Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

 1. lovikyou

  lovikyou Well-Known Member

  Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

  Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
   
  • Подобається Подобається x 1
 2. lovikyou

  lovikyou Well-Known Member

  Юлия Миронова "Переводы с языка дельфинов" від @Mammy
  Книга про діток-аутистів (я думала про природу, а-ля Сетон-Томпсон коли брала :girl_impossible:). Мені далась тяжко. Головний герой трохи старший за мого малюка.... Попри те, про прочитання не жалкую - книга дала нову хвилю любові до сина, піднесення в моменти, коли важко, змучена та втомлена побутом і рутинним одноманіттям.
  Після прочитання ходила ще певний час під враженням і пильно приглядалась до не контактного сусідського хлопчика, з яким разом гуляємо.

  Ревізія в читалці показала, що таки боргів з попереднього року в мене менше =)
   
  • Подобається Подобається x 2
 3. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

  Першою прочитала книгу А.Нанетті "Мій дідусь був вишнею" від @бетменша. Дуже затишна і приємна історія. І хоч розповідає вона про сумні події, але сум цей теплий і добрий. Це так як ти сумуєш за якимись приємним подіями в житті - вони вже минули і більше не повторяться, але спомини про них завжди зігріватимуть серце. Так і тут хлопчик розповідає про своїх дідуся та бабусю. І таки ті спогади теплі і ніжні. Книга дитяча і водночас цілком придатна для "дорослого" читання. Милі ілюстрації.
  Змушує задумати про життя і дорогих нам людей.
  Сподобалося, дякую!

  Ще прочитала Селесте Інґ "Несказане" від @Leditanya. Що цікаво ця книжка теж про сімейні стосунки-батьків, дітей, братів, сестер. Та показане родинне життя із зовсім іншого боку. Коли думка про те "що люди скажуть" перевищує по своїй важливості почуття та переживання твоїх рідних людей, це призводить до трагедії. Показово зразкова типова сім*я має свої скелети в шафі. Відсутність щирості і відвертості у спілкуванні батьків та дітей-велика проблема. Змушує замислитися... Як часто батьки морально "калічать" своїх дітей.
  Дякую, за рекомендацію!
   
  • Подобається Подобається x 4
 4. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  "Диво в Берліні" Д. Брауна від @Leditanya прочиталася на одному подиху (для мене книга на 400+ сторінок за 3 дні - це рекорд, бо читаю повільно і часто відкладаю для обдумування). Але тут такий випадок, що обдумувати не дуже є що, але є чудова розповідь про силу духу, силу волі, просто про фізичну силу, яка привела 9 простих хлопців з глибинки США до перемоги в Олімпійських Іграх 1936 року, та й не де-небудь, а на території нового страшного режиму - в Німеччині під проводом Гітлера. Книга, як я люблю - заснована повністю на реальних подіях, про життя людей, як воно було, без прикрас і зайвих перебільшень. Ще раз для себе зробила "помітку" про те, яка діра спіткала Америку під час Великої депресії, як важко було вижити і як це згубно впливало на окремих людей і суспільство в цілому. Ну і звідки ще я б дізналася, що батько всім відомого Г’ю Лорі веслував пліч-о-пліч з героями книги в далекому 1936 в Берліні, і що сам доктор Хауз є професійним веслувальником? Загалом книга чудова. Дякую за рекомендацію. 5 зірочок.
   
  • Подобається Подобається x 6
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 5. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

  прочитала іронічний детектив І. Хмелевської "Все червоне" від @Suzi
  як то кажуть - "не зайшло". і ніби детективи люблю, і іронічні теж, але от щось не те. дуже багато персонажів, імена плутаються-хто є хто і тому подібне. і гумору я якось не зрозуміла. усі перипетії розслідування якісь "мутні"... тому сорі, але ні, не моє 2 з 5
   
  • Подобається Подобається x 5
 6. бетменша

  бетменша Well-Known Member

  Я теж з відгуком. Першою прочитала Сергія Жадана "Інтернат", яку порекомендувала @Leditanya . Ніжно люблю поезію Жадана, тому була майже впевнена, що книжка сподобається. І звісно, не прогадала (хоч на початку трошки туго йшла). Вона про сучастність, війну на Донбасі, тому ясно, що не проста та не легка. Дуже сподобалась форма викладу змісту. Книжка не є патріотичною, чи надміру пафосною, що мені дуже імпонує. Вона просто про війну як вона є, і про місце звичайної людини в ній. Дякую за рекомендацію!
   
  • Подобається Подобається x 3
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 7. svoybox

  svoybox Well-Known Member

  Я вже закінчила "Фелікс Австрія" Софії Андрухович і можу сказати, що в цій книзі мені сподобалося все, починаючи від назви і обкладинки. Історія одної служниці, яка жила більш ніж 100 років тому. Події відбуваються у Станісловові, авторка так колоритно описує місто, здається я там жила, їздила по тих болотах на ровері, як головна героїня. Хоча я була в Івано-Франківську, але тепер маю бажання туди повернутись і вгадувати, де Липова вулиця, а де єврейський квартал, цікаво, чи збереглися кам'яниці того часу. Обсяг книги невеликий, але читалась мені довго, я часто відкладала, перечитувала попередні розділи, бо не все так однозначно в романі. Вражень багато, писати довго, тому однозначно рекомендую всім до читання, прекрасна мова, багата на діалекти, описи костюмів, страв, будинків і всякого різного. Дякую @бетменша
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 8. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

  прочитано ще дві книги.
  Енн Файн "Борошняні немовлята" від @lovikyou
  Дитяча і не дитяча книга, яка торкається багатьох важливих питань-сім*ї, батьківства і стосунків з дітьми, навчання, конфліктів в підлітковому віці, виховання дітей. сподобалася. дякую!
  Е.Хемінгуей "Праздник, который всегда с тобой" від @Melian
  Автор описує період свого життя, коли він ще був письменником-початківцем. цікаво було прочитати і про деяких популярних авторів тієї доби, зокрема Фіцджеральда, Вірджинії Вульф. передана атмосфера богемного Парижу, міста-свята, міста, яке ніколи не спить.
  загалом трохи сухувато. коли багато описів, то буває важко читати, особливо в порівнянні з сучасними творами. але була готова до цього. тому - зарах:girl_yes2:
   
  • Подобається Подобається x 4
 9. svoybox

  svoybox Well-Known Member

  Прочитала "Червоний" Кокотюхи, @lovikyou дякую за рекомендацію, знову крута книга! Я б її в шкільну програму включила, це мастрід. Думала, що про УПА хіба нудні історичні книжки можуть бути, але це не той варіант, взялась читати тільки через екранізацію роману, десь в неті бачила як "слівки общєства" на прем'єру збирались і попала, тобто пропала на 4дні. В мене багато емоцій, багато особистих спогадів, сховаю під офф, бо мушу поділитись.
   
  Останнє редагування: 21 Березень 2018
  • Подобається Подобається x 5
 10. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  Наступна книга - "Рассечение Стоуна" Абрахама Вергезе від @бетменша . Початок трохи затягнутий, я навіть подумала, що не піде мені, але десь після чверті стало значно краще. Це напевне єдиний її недолік, що автор дуже детально описував дитинство головного героя і те, що передувало його народженню, а остання частина вже така досить "галопом по Європах" видалася. Але попри те, роман чудовий. Такий атмосферний, я знову помандрувала в нову країну - Ефіопію, познайомилася трохи з її історією середини ХХ століття, зі звичаями і традиціями. Якщо бути чесною, то Африка в моїй голові завжди асоціюється з бідністю, темношкірими людьми в халупах, племенами. І цікаво дізнатися, що в 50 рр в столиці Ефіопії був аеропорт і власні авіалінії, медуніверситет, забігайлівки з неоновими вивісками, а в медичному центрі під проводом месіонерів робили складні операції. Ну і сама історія Меріона і його брата-близнюка неординарна. Шкода, що нема українського перекладу, треба нашептати якомусь видавництву. Я останнім часом розбалувана добрими українськими перекладами.
   
  • Подобається Подобається x 4
 11. бетменша

  бетменша Well-Known Member

  Я добралась до знаменитої Пола Хоукінз "Дічина у потягу" від @Wildcat . Загалом - сподобалось, гарний варіант розважального чтивка. Цікавий, непересічний сюжет (чимось нагадав фільм "Вікно у дврі" Хічкока). А ще нестандартне амплуа головної героїні - алкоголічка. Тільки ото читала про ї їпиятики, і постійно випити хотілось. Певно пора насторожитись))
  Книжка легка, швидко читається, тримає у напрузі. Єдине, що зіпсувало враження - це закінчення. Ну якесь таке дуже надумане і неправдоподібне. Пасувало би шось оригінальніше) Але все одно книжка мені шо називається "пішла". Дякую @Wildcat за рекомендацію!
   
  • Подобається Подобається x 2
 12. бетменша

  бетменша Well-Known Member

  І знову тут я) За наступну рекомендацію хочу подякувати @Suzi , яка порадила мені "Омена: Знамение" від Девіда Зельцера. Фільм колись бачила, а про існування книжки чомусь не чула. І як виявилось, не дарма книга не є популярною. Бо така ніби страшнюча тема, а написана дуже вже схематично і сухенько. Жаль, хоч задумка файна. Першу половину читала, то ще все пам"ятала по фільму, а далі то вже сюжет забула, то трошки полоскотало нерви) Може колись візьмусь за продовження, цікаво, що там далі з тим Дем"яном))
   
  • Подобається Подобається x 3
 13. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

  П. Хайсміт“Талановитий містер Ріплі” від @svoybox давно прочитала. все ніяк відгук не напишу.
  отож, книга справила досить гнітюче враження. чи то я така правильна, що поганий хлопець має бути обов*язково покараний, чи що...)) протягом усієї розповіді(а це непоганий психологічний триллер) отой негативний тиск на психіку (принаймі мою ггг)
  зростає. жорстокість і злочини накопичуються, а покарання не настає. тому і трохи розчарована кінцівкою книги.
  персона гол. героя харизматична і цікава, але увесь його інтелект і здібності спрямовані і хибне русло. чи винен він у цьому, а чи суспільство/оточення/сім*я породженням якої він є? змушує задуматися...
  є гарна екранізація з Меттом Деймоном та Джудом Лоу. персонажі книги чудово втілені на екрані. кінцівка дещо інша. інтригує.
  раджу.
   
  • Подобається Подобається x 1
 14. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

  ау де всі?
  в мене відгук про смачну, ароматну, щиру, романтичну книгу про кохання, дружбу та життя "Маленька паризька книгарня" Ніна Джордж від @Haidee
  "смакувала"кожну сторінку цієї книги. я таки мушу колись відвідати Прованс і трохи помандрувати там серед пахучих лавандових полів, виноградників та чудової природи.
  книга також містить багато роздумів про почуття - дружбу і кохання, радість і смуток, самотність і відчуття повноти людських взаємин.
  ще й жменька рецептів місцевої кухні бонусом. ням)
  дуже сподобалося. дякую!
   
  • Подобається Подобається x 3
 15. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

   
 16. Khrystik

  Khrystik Хороша дівчинка :)

   
  • Подобається Подобається x 1