Тандемне годування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Irus'ka, 31 Липень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Годування тандемом

     
  2. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    не на 100% і не з самим ГВ, а з тим, що мій організм не справляється з таким навантаженням і в часі другої вагітності не міг стільки дати дитині як при першій. Нічого страшного в тандемному ГВ нема але свідомо його планувати, на мою теперішню думку, не варто.
     
  3. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    В мене Софійка перша дитина, а зубки донічого. Не знаю в чому причина.
    Ми наразі годуємось як і годувались. Але це зараз дуже дискомфортно для мене. Відмовити дитині не можу, ну бо як відмовиш як просить " Мамочка, дай ньонічку (цицю). Ньоня дуже добра, ммм, дуже-дуже. Дай ту і ту теж дай". Але то так боляче(((.
    Вагітність також дуже бажана, але не дуже спланована. Тобто ми подумали, спробували і вдалось з єдиної спроби. Тандему не хочу. Софійці буде 2,9 рочки, сподіваюсь відлучимось до того часу. Чесно, не відчуваю в собі достатньо сил і здоров"я щоб годувати двох. Але час покаже як воно буде.
     
    • Креативно Креативно x 1
  4. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    Як правило, то тимчасово :girl_yes2: Мені, якщо не помиляюсь, надмірна чутливість пройшла до 12 тижня.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    вот почався 19-й тиждень. Чутливість просто шалена. Навіть доторкатись до них настільки неприємно, що я не уявляю як би я Юльку годувала, якби вона ще годувалась.
     
  6. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Годування тандемом

    В мене вже 25, але теж чутливість дуже сильна. А доня ще просить цицю на сон і вночі часом. На сон то ще можна переконати, заговорити, а от в сні не дуже то з сплячою дитиною поговориш, того терплю, але болить дууууже :sad:. Багато пишуть тут, що дітки самі відмовляються, але моя і не думала. Правда, ГВ в 3 роки, то не то що в рік-півтора, тому чекаю, що от-от та чутливість шалена перейде, тоді мене ті 1-2 прикладання на пару хв протягом доби не напрягають зовсім. Тільки, якщо до народження менших доня не відлучиться, то в мене вже не тандем, а тріо вийде :scratch_one-s_head:
     
  7. DivineVanGate

    DivineVanGate Member

    Відповідь: Годування тандемом

    І я над цим почала задумуватися. Соломії 2р.6 міс. Вже б пасувало за місяць-два і друге планувати. Начиталася я тут всього і не знаю, як бути.

    у нас недавно ще маленька чорна дірочка між передніми зубками з'явилася.

    Чи дійсно вагітність при ГВ дає не надто позитивний рзультат для другої дитинки?

    Але як подумаю, я не зможу її відлучити, бо я і так працюю цілий робочий день, не можу дитину щей цього позбавляти....

    І як тут бути....
     
  8. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Годування тандемом

    Не спішити )))
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Годування тандемом

    Залежить від інтенсивності ГВ. У природньому підході оптимальною різницею у віці між дітьми вважається від 3,5 до 5р.
    А щодо зубів і ГВ - розподіл речовин відбувається в першу чергу для дитини в утробі, тоді для старшої дитини і вже залишок мамі.
    В темі про Молочні зубчики я писала про можливі причини дефектів. Вони закладаються ще в утробі матері, на початку вагітності. І причиною може бути стрес - сварка, узд, тощо.
     
  10. DivineVanGate

    DivineVanGate Member

    Відповідь: Годування тандемом

    У нас прикладання одне на ніч, коли засинаємо, і друге зранку близько шостої.
    Коли я вдома, то груди просить хіба що, коли вдарилася/налякалася...
    Раніше ,коли приходила з роботи, то зразу сіся, зараз такого немає.

    Я так розумію, ніби етап ГВ йде до завершення.. Але це ж може і надовго затягнутися :) + ще всі добрі люди/сусіди кажуть ойойой, якщо так довго перше годуєш, то другому точно вітамінів не вистачить
    Це я так розумію, коли йдеться про ГВ, щоб перша дитина якомога більше була на ГВ, а потім організм матері підготувався до другого вигодовування.
    Чи я щось плутаю?
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Годування тандемом

    Щоб дитина отримала все необхідне, щоб мамим організм відновився і щоб відбулося накопичення досвіду в мами і для дитини також є очікуваним і потрібним народження братика чи сестрички.
     
  12. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Годування тандемом

    В нас намічається тандем))) Навіть якби я хотіла відлучити, Олена не поведеться. Та й відлучати не хочу, хоч груди занадто чутливі і страшний дискомфорт. Але як годувати двох діток (чередувати груди)? Хто буде "головний" між дітей? де можна почитати якісь статті?
     
  13. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Тандемне годування

    Однозначно молодше. Це ж єдина їжа немовляти, а Оленці вже те що залишиться.
    Я не знаю як має бути правильно, але ми їли одну цицю Дмитрик - одну Даруся, потім груди міняла. Але Дмитро вже не просив так часто коли народилася Дарина, тому важко не було зовсім.
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тандемне годування

    Менша дитина головна, їй груди чергують що 1,5-2 години. Старша прикладається там, де вільно :)
    Гугл видає непогану підбірку статей.
     
  15. Zara White

    Zara White New Member

    Відповідь: Тандемне годування

    Дівчата підскажіть будь-ласка, хто може з впепненістю і з досвіду сказати, що ГВ і вагітність вплинули позитивно на здоров'я і мами, і другої дитинки!!!! ЩО більше впевненості і віри і все буде супер, бо багато хто пише, що на другий раз не планував би другої вагітності на фоні ГВ, що все ж таки краще мамі перепочити!?!?!?! Синочку 1,2 р., так хочеться вже братика або сестричку, ну пів року ще витримаю)))), буде 1,7...рано відлучати...
    А якщо вагітною відлучити старшу дитинку у першому триместрі, то наступні два може більше дадуть дитині вітаміни, чи я помиляюсь....
     
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тандемне годування

    Дитина в животі є пріоритетною - тобто все потрібне спочатку йде їй, з того, що лишиться через ГВ для старшої дитини, а мамі те, що лишається :)
    Якщо Ви тільки плануєте, то доообре подумайте. Бо в 2-2,5 роки дитинка ще дууже потребує мами. І ГВ, і на руках поноситись. Не все так просто. Почекайте краще років до 2,5-3-х. І справа тут не лише у впливі вагітності на фоні ГВ. Це якраз найменша проблема, бо корегується повноцінним харчуванням жінки.
     
  17. Zara White

    Zara White New Member

    Відповідь: Тандемне годування

    дуже дякую за відповідь....уууу(( так не хочеться довго чекати....Не все так просто, то мається на увазі подарувати достатньо тепла і любові двом діткам одночасно в меншому віці?? чи на руках вже не так легко носити вагітній?!
     
  18. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Тандемне годування

    Вагітній не можна піднімати важкого. Принаймі не бажано.
    В першому триместрі відлучати не рекомендується. Якщо вже відлучати, то в другому.
    В мене від годування при вагітності виникали ну дуже неприємні і дискомфортні відчуття. Тому плавно ми наше гв згорнули. Не скажу, що малій циця вже не є потрібна. Навпаки. Вона зараз її обнімає, цілує, тулиться і засинає тримаючись за цицю. Тобто психологічно вона дуже потрібна. А от як джерело їжі я б не сказала.
    То мається на увазі, почекати поки старша дитина подорослішає, як психологічно так і фізіологічно.
    Але то вже кому як виходить.
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тандемне годування

    3 роки це недовго. До 3-х років дитина дуже потребує мами. Ви попитайте знайомих - більшість вам скаже, що після 3-х дитина стає зовсім іншою - дорослішою. А до того - і поносити на руках ( і вдома, і на вулиці), і циця, і мамина увага, і заспокоїти коли сталось страшне і непоправне - відламалось колесо в улюбленої машинки і ніяк чи нога в ляльки і назад ніяк не прикручується. А дитина хоче вже і зараз. І плаче в мами на грудях хвилин 15. І те, що є хтось менший, якому потрібна циця, мама і/або тиша в цей самий момент настрій дитині не покращує. А ще буває, що вагітній дискомфортно годувати. Соски стають дуже чутливими. А ще буває загроза викидня на початку. І лікарі ставлять жінку перед вибором - або відлучайте старшого (часто коли дитина зооовсім не готова, бо півтора-два роки це досить рано), або матиметемете викидень. Звісно буває і так, що примотала, дала цицю і малеча спить і їсть в будь-яких умовах, а старша дитина за місяць часу звикає і нема проблем. Але більшість мама діток з різнецею 1,5-2,5 роки зтикаються з тим, що під час вагітності і після пологів старша дитина стає неспокійною, цицяється в режимі новонародженої дитини, починає пісятись (часом і вночі теж), бо молоко так впливає+психологічний стрес, на вулиці швидко втомлюється і проситься на руки або в візок. Зрештою, якщо у вас є помічники (бабусі, помічниці по господарству), авто і т.д., то все може бути простіше. Це я вам різні варіанти написала, для роздумів :)
     
  20. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Тандемне годування

    ну, крім їжі є ще такий важливий аспект, як зміцнення імунної системи дитини. а це, на мою думку, дуже важливо саме в такому віці 2-3 роки ,коли дитина активно проводить час зі своїми однолітками, хтось починає ходити в садочок, не завжди прослідкуєш за їдженням чистими руками і т.д.
    не пам"ятаю ,де то прочитала, можливо тут хтось давав інформацію, що в дитини, яка була на ГВ до 3-х років, антитіла ГМ циркулюють в організмі ще 3 роки ,тобто до шкільного віку дитина має захищений імунітет.