вітамін Д - давати чи ні?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем loreniya, 30 Березень 2010.

?

Аптечний вітамін Д

  1. йой! ми всі помрем без його купівлі

    7,7%
  2. та знаю, що трутка, але даватиму

    21,2%
  3. є інші, цікавші товари в аптеці. не купую

    71,2%
  1. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    А чого тільки профілактику рахіту роблять? можна з народження все лікувати....стільки хворіб є....
    Колись мій дід історію розказував як циган прийшов додому і давай сина лупити,.... а син питається за шо?...а він йому: "а за те, шо завтра коней не поведеш пасти"....так і тут: дитина здорова, а ми давай її на всякий випадок полікуємо, а раптом захворіє.
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Та я вже думав перейменувати тему у "Вітамін Д: хрести, а він кричить..."

    Та йой...
    О чьом ви говорітє..? (с)
    Логіка "опитування" проста. Як інакше коректно і безособово сказати людині "траснися нарешті чолом об стовп і почни читати/думати"..?
    Вже постив той плакат:
    [​IMG]

    ЗІ: давайте не плутати соціологію і маркетинг.
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2010
  3. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Тільки до рочку?
     
  4. Sleeping_Sun

    Sleeping_Sun Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Тут вже цитували Комаровського, от і я напишу фразу, яка і стала для мене вирішальною у виборі давати чи не давати :«Рахит» всеми воспринимается как очень страшное слово, почти равное по смыслу слову «идиот».:girl_crazy:

    Нам теж відразу прописали Аквадетрим, оскільки ми жовтневі і казали давати до весни. Оскільки ми штучники, то думала подаю, бо вітамінів через ГВ малявка не отримує і т.д і т.п

    Потім якось була постійно забігана, замучена от і постійно забувала про нього....тоді почала читати Комаровського ( він дуже докладно пише про цю тему в багатьох статтях і книжках) і вирішила : "что разумная взрослая женщина может найти огромное количество занятий – любовь, книги, работа по дому, прогулки и т.п. Советую лишь исключить тему рахита из сферы Ваших интересов." Тут тема про всякі вітаміни Д зникла і вичерпалась для мене.
     
  5. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    я давала з 4 тижнів по крапельці на столову ложку, а з неї чайну набирала, рівно тиждень. зараз не даю і зразу видно, що дитинці легше без нього...
     
  6. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Ми були в поліклініці в 1 місяць, цікаво було зважитись та написати відмову від щеплень. Ну і нам прописали вітамін Д. Хоча я і проти хімії дитині, але попросила чоловіка купити. "То ж просто водний розчин, нічого страшного" - казала педіатр. Мовляв, зараз зима, сонця немає, в молоці його мізер (а у суміші багато, але ж Ви не догодовуєте), то конче треба давати. Купили, викинули біля 20грн.
    Читаю інструкцію і, головне, склад. Діючою речовиною і є вітамін Д3, нехай і синтетичний, але от допоміжні речовини мене зацікавили. Напевно мало хто звертає увагу на ці речовини у ліках загалом. І ще зацікавила таке з інструкції, про що, впевнена, педіатри нікому не кажуть:
    Так і стоїть запакований.
     
  7. ulcha

    ulcha New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    той же доктор Комаровський каже, що для проф

    ---------- Додано в 21:59 ---------- Попередній допис був написаний в 21:57 ----------

    той же доктор Комаровський каже, що для профілактики достатньо перебувати дитині на сонці 2 години на тиждень. а це можливо, ну може, окрім 3х зимових місяців. до того ж ,коли дитина вже на прикормі, то у жовтку теж дуже багато віт.Д
     
  8. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Ні, ми не давали ніяких синтетичних вітамінів. Здоровій дитині від них більше шкоди, ніж користі
     
  9. МаленькаКотя

    МаленькаКотя Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Даю ніби,2 краплі, але через раз, часто забуваю, так що думаю, що шкоди не буде...
     
  10. halusia

    halusia Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    MAXAMAK дуже повчальна історія! Спасибі, що написали!
    Я загалом теж проти усіх тих штучних вітамінів. Проте дитина у пів року почала трохи трусити головою. Я думала нічого страшного, але за місяць мала дуже сильно трусила головою, майже постійно. Я перелякалась - давай її до невропатолога. Та ніц толком не сказала. Подивилась на голову, наговорила різного - я ще більше перелякалась!!! Якось подзвонила дільничній розказала. Вона сказала давати віт Д. Я почала давати. То до речі була зима. І з часом дитина перестала трусити головою.
    Зараз майже не даю. Зовсім іноді.
    Але вважаю без потреби його давати не потрібно!!!
     
  11. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    А "з часом", дитина ще й у школу піде, одружиться...
    За все дякуватимете вітамінові? (проти которого "загалом теж") [​IMG]
     
  12. Lithium

    Lithium Active Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Нам приписували вітамін Д і педіатр, і невропатолог, хоча дитина була на сумішах, де вже є достатня кількість потрібних речовин, приписували навіть незважаючи на те, що тімячко заросло у 4 місяці. Я то все пропускала мимо вуха, а коли мені поставили діагноз рахіт, бо у дитини лиса потилиця, от тоді я впала в нерви, висказала все що думаю і хлопнула дверима. Причому дитина нормально розвивалась, набирала вагу, ніяких проблем не було. Більше ми до того педіатра не ходили, просто лікарі страхують себе от і призначають всім підряд, треба чи ні.
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    ця гілка - постачає перли для Золотого яєчка
     
  14. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    мені теж радили давати вітамін "Д". Аргументували- велика дитина- буде рахіт:). Не давала. Не люблю, коли всіх під один гребінь. І профілактика має бути, коли є покази, а не для всіх, бо один на 1000 має рахіт.
    З таким успіхом можна і МРТ робити раз в півроку і антибіотики колоти для профілактики- а раптом там щось живе?
    тепер читаю гілку і бачу, що я не одна така, як каже мій доктор, "сектантка" :)
     
  15. halusia

    halusia Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    levandivkо в моєму випадку було очевидно, що симптоми зникли після того, як дитина отримувала вітамін Д. І школа тут зовсім не до чого - незрозумілий сарказм!
    А коли вітамін Д призначають усім підряд, не маючи для цього підстав (бо гіпотетично в дитини може розвинутись рахіт), то я проти таких призначень.
    Не потрібно бути категоричним, як у необхідності вітаміну, так і відсутності його потреби!
     
  16. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Я вірю, що "після". але не вірю, що "внаслідок".
    А різниця суттєва.
     
  17. halusia

    halusia Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Знаєте такий дивний збіг... Але гадаю продовжувати дискусію нема сенсу.
     
  18. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Не треба надмірно заспокоювати. В самому тільки свіжому повітрі немає ультрафіолетових променів, а саме під їх дією синтезується той холекальціферол (один з вітамінів групи D).
    Коли вже є симптоми, то вже йде не профілактика, а лікування. В цьому й різниця між двома словами: лікують хворих, а профілактика - це щоб не захворіти.
    Рахіт це не перелом: або є або нема. Нестача будь-якого вітаміну має наслідки, видимі чи невидимі, прямі або розтягнуті в часі. Скажіму від недостатку D погано кальцій і фосфор засвоюється, а їх нестачі самі знаєте список наслідків дуже довгий, і ніхто не назве наприклад часті закрепи, поганий сон чи погані зуби рахітом, але це теж можливий наслідок авітамінозу Д.
    Кажуть зараз у більшості дітей є той рахіт хоч і в незначній мірі, ми якось з того приводу не панікуємо але треба знати. Ну і не рахіту одного треба боятися, це знаєте, як вживати вітамін С тільки для того щоб не було цинги ))) а воно ж зараза за купу всього відповідає. Ви кажете що 1 на 1000, може й так, але от у скількох погані зуби не кажучи вже про інші різні проблеми, що напряму з вітаміном Д може ніхто не зв‘язує.

    Ну а щодо нас, то ми десь колись давали кількнадцять разів аквадетрим часто пропускаючи через раз, потім 1-2 на тиждень, потім взагалі забули, потім було літо.. і відтоді не згадуємо вже про нього :) Дитина їсть різні фрукти, яйця, рибу, молочні продукти, має активне ГВ (хоча через їжу цей вітамін дууууже мало поступає), часто гуляє (хоч сонця зараз можна сказати ще нема в цьому аспекті), тому додатково нічого давати не треба я сподіваюсь. А якщо дуже хочеться, то знайти купу інших джерел вітамінів групи Д окрім синтетичних (мені ще дуже цікаво як це аквадетрим виготовляють, яким чином вдалося зробити водний розчин жиророзчинного вітаміну?)
    Правильно люди пишуть, що наші прабабці по аптеках не ходили. Але вони і газами тими не дихали що ми дихаємо, такої води не пили, не їли їжі з такими додатками. Натомість діти були більше часу на свіжому повітрі, менше милися милом, носили памперсів і вцілому вели активніше і здоровше життя. (про те яка була середня тривалість життя тоді і зараз я промовчу :)).
    Будьмо здорові!
     
    Останнє редагування: 10 Квітень 2010
  19. ulcha

    ulcha New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    я згідна з halusia , що дехто дуже категоричні(1evandivka ).не знаючи дитини і обставин, відкидати користь віт.Д.раз він існує , то він необхіден, і в деяких випадках у більших дозах, ніж дитинка дістає приподнім шляхом. хоч я сама давала лише трохи зимою, але ком утреба, то слід давати. у мене були такі знайомі, що рахіт був видно навіть не фахівцю, а мамаша все одно не давала, бо казала, що то штучно введено. у таких випадках шкода дитину і можна поспівчувати їй . батьків не вибирають - хіба що вони депутати:girl_haha:
     
  20. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Так само як і передозування. Але зараз про нестачу говоримо. Чому лише вітамін Д всім поголовно радять? Чому відразу не 10-20 вітамінів? Брак інших вітамінів менш небезпечний? В чому річ?