плавання і гімнастика з народження: за і проти

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Гелена, 2 Грудень 2008.

  1. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    так, я читала Жан Ледлофф
    майже зі всім згідна, але... я не була в племені екуана
    я не можу повністю покладатися на всі висновки зроблені автором, бо як будь-яка людина вона могла помилитися в чомусь
    до того ж, вона була стороннім спостерігачем досить недовго

    я читаю критично, що би то не було, це раз
    а друге - всяка теорія потребує адаптації до конкретних соціально-побутових умов, правда ж?
    моя дитина не буде змалку плавати на каное, чи купатися в гірській річці
    може в їхніх генах є такі очікування, але не факт що вони є в моєї дитини
    а по інших питаннях - ми не живемо в племені екуана, так як в них в нас повністю бути не може, в нас інше суспільство, тому сліпе наслідування їх життя швидше завдасть шкоди нашим дітям, ніж допоможе соціалізуватися
    ну і так далі
    насправді я дуже поважаю цю авторку, і її книжку всім рекомендую, але це не означає,
    що її книжка є інструкцією для дій без власного думання :)

    ==============
    я постійно читаю різні книжки про виховання і догляд, то вже практично щодення звичка
    і ще роблю собі витяги, на пам’ять. от якраз вони пригодилися в цій суперечці :)

    вчора читала Януша Корчака "Каа любить ребнка", а нині читаю Эда Ле Шан. "Когда ваш ребенок сводит вас с ума"
    кілька цитат про ранній розвиток і науку-методики:

    Януш Корчак. Как любить ребенка

    “Живя чужим опытом, мнением, умом, иные настолько утратили веру в себя, что не хотят думать сами. Как будто содержание печатного листка- откровение, а не тоже результат наблюдения, только чужого, не моего, только когда-то, а не сегодня, не сейчас, только над кем-то, а не над моим собственным ребенком ”

    "ученые тоже люди: среди них есть более и менее проницательные, осторожные и легкомысленные, люди порядочные и обманщики. Сколько из них пробилось в генералы науки и не талантом своим, а ловкостью или с помощью богатства и высокого положения. Наука требует дорогостоящих мастерских, и их можно получить не только за истинные открытия, но и ценой угодливости, лицемерия, махинаций, интриг."


    Эда Ле Шан. Когда ваш ребенок сводит вас с ума
    “в процессе воспитания детей, мы зачастую слишком сильно ускоряем их развитие, заставляем их перепрыгнуть через определенную ступень, а это чревато тем, что из них могут вырасти эмоционально ущербные взрослые.
    Если я вам скажу, что вам надо наложить шины на ноги вашему семимесячному малышу, чтобы научить его ходить раньше, чем это сделает природа, вы мне скажете, что я сошла с ума. Однако каждый день родители пытаются научить двухлеток читать, трехлеток завязывать шнурки, а пятилеток нырять с высокого бортика. Похоже, что, сталкиваясь с природой, мы становимся нетерпеливыми, нас раздражает детство, мы хотим, чтобы оно кончилось как можно скорее, потому что дети досадным образом напоминают нам о нашей собственной уязвимости.”


    “Всему свое время. Можно научить двухлетку завязывать шнурки, но этим придется заниматься семь дней в неделю, и как только вы прекратите эти занятия - ребенок все забудет. Если вы подождете до пяти лет и скажете: "Ну, как насчет того, чтобы научиться завязывать свои шнурки?" Результат будет иной, вы сможете научить этому ребенка за полчаса, и он уже никогда не разучится это делать. В одном из институтов проводилось исследование: близнецов учили читать по разным программам. Одного начали учить в три года, а второго - в шесть лет. В восемь лет уровень их развития был одинаков.”

    “Вероятно, прежде всего те психиатры и психологи, которые нередко наблюдают слаборазвитых подростков и молодых людей, страдающих от мыслей о самоубийстве, от колитов, жестоких страхов и депрессией, хорошо представляют то, какую цену платят дети за отчаянные старания не отступить от идеалов своих родителей ”


    ===========
    дуже сподобалося в Корчака "нет совета, которого нельзя довести до абсурда, некритически следуя ему в любых ситуациях. "
     
    Останнє редагування: 19 Січень 2009
    • Подобається Подобається x 4
  2. RubenRybnik

    RubenRybnik Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    :) Ум нужен не только тому, кто дает советы, но и тому, кто принимает их!
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Я б не наводила в цій темі Жан Ледлофф як приклад...Так, ця жінка написала чудову книгу, провела дослідження способу життя південноамериканського плем"я...але вона не мала і НЕ ЗБИРАЛАСЯ МАТИ власних дітей, на яких би вона могла випробувати все побачене нею. Вчити інших робити щось, коли сам ніколи цього не робив...як на мене, це абсурдно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Звичайно, Гелено, будь-яку інформацію потрібно фільтрувати через себе, свої власні материнські відчуття, інстинкти, інтуїцію. Кожна мама, IMXO, відчуває, що для її дитини найкраще :)


    Це ж стосується і вас - ви ж теж вдаряєтеся в крайнощі, "до абсурда" і описуєте своє вкрай негативне ставлення до плавання і ДГ.

    Але ж і плавання і динамічну гімнастику, можна розглядати у іншому ракурсі.
    Н-д: коли мама і дитя разом плавають, хлюпаються у водичці басейну, мама притуляє малюка до себе, дає йому поїсти цицю у водичці - вони отримують масу МАСУ позитивних емоцій і неймовірне задоволення, дитя усміхається, іноді навіть регоче... :) а ще - це такі неймовірні відчуття для мами!.:)
    ....необов"язково пірнати й намагатися зробити з дитятка юного плавця...

    Теж саме з ДГ: необов"язково виконувати всі переверти і виси з малюком.Можна просто граючись з дитятком підіймати його за ручки, кружляти з ним, підкидати вверх, тобто виконувати деякі елементи ДГ в ході гри :)
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Хтось із мамусь колись описував свої заняття динамічною гімнастикою, під час яких дитинка всі вправи з нею переносила мовчки. Видимих позитивних емоцій не було. Як потрібно діяти в такому випадку- продовжувати заняття чи припинити ?
     
  6. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    На мою думку, ми не сперечаємося, а лише ділимося досвідом і думками. :) Це дуже корисно, я поважаю ваші погляди і постійно з ваших дописів беру щось для себе :).


    ______________________________
    ______________________________

    ... я вагітною багато плавала, пірнала і на морі і у гірській річці.
    Ми взагалі з чоловіком багато плаваєм, він також ще займається греблею на байдарці (правда тепер рідко через брак часу), тому я вважаю, що для нашого малюка, який постійно і всюди з нами, потрібне ознайомлення з водою, потрібні певні навички плавання, бо у нас такий спортивний спосіб життя. :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    9 міс перебування в лоні матері - неприродньо?

     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Я і писала, що моє дитя мовчки реагувало на ДГ... Але до певного часу - десь з 3 міс усмішка була від вуха до вуха! А зараз ця усмішка перетворилась в регіт :lol: Як тільки я простягаю ручки і питаюсь "політаєм?" він починає так активно махати руками ногами і такий радісний вираз на нашому личку :p Аналогічно коли чує дзюркіт води.
    І ще одне. Я дуууже вже рідко чую від батьків, що їхні дітки негативно ставляться до купання! Як правило, саме з народження діткам цей процес подобається.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    цілком згідна :)
    так, іноді маю вкрай негативне ставлення, але не до плавання і ДГ, а до деяких інших речей
    я не проти того, щоб попідкидати дитину чи поплавати з мамою в ванні, я про це навіть писала
    я проти того, щоб тренувати немовля (ми ж про немовлят) таким способом, коли воно ще замале і попри його волю чи страх іі вчити пірнати і літати
    дякую. я так само поважаю ваші погляди, але не зі всім згідна в даному питанні :)
    Лоял, це смішне порівняння. так розвиваються всі ссавці, але хіба то значить, що вони водоплаваючі?
    дитина у лоні матері навіть не дихає, а отримує кисень через плаценту
    мовчу вже про те, що вона в лоні матері і не пірнає, тим більше попри своє бажання :)

    а з точки зору чистої фізіології як обгрунтуєте раннє плавання-пірнання і ДГ?

    давайте переведемо розмову в інше русло, щоб вона була конструктивна
    в мене дитині рік. що ми втратили без плавання і ДГ на цей вік?
    може, всі мами діти який займаються, скажуть як саме позитивно вплинуло плавання чи ДГ на їхніх дітей і чого в зв’язку з тим бракує іншим дітям чи вже безповоротно втрачено?
    якщо можна то максимально конкретно :)
     
  10. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ми займалися динамічною гімнастикою,але десь з місячного віку. Пробували потрошки,бачили,що дитині подобається. Займалися без фанатизму,щодня,хвилин по десять-п"ятнадцять. Особисто я від тих занять отримувала величезне задоволення,а дитина як чекала,поки мама чи тато будуть з нею "літати"! Вона і зараз просить,але називає "гойдада",тішиться так само як раніше. В результаті бачу,що наша дитина краще фізично розвинута,аніж її ровесники,які гуляють з нами на майданчику,не знаю чи їхні батьки займалися ДГ. Ще дитина впевнена,що мамині чи татові руки завжди її втримають,тому не боїться пробувати щось нове у рухах. Не можу стверджувати,що то є заслуга ДГ,не ставили собі за мету,просто робили те,що було в задоволення і мені,і чоловікові,і дитині. Я постійно займалася якимсь спортом,може тому займалася і з дитиною. А от плавали ми лише у ванній,бо басейну поблизу нема,пірнанням б не займалася,бо сама не дуже добре плаваю і не впевнено себе почуваю у воді:confused:.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Власне, в уривку, який цитувала Вікторія, йдеться про те, що дитині подобаються вправи і вона свою радість демонструє батькам. Можливо, саме тоді і потрібно починати, коли є ці вияви радості ? Loyal, тільки не подумайте що я Вас у чомусь звинувачую, я просто для себе хочу з'ясувати ці моменти.
     
  12. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Яким чином я для себе пояснювала реакції своєї дитини. До 3 міс дитина посміхалася не направлено, тому я розглядала його реакцію в тому руслі, що він не плакав - значить все ок. А вже потім він посміхався при вправах. Зараз регочемо вголос.
    Я так само займаюсь без фанатизму. 10-15 хв зранку. Хоча малий не проти б і довше. Зараз може протестувати коли закінчую - вимагає продовження. Хоча тих 9,5 кг важко мені вже підкидати, то деколи татко робить вправи. При чому дитині ще веселіше, бо вище підскакує.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Питання: а з якого віку МОЖНА дитині плавати?

    Гелено, я не розумію, чому ви сприймаєте плавання, як екстремальні заняття?
    Це ж не стрибки з парашутом, не скалолазання... Це вода, в воді дитина розслабляється.
    Який стрес може бути в воді? Моя дитина плакала перші 3 рази при купанні, в малій ванночці.
    На 8 день після народження приїхала акушерка, показала як купати і все, після того моя дитина ні разу не плакала при купанні. Вона дуже любить воду, завжди тішиться, коли кажу "ідем в басейн", по хаті любить ходити в нарукавниках...:xaxa:

    Нема ніякого стресу, тільки задоволення! Якщо Цареградська так подає плавання - це її негативний досвід, щось вона робила не так, якщо її діти мали стрес від плавання.

    Щодо "батьки, особливо первістків не вміють з народження "читати" емоції дитини"
    Моя мала не любить деякі вправи в басейні, то ми їх і не робимо. Батьки вміють читати емоції своїх первістків! Якщо я успішно навчилась читати її бажання щодо висаджувань, то вже такі дрібниці не прочитати було б дивно... Зате вона має таке улюблене заняття - я кидаю іграшку, а вона за нею "пливе"...

    :lol:
    Ця фраза в темі плавання зовсім недоречна. Я можу сказати, що, мабуть, я мала пройти через роди в пологовому будинку... Но, вам этого не понять...

    Будучи вагітною я плавала, але родити в воду не хотіла (хоча вважається, що такі роди допомагають дитині швидше адаптуватись). Можливо, моя дитина хотіла родитись у воду..., і через це збунтувалась... Хто-зна... Але я відхилилась від теми.

    Бачу, що плавають дітки тих мам, які плавали під час вагітності. Це про щось говорить. :)

    Жодна, з тих статей, які подавалися не переконали мене, що раннє плавання шкодить дитині. І я це бачу в реалі! Жаль, що ви так вузько і з закритими очима сприйняли інф, щодо плавання.
    Я вже вам казала: перш, ніж зробити висновки, варто побачити заняття на свої власні очі.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. RubenRybnik

    RubenRybnik Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    [​IMG]
    [​IMG]

    чем не гимнастика:)). обратите внимание на положение рук во время прыжка:haha:)
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Наш досвід щодо плавання у "великій воді" наступний: малий у 1 рік і 4 міс у море заходити не хотів. Бавився в пісочку, а у водичку йти відмовлявся, ми не наполягали і на руках у воду не заносили. Коли йому виповнилося у 2 роки, друзі запросили нас на природу, а там було болітце-озерце. Малий, як тільки його побачив, почав кричати "я буду купатися!" і лізти у воду :))) І тоді, коли ми були на морі в його 2 і 4, то у воду він ліз САМ і з задоволенням. Це лише наш одиничний досвід, однак я рада, що малий сам прийняв прішення "купатися чи не купатися" і у мене не виникало сумнівів щодо того, стресую я дитину чи ні.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    [
    моя дитина не буде змалку плавати на каное, чи купатися в гірській річці
    може в їхніх генах є такі очікування, але не факт що вони є в моєї дитини
    а по інших питаннях - ми не живемо в племені екуана, так як в них в нас повністю бути не може, в нас інше суспільство, тому сліпе наслідування їх життя швидше завдасть шкоди нашим дітям, ніж допоможе соціалізуватися
    ну і так далі
    насправді я дуже поважаю цю авторку, і її книжку всім рекомендую, але це не означає,
    що її книжка є інструкцією для дій без власного думання :)

    Я приводила этот отрывок в пример, не как инструкцию к использованию, а как пример того, что люди живущие в природе и не читающие умных книжок, не знающие, что такое динамическая гимнастика и методики раньнего плавания, интуитивно, знакомят ребенка с водой не запихивая его туда и уча плавать, а не отпуская от себя, просто на руках у мамы ребенок познает окружающий его мир в котором он будет жить в том, числе и воду. А когда мама берет его то за ручку, то за ножку, ребенок просто познает возможности своего тела.
    Когда я стала заниматься со своими детьми ДГ и плаванием, я видела это как одну из целей. Не говоря о том, что для меня то что маленький ребенок, может плавать в большой ванне, было нормой. Я в детстве жила у тети, она как раз родила тогда, и на тот момент (26 лет назад), начали пропогандировать плавание с младенцами. Я видела как каждый день беря под мышку голого карапуза, со словами "А гном идет купаться" она шла в ванну, одевала на малыша шапочку и пенопласта и он плавал по ванной, я видела какое удовольствие это даставляет моей сестренке, к тому же это был первый мой визуальный опыт ухода за малышами, и я усвоила его как норму. Поэтому когда мои подруги рожали и шли со своими малышами в бассейн для меня это было нормой, и когда я родили своего ребенка, я пригласила подругу, чтоб она показала как плавать с малышом. Надо сказать, что я поонятия не имела о задержки дыхания и ,что малыши могут нарять. И когда, она сказала, что она малыша нырнула, я была удивлена, и сама естественно не решалась это делать. Потом ко мне приходила акушерка и показывала как плавать с ребенком, многие поддержки я усвоила, но ныряние нет. У нее мылыш нормально реагировал на ныряние, а у меня плакал, хотя воды не хлебнул, просто я была очень напряжена. Потом я пригласила инструктора по плаванию, она видя мою неуверенность в этом вопросе порекомендовала не нырять, но расказала о рефлексе задержки дыхания о важности его сохранения и методах, его сохранить не ныряя. И когда малышка попала в 1,5 года первый раз в бассейн на занятия к этому инструктору, она была в таком восторге от занятий, что сама начала нырять, повторяя действия других малышей, но этого не получилось бы так легко если бы не был сахранен рефлекс.
    Наблюдая сейчас за малышами, которые приходят в бассейн после 1-го, 2-х лет, надо очень тщательно консультировать маму, что на первых этапах она следила, что когда малыш прыгал в воду, она подхватывала его, чтоб лицо не успело погрузиться в воду потому, что у ребенка, не срабатывает рефлекс задержки дыхания, и он может хлебнуть воды и испугаться. К вопросу, что теряет малыш начиная заниматься позже, особо ничего, просто процесс обучения удлиняется.
    Я занимаюсь со своими малышами, потому, что мне это доставляет удовольствие, и я вижу, что мои детки получают удовольствие, и смотря как мои подруги (когда у меня не было детей) занимались ДГ со своими детьми, я всеми клеточками ощущала, чтоб если со мной маленькой так занимались, я бы тоже получала удовольствие.

    Поэтому Гелена, когда вы спрашиваете, что конкретно потерял Ваш ребенок. Я думаю, что конкретно Ваш ребенок ничего не потерял. Но я знаю, что б потеряли мои дети, если бы я с ними не занималась, и я очень благодарна тем, кто научил, меня, дал мне необходимую информацию, и поделился своим опытом. Я чуствую и знаю (а не бездумно следую инструкциям), что для моего темперамента и для моих детей эти занятия самое то.
    Моя рекомендация мамам, которые хотят заниматься со своими детками ДГ и плаванием. Обратиться к опытным мамочкам с позитивными результатами или специалисту. Потому, что чтоб малыш получал удовольствие от плавания надо знать как с ним обращаться в воде. Потому, что если мама напряжена малыш не будет вам подавать знаки, что ему это нравиться, а скорее наоборот.
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    з якого віку рекомендують починати плавання? а з пірнанням? а ДГ?від 3 тижнів, від місяця, від двох? я про це казала - про початок
    навряд чи тоді батьки вже добре вміють читати всі емоції і правильно їх тлумачити, я наприклад навчилася пізніше, а не за перший місяць-два

    щодо купання. малий нормально поводився в воді, але боявся коли вода його гойдала
    коли він навчився сидіти, але вода в ванночці його перевертала, то видно було що він трохи боїться
    а коли навчився сам в ванній сидіти, то десь з 9-10 міс, вже точно не пам’ятаю він старшенно любить купатися і хлюпатися і кілька разів під воду впав, але не боїться, а виплює воду, сміється і бавиться далі. і любить як я його тягаю по воді чи гойдаю
    так я для себе визначила готовність до великої ванни і далі навчання плаванню і пірнанню - по реакціях дитини
    але то було не в місяць, а ближче до року
    ясно що всі діти різні, з різним темпераментом, але я думаю, що перші кілька місяців для кожної дитини плавання чи пірнання в великій воді стресова ситуація

    про ДГ. я й не знала що воно таке раніше. просто десь після 3 міс підкинула малого кілька разів (під пашки тримала і підкинула вгору) - він тішився і сміявся відразу, тому ми так бавилися, поки він не став тяжкий і мене руки не почали боліти від того підкидання
    і ще і його гойдала за ручки і ще інші забавки були переважно на ліжку, але то пізніше, коли видно по дитині, що такі активні ігри їй подобаються, а не з народження коли дитина ще не знає куди вона потрапила умовно кажучи :)
    і то було для нас грою, кілька хвилин від сили, не кожен день
    я про це писала в гілці для мамусь і татусів

    коли почав повзати, то вже не треба було так на руках його забавляти, в нього змінилися інтереси, вистачало повзання, потім ходіння-падання

    з того я читала про заняття ДГ і плаванням-пірнанням з народження - я проти однозначно
    але коли дитина підросте і видно буде, що вона вже хоч щось розуміє і не лякається - то я тільки за
    щодо спортивного способу життя. в нас тато щодень тренується, то я думаю, що малий скоро почне його копіювати, бо наразі тільки ходить коло нього кругами і заглядає:)
    ну і мама трохи, правда мама не особливо :)))

    так що прикладів вистачає, а це основне в вихованні.
    і я за, чого би я мала бути проти?
    але ще раз кажу - не в перший рік життя і не суто з ініціативи батьків, бо в цей час дитина адаптується до світу в своєму темпі, має що вивчати і без додаткових навантажень
    дитину треба зацікавлювати для того, щоб вона хотіла щось робити і робила це з власної волі постійно і для цього вона має дорости
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    http://breastfeeding.org.ua/infants/stress.html
    "Как мама может определить, что кроха не испытывает стресс? Во-первых, кроха почти не плачет, во-вторых, он хорошо прибавляет в весе."
     
  19. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    з тієї ж статті: після народження "Чтобы адаптироваться к своему новому бытию крохе потребуется от месяца до трех, только по прошествии этого времени он начнет понимать, что все, что с ним происходит теперь - явление временное и все можно изменить к лучшему.

    В этот период малютка нуждается в максимальной поддержке со стороны родителей, а, прежде всего, его мамочки."


    а коли починають займатися пірнанням і ДГ? раніше, ніж закінчується мінімальний адаптаційний період 3 міс, хоча дитина починає щось усвідомлювати набагато пізніше
    так що це однозначно стрес
    не розумію нащо лякати свою дитину новими враженнями до яких вона ще не готова? і фіз навантаженнями до яких неготова?
    і нащо підганяти фізичний розвиток в такому віці? хоча не факт, що він дійсно пришвидшується і що це на користь
    і чому плавати раніше, ніж ходити? з точки зору біології ніхто так і не пояснив

    не переконали, вибачайте :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ще раз перечитала уважно всю темку...

    Те, що плавання не шкодить - однозначно!
    А найкраще сказала Вікторія - орієнтуватись на свою материнську інтуіцію.
    Також слово в слово повторю, що вона сказала щодо плавання своїх дітей:
    "... Но я знаю, что б потеряли мои дети, если бы я с ними не занималась, и я очень благодарна тем, кто научил, меня, дал мне необходимую информацию, и поделился своим опытом. Я чуствую и знаю (а не бездумно следую инструкциям), что для моего темперамента и для моих детей эти занятия самое то.":y:
     
    • Подобається Подобається x 1