вітамін Д - давати чи ні?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем loreniya, 30 Березень 2010.

?

Аптечний вітамін Д

  1. йой! ми всі помрем без його купівлі

    7,7%
  2. та знаю, що трутка, але даватиму

    21,2%
  3. є інші, цікавші товари в аптеці. не купую

    71,2%
  1. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    нам призначили вітамін Д - нам три місяці і народився синочок в січні... кажуть велике тім"ячко... та і сама бачу що стопи і ручки йому потіють сильно...
    АЛЕ! читала що якщо мама буває на сонці по дві год в день вітаміну Д буде достатньо в молоці грудному... і побічні дії вітаміну не радують - запори, поноси, коліки...
    ще момент - мені теж руки потіють з дитинства... може це і не рахіт?


    давайте поговоримо про позитивні і негативні сторони Д-профілактики в діток!:girl_bye:

    • як на практиці Ви даєте дитині вітамін?
    • в який період дня?
    • чи можна його капнути в ложечку з грудним молоком?
    • до чи після годування?
    • чи є побічні дії в дитини?
    • чи може мама пити той вітамін щоб він попав в молоко і таким чином попав дитині? якщо так то скільки його пити мамі?
      • скільки часу тривала така профілактика у Вашому випадку?
      • Чи давали Вам направлення на аналізи, чи потребу в вітаміні Д визначили на око?
     
    Останнє редагування: 30 Березень 2010
  2. ulcha

    ulcha New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    я теж знаю, що віт.д накопичується в організмі. Але моя педіаторша взагалі сказала давати круглий рік, і невропатолог теж . але я ще подаю трохи і може коли кілька днів хмарно і перестану. мені здається давати його літом - безглуздо.
     
  3. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Мій малий лютневий, я давала Аквадетрим (віт. D водний р-н) з 1,5 до 2,5 місяців по 1 краплі на день. Ніяких вищеперерахованих побічних дій не було. Співробітниця давала своєму десь аж в 7 міс, бо були деякі проблеми, але зараз все OK.
    На сонці має гуляти не тільки мама, але й дитина, оскільки віт. D виробляється і в дитячому організмі, а не тільки в молоці.
     
  4. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Olena-m ми гуляєм ясно що разом! просто в нього личко і ручки лише відкриті, і ще не любить сонця - в тіні капішону спить, то я от не розумію виробляється в нього той вітамін чи ні... гуляєм по 3 год в день, плюс ще з 2 год спимо на балконі.
     
  5. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Давати цілий рік - це маразм :) , хіба що рахіт дійсно діагностований.
     
  6. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Мій малий народився 21 січня...руки, ноги і голова також дуже потіла, тімячко казали також велике (помоєму у 3 місяці тімячко і має бути велике, погано, коли у 3 місяці воно заростає) ..., але вітаміну Д ми не давали ...десь біля року тімячко заросло (хоча і в 5 і в 8 і в 9 місяців казали, шо тімячко велике).
    Вважаю, шо без потреби дитині не потрібно давати всяких штучних добавок.

    Для человека хоть в какой-то степени знакомого с понятием логики, приведенного описания достаточно. Но позволю себе комментарии. Именно так нас учили. Заучиванию симптомов. Если ребенок вздрагивает от стука двери – так это рахит!!! А сколько взрослых вздрагивает – одни рахиты кругом… А не кажется ли Вам, что перегрев более частая причина потливости, чем рахит? Если дитя мечется в кровати и стирает себе волосы на затылке, вопросов нет. Но если у нормального дитя затылок, как Вы пишите, лысоват – так что ж теперь кормить его витамином Д и кричать о рахите только потому, что участковый педиатр про лысый затылок запомнил, а про подушку нет? Что же Вам делать? Думаю, что разумная взрослая женщина может найти огромное количество занятий – любовь, книги, работа по дому, прогулки и т.п. Советую лишь исключить тему рахита из сферы Ваших интересов. Если уж не получилось кормить грудью, но получилось кормить адаптированной смесью – так рахит в подобной ситуации явление теоретическое, практический врач, понимающий значение симптомов, никогда не сможет обнаружить рахит у ребенка, получающего качественную адаптированную молочную смесь.
     
    Останнє редагування: 30 Березень 2010
  7. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Я не даю дитині вітаміну Д, але кожного дня гуляємо досить багато часу. педіатр виписала давати до травня, але я якось не наважуюсь. Наразі ніби проблем немає, але ручки і ніжки теж трошки потіють. Тут в різних дитячих гілках піднімалось це питання. То більшість дописувачок схилялось до того, щоб не давати.
     
  8. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

     
  9. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

     
  10. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Ми не давали. В нас майже зросле тімячко зразу було.
    Крім того, багато гуляли. То не мусить бути пряме сонце - досить свіжого повітря.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. тигрица

    тигрица Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    А ми даємо цей вітамін з 2,5 місяців. Нам це і невропатолог сказав давати і педіатр, сказали десь до травня місяця. так що ще місяць подаєм.
     
  12. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Цього достатньо. Норма - півгодини на тиждень з відкритим личком і ручками. Звичайно, що ультрафіолет під капішон коляски попадає :). Це зовсім не мають бути прямі сонячні проміння.
    Своїй малій я вітаміну Д не даю. Шкоди там більше, ніж користі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Аналогічно. Хоча Роман і потів страшенно, але не давали. Єдина профілактика, яку ми застосовували і застосовуєм надалі - свіже повітря.

    Через передчасне закриття тім"ячка з"явиться ВЧТ (внутрішньочерепний тиск). Як сказала наша невропатолог: "краще вже початкова стадія рахіту, ніж проблеми з головою."
     
    Останнє редагування модератором: 30 Березень 2010
  14. levandivka

    levandivka З яйцями...

    У нас на Барахолці слухавки зі стразами пропонували.
    Дуже раджу купити для походів в полУклініку.

    А один популярний педіатр взагалі сказав, що причина більшості дитячих хвороб - проблема з головою (батьків).
     
    Останнє редагування: 30 Березень 2010
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    О, мама, я не знала що є якiсь шкiдливi ефекти вiд вiтамiну Д. Менi казали i Катi давати i Христi, але я забувала давати Катi, i забуваю давати Христi... Може разiв з 10 Катеринi дали, i Христi 2 рази. Але в нас вже тепло, ми будем гуляти все бiльше i бiльше (бiльше нiж взимку, бо ми завжди майже гуляємо) думаю що ми будем в порядку без додаткового вiтамiну Д.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    я уже такі маю - 1 раз була в поліклініці... дуже помічна річ в кабінеті лікаря... особливо коли він в нас на барахолці придбав недорогу і якісну лапшерізку і радує лапшою всіх входящих :girl_claping:

    дала малому нині той вітамін - розвела з молоком грудним на ложечці і помаленьку налила йому в рот... а він мило усміхнувся і з кутика губ те все витекло і потекло на бодік...

    думаю подавати тижнів зо два, а там і літо настане - совість заспокою і малому така мала кількість не зашкодить...
     
  17. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    В мене були теж такі випадки.
    До речі, вітамін я перестала давати, так як вже гуляємо по 4 години на сонечку на день. Мій малий з жовтня - до початку березня давала по 1 краплі - кривився, інколи виливалось.
    Я думаю, що 1 крапля не зашкодить, а для заспокоєння нервів мами якраз достатньо:)
    З лікарями не радилась - просто давала і все. Забула написати, що на перших порах пила сама вітамін.
     
  18. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    а скільки? самі пили, чи лікар призначив?
     
  19. bagata mama

    bagata mama New Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    Мої усі троє виросли без віт.Д. У старшої на потилиці була велика лисина і крутилась в ліжку в різні боки (вона і далі продовжує- 3 рази в тижждень танці і 2 рази гімнастика:))). Як сказав мені мій знайомий педіатр, що більшість країн Європи відмовилась від віт. Д, бо він осідає в ниркових канальцях( окрім необхідності)
     
  20. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: вітамін Д - давати чи ні?

    та то вопше - в ЗОЛОТЕ ЯЄЧКО однозначно