Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я би радила шукати від Біблійного товариства. (УБТ)
     
  2. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Маю питання щодо того, що можна робити, а що ні у неділю і свята.
    Так як 19-21 грудня - Св.Миколая, Свята Неділя, Св. Анни, і старше покоління "бдіт" щоб у ці дні не прати (але ж то машинка пере!!!!!!), не прибирати, не вишивати. Про вишивання вже говорили, то це я можу ігнорувати, а от інші види домашньої роботи?
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Важку домашню роботу робити не варто. Це щодо неділі й великих свят.
    Пере в принципі машинка, але ж вам треба намахатися при тому, закинути, витягнути, розвішати на сушку... Так що тут усе в комплексі треба розглядати.
    Звичайно, якщо щось конче треба попрати, як наприклад, із маленькою дитинкою, то це виняткові ситуації, коли можна в святковий день робити й важчу хатню роботу.
    Те саме з готуванням їжі. Якщо ви не зробите їсти й ваша сім'я лишиться голодною, то що з того, що пошанували свято?
    Як на мене, краще щось полатати, чи їсти зварити, ніж потратити час на телевізор.

    Дивіться по ситуації, якщо щось дійсно необхідно зробити, то звичайно, що робіть, але як є сумніви, то краще стриматися. Скільки там того свята...
     
  4. Peri

    Peri New Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    неділя і свята найперше потребують духовних зосереджень.
    Відвідання Служби Божої.
    Бажано стримуватися від роботи,якщо вона не викликана необхідністю(напр.
    ,догляд за хворим,

    )

    Гарно було би почитати Святе Письмо,духовну літературу,помолитися в різних потребах.
    Провідати хворих,самотніх,потребуючих.

    Кожен сам вирішує,і,в принципі,ніхто сторонній не може Вам щось нав*язувати.
    Все - справа сумління і Віри.
    на мою скромну думку...
     
  5. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Таке питанько: часто зустрічаю, ну от востаннє в сценарії дитячого вертепного дійства, що отих волхвів, котрі принесли новонародженому Ісусові дари, називають царями. Чому так? Адже це були мудреці, віщуни:confused:.
     
  6. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Три_царі
     
    Останнє редагування модератором: 21 Грудень 2009
  7. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ну це саме я вчора знайшла, але так і не розумію до кінця, чому царі, якщо в Біблії воно не фігурує.
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Є одна думка, що то за аналогією до Старого Завіту, де в пророцтвах Ісаї Месії поклоняються царі.
    3 І підуть народи за світлом твоїм, а царі за ясністю сяйва твого.
    (Iс.60:3)
    Ранні читачі інтерпретували слова Матея в світлі пророцтв Ісаї, тому й піднесли Волхвів до монархів. Марк Алан Павел відкидає таку думку, говорячи, що це спричинено вже в пізніших часах, після Костянтина, а зміна така мала підкреслити роль християнських монархів. Така інтерпретація була доволі поширеною аж до часів Реформації.

    Це я приблизно переклала ці слова:
     
  9. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Скажіть будь ласка, чи можна прати після Йордану? Дуже часто говорять, що не можна прати два тижні чи навіть місяць, то вже хто як каже. Це правда?
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Можна. Ви ж не в свяченій воді перете.
    Я думаю, що то залишки з тих часів, коли прали на ріці. Та й воду теж на ній святили. От і зв*язок.
     
  11. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    У мене є два запитання:
    1) я, коли прибирала в коморі на селі, знайшла поламану статуетку Ісуса Христа, здається з гіпсу. Незнаю що з нею робити як і всі мої, викинути рука не піднімається, реставрувати теж мені не треба, що з такими речима робити?

    2)їдучи Прикарпатям бачу дуже дуже багато капличок і хрестів, але це немає жодного відношення до хрестів чи каплиць, які ставлять на місці загибелі людини чи якійсь іншій трагедії. Є каплиці, які сягають корінням наших предків, котрі будучи шляхтичами дозволяли побудувати собі каплицю у вигляді маленької церкви з вівтарем та іншою церковною атрибутикою. Так ось мене мучить питання, чому ті каплиці(більшість) руйнуються і ніхто не докладе рук до неї, а поряд, метрів зо сто, ставлять видиму велику статую Матері Божої чи просто Хрест з підсвіткою, бо хтось собі це пообідцяв. Невже Бог не прийме від тої людину пожертву якщо вона відреставрує стару капличку, яку вже нікому доглядати, чи дасть ті гроші тому кому вони вкрай необхідні? Адже, на мою думку, це робиться для показу, щоб всі бачили які тут (чия хата поруч)хороші люди, вони ж туди не підуть молитися(особливо як біля дороги). Краще вже ту статуетку чи то Хрест поставити в хаті і мати можливість щодня біля них молитись. А ще гірше, коли і ті, новопоставлені статуї, з часом теж буде нікому доглядати. В селі може бути 15 хат і 3 старенькі каплиці, 6 хрестів і 2 статуї. Такі речі, як на мене повинен пояснювати священник.
     
  12. LiliyaGal

    LiliyaGal Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ліліє, розкажіть будь-ласка, як священники трактують, гіпотези про утотожнення Ісуса з сонцем, а релігію з астрологією і астрономією, про історію до народження Ісуса? Про це багато пишуть, є фільми, наприклад, у документальному "Дух Времени /Zeitgeist: The Movie/ (2007)". Чому у всіх релігіях є так багато подібностей, включаючи дати і імена, хоч події відбувались у різні віки?
    Я не сліпо вірю всьому, що говорять і показують, але хотілось би почути Вашу з чоловіком думку.
    В принципі, я вже знайшла заперечення цьому фільму. Але можете написати
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2010
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А конкретніше? Якщо ви про мусульманство, то воно пізніше за християнство виникло й вони переписали собі до Корану Старий і Новий Завіт. Тому Ісус у них теж є, і народжений він із Діви, правда, то чудо його як пророка, а не Боже. Більше ніхто Ісуса не згадує.
    Фільму не бачила, тому мало можу про це говорити. Людям у голову всіляке приходить. Просто розуму багато, науковців багато, от і треба з тим усім щось робити.

    На сайті "кредо" фільм згадують лише мимохідь:
    До прикладу, фільм «Дух часу». Начебто, викриваючи християнство, автори наводять величезну кількість фіктивних неправдоподібних фактів. А люди, на жаль, «прозрівають»…

    Взагалі питати мене, як священики до такого ставляться трохи дивно (хоч мені дуже приємно:shy:), але ми ще молоді й зелені. Крім того, ми з чоловіком рідко дивимося такі речі, бо нам нецікаво, та й не на все ми мусимо мати свою думку. Аби довідатися, що думають інші, я би мусіла дослідження проводити, мабуть. Розпитувати, записувати, а тоді відписувати тут. Навмисне ніхто про це не говорив. Не схвилював нікого в нашому колі цей фільм. Це одне з багатьох, на що не варто звертати уваги, і яких ще буде не одне...

    Якщо у вас добре з англійською, то послухайте коментар католицького священика:
    він каже, що якщо зануритися в ті кожну історію іншої релігії та культури, то там нема взагалі такої паралелі з Ісусом, просто автори фільму грають на тому, що ВСІ знають історію Христа, але люди без поняття про історії Крішни, Хороса, Діоніса тощо. тобто все базується на бідному знанні глядача, якого тоді легко задурити казочками, які той глядач не кинеться перевіряти, а просто повірить.

    http://www.youtube.com/watch?v=wZk9Lb22KrE
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2010
  14. LiliyaGal

    LiliyaGal Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Дякую, це дійсно так. В гуглі, в вікіпедії таких збігів в історії немає, і щось перевірити звичайним людям не реально.
    Щодо фільму, я хоч не знавець, але відразу помітила, що там є якісь приховані кадри, які напружують. Потім таки знайшла докази на сайтах "антіДухВремери", що там є "25 кадри". Так що дивитись такі фільми варто тільки з найкращими істориками стародавнього світу, щоб вони одразу розставляли всі крапки над "і".

    Фраза дня.
     
  15. Радість

    Радість Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ліля, а яких отців ви читаєте?
     
  16. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    1.дівчата,порадьте як побороти страхи? не знаю звідкіля з'явилися.якось на морі був страх цунамі (після 2004 року),тепер страх землетрусу(навіть темку завела на дп про землетрус). буває лягаю спати зі страхом,що раптом щось станеться,а жити ж так ще хочеться! то був якось страх кінця світу (після фільму "2012").звідки можуть з'являтися ті страхи? то теж від нечистого? чи то впипробовування віри? допомагає багаторазове "Господи помилуй". але деколи розум просто відключає все інше і є лише страх.

    2."чревоугодие"-то є гріх. то готувати і смакувати всякі вкусності не бажано?
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Зараз ніяких, бо книжки всі у Львові залишили. Раніше читала те, що чоловік мав. Наприклад, Добротолюбіє. Було в нас повне зібрання.
    Зараз більше читаю тих, хто аналізує, як от Кротов.
    Це у вас страх перед раптовою смертю. От як його лікувати... розпитаю Романа, бо пам'ятаю лише поради отців щодо лікування гордості.
    Небажано в часі посту. Тільки чревоугодие - це не догоджання череву, а обжорство, надуживання їжею.
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ото як у Маруськи була розгрузочна неділя :girl_haha:

    ото і у мене такий вчора був якраз коли темно ся зробило а ще плюс втома додалась. Постійно переслідував мене панічний страх що злечу в прірву з машиною дітисок.
     
  19. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    буду вдячна ,Лілю.
     
  20. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Люди, що знов за секта з"явилися, якийсь замок релаксації, вірування в одного Ісуса, якісь книжички потрібно купувати. Моєї куми свекор на то "ПІдсів", вони хвилюються. Може хтось, щось знає?