Школа - фінішна пряма 10-11 клас.

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем porIra, 24 Травень 2019.

 1. mamvasulka

  mamvasulka Well-Known Member

  @Freedom UK
  Думки є, але переважно в дітей. В дочки є багато таких знайомих. Є ще поступили, повчились пів року і забрали документи. Попрацювали і знов подали документи в інший заклад. Я совЄцкого виховання:girl_crazy: і дуже хотіла щоб діти вчились після школи в вузі. Але подививши на дочки подружку яку мама вмовила на прикладну математику в Універ, а то хотіла щось інше, і провчившись один семестр забрала документи, я не радила дочці , я хотіла філологію, вона вибрала УКУ історію. Їй дуже подобається, з радістю вчиться
   
  • Подобається Подобається x 1
 2. Basyanya

  Basyanya Well-Known Member

  @Freedom UK згідна з вами. Але мені для дитини, поки що рано, щось вибирати. Суджу з власного досвіду. Не прийшлось би два рази вчитись). Напр. в Польщі, для дітей не забезпечених батьків, популярно вчитись в технікумах і одночасно працювати, а потім в 21-22 роки!!! поступати в вуз. Багато хто працює офіціантами, продавцями... У нас на потоці на 1 семестрі було 92 людини. Навчання тривало 7 семестрів. Лише 1!!! людина захистилась на 7на семестрі. Для мене, то все навчання(лну, економічний і вПольщі) так суттєво відрізнялось.
   
  Останнє редагування: 2 Березень 2020
  • Подобається Подобається x 1
 3. Havronia

  Havronia Well-Known Member

  Дитину то в спокої залишити можна, якщо хлопці готові в армію в 18.
  А по темі - мої в 9,7,6 класах - і в усіх вже яскраво виражені здібності та інтереси. Думаю, особливих проблем з вибором не буде. А якщо захочуть щось змінити - я тільки за. Сама кидала універ, вступала знову, і в результаті працюю в зовсім іншій сфері, і зараз (в 36) готова ще змінити вид діяльності.
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. Online

  Online Well-Known Member

  В нас це теж набирає популярності, і не тільки серед малозабезпечених. Останнім часом багато чую про такі рішення від близьких і далеких знайомих або й просто випадкових людей, з якими десь пересікаюся. Після школи - освоїти якусь професію, що дозволить заробити на шматок хліба з маслом якщо що (або ближче познайомитися з професією, в якій дитина сумнівається), а далі - хай вирішує сам. По-моєму, дуже тверезий погляд на речі, враховуючи наші реалії.
  Якщо не йти в училище чи коледж, а робити перерву одразу після школи, то тут треба враховувати, що здавати ЗНО і вчитися потім буде важче, та й не факт, що дитина попрацювавши офіціантом, потім захоче того диплому, щоб піти в офіс на 7-10 тис...
   
  • Подобається Подобається x 3
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
 5. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  Я взагалі схиляюся до думки, що «хліб» дитині можна починати заробляти ще зі школи. І я тут не про експлуатацію дитячої праці чи щось таке. Я просто бачу, наскільки відразу змінюється ставлення до грошей і чужої праці, коли людина (навіть маленька людина) з власного досвіду знає, звідки ті гроші беруться. В мене є такі діти, які точно заробляють більше за мене (звичайно, там все під контролем батьків і мова йде про творчу чи спортивну працю, а не про щось небезпечне) вже в 10-13 років. І знаєте, хто найбільше цінує мій час і працю? Ага, саме ті діти. Я не чую від них «не мала часу/ не зрозуміла/ пізно приїхав/ ви не попереджали/ то ваші проблеми, а не мої/ а нащо воно мені взагалі здалося». От справді, сиджу згадую, і маю тільки дуже теплі емоції від тих дітей. Вони знають, що це є частина їх обов‘язку і в міру своїх можливостей її виконують. Найгірший варіант - то коли за дитину вже все подумали, залишилося тільки «відбути» школу, в старших класах взяти крутих репетиторів і забезпечити вступ. Я би своїм дітям хотіла першого варіанту, або хоча б спроб щось робити, а не тільки користати з готового, тому всіляко підтримую їх позашкільні захоплення, які можна потім розвинути в першу професію.
  За технікуми конкретно в нашій системі освіти маю сумніви, чи варто витрачати час на них.
   
  • Подобається Подобається x 5
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
 6. Freedom UK

  Freedom UK Well-Known Member

  Я ще сама не знаю що і як... роздумую :).
  Єдине, хочу уникнути ситуацію, яку спостерігала. Місяць тому їздила в турне до родичів :), і деякі з них жалілися, що їх діти не виправдали сподівань щодо вищої освіти та подальшої роботи. Моя двоюрідна сестра в Москві провчилася в досить престижному ВНЗ на фінансового аналітика, червоний диплом та потім сім’я, дитина, а потім ще друга... Пару років має додатковий дохід - робить ляльки та продає по всьому світу. То дядько щиро жаліє, що донька не працює по професії та «в разі розлучення не зможе себе забезпечити. Ще й другу дитину народила, коли старший був в 2 класі».
  Інші мої п’яти?шестирідні сестри закінчили економічний та юридичний в Україні та зараз в Польщі на риб заводі...
  І ось це батьківське незадоволення, певне розчарування спонукало мене замислитись та шукати відповіді для себе: «А як краще».
  Бо одна справа - цілеспрямована дитина, а інша - коли батькам важливіше дати своїм дітям вищу освіту (де-факто оплатити), а дітям не дуже то і хочеться брати... І на виході буває або розчарування батьків або почуття вини 30річноі дитини, яка ненавидить свою професію.

  Зі свого досвіду - мені хотілось в правоохоронні органи і я вступила в Я.Мудрого в Харкові та в місцеву академію на юридичний (як запасний варіант). Перед навчанням в Харкові були попередні збори - і батько мене відмовив їхати, зауваживши на право після 4 курсів юридичного ще раз подати на правоохоронні органи... Якщо захочу. І зараз я цілком рада, що мене відмовили, бо навряд чи я зараз сиділа на 7-8 місяці четвертої вагітності. Була би десь в засаді :girl_crazy: незаміжня. З іншої сторони - ще в школі я задумувалась про професію лікаря (і певні тести показували, що в тому для мене є перспектива). Та, не маючи батьківської підтримки - я ту ідею не розвивала. Це я зрозуміла ось зараз :).
  Щодо чоловіка - то він обійшов з десяток ВНЗ та факультетів у Львові з питанням «А ким я можу стати з вашим дипломом?». Після відповіді, що може стати міністром закордонних справ - туди і вступив. Вчився аби-як, більше працював. Батьки оплачували та навіть не цікавились як там в нього справи. І зараз претензій не мають, бо типу виповнилися свій обов’язок. Від моїх батьків теж претензій нема.
  І все ж таки, поспілкувавшись з тими, хто вступав до ВНЗ після 20-22 років - є в тому виборі щось більш відповідальне та дійсно практично потрібне.

  І знову ж, з власного досвіду, заробляти (інколи і на разі не суттєво :) ) мені допомагають навички та інформація з бізнес-курсів по продажу, ніж власне знання професії, яке інколи лежить в голові, як добрива в мішку :).
   
 7. Basyanya

  Basyanya Well-Known Member

  @Freedom UK я: фіз.мат-> економічний(після 1го курсу стало нудно, магістр сер бал >4)->робота в банку->криза 2008-> консульант->колектор->банк->заміжжя->банк->2га вища->програміст. .
  Чоловік: школа-> інститут мвс(не закінчив, батьки хотіли)->армія->різні роботи->водій далекобійник.
  То якщо коротко.
   
  • Подобається Подобається x 1
 8. Freedom UK

  Freedom UK Well-Known Member


  Ще таке питання: в випускних класах зараз викладають економіку?
   
  • Подобається Подобається x 1