Позитивне батьківство або дисципліна без покарань

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Liliyah Romanova, 11 Вересень 2013.

  1. happy story

    happy story Well-Known Member

    Вчора в нас знову були плачі через качелі, але якось вирішили так що всі були задоволені. Потім ще був плач через мячик дівчинки який Аня хотіла забрати, а дівчинка не віддала. Мама дівчинки сховала і обидві швидко заспокоілись, а так як хоче щось чуже просто забираю і йдем кудись далі, так шоб та іграшка на очі не потрапляла... Часто як бавиться з сестричкою теж можуть хотіти щось одне що не поділиш і плачуть, то якось стараюсь домовлятись, а ні то ховаю та й усе...

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
  2. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Добре.що не б'ється. Рома ще й лупиться.. Він і пам'ять добру має.. я занесла його далеко.назад вернувся.при чому іншою дорогою як йшли..
     
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Дівчата, яку б модель поведінки з дитиною ви не вибрали, всім буде легше, якщо ви дасте дитині можливість реагувати сльозами на ваші відмови.
    То для більшості не буде корисним, бо тут переважно пишуть мами першої дитини, а з першою дитиною тяжко "попуститися" і забити на всі правильно. Але то дійсно корисно. В моєї середньої ( 3 роки і 4 міс їй) зараз просто відпадний період. Десь 3-4 години на добу вона або реве, або дується. Якби я розбирала до дрібниць кожне її "хочу", "не хочу" і т.п., я б мозгами давно поїхала. Бо поруч є ще двоє, які теж хочуть гуляти, вже не хочуть гуляти, їсти не будуть, але будуть їсти те, чого нема, хочуть саме ті колготи і тільки ті порвані тапочки на вулицю в дощ. Так, з одною дитиною ще можна бавитися в дипломата, але я маю сумніви, що варто робити аж такі акценти на дрібницях і що це корисно.
    Моє середнє чудо сьогодні годину (!) ревло, бо їй треба трусики зі слоником, а не з пташками. І не оті з одним рожевим слоником, а ті з різними маленькими слониками, які я кинула в пральку. Я за той час вимила вікна, розвішала тюлі, пообідала. Спитала, чи йде вона гуляти з нами в тих трусах, які є. Виявилося, що пташки не проходять зовсім, але вона подумала і піде в синіх трусах в білу крапочку. Сама знайшла в шухляді. Ну і довелося погодитися на подерті тапки.
    Короч, я типу пожалілася. І ви з тим нічого теж не зробите кардинально. Єдине, в багатьох дописах відчувається, що не мама веде дитину, а дитина волочить мамою, як їй хочеться. І від того капостить ще більше, бо має чути мамин сильний авторитет, а щось йде не так. Проблема не в тому, що дитина плаче, це нормально. Вимагати теж нормально. І не отримувати бажаного нормально. А вже як не дати дитині бажане - фізично забрати, пояснити мільйон разів, не допускати конфліктів взагалі чи сварити кожного разу - то на розсуд мами. Нема універсального рецепту.
     
    • Подобається Подобається x 17
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • мімімі мімімі x 2
  4. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Згідна повністю, але, ще добавлю, що велику роль відіграє характер дитини, який неможливо зламати(воно і не треба) , хіба десь трішки направити в русло, щоб було комфортно, а не драматично.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. happy story

    happy story Well-Known Member

    Якщо Віка робить щось таке , що Ані не подобається, то Аня може іі і за одяг тягнути , з люлі виганяти... Що факт не бються...

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
  6. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    А поговоріть зі мною про кризу 5 років, якщо така існує класично...
    Бо дитя в мене, хоч і не сиділо камінчиком і мило посміхалось, але ось десь вже 4 день активно на його поведінку жаліються всі---садок, чого не було майже ніколи(як не дивно він поводив там себе доволі чемно), басейн (ну це і було раніше), карате (було на самому початку), та й я бачу зміни в його поведінці--став якось ще більше екзальтований і різкіший, подобається голосно верещати, або викрикувати (це не істерика, може імітувати звук сирени і т.д.)
    В хаті ніби все як і було, без особливих змін. Часу ми проводимо разом, як і проводили, частіше почав спати в нашому ліжку(але цього ніхто різко не забороняє)..
    Свою поведінку пояснює---"я намагався-намагався...а потім не вийшло".... після говорінь шкодує, що так себе поводив, навіть при вечірній і ранковій молитві просить(з власної ініціативи)--"Бозя, і хай я буду чемний, і гарно буду поводитись.."
    Вплив не мультиків, бо десь майже тиждень не дивився їх(окрім неділі)--то гуляли довго, то їздили, то писання, то мені щось допомагав...
    В цілому зі мною поводиться, майже так само, як і раніше, лиш частіше дратується (тоді щось собі там бурмоче під ніс і йде викидати нерви в кімнату з іграшками). Цомики-копліменти-мімішки все , як і раніше...
    З нового, то хіба на мультик про смерфів ходили.
    Радо вислухаю всі коментарі-поради-досвід...
     
  7. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Та що Ви хочете, дитина росте, дорослішає, удосконалює, те ще потрібно певній віковій категорії. І взагалі, поведінку дітей передбачити не можливо. Моїй майже 4, і то я бачу, як в неї змінюється поведінка, погляди, навіть смаки.Я думаю, у Вас все йде нормально. І оті кризи , то можна писати щомісяця(або кожень день), так ростуть наші діти. Просто, ще багато залежить від темпераменту дитини, ось тут власне і вся загадка. Комусь неба забагато, а комусь сонця мало.Тому прийміть свою дитину, такою, яка вона є, звичайно контролюйте і намагайтеся зрозуміти і допомогти, але повірте вже все закладено, ми можемо лиш спостерігати, допомагати, вдосконалювати, при потребі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Ось чому я питаюсь---звикло він ніколи НЕ жаліється на дітей-вихователів-тренерів-сусідів.. іт.д. тому щось почути з першоджерела є важко.
    А зміни в поведінці є. І вони - видимі. Мене вони турбують.
    спробувала тихенько за 3-5 підходів розпитати в чім проблема. Наразі відповіді нема. Характер? , явно не "нордічіскій" , але й зважаючи на це - зараз явний перебір. Милим хлопчиком, він тепер буває лише , як напівпрокинувся зранку, або як вже весь гнів вляжеться і сльози висохнуть ... на 5-10хв..
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  9. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ото мужчина! Нема чого жалітися, він то всьо порішає. Ну але видно, щось вас таки турбує, мусите поспостерігати, підключити вихователів, а тоді поймети. Та думаю, ви дурним переймаєтися, але краще то все прощупати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    дякую. Бо мене вічно сумніви мучать :girl_crazy:
     
  11. Fast

    Fast Well-Known Member

    Ну як на мене, щось таки трапилось - може якесь не справедливе, навіть на його думку, зауваження, якийсь конфлікт з друзями. Прощупайте:)
     
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    щупаю..бо зміни йдуть і далі..
    наразі висновок мій--то таки дорослішання. Конкретно видно, що він сам почав дозволяти собі більше. Випробовує нові межі. А + ще характер, то таки гримуча суміш виходить в результаті.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  13. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Далі буде...))


    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Однозначно.. Тішить те, що попри всю гримучість він і надалі залишається ...--тонкої душевної конституції :girl_in_love:.
    виглядає так, що пробує поєднати непоєднуване... як от різні "істоти " на плечах сидять і шепчуть на вушка---це явно картинка мого синочка тепер.
    Як казав мені один поважний дядько---"мамуся," ашовихатєлі" ? В хаті росте ще один Мужик, котрий ще не знає де його "шия"...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  16. DarinaPetriv

    DarinaPetriv мама-блогер

    От може трохи не в тему, але що робити, якщо чужі діти ведуть себе якось недобре? І просто ігнорувати їх неможливо (наприклад, вони лупашать молодшу значно (вашу) дитину? Або громлять ваші речі? Я призадумалась: інколи до батьків цих дітей не достукаєшся, ну і самі ж діти навряд чи винуваті у безконтрольності? І сварити чи взагалі рухати чужу малечу якось не комільфо. Що скажете?
     
  17. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    свою дитину захистити ви зобов'язані, ви не повинні чужих дітей виховувати, тобто пояснювати і давати оцінки її поведінці, але заборонити їй рухати вашу дитину чи ваші речі маєте повне право, в тому числі і фізично зупинити агресію.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  19. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    @Haidee, ви не уявляєте як зараз (якась знервована, затуркана всіма хатніми клопотами, постійними рьовами своїх двох....) мені підняли настрій своїм дописом :)
    я собі пригадала свого малого (приблизно ровесник вашої), як стояв посеред Арсену з трусами з малюнком "Тачки" в руках десь з пів години і вимагав, щоб я йому купила ті труси, бо саме з такою тачкою Маквіном в нього ще немає!!! (пофіг, що в його шухляді з білизною лежить пар 15 трусиків, йому тре саме ці :girl_crazy:). Я тоді в магазині і нервувалась і сміялась і вмовляла, але нічого не допомагало, мене дитина брала на ізмор певно.... Люди, що проходили повз не могли зрозуміти що хоче 4-річний малюк і чому так завиває, ну не іграшка є в руках, а нижня білизна)), але я таки не здалась, дочекавшись більш менш здорового мислення після всіх плачів і заспокоєнь, мій малий таки дав ті трусики повісити на місце і ми пішли додому :). Висновок один - терпіння, мамочки, потрібно мати терпіння, але по собі знаю - важко його знайти в потрібну мить..
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  20. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Тааак....все тайне стає явним...
    Моє дитя закохалось..:girl_blush2:.отою першою дитячою любов'ю...:girl_in_love:
    Ось і причина змін в поведінці.
    Є лиш одна проблема....дівчат двоє...і вибрати він наразі не може.
    Переживає....
    А ще ці дівчата, як і майже вся група ,випускні....і вони підуть в школу а він залишається ще в садочку...
    Шекспір нєрвно куріт в старонкє....але тссс, це- таємниця..лиш мені її повів...
    Як там @NataliaFed - "далі буде"..:girl_impossible:
     
    • Подобається Подобається x 7
    • мімімі мімімі x 5