вітамін Д - давати чи ні?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем loreniya, 30 Березень 2010.

?

Аптечний вітамін Д

  1. йой! ми всі помрем без його купівлі

    7,7%
  2. та знаю, що трутка, але даватиму

    21,2%
  3. є інші, цікавші товари в аптеці. не купую

    71,2%
  1. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    В Дарці теж повільно заростало тімячко, і вітамін Д нам призначали. Але знайома масажистка (свого часу мене витягувала з ДЦП, професіонал, яких вже практично немає) просто таки категорично відмовила (як і зі щепленнями, до речі). У неї інший рецепт, я практикувала з усіма трьома. Вранці після пробудження за будь якої погоди і пори року дитину голими пятка в сторону сонця на пару хвилин. Не через скло! Зимою це виглядало як теплий комбінезон без стопочок, відкрите вікно і висунуті лапськи. За пару хвилин ноги не змерзали, а свою дозу ультрафіолету дитина отримувала. Ну а влітку цілого голясика на ранкове сонечко на пару хвилин виставляли :) Дуже важлииво, що сонце має бути ранкове. В ньому найбільше ультрафіолету, і найменше інфрачервоного спектру, котрий є не дуже корисним.

    А штучний вітамін Д в наших широтах - то хіба в якихось дуже особливих випадках, з рідкісними патологіями може бути потрібний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Цілком погоджуюсь. Це здається єдиний вітамін який радять всім? Так ніби більше проблем нема, крім нестачі вітаміну D
    Його почали всім давати тоді коли діти були переважно на штучному вигодовуванні. Чому його досі всім радять зрозуміти не можу. Маю припущення, що за інерцією
     
  3. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Зараз також більшість діток на штучному вигодовуванні. Принаймні так є серед більшості моїх знайомих...
     
  4. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Нам 2 місяці, і хірург виписала вітамін Д, тому що в доці викривляються ножки. Доця но ГВ, іде сонячна пора, схиляюсь до того, що пити його ми не будемо.
     
  5. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Серед моїх знайомих більшість на ГВ, принаймні перші місяці, а в багатьох і перші роки :)

    Хоча я згідна, що загалом за статистикою більшість діток на ШВ. В такому випадку треба популяризувати ГВ і рекомендувати вітамін D лише штучникам. Я б сказала, що і штучникам зайве навантаження на організм у вигляді синтетичного вітаміну теж не потрібне. Але хоча б дійшло до того, щоб вітамін для початку радили вибірково, залежно від виду вигодовування. Бо оце "всім дітям вітамін D", "всім вагітним і годуючим йод" попахує дурдомом.
     
  6. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Теж давала доні цей вітамін. Навіщо - сама не розумію, бо у неї навіть приблизних ознак рахіту не було. Занадто довірлива була. Хоча завдяки моїй ліні і забудькуватості манюнька отримувала його мало, та й то під кінець осені - на початку зими. Потім я якось взагалі про нього забула, та й добре.
    А от моя коліжанка тепер в розпачі. Їм від народження малого наш педіатор задовбала тим вітаміном (тім’ячко не заростає, потіє голівка і ручки, пізно сів, пізно встав...), вона давала його практично безперервно протягом 8 місяців! Та ще й сирок кальцинований робила за її настановою і годувала синочка ним щодня. Нарешті пішла до іншої лікарки, та їй пояснила, щоб не брала дурного до голови і припинила пхати в дитину всяку гидоту. Але тепер коліжанка боїться, чи не наробила біди такою активною профілактикою...
     
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    З фобіями - до іншого спеціаліста коліжанку шліть.
    Перестрашена мама - гірше рахіту.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Йшла сьогодні з поліклініки і зустріла сусідку. В неї малий на три дні старший від моєї Софійки. Слово за слово, заговорили про вітамін Д. В нас одна дільнична. Нам вона виписала пити по одній краплі на день до травня. (Ми того не пили). Їм по три краплі (цікаво чому така різниця?). Якось вони втрапили на прийом не до нашої лікарки, а до чергової. То та зробила квадратні очі "Які три краплі вітаміну Д на день! Та ви що! Треба мінімум чотири!". От так в нас виписують той вітамін.
     
  9. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    як викривлюються???
     
  10. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    але ж ті фобіїї не безпідставні!
     
  11. Nirida

    Nirida New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Дівчата, не собі голови.Зараз вітамін Д радять всім, як колись нашим батькам рибячий жир. Я свого часу свому сину теж давала(правда 2 рази), а потім на все це плюнула. Коли приходили на прийом до лікаря, на запитання чи даю віт., я однозначно відповідала, що даю.Знаєте, що він мені відповідав? "Зразу видно прогрес." Зараз мому синові 12 років, дитина фізично добре розвинута, успішно займається спортом. Так що подумайте.
     
  12. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Мені здається, що коли ми кажемо неправду лікарям, то тим самим продовжуємо їх віру в користь і необхідність вітаміну для немовлят. Я знаю, що ніхто не хоче сваритися з лікарями, я теж така. Але думаю, що рано чи пізно варто сказати: "А я не давала дитині той вітамін. А бачите і без нього добре. Хай знають :girl_haha:
     
  13. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    До речі, зараз ніби починає частіше виглядати сонечко на вулиці, той потреба в тому вітаміні відпадає. Його загальна рекомендація для прийому: 15 жовтня-15 квітня. Так що навіть згідно рекомендацій його вже приймати не слід. А взагалі, краще недобір цього вытаміну, аніж перебір. Своїй малій давала 3 місяці, а тепер перестала.
     
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    стільки сторінок писали шо той вітамін є не лише у прямому сонячному промені(((
     
  15. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Прям як опалювальний сезон..:)
     
  16. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Мій малюк народився в кінці вересня, нам теж казали давати той вітамін, дала я його 2 рази, а далі подумала, а для чого??? і перестала, то потім лікарка казала, щоб ні в якому разі не давати його, бо тімячко нормально заростає, дитина нормально розвивається. Його призначають всім підряд, кому треба і кому не треба. А, ви, мамочки, потім чухайтеся в голову як щось буде не так. І ні один лікар вам не скаже, що призначив неправильно, самі і винні будете.
    Так що його треба давати тільки при потребі (зима - це ще не найбільша потреба, по собі знаю)!!!
     
  17. Romna

    Romna New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    а ми своєму не давали. спочатку жовтушка була досить довго (3 міс.), то й не можна було, бо білірубін зашкалював, потім не давала, бо потреби не було, тім"ячко заросло в нормальний термін, і зараз синочку 3,5 р. і тьху-тьху-тьху...ростем на збалансованому харчуванні і сонечку поки ок.
     
  18. dydik

    dydik New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    А в моєї малої пітніє дуже голова, хоча я цілу зиму давала вітамін. Один місяць я давала його по 2 кап., так нам лікар призначила. Аргументувала вона це тим, що витягнулося чоло. Також призначила пити Кідді-фарматон, бо тімячко велике.
     
  19. mamba

    mamba Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    нам призначив вітамін Д і хірург (через випуклий лобик) і педіатр (замало тім"ячко заросло і "шов" якийсь йому не подобається)..ось думаю... через ці дощі наші дітки сонечка "недоотримують" зараз...
    а реально, хтось спостерігав пібічні дії штучного вітаміну у діток? чи можливо це було спричинене тривалим його вживанням? які дослідження потрібно провести ? аналіз крові на вміст кальцію підходить? хто знає напишіть будь-ласка
    я розумію, що в нас більшість спеціалістів широкого профілю (в тому числі і в практикуючій педіатрії), але категорично відмовлятись не варто по причині "а тому що ці вредні лікарі понавиписували" і "назло врагам"...
     
  20. Веснулька

    Веснулька Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Ми теж осінні(з вересня),але не давали.Я знайому лікарку 100 раз питала,чи давати,а вона уже аж злостилась і говорила,що вона мені уже говорила,скільки можна питати-ні не давати.Я не давала,просто дуже переживала за наслідки,якщо не буду давати,а вона говорила,що недобор краще,як перебор,сказала,що в суміші він уже врахований.