Свекруха-бабуся (2)

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Іруня, 5 Лютий 2008.

?

Кому ви більше довіряєте, аби посиділи з вашою дитиною?

  1. своїй мамі

    293 голосів
    56,2%
  2. свекрусі

    27 голосів
    5,2%
  3. обом

    109 голосів
    20,9%
  4. нікому

    81 голосів
    15,5%
  5. сусідці

    11 голосів
    2,1%
  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ну, те, що описує @HOPIC про лікарню - це, звісно, сум і капець
    Але щодо того, щоб приїхати до дітей в гості і ходити по екскурсіях - якщо мама-свекруха робить це за власні гроші, то я взагалі нічого осудного не бачу. Ну хіба би геть не ночувала у дітей, тоді трохи дивно :)
    Інша річ - якщо, приміром, є потреба в конкретній допомозі: молода мама запланувала лікування для себе, чи щось таке, що треба лишити дитину. В такому разі варто попросити - щоб приїзд включав цю допомогу. І не забути подякувати за неї.
    Те, про що не просили, не існує. Неможливо про все здогадуватись.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я так бачу ще, що погляди на взаємини дуже залежать від наших уявлень про "як має бути" і від виховання.
    Якось одна мама в пісочниці розповідала між ділом, що в них (живуть зі свекрами) неписане правило: зимовий одяг та взуття дитині купують бабуся з дідусем. Після якогось конфлікту трохи менше спілкуються, і мамця-невістка обурюється, що вже он холоднішає, а про одяг дитині ніхто навіть не говорить. Мовляв, стосунки - стосунками, а обов'язки - обов'язками.
    Я спочатку офігіла, а потім думаю собі: ну в людей же така норма стосунків. І відхилення від цієї норми - відчувається.
    Я вихована таким чином, що це діти працездатного віку допомагають батькам, а не навпаки. Тому максимум чого хочу від старшого покоління - не критикувати моє капарство-куховарство, виховання, догляд. А обов'язки - хм. Своїх дітей вони виростили, для мене це - не сарказм. Чи вони, чи їхні батьки - не важливо для теперішньої ситуації.
    Звісно, не чужі люди. І якщо буде потрібна допомога - звернулась би, але власне з проханням допомогти, як щось трохи екстра-, а не "само собою, бо ж бабуся".
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  3. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @cjomcjomka мене ходіння по екскурсіях не обурює абсолютно, і допомоги в принципі не очікую, бо не прошу. В мене чомусь такий дисонанс в душі, що мама не приїжджає провести час з нами, разом сходити/відвідати те, що нам цікаво, ну і врешті хотіти допомогти не тому, що попросили, а тому що це приємно допомогти своїм дітям. Я зараз не про фінансову допомогу.
    Це ж рідна дитина/внуки. Це є нормально хотіти брати участь у житті дітей й онуків.
    Ну і як ти не була в надцятому музеї у Львові, а дочку свою бачила останній раз пів року тому, то я б (на місці мами) провела той день з дочкою. Ну але ми всі різні. Я досить нормально до всього ставлюся, ніяких претензій не маю розумом. Але душею мені чомусь це "не панять".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 1
  4. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    @Oleksandrochka а сказати це мамі не пробували? так душевно, без претензій. Щось типу "Мамо, мені б так хотілося, щоб ми більше часу провели разом, поки ти тут":)
     
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

     
    • Смішно Смішно x 16
    • Співчуваю Співчуваю x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Таланти твої Україно, безмежні, багатогранні..))
     
    • Смішно Смішно x 5
  7. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    Ну як скажу, то вона демонстративно не піде на екскурсії. І ні, не пробувала, бо це в людини (турбота, бажання) або є, або нема. І я не хочу, щоб вона для мене мінялася чи там всі свої плани переінакшувала. Це з моєї сторони не проблема. Мене просто отакі пріоритети дивують, чи як сказати, бо її батьки зовсім інакші і мислять в тому напрямку, що і я...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    @Oleksandrochka ну тоді це справді просто такий характер, видно їй достатньо і такого обмеженого спілкування. Ви певно будете в свій час зовсім іншою бабусею:girl_smile:.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Siania

    Siania Love Life

    Мені здається, образливо не той факт, що не допомагають фізично. А те що нема того щирого бажання побути з внуками.
    Бо коли любиш когось, то хочеш бути з тою людинкою.
    А якщо нема тих сяючих очей бабусі чи дідуся, коли тримають внука/чку на ручках, а натомість якийсь холод, тоді образливо.
    Твої діти, ти і бав, а я йду на екскурсії. Так, екскурсії це класно, але реально любляча бабуся захоче піти з дітьми і внуками на екскурсію. Бо радість - розділити радість з кимось.
    І направду, коли бачиш ту любов і трепет, то нема образи, що бабуся не допомагає, бо ти бачиш що вона хоче проводити час з внуками, але через певні обставири не може.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 2
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Чого так побиватися за тими свекрухами-бабусями?))
    Моя дитина вже давно зрозумів відношення, діти ж вічувають дуже тонко. Йому достатньо й любові/уваги бабусі другої(моєї мами). Мене влаштовує. Якби це моя мама сторонилась- було б не приємно. Наразі, то мордує лише чоловіка (розумію), хоч каже, що звик. Та, він може і звик до себе таке відношеня, а надіявся, що хоч до онука буде "тягнути".

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Тут погоджуюсь на всі 100. Наведу приклад з нашого життя.
    Я вже сто разів казала, що батьки чоловіка живуть поруч. І є наших троє дітей. І є менший в 3 класі, з яким ще треба робити уроки. Він у нас зовсім не подарунок, але з ним цікаво, він веселий, має добре почуття гумору, кмітливий такий. І є дід, що працює до обіду. Як і внук в школі. Потім дід приходить додому, вмикає телевізор і у нього дипресія, його нічого не цікавить і нічого не радує,тільки й чути від баби як його в цьому житті нічого не тішить. А поруч є такий заряд енергії! З ним як подружитись і приловчитись, то реально цікаво). Він ходить на шахи, любить різні головоломки, ребуси, кросворди. Вони могли б чудово проводити час разом. І всі б від того виграли. Були б і уроки зроблені добре (дід робить все добротно), і дід би мав чим собі голову зайняти, і спілкування було б, зв’язок якийсь. Але дід чомусь це сприймає як «нащо мені той менінгіт на голову». В нього взагалі така от життєва позиція. Від того дуже сумно. Сумно, що на шахи ходить, а пограти наразі нема з ким... Так і зникають оті родинні теплі стосунки...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 13
    • Співчуваю Співчуваю x 3
    • Подобається Подобається x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ну... насправді, це все не зовсім так. Всі виявляють любов по-різному. І тут, знову ж, обов'язку нема. Обов'язку любити, на мою думку, бути не може.
    Я запроваджую для себе нове правило: не ображатись на те, чого не розумію.
    І не ображатись на нерозуміння.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  13. vanilia

    vanilia Miracles are real

    В тему про те, що свекруха-бабуся не хоче бути з нуками :) Свекрухи моєї вже нема, вона з дітьми бувала по можливості. А от свекор... Той не буде з дітьми навіть 5 хв в машині, кричить забирати їх. При тому, що вони тихо себе ведуть в його присутності (бояться його). І то я йго і не прошу і ніколи не просила ))) просто сам факт. Він одразу кричить : "Забирай їх з собою".
     
    Останнє редагування: 5 Жовтень 2018
    • Співчуваю Співчуваю x 4
  14. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Аж не можу спати. Може мені зранку ще хтось щось толкове підкаже.
    Ми в чоловіка в селі. В бабусі ДН (для дитини то прабабуся). Вона старенька з двома паличками. І дитина її дуже боїться, втікає з кімнати, плаче. Мені незручно і трошки обідно. (Бабусі бачу образливо). Я вдома готувала її, розказувала, що ми їдемо до старенької бабусі.
    Дитині 1,10. Ми не часто їздимо, бо вже пів року без авто, а дорога не так далека як важка.
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Бабуся в темному одязі і хустині може? Попросіть зав'язати щось світле і яскраве, і хай не рветься сама до малої, а просто будьте поруч (ви малу не залишайте). Вона б мала звикнути за день-два. Мої малі теж моєї бабусі побоювалися, коли менші були через її "екіпіровку". Треба дитині показати, що це безпечна і приємна для вас людина.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy



    --- дописи об"єднано, 20 Жовтень 2018 ---
    Абсолютно.
    І дуже швидко настає час, коли діти самі ходять в туалет, їдять, знають, що їм одягнути. Не візьмуть якісь "біодобавки", бо знають, що ми такого не вживаємо. Не підтримають ідею "не казати мамі" про щось.
    Тоді і "в гості" навіть без мами набуває зовсім іншого формату.
     
    Останнє редагування: 20 Жовтень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5