плавання і гімнастика з народження: за і проти

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Гелена, 2 Грудень 2008.

  1. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Може не треба їй у велику ванну ? :) Я розділяю думку, що купання у великій ванні - це стрес для дитини. І цей стрес може вилитися навіть у відмову від грудей, проблеми із засинаннням, капризи і т.п. Тому, якщо малеча так гарно дає зрозуміти, що купання у великій ванні їй не підходить, то може наполягайте, це ж не обовязково :).
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. pampyshka

    pampyshka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Думаю, в цьому всі діти різні і реакція різна...
    варто пробувати, бо наша горлала в маленькій ванночці, а в великій може посміхатись і навіть агукати, хоча переважно зосереджено гребе :xaxa:
    якби ми не спробували велику ванну то і далі слухали б Олюнчині крики, але якби дитина не захтіла - ну то були б в малій :)

    Додам про технологію плавання, може кому згодиться: починали ми пливти з 5-7 хв, як казала плавчиня: "до першого крику", тобто дитинка дає знати коли змучується єдиним їйвідомим способом :) і температура води спочатку була 37, а потім ми поступово понижали - на 1-2 градуси в тиждень, бо в гарячій ванні не дуже то й поплаваєш, то навантаження на серце і загалом на організм.
     
    Останнє редагування: 9 Грудень 2008
    • Подобається Подобається x 4
  3. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    В нас була така ж ситуація.:):):)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Процедура пірнання починалася в самому кінці. Спочатку мальота собі плавала, хлюпалася....А потім вже після миття робили так: хляпали легенько манюні на обличчя, він затамовував подих і ми одразу його опускали на секунду під воду (рукою на голівку). Таким способом пірнали і моя сестра і брат і я, племінники, і мій Діма.
    Ви перший раз просто хляпніть на обличчя дитинці і подивіться як він затамовує подих, щоб знати коли його занурювати під воду. Найкраще, це робити удвох, один хляпає, другий занурює.
    як пірнете перший раз, напишіть нам, дуже цікаво.
    А і одразу після того витягайте дитину з води.:)
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    А ми спочатку тиждень готували дитя до пірнання:
    - спочатку попереджали: "Зараз будемо пірнати!" хлюпали рукою по воді три рази, рахуючи "раз-два-три", тоді казали "пірнаємо" (чи "пірнай") і лили водичку з ковшика на голівку - дитина затримувала подих. Після тижня такого "пірнання", вже пірнали по справжньому.
     
    • Подобається Подобається x 10
  6. pampyshka

    pampyshka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Мене плавчиха зразу навчила казати:"раз-два-три - пірнай!" і хлюпати з жмені водичку на голову цьопі. Цьопа вже давно затримує дихання :)Сьогодні спробуєм справжнє півнання :)

    Дякую всім знавцям за поради :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    дівчата а нашо то вам - оте пірнання?
    я не розумію
    просто поясніть нашо дитині малій пронирювання і оте пірнання?
     
    • Подобається Подобається x 9
  8. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Тобто Ви вважаєте, що дитину не влаштовував розмір ванночки і тому вона кричала ?:)
    А не могла бути причиною, наприклад, Т води?
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. pampyshka

    pampyshka Well-Known Member

    Коли я бачу скільки радості дитині приносить те, що вона плаває, то хочеться і далі розвивати ту навичку :) до того ж Олюня так активно махає руками-ногами, що аж зіскакує мені з рук :) то хочеться дати їй більше свободи руху хоча б в тому середовищі, де вона може так рухатись.
    друга причина - мій вдалий приклад :) мене вчила з півтора місяця та сама плавчиха і я ниряла і мені було добре і виросла я нівроку:xaxa:
    це тіко моя особиста мотивація і я нікого ні до чого не агітую, як то кажуть - чия дитина, того й відповідальність :)

    можна на ти :) якщо можна :)
    спочатку мені така думка і в голову не приходила...і з першого ж купання були дикі дитячі крики, хоча вода була кип"ячена, ідеальної температури, перед тим я звіряла термометр з двома іншими, щоб перевірити чи нема похибки, на дно стелилась байкова пеленочка, щоб дитинці не було слизько, тато тримав двома руками і нічо не помагало :sad:(((
    спробувала купати в великій ванні - і крики не припинились, спробувала купатись з малою - вона не кричала тільки коли в ванні їла цицю:8:
    тоді я вже визвонила ту плавчиху, на щастя її батьки живуть в дворі моєї мами. І Оля її признала з першого ж разу - і гукала і сміялася і пищала:xaxa: і так ми плавали місяць(з 2 до 3), а зараз вже скоро місяць як я сама її купаю і з того купа радості дитині :) а що ще для мене треба?:)
    хоча скажу чесно - з народження цьопу в велику ванну б не пустила, страшнувато якось...

    тепер безпосередньо відповідь на питання: я досі не знаю, що Олі в купанні не подобалось :sad: добре, що хоч вже знаю, що подобається :)
    сьогодні щось не включили гарячої води на науковій, то невдалось спробувати попірнати, але як тільки - я зразу напишу :)

    Оленко, стосовно спини при купанні - то дійсно велика прикрість, бо вона "відвалюється", сподіваюсь скоро накачається і перестане боліти:)
     
    Останнє редагування модератором: 10 Грудень 2008
    • Подобається Подобається x 5
  10. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Можна на "ти", я-за:)
    Можливо, плавчиха якось по-іншому занурювала дитинку у воду? Повільніше, починаючи з ніжок ? А могло зіграти на її користь те, що вона була впевненою в своїх діях. Дітки це дуже відчувають :).
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    моя Софія перший місяць також дуже плакала(та де таам плакала,крикусяла) при купанні:8:.не було істерик лише коли були гості і спостерігали і відволікали.коли почала понижувати температуру з 37-доня заспокоїлася і зараз як чує що наливають водицю на купання -повертає туда голову і тріпотить ніжками і ручками-:xaxa:так хоче в воду.і завжди першим ділом пробує воду на язик:xaxa:-дуже смакує їй ромашка:xaxa:,зате коли купаємся з милом-бе-е-е-е,довго не витримує в воді.
    на рахунок пірнання.у Австрії дуже багато мамів з 3 місяця водять малюків на плавання і пірнання,бо дитина ше зберігає здібності плавання.ось,наприклад,фотки нашої знайомої з пірнання-[​IMG][​IMG]

    http://breastfeeding.org.ua/infants/swimming.html
    але прочитавши цю статтю я трохи поміняла думку про пірнання.

    процитую "Вообще, когда в ходе воспитательных экспериментов взрослые отступают от принципа природосообразности и начинают подстегивать развитие ребенка, это истощает запас его сил."
    а тепер з вашого допису "до всього треба мати розумний підхід, а не фанатичне бажання навчити дитину чомусь"
    про це там було написано в статті

    якби моє чадо хотіло пірнати-файно прошу,вперед!,а моє лише хоче фотографуватися і балакати з журналами:xaxa:
     
    Останнє редагування модератором: 9 Січень 2009
    • Подобається Подобається x 7
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Оленко, прочитала я статтю. Все правильно, дитинство на те щоб бавитися (і опосередковано вивчати світ), а не вчити чотири мови і математику.
    Так само і з фізичними навантаженнями. І ще, до всього треба мати розумний підхід, а не фанатичне бажання навчити дитину чомусь.
    Але, ми ж знаємо, що всі дітки різні і якщо дитині подобається плавати чи пірнати (дитині, а не батькам), то чому б і ні?
    От дивіться: мій Петро у два роки знав всі букви і половину марок автомібілів. Просто йому було цікаво, от ми й малювали букви по болоті, по асфальті крейдою, по всьому (навіть по стінах поки мама не бачила). Та це ж не означає, що я в три роки муштрувала дитину і змушувала читати, хоч напевно б навчила, якби мала фанатичне бажання зробити з дитини генія і позбавити нормального дитинства.
     
    • Подобається Подобається x 17
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    olenkastar, дякую, цієї статті я не читала. Але основні тези - підтримую.
     
  14. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Моделька напевно росте:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Может это будет слишком развернутый ответ, но читая вопросы хочется немного вернуться в историю возникновения, детского плавния.

    Глубоко капать не буду, обратимся к основам развития плавания в нашей стране, одним из исследователей акваподготовки младенцев был Чарковский, именно он разработал методику проныриваний.Его систему нельзя назвать щадящей, малыши могли проводить в воде очень большое колличество времени, раз за разом погружаясь в воду, зачем это было нужно?
    Дочь Чарковского родилась раньше времени, и весила меньше 1,5 кг, врачи не дали ей шанса выжить, а папа поместил ребенка в воду и инициируя врожденный рефлекс задержки дыхания, чередой частых проныриваний, заставил неокрепшие лекгие работать. К Чарковскому и его ученикам многие обращались за помощью в анологичных критических ситуациях, и были многие кого спасали, но были и трагические случаи. Я думаю, что именно поэтому есть настороженное отношение к детскому плаванию, и мнение, что это стресс для ребенка. Да методика проныриваний, это стресс для ребенка, но когда речь идет о жизни и смерти, и если это последняя спасательная соломка, то это необходимый стресс.
    А теперь зачем нырание здоровым малышам.
    Методики детского плавания пришли к нам из-за рубежа.
    Есть местности, где вокруг много водоемов, или сейчас распространены целые кварталы домов где у каждого во дворе есть свои бассейн. Поэтому научить ребенка плавать, раньше чем ходить, иногда это просто мера безопасности. Не дать врожденному рефлексу задержки дыхания и врожденным плавательным движениям угаснуть, так же оказывается у человека есть врожденный рефлекс переворачиваться на спину в вводе, в случае опасности утонуть, но этот рефлекс опять таки действует, если его вывести на уровень сознания.
    Но зачем нашим малышам, тренировать этот рефлекс, у нас бассейны далеко не в каждом дворе. Есть статистика, что из числа детей захлебнувшихся водой, больше половины утоноли в луже, бежали упали, мама не успела подбежать, наглотался воды не откачали.
    Поэтому осознаный рефлекс при поподании воды в лицо задержать дыхание, не такой уж лишний.
    Тренировать его можно и в ванной и не обязательно погружая ребенка под воду: брызгая в лицо водой и говоря команду "ныряем"; резко дунуть в лицо, предворительно, произнеся эту же команду; подкидывать ребенка вверх (ловить естественно;)), вызывая у ребенка ощущения полета в этот момент тоже происходит задержка дыхания.
    Из опыта занятий со своими детьми, заметила, что такие тренировки не просто переводят рефлекс задержки на осознаный уровень, ребенок начинает осознано упралять своими легкими. Годовалый ребенок понимает процес, чтоб задуть свечу надо выпускать из себя струю воздуха, берет платок и выдувает сопли из носа, в полгода осознанно откашливается при простуде, булькает в водичку, в два года надувает шарики. Если кто занимался бодифлексом, тот знает, что осознанная работа легкими, является очень хорошей профилактикой заболеваний связаных с дыхательными путями.
    И исходя из вышесказанного если у человеческог младенца столько врожденных рефлексов связанных с водой не хочет ли матушка природа нам этим что-то сказать;)
     
    • Подобається Подобається x 22
  16. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Ми, правда, вже великі, але.. Ми з чоловіком вже тиждень як повернулися з гір - каталися на лижах. В готелі є критий басейн, дуже гарний і чистий. Через той басейн наш гірськолижний відпочинок перетворився на гірсько плавальний. Щоранку як тільки Марко продирав очі він брав свої плавки, сідав під двері і вимагав йти плавати. Ледве його затягували на сніданок, назад до кімнати вже ніяк, доводилося перебиратися і вже перед 8ю ранку бути в басейні. Ледве звідти витягали... На горі малий бавився в daycare, причому сам туди просився, ну а ввечері, яка там вечеря, знов басейн.. Марко сам розганяється і скаче в воду, ше й втікає від мене і каже "САМ"!!! Ми тільки то і робили що ганяли за ним і лапали.. Ше й плисти хоче сам - свариться що я його тримаю.. І воду собі на голову лиє, і бере голову в воду запихає і видихає повітря - йому подобається як бульки робляться.. (БУЛІ). АЛЕ.. Викупати вдома дитину то ціла трагедія.. Плаче, втікає з ванни..
     
    • Подобається Подобається x 11
  17. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: плавання і гімнастика з народження: за і проти

    Даруйте, хто на що вчиться...:confused:

    Але не всі хочуть чути...
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. RubenRybnik

    RubenRybnik Well-Known Member

  19. RubenRybnik

    RubenRybnik Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Мне всегда было интересно а какой отпечаток на детской психике оставляет тот факт что его собственная мать и отец "топят" ребенка, заставляя его проныривать?
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду