Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Потрібно зрозуміти одну річ. У Біблії написано, що якщо просити, то дасться. Однак є одна важлива річ, якщо нам чогось не потрібно, то цього Господь не дасть, саме тому, що нам цього не треба.
    Добре, якщо хтось молиться в позитивному наміренні. А якщо ні? Адже різні люди є. От буде хтось молитися такі молитви, що "виконують всі бажання", в намірі за чиюсь смерть або щоби хтось захворів, або втратив роботу.
    Не можна надто серйозно ставитися до таких обіцянок, бо є Божа Воля, якою ми не керуємо.
    Моліться, просіть, але довіряйте Богові. Тут Ісус є прикладом: "якщо можна, нехай мине мене ця чаша, але не моя, а ТВОЯ хай буде воля". Отак і нам треба: не моя, а ТВОЯ, Господи, хай буде воля.
     
    Останнє редагування: 2 Серпень 2012
  2. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ой, я перепрошую, в дописі 860 я випадково переплутала: раніше корони тримали, тепер кладуть на голову, ось так. Але тим не менше поцікавлюся, чому так є .
     
  3. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А то як де. В мене тримали. А в коліжанок переважно клали на голову. Коли я спитала, то пояснив мені священник, що як такого особливого значення немає, просто він притримується того, що краще тримати, бо потім в наречених претензії, що зачіску притиснули чи фата криво до знимкм була.
     
  4. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    З тим, що ви написали вище повністю погоджуюсь, а от з цим не зовсім, вірніше маю деяке уточнення.
    По-перше, треба подивитися, на час,коли Ісус молився цією молитвою. Він молився в Гефсиманському саду перд тим як його мали схопити. Ісус точно знав, що воля Його Отця є на те, щоб Він пішов на хрест. Почуття і емоції Його противилися цьому, але в розумі Він зробив вибір на користь волі Свого Отця. Ісус не сумнівався у волі Свого Отця, Він її знав, бо казав перед тим, що на те Він і прийшов на землю, щоб вмерти за гріхи багатьох.
    Тому прикро коли цю передсмертну Ісусову молитву застосовують у всіх без розбору ситуаціях, пропонують молитися без впевненості в тому, що є на те Воля Божа.
    Наприклад, я точно знаю, що є воля Божа на зцілення, тому не сумніваюся в тому, що Бог хоче зцілити мене, чи людину, за котру молюся, тому і говорю, - "нехай Твоя Воля, що на небі буде тут на землі!"
    Тут я зовсім не керую волею Божею, я знаю Його волю з Його Слова і просто озвучую, чи проголошую її статися тут на землі.
     
  5. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Питала священника за корони: чи є якесь богословське пояснення того, що корони або кладуть на голови, або тримають в руках дружби. Священник сказав, що пояснення з богословської точки зору він не знає. Існують всякі народні прикмети, але в них ми не заглиблювалися, бо мене цікавило суто пояснення Церкви, а не народу :)
     
    Останнє редагування: 7 Серпень 2012
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    У мене вдома є декілька образочків, які вже дуже пом'яті, протерті чи порвані. Що з ними робити? Просто викинути якось не можу. Чи скласти їх кудись окремо щоб просто лежали?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Їх можна спалити.
     
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Хочу запитати, чи може хто з форумлянок був в о.Семена Перви?
    Просто віддаленої інформації є досить але хотілось так би мовити "з перших вуст".
     
  9. Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Зацікавило мене таке.
    Померлому в труну кладуть особисті речі - хустинку, гребінець, годинник.. Питаю, нащо. Кажуть, щоб на тому світі користувався. Та ще й дуже переживають, якщо щось забули дати.

    Як церква (наприклад, УГКЦ) ставиться до такої традиції?
    Бо вона мені попахує язичництвом :girl_nea: Церква вчить, що душа вічна. Для чого душі фізичні речі?

    А, згадала. Ще копійки кладуть. То, певно, щоб перевізник через Стікс переправив? :girl_wink:
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ви у своєму дописі відповіли на задані питання. ;)
    То все залишки язичницьких вірувань і, думаю, що людська прив'язаність до матеріяльного. Ніби й кажемо, що на той світ нічого не візьмеш, а хочеться ж. І фізичні речі, і гроші...
    Щодо ставлення Церкви ніде ніц не читала, тому не буду писати. Не думаю, що воно негативне, швидше поблажливе, адже чарів тут нема, просто дитяча віра.
     
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Це десь так, мабуть, як ворожіння на Андрія - певна традиція, чи що.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ні, таки не так. Ворожіння - це гріх.
     
  13. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Одного разу при розмові зі священником питала якраз про ворожіння на Андрія, бо як і більшість дівчат шкільного віку бавилася з папірчиками під подушку, тощо. То мені священник відповів, що у випадку, коли я сприймаю це лише як гру, дань традиції, то це не гріх, а якщо вірю у результат ворожіння - то це вже грішне діло. Так як я вже через день не пам"ятала результатів даних ворожінь, бо не вірю в такі речі, то для мене то всього лиш традиція.

    То тільки моя думка...
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    То не просто "ваша думка", бо ви пишете про слова священика. Я натомість знаю священиків, які категоричні в тому питанні, й кажуть, що гріх і все, бо з вогнем бавитися не можна. Мій духівник колись чітко сказав, що не можна ходити на ворожіння, то я й інші дівчата не ходили відтоді. Та й Біблія в тих питаннях теж категорична.
    Он святкування Купала пробують охристиянізувати, то, може, й ворожіння спробують, хоча складно то собі уявляю. Не всім традиціям треба дань віддавати, бо то може перетворитися в "християнство з але": і Богові свічку, й дідькові огарок.
     
  15. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ворожіння- це загравання з темним духовним світом, з демонами.

    Воно в будь-якому випадку, це несе негативний руйнівний вплив на людину, якщо вона стикається з темними силами, незалежно, чи людина вірить в те, чи ні.

    Погоджуюся з Лілею, що краще бути з такими речами категоричним.
     
  16. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Чи потрібно посвячувати щойно встановлений памятник на цвинтарі? Ніколи про таке не чула, а сьогодні почула.
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Наскільки знаю, то потрібно. Але можете не спеціально кликати священника, а коли будуть роковини
     
  18. romawka

    romawka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Дівчатка, а хто ходить у Церкву на Приміському вокзалі? Вчора була там на ранішній службі, то там в кінці деякі люди повитягували свічечки, фотографії і записки з проханнями і священник читав молитву! Мені було це надзвичайно дивно, бо вперше таке бачу, може хто знає, що за молитва?
     
  19. tegusigalpa

    tegusigalpa Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Поясніть, будь-ласка, як міг хтось крім Бога,Ісуса чи пророків творити якесь диво,чудо? Маю на увазі(вихід 7, 11-12),коли Мойсей кидав патерицю і з неї робилася змія(це мало показати силу Бога),те ж саме робили чаклуни фараони(язичники як я розумію). Чи я сприймаю все надто буквально?
    І вибачте за кострубато сформульоване запитання.
     
  20. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю,маю до вас запитання,а то щось розгубилася.Сьогодні чоловіку приснилася Матінка Божа і сказала що через 12 днів буде кінець(чого саме незрозуміло).Він з самого ранку місця собі не знаходить і не розуміє що за сон,як діяти в даному випадку???бо кожен трактує це по своєму.А минулого року ми їздили в Гошів на прощу то після прощі в нього на телефоні було чітке зображення Ісуса Христа десь хв 10 а потім зникло,чоловік навіть з переляку на якийсь час відмовився взагалі від спиртного і був ну зовсім ідеальний.