Що робити після укусу кліща?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем katykotjonok, 30 Травень 2011.

1. maavka

maavka Well-Known Member

А в нас так постійно в родині, якщо кліщ, то мажуть олією, тоді кліщ не має чим дихати і відходе, але повністю не вилазе(хіба іноді), він напіввилізе. Після цього його легше витянути цілого
    Я думала, що якщо кліщ заражеий, то вже від самого укусу людина заразиться (бо як кусає то і слюна попадає), як це буває з іншими комахами.

А недавно я дізналась про інший спосіб. Його розказала людина, яка регулярно з сім'єю їде в походи, і з кліщами має часто справу. Вона капає шлункові каплі на кліща. Такі шлункові каплі на травах, вони дуже гіркі, бо там полин (та інші гіркі трави) в складі. А кліщі не виносять таких гірких трав. Після капання шлункових крапель кліщ сам вилазе.

2. Vittoriya

Vittoriya скрипулька не в декреті

Ні, не обов'язково. А от від оліі зараження буде в будь якому випадку..:sad:
    І зараз щось дуже багато стало бореліозних кліщів.. Чому так не знаю, але звідусіль чую,ю про плями, укуси і лікування
    --- дописи об"єднано, 1 Липень 2017 ---
    Люди добрі, та не можна того робити, та мені то лікар ветеринар казав, щоб навіть псу такогл не робити. А людині то тим більше... часто мати справу з кліщами то ще не значить бути обізнаним...
    Моєі коліжануи з роботи бабцю колись вкусило скількись кліщів,три були бореліозні, бо були три румені, плями. Вона жила в селі, лікарка махнула на то рукою. Тоді ще так не знали про бореліоз. За 7 років після того ій почали відмоляти руки і ноги. Шукали довго, що це, аж поки не згадала вона про кліщів і аналіз показв височезний вміст токсинів. Іі почали лікувати, але хвороба так схопила, що вона спаралізувалась і померла. Це звичайно страшний випадок. Але я про те, що хвороба небезпечна, можк давати ускладнення і через роки проявлятись. Тому і самому не варто отаких методів застосовувати і що гірше іншим радити, не знаючи.

• Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. ГаЛоЧкА

ГаЛоЧкА Well-Known Member

які аналізи здають після укусу кліща?

4. maavka

maavka Well-Known Member

Нам дільнича ск
    Як знати чи кліщ вкусив бореліозний (як так розумію то хвороба Лайма?) ? Якщо за три дня не пройшло почервоніння, то значить відбулось зараження?
    Аналізи треба здавати через 2 тижні? Після укусу чи після витягання?
    Дільничка сказаал в Ескулаб роблять такі на аналізи з крові на хворобу Лайма і ще загальний треба здати.

Але за олію дільнича нічого не сказала(, хоч ми і розказували як витягували кліща, і не стара лікарка (як правило старші люди достримуються застарілих поглядів)

5. Akina

Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

Весело... вийшли ми з дому сьогодні зовсім ненадовго - в кіно і назад з"їздили і то під дощем, по парках не ходили (правда Влад любитель кущі біля бордюрів пообтирати, але ж був в джинсах і в куртці...). Прийшли додому, роздягнулися - кліщ на пузі у малого:sad: Витягнув чоловік мокрою ватною паличкою, та тварюка, наче і жива, але до понеділка (коли ті всі лабораторії відкриються) точно здохне :sad: Я так розумію розраховувати на то немає сенсу. Питаня до досвідчених: як зрозуміти чи всі частини того кліща витягнули? і що далі: тепер міряти температуру, спостерігати за ранкою і через 3 тижні кудись на аналіз? Чи роблять такі аналізи десь в держ. лабораторіях? (бо в Медісі щось 350 грн вийде :girl_in_dreams:).

Останнє редагування: 1 Липень 2017
  6. Vittoriya

Vittoriya скрипулька не в декреті

Одразу, то якраз якщо кліща живого здати на аналіз. В Польщі наскільки я знаю, якщо кліщ бореліозний, то антибіотик дають так, чи так, не чекаючи руменю, профілактично типу.
    Людині беруть аналіз на бореліоз, але він здається проявляється в організмі за кілька тижнів, тобто одразу без сенсу здавати. Хіба чекати і спостерігати, але матр на увазі, що бувають випадки, коли румінь так і не з'являється, а бореліоз є, в чоловікк моєі свекрухи так було. Він здав лиш тому, що у неі була пляма і лікувалась, а так як вона сама не бавила кліща в себе, а вони разом в ліс іздили кілька тижнів перед тим,то здав на всяк випадок і така несподіванка виявилась

7. maavka

maavka Well-Known Member

Подивитись на виягнутого кліща, чи все в нього стоїть на місці)

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

8. MalvinkaLv

MalvinkaLv Active Member

Малий мав кліща минулого літа. Виявила зранку як підгузник знімала, на попі. Була субота, відразу поїхали на Орлика до хірурга, витягнув. Малого тримали троє, дома б точно не дав нормально витягнути, та я й не вмію, ніколи тих кліщів взагалі не бачила, хоч в селі виросла.
    Відвезли кліща на Зелену в лабораторію, виявився бореліозний. Через 2 тижні здавали кров з вени на аналіз в Медісі, то показало негативний результат.
    Чуть не посивіла за ті 2 тижні! Нікого не лякаю, але не легковажте з тими кліщами! Я б навіть собі не капала олії чи ще чогось там, не кажучи вже за дитину.
    --- дописи об"єднано, 2 Липень 2017 ---
    Я б показала місце укусу спеціалісту (напр., в поліклініках є інфекціоністи, ми зі своїми аналізами з малим ходили, показували де вкусив). Однозначно спостерігати, температура, чи немає почервоніння на місці укусу.

9. Akina

Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

Та я дивилася, але воно таке мале - як ото мошки що в фруктах заводяться... Голова точно на місці була, а хоботок - хто зна :)
    Кліщ в баночці спочатку ще рухався трохи, а зараз вже ні - так що здох і до понеділка і поїздки на аналіз не дожив...
    Зараз лишилася лише невелика темно-рожева цяточка - десь до 1,5мм (вчора більша була), тому буду сподіватися що все ок і чекати 3 тижні щоб піти на аналіз.

10. maavka

maavka Well-Known Member

11. ГаЛоЧкА

ГаЛоЧкА Well-Known Member

мене теж кліщ вкусив в суботу в голову. витягли десь через чотири години. раніш не бачила що він там є. була в дорозі. витягли в два обороти.. є почервоніння і трохи зудить. але то може і чисто психологічно..
    то ск тре чекати 2 чи 3 тижні після укусу. щоб здати аналіз? дехто каже тиждень.. чи то немає значення к-ть?
    пс. вчора почитала. що у львові захворіла вагітна жінка на хворобу лайма

12. Dominika

Dominika Well-Known Member

Нажив малюк кліща сьогодні. Пробув кліщ на тілі десь пів години, витягли, засунули в банку, побігли в лабораторію. Будуть результати в середу. Але поки йшли до лаб., то десь 2-3 хв, ще один кліщ "присмоктався" до щоки малого. Раніше там його не було точно, бо то одразу біля попереднього, я б побачила. Чоловік тримав малого, щоб роздивитись, і каже, що поки намагався то зробити, то кліщ сам відвалився. Як думаєте, встиг він, якщо заразний, за тих 2-3хв щось впорснути в організм? бо ж він напевно толком і не причепився, якщо сам впав. Слід спочатку був ледь червоний, а зараз вже майже немає. То якщо кліщ бореліозний, то місце укусу якось має турбувати з часом, по особливому виглядати? Якщо нічого немає, то все ОК?
    І ще таке спитаю...В лаб. роблять аналіз на бореліоз, але ще знаю, що кліщі переносять енцефаліт. То його в лаб. не роблять, бо в нас в регіоні немає кліщів, які переносять таку бяку(читала таке раніше)? Чи то треба ще десь йти?