Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Заспокоїтися, помолитися й сприймати позитивно. Наприклад, кінець чекань на щось тощо.
     
  2. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю дуже вам вдячна за підтримку,а то мені ще 1,5 місяця до пологів і так дуже переживаємо щоб все було добре.
     
  3. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Дівчата маю таке питання, у мене помер батько, мене цікавить питання жалоби (а саме носіння чорної хустини чи шалика) всі родичі твердять, що треба, а чого пояснити нормально ніхто не може. Мені дуже важко носити цей шалик, мене дратує, що всі на мене дивляться з жалістю, що всі мені про це при зустрічі нагадують, вже і так дістали ті всі поминки і 9 днів, куди люди пруть, як на весілля, ті хто при житті вже по купу років не навідувались - всі поприходили, та ще й ржуть за столом, а ти ні сісти і впасти.
    Підкажіть чи можна того шалика якось обійти.
     
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я вважаю, що можна. Жалоба - це як на мене, суто людське поняття, не зустрічала, щоб чорна хустка у Біблії десь була обов"язковим атрибутом. Та й узагалі, на місці тої людини навряд чи комусь було б приємно, щоб через нього в хустку чорну ходили замотані. Головне молитва за душу покійного, а зовнішні прояви трауру зайві, особливо якщо й трауру такого нема (зрозумійте правильно, іноді сум буває світлим - не хочеться плакати, хочеться порадіти, що людина вже в Небі). Але то ІМХО, можу й помилятися.
     
  5. mermaid

    mermaid Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    я задавалась цим питанням ще з дитинства і думала, що чорні хустки чи шарфи були для того, щоб показати навколишнім, що ти в жалобі, що тобі не до веселощів, щоб навпаки не запитували чого людина така засмучена і т.п, щоб зайвий раз не турбували з якимись жартами і т.д.. :-(
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Не пригадую саме розмови про чорну хустку, але те, що посипали голову попелом і одягали пошарпану одежу коли в жалобі, то таке є. Наприклад, цариця Естер посипала голову попелом і одягнула бідну сукню, щоб показати, що вона в жалобі. І так сиділа і молилась три дні і три ночі.

    Звичайно, що для вас особисто важливіша жалоба в душі, яку ви маєте за батьком. Щодо носіння чорної хустки, то я розумію, що її по селах заставляють носити а особливо коли йдеш до церкви і під час похорону. Ви молода, той можете сказати своїм, що ви будете носити чорну стрічку на плащі чи будь-якому одязі, але хустка вам перешкаджає. Надіюсь, не заклюють.

    Знайшла отаке, може вам поможе
    А ще цікаве знайшла, що в нас вважалось, що хустка то оберіг жінки.
     
  7. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Коли іду до церкви чи на похороні звісно я не проти, але кожного дня ну не можу, якось мені неприємно, той символ похорону кожного дня носити, светер чорний, футболку чорну ношу, а хустку не можу і все. Нехай мене мої клюють, ну 3,9 днів ще можна, а пів року, кожного ранку згадувати похорон коли завязуєш на шию хустину, не можу.
     
  8. robik

    robik Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    І я не можу. Дуже Вас розумію і співчуваю. В мене помер брат і питання жалоби в нашій сім"ї стоїть ну дуже гостро. Я переважно ходжу в чорному, з шаликом чи без. По-деколи зав"язую зранку і все, душуся - знімаю і йду на роботу. Де-коли і чорне знімаю, вдягаю навіть червоне, щоб розрядити мозги. Жалоба, як на мене, це те що я відчуваю, а не те, що показую.
     
  9. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Колись вже писала про свій випадок. В мене свекруха дуже перейнялась екзорцизмом і "вичитками". Ходить на відповідні служби в церкву Михаїла, в монастир до монахів екзорцистів їздить і тд. І просить в мене фотографії дітей туди. Десь роки 2 тому я їй культурно відмовила, то був спокій ті 2 роки. Тепер в нас хлопці народились, діти часто хворіють, взагалі якийсь період такий, що проблем багато. То вона знов почала мені за ті фотографії, що треба рятувати дітей, щоб я не боялась і в тому дусі. Мені, чесно кажучи, це трохи на шаманство якесь схоже. Але то виглядає моє слово проти слова священників. Чим я можу аргументувати свою відмову, на що посилатись?
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Як на мене, я би мала прості аргументи. Якщо треба дітей, аби над ними помолитися, то фотографії їх не замінять, тому фотографії не даю. Якщо молитва просто за дітей, то фотографії тим більше не потрібні, інакше в церквах на молитву за здоров'я вже мали би цілі альбоми.
     
  11. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю скажіть будь-ласка як поступити. Чоловік загубив обручку. Хочемо купити нову. Як нам її посвятити? Нести і мою і його нову і посвячувати чи як роблять у таких випадках?
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Підійти до священика після служби й попросити, щоби посвятив. Вашу не треба, по ідеї, але то краще спитатися. :)
     
  13. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ми чоловікову після служби принесли. Прочитав молитву, посвятив і все. Мою другий раз не рухали.
     
  14. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Маю таке питання: чоловікові обручка трохи завелика стала, боїться її вдягати, щоб не злетіла, чула, що не можна звужувати або розширювати обручки - то є якась причина, чи забобон?
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Скажи йому, що на 10-ту річницю шлюбу хош як в американців - renew our vows. (оновити клятву, скажи, що стара порохом припала :girl_haha:)
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Забобон.
    Та хотіли так, думали, а потому мала була в лікарні й усе якось не до того було, а потому він передумав. ))
     
  17. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю, довгими зимовими вечорами сидиш і в нього під носом в неті обручки розглядаєш, питаєш час від часу яка подобається...Вода камінь точить :)
     
  18. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ми чоловікову обручку звужували, вже десь три роки ходить, змін не відбулось ;)
     
  19. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Неприємності, чи то терпіння, які мусить людина пережити, то все покута за її гріхи?
     
  20. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Сподіваюся на допомогу.
    Маю сильне переживання за мою старшу дочку. Вже більше місяця мене то мучить, хоч нікому і не кажу. Дівчинка вона далеко не дурна, 3-ій клас. Але ну якось дуже важко їй йде навчання. Не так щоб зовсім погано, але так чомусь туго, така неуважна. У класі вона середняк, хоч закінчила 2 клас у 5-ці кращих. А цей рік її розум щось відвертає від навчання... Мені за неї серце болить, дуже переживаю.
    Якось на День Вчителя була розмова з вчителькою християнської етики. Вона радила молитися за навчання своїх дітей і Бог наверне. І я якось в це повірила. Дуже хочу знайти підходящу до мого випадку молитву. Може хто дасть мені таку молитву чи посилання.
    Наперед вдячна, що вислухали.