Поведінка дитини біля грудей

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем zara, 21 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. zara

    zara Well-Known Member

    Модератор:
    Дитина засинає біля грудей.
    Дитина після року самостійно піднімає одяг мами, щоб прикластися до грудей.
    Дитина під час годування крутить, щипає іншу грудь.
    Дитина у віці 1-1,5-2-3 роки постійно вимагає цицю.
    Відповіді на ці і багато інших питань стосовно повединки дитини біля грудей в статтях за посиланнями:
    ******************************************************************
    Чи бувають лактаційні кризи через півтора року годування? Болить грудь внизу, але не схоже ні на лактостаз, ні на що. Ніби мася стукнула, болить, як синець, що з тим робити?
    І ще- останнім часом доця мало того, що все молочко висмоктує, вона бере одну грудь, посмокче 3 секунди, потім іншу. Можливо, напір молока став меньшим, їй не вистачає чи просто лєнь добувати молочко, от і чергує. Спочатку то виглядало, як гра, я не змогла то припинити, тепер це перейшло в звичку, на нічний сон дуже нервується, коли наполягаю щоб вона їла тільки з одної. Чи важливо після півтора років годування щоб мала добиралася до заднього молока? Можливо, що цей біль в груді, який в мене зараз і є наслідком такого годування? :sad: може, то заднє молоко там накопичелось і згорнулось, чи щось таке? :sad: дякую всім хто відізветься.
     
    Останнє редагування модератором: 3 Грудень 2015
  2. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    в нас теж таке схоже було. Їв кожних три години, можна було звіряти годинник майже до хвилини, коли не хотів, то заставити його їсти було неможливо (а я в той час мордувалась лактостазами). А потім якось перейшло і знову почав їсти частіше. І тепер періодами: то їсть через певний проміжок часу, то не злазить з грудей.
     
  3. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    То в чому проблема?:) Як дитина сама робить собі такий режим, при цьому здорова, весела, активна, то хіба ж це погано?
    В нас нема такого чіткого графіку, але теж є такий фактор - як не хоче їсти, то грудей не бере. Старша теж смоктала весь час і ніколи не відмовлялась, тому мені це теж було відкриттям.
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    дякую, розрадили :)

    єдине що мене насторожує, що іноді (не постійно, було лишень кілька разів) насмоктавшись зригував більше. На початках (їв частіше) більше зригував повітря, а зараз бувало молочком. Тому я і подумала, що це може бути із-за більших інтервалів та більшої інтенсивності їдження.
     
  5. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    в нас пару раз було зригування фонтаном після того, як я годувала на свою вимогу (чомусь здавалось шо дитина мало поїла і мала би зїсти ше. Прикладала, прикладала і вона здалась і таки трошки потягнула, а потім фонтаном вернула:)) Тепер бачу, шо їй видніше, пропоную але не напролягаю так би мовити.
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    аналогічне було один раз. Теж потім пошкодувала. Може дійсно я засильно наполягаю?

    ось тільки що щось було - наразі так і не зрозуміла що. Буду розкладати по поличкам.
    Ніби спатки треба. Попісяв, трішки посмоктав, але не суттєво. Потім знову попісяв. Ніби б прикладатись і спатки, але щось таки мучить. Ношу далі - нарешті зригуємо повітрячко. Тепер ніби стало легше, але груди надалі брати не хоче. Коли кладу призакриває очі і починає ніби шукати груди, знаходить кулачок і береться смоктати. Намагаюсь зробити підміну - відвертається і крик. Піднімаю, заспокоюю. Кладу - знову крик. Лежачи починаю злегка люляти, заспокоюється і нарешті (о, чудо!) бере груди. Смокче і закочує оченята. Починає дрімати. Коли наївся, відпускає і копошиться. Потрібно підняти аби зригнув (це вже знаю). Після зригування стомлено кладе голову на плече, кладу його на ліжко. Дрімає, далі шукає кулачок. Груди не бере, а кулачок я делікатно забираю - просто тримаю його за ручку. Крехче, моститься і врешті-решт засинає.
    Все б нічого, але той момент з даванням грудей мене пригнічує просто. Таке враження, що пропоную якусь каку і просто знущаюсь. В чому може бути причина? Чи просто капризи тому що дуже сильно хоче спати? (не виключаю такий варіант оскільки вночі, крізь сон, груди бере нормально і такі "концерти" не є постійними, але мене турбують). На руках в такий момент годувати без варіантів - звивається мов вуж на пательні.
     
  7. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Може хтось знає чи це нормально:
    Раніше, коли Ромко гамав цицю, то в той час мусів щось теребити руками, копирсатись в мене в роті або шось типу того. А тепер ну повний капець...Коли прикладаю, який би голодний не був перед тим, починає їсти і при тому ногами робить "велосипед", але так енергічно, що я отримую таких копняків, що аж недобре потім. Якщо притримувати ніжки, то в хід ідуть руки, і також дістається мені. Пробую прижати до себе, відштовхується, і починає плакати, бо хоче їсти і при тому щось виробляти. І так хвилин з 15, поки не вспокоїться і не почне засинати. :girl_in_dreams:
     
  8. grammi

    grammi New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Думаю нормально, бо в нас тежсаме. Просто малюк-шило, такий вже темперамент. Моя мала взагалі відштовхується, перевертається на живіт і хоче їсти стоячи на чотирьох, поки наїсться виведе і мене і себе.
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    і при тому ще повертається від мене, тримаючи цицю в роті і заглядає де там тато :) Вложити спокійно нереально!
     
  10. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Ми перейшли через дуже схожий період. Вже зараз я розумію, що не варто було взагалі рухати дитину і забирати кулачок, бо це призводило лише до нервування. Оце смоктання кулачка зовсім не означає, що дитина відмовляється від грудей! Це просто інший спосіб заспокоєння, щось накшталт плюшевого ведмедика, але ж ведмедик не є замінником мами! Магда й досі смокче палець вже після того, як нормально поїла з грудей. І через хвилину вже спить і сама відпускає пальчик.
    А тоді, в 2-3 місяці, так само звивалася на руках, відмовлялася брати груди і хотіла палець. Я її мордувала, тримала руки...сама мордувалася...але їй зараз 8,5 місяців, а вона досі їсть лише груди!
     
  11. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Мене останнім часом стало наше ГВ якось напрягати... З одного боку розумію що так не можна казати, бо багато хто що тільки не робить щоб зберегти ГВ, а в мене такий молокозавод а мене це нервує......
    Юлька останнім часом під час того як їсть груди почала страшенно вимахуватись. Коли їсть одну грудь мусить другу обовьязково тримати в руці, боляче крутити сосок, витискати з другої груді молоко фонтанчиком, або згребе обидві груді докупи і буквально щосекунди почерзу смокче ту одну то другу, А вже як наїсться починає ними просто бавитись, тягне "Ааааааа" і періодично падає ротом на грудь, і виходить в неї " а-а-а-а-а-а" Короче бавиться вона грудьми. Лише тільки забереш - крик страшний одразу.
    А ще... якось в свої 1,4 вона стала чим далі тим більш залежною від сісі. В любий час, будь-де, чи на вулиці, чи в супермаркеті, як їй хоться попити молочка вона просто безцеремонно лізе мені за шиворот, тягне за ворот футболку, руки мало не по лікті намагається туди засунути. А я себе від того стрьомно почуваю. Знаю що це проблема в мене в голові, але мені від цього не легше. При чому вона це робить будучи ситою добре.... а для чого їй тоді?
    Вдома я так бачу що як тільки я появляюсь на горизонті вона все кидає і до грудей, і сморкче..смокче..... доходить вже до того що я не можу в кімнаті спокійно посидіти, якщо вона мене не бачить - дитина як дитина, бавиться з чоловіком, іграшками, книжками... як тільки я появляіюсь на горизонті - все...ніщо вже її не відволіче і вона за мене як вчіпиться.... і висить на грудях буквально.
    Як починаєш годувати то вона лежачи, то через секунду вже сидячи, то стоячи, то збоку одного, то збоку іншого....таке враженні що в нас поєднується гімнастика і ГВ, чи вона випробовує в яких позах ще можно маму поїсти.
    З одного боку розумію що нічого страшного впринципі не відбувається, а з іншого боку... я чогось вже втомилась від цього.... чи може я просто втомилась .... мені завжди здавалось що з дорослішанням дитина отримує інші види їжі і поступово ГВ зменшується, нехай би було...ну але мені здавалось що дитина вже перестає бути грудною.... а бачу фіг там...
     
  12. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Ніколь - в нас те саме :) поведінка як з малого писана :) оте їдження одної груді - тиснення іншої -це по нашому - бавлення двома - а з яких поз він їсть - то взагалі акробатика .я спокійно до того ставлюся - як на мене, то така заявка права власності на маму і на цицю :)
     
  13. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Ніколь, хоча ви пишите, що це почалося недавно, мені здається, що сам початок такої поведінки бере свій початок трохи раніше. Можливо, спочатку ви не надавали уваги цьому, сприймали це як норму. Але так чи інше, так поводитись з вашими грудьми дитині позволяти не можна. Звичайно, на відстані важко сказати, як далеко малеча зайшла в цьому, але вони повинні як мама показати дитинці межі допустимого. Часто діти навіть прицільно перевіряють, що ж то їм дозволено. Тобто боляче і неприємно при годуванні вам не повинно бути, забираємо груди і пояснюємо малечі, що так не можна. Так, дитина може розплакатись, але через пару-трійку разів зрозуміє, як не можна поводитись.

    Є мами, що спокійно ставляться до того, що годують більшу дитину на людях, тому що в принципі це нормально, особливо, якщо дитина втомлена, хоче спати, або погано почувається. В таких випадках питань взагалі неповинно бути. Але є мами, яку стрьомно себе почувають, тому ви в принципі можете пробувати пояснити дитині ще вдома, що на вулиці чи в магазині ви цицю їсти не будете, що коли повернетесь, тоді дасте. В такому віці з дітками вже можна домовлятися за виключенням вішеназваних випадків. Звичайно, все поступово. За один раз нічого не стається.
    Ну так всі дітки вашого віку, щойно мама присіла і "нічого не робить", дитя тут як тут. Так буває також, коли мама весь час з дитиною вдома, нікуди не відлучається. Якщо є можливість спробуйте декілька разів на тиждень відлучатися без дитини, щоб просто відпочити, розслабитись. Тоді вам буде легче, ви будете з радістю через пару годин бігти додому, бо вже скучите. Хоча я розумію, не у всіх мам є така можливість.
    Як я вже писала, дитина дійсно випробовує межі дозволеного. Знов ж таки, я би спробувала перед прикладанням попереджати дитинку, як ми будемо їсти і що ми робити не будемо.
    На якомусь єтапі годування старших діток всі жінки рано чи пізно відчувають якісь напряг, але дуже часто через якісь час все проходить і ГВ далі чудово продовжується.
    На всьому етапі ГВ є важливим для дитини не тільки з точку зору енергетичної цінності - це є спілкування з вами, це ваш тандем з дитиною, ви фактично виховуєте дитя навіть на фоні грудного годування. Дитина задовільняє і в старшому віці, тобто після року свої потреби біля груді, хоч і не всі - спілкування з мамою, психо-емоційний зв"язок, довіра до мами, впевненність в собі. Все це виховується. Ви зараз вкладаєте в майбутнє своєї дитини, в майбутнє ваших стосунків. Повірте, цей вклад має велике значення.
     
  14. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    моя дитина їсть одни раз на ніч - цілу ніч...
    я встаю як зомбі... то так має бути?
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    В нас таке було приблизно в вашому віці (продовжувалось десь з 4,5 до 6,5-7 місяців). Поки перший зуб не виліз, потім з часом внормувалось, тепер встаєм, як і раніше - приблизно 4 рази. Думаю то треба перетерпіти.
     
  16. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    маємо вже 2 зуби...
    але я то ще пов"язую з тим, що вдень часто тепер відлучаюся. тобто на годуванян приходжу, але не знаходжуся з дитиною невідлучно. може вона так собі надолужує?
     
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    саме так. або рівномірно протягом доби, або надолужить вночі
     
  18. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    та я щодвігодини вдома. раніше вона і не просить. іноді й довше не просить... певно проблема в самій моїй відсутності...
     
  19. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Але ж пам"ятайте, що груди для дитинки - це ж не тільки джерело харчування. Так витримує. Але спілкування з мамою бракує. На ручках хочеться побути, просто посмоктати, щоб задовільнити смоктальний рефлекс, впевнитися, що мама поруч. Тому вночі надолужує. Ще й зубки мабуть.
     
  20. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    В мене то саме, тільки їсть один раз на день - цілий день (засинає на пару хвилин, випльвує цицю, просинається і далі вимагає їсти) і ще 2-3 нічних годування. також сумніваюся, що це нормально. Такі діти мають спати хоча б 17 год. на добу.
     
  21. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Такі дітки саме сплять, коли цьомкають цицю, навіть коли нам здається, що вони не сплять. 80% сну новонародженої дитини - це якраз поверхневий сон, більш глибокий якраз припадає на найдовшу нічну перерву приблизно з 12 ночі до 3-4 ранку. Так що це цілком природня поведінка. Всі свої потреби (а їх немало) маля задовільняє біля мами, маминої груді.