. Бо була в мене ситуація з любов"ю великою з іншого міста у 18. Батьки були дуже проти і забороняли, і ця заборона спричинила катастрофу, бо через це я наробила купу помилок, які можна було уникнути, якби батьки зрозуміли. По хорошому це підтримати дитину взагалі у всьому, навіть в тому, що ми вважаєм повним ідіотизмом. Але, добре коли це щось більш-менш терпиме, а як наркотики чи якась явно секта? Досі не уявляю, як то бути і куди бігти в таких ситуаціях
     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Ой, і я не знаю, чесно.. Бо з любов"ю і т.п. достатньо тього, що дитина відчуватиме вашу підтримку і допомогу, куди б її той шлях не завів (зрештою, це не непоправні ситуації, було б бажання щось виправити). А філософськи спостерігати за тим, як дитина ламає собі життя наркотиками чи в секті.. Звісно, це означає, що якийсь момент у вашому контакті упущений, щось пішло не так, але як фактично виправити?
     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Я писала троха не про те)). В мій час мені і моєму брату дуже допомагала тренерка по спорту. В чоловіка теж був такий наставник- тренер. В спорті якийсь інший рівень довіри "учень-тренер" чи що.

    ---------- Додано в 20:09 ---------- Попередній допис був написаний в 20:06 ----------

    Ти Нюфленда читала?
    Головна порада книги- в будь-яких ситуаціях ,коли ми втрачаємо дитину- брати її в охапку і їхати подалі від цивілізації. Без мобілок\нету і т.д. І там поступово все виясняти\лагодити і т.д.
    Ну звісно, якщо це наркоманія- то спершу треба в клініку. Теж бажано подалі і без гаджетів.

    ---------- Додано в 20:10 ---------- Попередній допис був написаний в 20:09 ----------

    Проблема була власне у забороні? Чи у хлопцеві? Ну бо чого батькам забороняти щось хороше?
     
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    питання в тому, чи у 18 дитина чи ні. Залежно від ситуації це може бути вже і доросла людина.
     
  15. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Поки вона на утриманні батьків (будь-якому)- то в їх очах дорослою вона не буде.
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    от і я про це. Бо 18 - це така межа, може ще і жити з батьками, а може вже і десь за кордоном і вчитись і себе забезпечувати.
    Бо якщо дитина вже сама на себе заробляє, то батькам лишається тільки зітхнути.
     
  17. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Власне порада дуууже погана. Але дивним чином батьки її дуже часто застосовують. Чому погана? Бо батьки і так вже втратили авторитет, а такими діями остаточно його руйнують. Це якщо розглядати 2 випдки: клінічний (наркоманія, інша сильна залежність) і варіант коли батьки вважають, що їх дитина вляпалась кудись, а дитина так не вважає. Що стається коли батьки візьмуть дитину "в ахапку" і вивезуть в ліси? Дитина вважатиме їх тепер ворогами номер 1, бо вони відірвали від компанії, котра підтримує, розуміє. Якщо це наркоманія, то ні клініка ні інше лікування, без бажання самої людини не подіє. А якщо це перестороги батьків, бо їм щось задється, то вони такими діями втратять дитину назавжди і безповоротно. Якби мої батьки хоч раз таке зробили, я б їм не пробачила ніколи, хоч би тисячу разів була неправа, бо це по-суті втручання в свободу людини, а свобода - найвища цінність. Я от більше схиляюсь до варіанту, що в випадку "втраченої" дитини треба шукати третю особу, яка б могла влитися в довіру і замінити батьків, і через ту довірену особу витягати дитину вже.

    Ну в мене виникли "протидії" через заборону. Хлопець був нормальний, але батьки, як і всі, бажали мені чогось кращого. Тому застосовуючи той досвід, я тепер думаю, що дитині треба бути другом у всьому, підтримати завжди. Навіть, як щось зле, і лізе не туди, всеодно підтримати, тоді дитина не втратить довіру, а батьки - авторитет. От якби мої батьки мене підтримали тоді, сказали, що підтримають мене в моєму виборі, що це моє життя, я би то все закінчила значно швидче (стосунки), а не взлостившись на всесь світ в образі батьків почала "дружити з їх воргом" проти них. Ну це так образно. Нічого аж такого не наробила, але по чолі схопила добряче від життя потім. Тому, я собі так думаю, що дитину краще підтримати завжди і у всьому, навіть в найгіршому, бо це єдина ниточка, якою можна потім ту ж дитину витягти, бо коли весь світ зруйнується, лишаться батьки, які завжди були поряд і не втрачали авторитету.

    Теж вважаю, що таке мислення в батьків треба конче міняти. Бо коли батьки бачать в особистості дитину, дитина відчуває ту залежність, що вона не вільна, бо батьки вирішують, бо вони забезпечують, годують. Тоді виникає протидія: втікти будь-якою ціною, щоб отримати ту свободу. І виходить варіант лютого пораненого слона, який несеться на шалений швидкості, і ще більше травмує себе. Ну якось так. Тобто батьки самі провокують таку поведінку дитини, тим, що вважають, що раз її забезпечують, вона має їх слухатися. Тоді єдина думка в дитини втікати, і не завжди та втеча буде на добро, бо рішення прийняті наспіх, чи в страсі є восноному помилковими.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    ви праві. Маю зараз такий наочний приклад: сім я, де троє діток. Зі старшокласницею- отакі пригоди. Влізла не в ту компанію і годі її звідти витягнути. Батьки "брали в охапку" і вивозили від цивілізації. Втікала, по кілька діб не давалася чути. Поверталася, коли сама хотіла, знову ніби розуміла свою поведінку, а потім...знову втікала до компанії. Батьки стали власне ворогами. Наразі епопея триває більше року. ( Нагадаю: в сім ї- троє дітей, які виховувалися в одних умовах одними батьками. Отакі проблеми- лише з однією дитиною. І будь тут мудрим)
    у вищеописаному випадку третя особа втрутилася- це одна родичка, з якою ця дівчинка була дуже близька і чию думку завжди поважала і прислухалася. Втручання третьої особи дало результат- на перших порах. А далі- компанія виявилася сильніша. І тепер третя особа теж причислена до ряду ворогів.
     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    Ну тут треба міняти сам процес виховання, а не давати дитині вилазити на голову(на думку батьків).
    А в принципі я за те, що поки дитина живе з батьками і на їх утриманні, то вона має підпорядковуватися сімейному уставу.

    Я щось ніколи такого не бачила.
    Чи ти вважаєш село в бабці виїздом подалі від цивілізації?


    Куди дитина може втекти з глухого кемпінгу, на який і машиною заїхати важко?
    Тут треба батькам з розумом до того підходити і розуміти, що втрачали дитину вони не один тиждень, тому легко то все не зміниться.

    Це найстарша дитина?
    Даш, тут корінь проблеми знову в іншому. Якщо простроїти весь процес виховання нормально, то навіть за таких заборон дитина не буде робити на зло батькам.

    Надіюся, що мені не доведеться так зітхати...
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вырастет из сына свин...?

    так. Різниця із середньою сестрою невелика
    та батьки то розуміють і "повертають" дитину вже 2 рік. Наразі не дуже успішно
    у 16 років діти дуже винахідливі. А ось цим вивезенням батьки якраз добилися зворотнього: свободу обмежують- батьки вороги.
    коли діти малі, то в теорії все гарно. І, здається, що все робиш правильно і будеш намагатися і далі так будувати процес виховання, щоб не було "мучітєльно больно". А правильно чи неправильно виховали реально- це покаже лише час. Коли власним дітям виповниться по тих же 15-16.