Поведінка дитини біля грудей

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем zara, 21 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. zara

    zara Well-Known Member

    Модератор:
    Дитина засинає біля грудей.
    Дитина після року самостійно піднімає одяг мами, щоб прикластися до грудей.
    Дитина під час годування крутить, щипає іншу грудь.
    Дитина у віці 1-1,5-2-3 роки постійно вимагає цицю.
    Відповіді на ці і багато інших питань стосовно повединки дитини біля грудей в статтях за посиланнями:
    ******************************************************************
    Чи бувають лактаційні кризи через півтора року годування? Болить грудь внизу, але не схоже ні на лактостаз, ні на що. Ніби мася стукнула, болить, як синець, що з тим робити?
    І ще- останнім часом доця мало того, що все молочко висмоктує, вона бере одну грудь, посмокче 3 секунди, потім іншу. Можливо, напір молока став меньшим, їй не вистачає чи просто лєнь добувати молочко, от і чергує. Спочатку то виглядало, як гра, я не змогла то припинити, тепер це перейшло в звичку, на нічний сон дуже нервується, коли наполягаю щоб вона їла тільки з одної. Чи важливо після півтора років годування щоб мала добиралася до заднього молока? Можливо, що цей біль в груді, який в мене зараз і є наслідком такого годування? :sad: може, то заднє молоко там накопичелось і згорнулось, чи щось таке? :sad: дякую всім хто відізветься.
     
    Останнє редагування модератором: 3 Грудень 2015
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    а я деколи роблю так: після годування беру дитину собі на живіт, вона через якийсь час відригне повітря, якшо є, тоді зразу ж перекладаюна спину (бо якшо не перекласти. то за секунду зригне трошки молочка), чекаю буквально пару хвилині тоді вже можна брати на живіт на скільки завгодно - не зригне. Видно саме це повітря винувате в зригуваннях, а не кількість зїдженого молочка. Ше давно помітила, шо коли дитина хоче пісяти чи какати, то їй "вертається" молочко, тобто не зригує, а тільки підходить ближче. надіюсть зрозуміло. Тоді висаджую і все ок:) (але тут головне ноги не сильно притискати до живота, бо таки зригне)
     
  3. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Видно всі діти різні,я Таю після годування часом кладу животиком собі на живіт,вона дуже любить так лежати,то вона повітрям не відригує ніколи-зразу молочком і то багато. Повітря виходить деколи лише як вдасться стовпчиком поносити її.До висаджування я ше не "дозріла".
    Я те зригування не маю за проблему,з Софією те саме вже пережила,але родичі діставали,шоб я її менше годувала,от і вирішила спитати,може дійсно від того шо перегодовую..,тепер точно знаю,шо то не так.

    В мене ще питання є. Тут йшлося про те,шо груди треба чергувати шо дві години,а мені часом здається,шо дитині не вистачає молочка з тої груді,вона починає плакати,мене грудь аж пече від її смоктання. Чи можна тоді давати швидше їй другу грудь,чи нехай краще дотягує все ж що є?
     
  4. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Головне, щоб дитина смоктала кожну грудь не менше 20-30 хв. до зміни. Але якшо дужу часто годувати, то не принипово з якої груді, бо тоді молока не встигає розділитися на переднє і заднє.
    Чим частіше міняти, тим більше молока буде прибувати.
     
  5. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Це рекомендація швидше стосується жінок, які мають гіперлактацію, якщо вас дуже багато молока, то поки лактація не стабілізується, можна так робити - це для того, щоб дитина добиралась до заднього молочка, ну і при чергування лактацію можна трохи зменшити. Тобто якщо маля посмоктало 5-10хв., потім заснуло, потім через 15 -20 хв. знов шукає, то даємо ту ж саму грудь. Якщо дитина добре смоктала на більше 20 хв., то на наступний раз можна давати другу.
    Скільки часу смокче? Дитинка може хвилюватися і з інших причин - вже тут писали, попісяти, покакати, повітря відригнути. Поспостерігайте, якщо відчуваєте, що недостатньо малеча смоктала, трохи заспокойте її, пару хвилин поносіть стовпчиком, потім знов запропонуйте ту саму грудь. А те що пече - в принципі не має бути ніякого дискомфорту.
     
  6. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Годину,а то півтори майже безперервно,а потім хвилин за 10 ше хоче. Годувань по 5-10 хвилин в нас і не буває.
     
  7. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    У мене досі під час денного сну синочок їсть цицю весь час. Тобто годину - півтори одну, а потім другу, доки не прокинеться. Не бачу в тому нічого поганого. Він ж не весь час їсть, більше просто цямкає, час від часу потягуючи молочко, задовільняє свій смоктальний інстинкт:) Думаю, якщо нема тріщин і нічого не турбує ,не варто робити з того проблеми:girl_wink:
     
  8. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Та справа не в тому, чи добре, чи погано. Дітки ваші різні за віком. Вашому малюкові 9 міс., і в такому віці вже нормально перекладатися з одної циці до другої, коли малюк забажає, а в Наї дитинці ще й місяця немає. Тут важливо, щоб манюня добирався до заднього молочка.
    Ная, якщо смокче більше на протязі години одну, то вже через 10 хв. після того, як прокидається, переходьте до другої.
     
  9. Olenya

    Olenya Active Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    І в мене те саме! Таке враження, що моя малеча(3 тижні) ніяк наїстись не може. Можу весь день коло неї з цицькою пролежати. Наче ссе, наче наїлась, а як встаю, то знов плаче і цицю шукає.То так має бути???? Чи з часом налагодиться?
     
  10. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Поведінка вашої дитинки відповідає її віку, циця для неї не тільки їжа, але задовільнення усіх інших потреб новонародженої дитини - під грудьми найкраще місце для неї і це природньо. Поступово міс.3-4 потрохи почне з"являтися "режим".
     
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Ну, за годину - півтори, думаю, таки добирається:) Мій Назарчик також від народження так спав.
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Звісно ж добирається, але я мусила зробити ремарку, щоб було зрозуміло, тому що частота зміни грудей в місяць і в 9 місяців неоднакова. Для новонароджених правильне чередування має велике значення, а в 9 міс. це вже не суттєво. Дитина прикладається як хоче і наскільки хоче, і молоко висмоктує набагато швидше. Ми з вами мали на увазі одне і те саме.
     
  13. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    ...кожен випадок і дитина індивідуальні...
    у мене дитина ніколи не їла по годині аж до 11 місяців, а там як зуби рванули, то й ніч всю може так бути - Софія і цицька, цицька і Софка. і зараз моя дитина в свої 1,2 роки (напевне причина в зубках) може частіше їсти ніж в перший місяць. Не кожен день, але буває, буває...

    А ще от тут роздумувала недавно з товаришкою, що щойно родила, чи насправді це так погано, що дитина в перший місяць же вночі 4-5 годин, будучи виключно на ГВ спати, зважаючи на такий фактор, що сумісний сон теж присутній? може дитина наїдається все ж таки за день? чи то все-таки не норма і треба будити? малявочці 6 тижнів, їсть протягом доби багато, але має один сон десь з 12-ї ночі до 4ї а то й 5ї ранку. Дурак не використовують. Ви б будили? Товаришка пропонувала груди, підбуджувала,а мала не хоче і все, а потім коли над ранком пробудиться то може до 9-ї - 10-ї ранку їсти що 40 хвилин по півгодини. Може це така індивідуальна особливість дитини?
     
  14. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    О,в моєї меншої приблизно так само з їдженням. Я вночі її не буджу,вона цілий день тільки те і робить,що їсть,вагу набирає добре,дискомфорту в грудях за ті нічні години не відчуваю,спимо ми разом. Не знаю,чи то правильно я роблю,але нам так добре.
     
  15. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Ну так це і є номрмально, нічні годування не обов"язково всю ніч "напрольот" (хоча все індивідуально, як ви самі писали), мається на увазі підранішні прикладання - 4-6-8 або 5-7-9 ранку, 3-4 прикладання в середньому.

    То ж якраз і стосувалося мами, якій я це написала, бо вона питала, чи то її дитинка буде так постійно "висіти" на грудях. Так, всі діти індивідуальні, і все-таки поведінка дитинки в 3-6 тижнів відрізняється від поведінки малечі в 3-4 місяці.
     
  16. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    я не бужу, оскільки з 12 до 7 ранку виходить, як коли, 3-4 годування. цілком в нормі. Павлусь висів постійно, Тарасик як не хоче - глухий номер :)

    Тарасик собі взяв за манеру: їсть лише лежачи (на руках звивається мов вуж) і вимагає аби груди давала йому з лівого боку. Правда я теж не ликом шита, тому йому доводиться таки йти на мої умови, тобто їсти з обидвох боків. Але на руках наразі глухо.
    Дуже б хотілось аби повернулись такі годування, оскільки як треба буде на вулиці чи ще в якихось форс-мажорних умовах, то де я буду лежанку шукати? є якісь поради/рекомендації?
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    І в нас так само, Марко висів на циці нон-стоп, а Михасик як не хоче ніяк не запхаєш. Виходить раз в 3 години, та ше й графік сам собі зробив - кожні 2 години спить 1 годину і їсть на засинання. Виходить якраз 3 години інтервалу. З Марком в нас ніяких графіків небуло їли ми і спали як хотіли.
    А в нас лежачи глухо.. Тільки на руках. Часом навіть вночі вимагає на руки його взяти.
     
  18. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Ануто, а як давно таке почалося, чи не замітили ви, після чого він так почав робити, можливо якісь події, може ще щось. Як поводить себе в загальному в вас на руках, коли не їсть.
    В принципі, ви праві, що все-таки контролюєте ситуацію. Тут треба бути дуже чутливою як до дитини і одночасно не позволяти керувати собою. Можливо з самого народження ви більше віддавали перевагу годуванням лежачи. В мене самої так було з Даринкою, вона не завжди брала груди в любому положенні чи місті (на відміну від Дениска, який їв в любому місті, в любому положенні, прикладавася по любому поводу). Я переважно годувала в одній позиції, про що пізніше дізналася, що з самого народження варто міняти положення при годуванні, щоб дитинка була зі всім ними знайома і була готова годуватися в різних положеннях. Це з самого початку, але якщо щось упустилося, то зараз треба вести свою лінію, але акуратно, не перегибаючи палку. Наприклад, пробуйте прикладати сидячи, якщо не вдалося, встаємо, заспокоюємо маля, потім знову спроба. Мені довший час приходилось колисати на ручках і одночасно прикладати до грудей. Можно використовувати так званий фоновий шум (шум порохотяга, фена, пральної машинки, звук текучої води) - дитину це заспокоює, бо ці звуки подібні до тих, що малятко чуло в животику, можно похитуватись разом з дитиною на фітболі або на ліжку, одночасно пропонуючи груди. Слінг помагає, хоча ви здається ним і користуєтесь.
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    з самого початку більше годувала на руках, але із-за надміру молока почала годувати лежачи, щоб зайве молочко стікало, щоб не захлинався. Але годувались ми по різному (і так, і так). Сидячи в основному годувала в м"якому кріслі, а потім почала помічати, що малий виріс і вже упирається ніжками. Тому там годуватись перестали. Але таки були годування і сидячи, і лежачи.
    Симпатія до сидячих годувань пропала десь тижні 2-3 тому, в мене таке враження, що йому якось незручно. Навіть не намагається взяти груди - зразу верещить. Але я бува підсовую на сон і він засинає біля грудей.
    Ще може тому, що в нього якась миттєва реакція коли його кладеш. Носиш - носи хоч цілий день, кладеш - крик (здебільшого). Буває, що вигинається перед тим, як груди взяти, але коли бере одразу заспокоюється. Ну але думаю, що така реакція коли йому щось не так (пісяти, бекати або дуже хоче спати), бо буває, що може і годину лежати і агукати - лиш би компанія була :)

    ось я іноді боюсь, щоб мої дії не спровокували відмови. Тому намагаюсь наполягати м"яко. Адже як візьме, то вже буде смоктати. Проблема саме в тому, що навіть не пробує взяти :confused:

    ой, ні. Фоновий шум в нас не проходить. Малий дуже чутливий! це капець просто! в хаті має бути ідеальна тиша, а враховуючи, що ще є 3-річний пацан в хаті, то це фантастика :) Тому привчаємо до звуків. Запокоює його лише як співаю колискову (співала її для Павлуся коли ще Тарасик був в пузіку - видно пам"ятає ;) ) або як кладе голову на мене так, що чує стукіт серця (я так думаю)
     
  20. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    То можливо просто це треба пережити, в принципі наближається такий період, коли дитина здебільшого прикладатиметься навколо снів, а зараз просто поспостерігайте за ситуацією, можливо самі дуже не переживайте, бо діти дуже відчувають мамин напряг. Все буде добре.
     
  21. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    дівчата, а може в нашому віці дитинка собі зробити графік? чи це все таки якийсь протест?
    сьогодні почала на годинник споглядати - в середньому виходять інтервали по 3 годинки. Як не хоче - грудей не впихнеш. Мені це дивно, оскільки з Павлусем було навпаки: він як бачив груди, то Ам! а Тарасик посміхається, а груди не візьме. Коли зголодніє візьме, поїсть і відпускає. Павлусик міг смоктати годинами, а тут все навпаки. Навіть якщо засинаємо: цицю поїсть, відпустить і тоді засинає. Павлусь смоктав крізь сон.
    Я розумію інша дитина, інших характер. Але чи є це добре? Чи це якийсь протест?
    Замінників грудей не маємо і не знаємо що це таке. Негативного впливу на лактацію не помітила.