Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А мені таке цікаво - колись на львівському телебаченні, коли показували Службу Божу в неділю, я любила слухати, як за кадром священик коментував, пояснював все, що в той час відбувалося в церкві. Тепер такого не можу знайти. Хто може підкинути мені якийсь сайтик, де б можна було взнати про такі речі?
     
  2. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я ж так і забула розказати, мала тоді розмову з катехиткою про Поттера, так вона розяснювала, що таке ставлення через те, що це фільм про магію. А магія - це є гріх. А не кожна дитина в цьому віці після усіх цих фільмів і мультфільмів може правильно сприймати чи навіть відокремити фантазію від реальності. Хоча ми дійшли до спільної мови, що це все-таки батьки мають хвилюватись за те, що дивляться їхні діти, і якщо дитина сприймає Поттера, як казку, то вважати це гріхом ми (тобто батьки) не будемо.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Шлюб

    А чому буддизм - атеїстична релігія?
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Шлюб

    Ну, бо фактично там нема віри в Бога. Там зосередження на власному "я", саморозвитку, самовдосконаленні й усіляке таке... Бога як Особи там нема.

    Вибачте, що англійською
     
  5. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Шлюб

    Як думаєте, то погано? А Бог - то Особа?
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Шлюб

    Я таке не оцінюю. Як комусь то пасує - то це його справа. Для мене то занадто егоїстична релігія. Я волію християнство, де не треба ставати кимось, ким ти не є, бо Бог приймає й любить тебе уже таким, як ти є зараз. :)
    А хіба ні?
     
  7. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я гадаю, ні :) Для мене то Дух, Абсолют, Вищий Розум, а особа для мене - більш фізичне поняття...

    Як гадаєте, Бог любитиме, якщо не ходити до Церкви щонеділі? А якщо хто ходить, бо треба, а іноді не хочеться - то хіба не є оте "ставати кимось, ким ти не є" ?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Бог любитиме.
    Але Йому буде сумно, що ми Його не любимо. Бо якщо в нас нема часу чи бажання на церкву, значить, ми сотворили собі інших ідолів у житті, на які ми той час якраз і маємо, і через які лінуємося піти до церкви.
    Часом можна й не піти. Тільки якщо часом переростає в переважно... Ви просто вростаєте у гріх усе глибше. Зрештою, якщо часом не хочеться, то на це є причини, а корінь тих причин покаже, чи не дияволові нашіптування там переважили.

    Знаєте, у чому суть гріха Адама та Єви? Вони захотіли стати як боги, але без Бога. Вони обрали життя без Бога, а життя без Бога - це смерть.

    Бог дав нам свободу. Але свобода - це не тоді, коли ми вибираємо зло, а власне тоді, коли обираємо добро.
    Для мене фізичне поняття - це тіло, м*ясо. А особа - це вже душа, щось набагато глибше.

    Але ви маєте рацію.
    24 Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись.
    (Iван.4:24)
     
  9. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А якщо Бог є в душі, у щоденній молитві? Для багатьох Церква, мені здається, радше як ритуал... Не розповідатиму про особливості ходіння до Церкви у селах :)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та то таке оправдання диявол придумав для людей. ;) Така собі побрехенька для дорослих дітей.
    Бог є всюди, але насильно Він туди, звідки Його женуть, не приходить.

    Поясню, чому то побрехенька.
    Коли ви любите когось, скажімо майбутнього чи вже чоловіка. Ви ж не кажете йому "не хочу бачитися з тобою, але ти в мене в душі". Ні, ви біжите до нього на зустріч, ви щасливі, що можете зустріти його. Більше того, ви хочете, навіть прагнете його побачити! Якщо ж ви шукаєте відмовки, то значить насправді любові нема. Та й у душі теж нікого нема...
     
  11. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Є такі слова: " Бог є Любов". Ти любиш Бога. Звідки йде любов? З тебе. То виходить, що Бог є в тобі. І так само ти любиш когось (дитину, чоловіка), то ти любиш Бога. Значить Бог є в всюди.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    І який висновок?
    Слів є багато різних.
    Христос каже чітко, що він - дорога, правда і життя. Отже життя без Христа - не життя. :)
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2009
  13. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Але ж відмовка стосується церкви, а не Бога. Чи Бог і Церква - поняття тотожні? Які функції Церкви? Адже це перш за все молитва, так? Невже молитва у Церкві робить ближчим до Бога, ніж просто молитва?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Якщо віра без практики - вона як застояна вода. Церква - це не лише молитва, це життя з Богом.
    А що ви Богові віддаєте в своєму житті? Які пожертви зі свого боку дає людина Тому, Хто дав їй усе?
    Віра - це поєднання багатьох речей, це не просто "мати Бога в душі".
    Церква - це спільнота, тіло Христове, це не просто будівля. Почитайте Євангелію, там прямо сказано, що чоловіки мають полюбити своїх жінок так, як Христос полюбив Церкву. То чому раптом можна вважати, що Церква значення не має?
    Християнство - то не буддизм, то не Церква індивідуалізму. У християнстві кожен є частинкою Христа. І жити сам по собі не може, бо тоді перестає бути християнином, тоді мимоволі, сам того не помічаючи, впадає у вир ідолів та псевдовіри...

    Що каже Іван у своєму першому посланні? Він не говорить про абстрактну віру, тільки про конкретну, яку можна побачити, до якої можна торкнутися руками!
    А чому не хочеться ходити до церкви? Бо не розуміємо, що там відбувається, не розуміємо сенсу того всього. Якби захотіли, присвятили час та вникнули, ми би туди йшли радо, піднесено й лінь би ніколи не опанувала...
     
  15. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А хто це сказав? Христос правив у Церкві? До якої церкви він ходив?
     
  16. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Це різні форми молитви. Вдома це індивідуальна молитва, приватна розмова з Богом, а в церкві - спільнота об"єднує свої молитви, «де двоє або троє зберуться в Ім’я Моє, там і Я серед них!» (Матвія 18:20).
    Церкву дав нам Христос, як і Таїнства - Хрещення, Причастя, Шлюб etc. А виходить, що люди вибірково приймають те, що Бог визначив для людей, як шлях до спасіння. Шлюб - красиво, ефектно - берем, сповідь - соромно, неприємно - навіщо, хіба священики не такі ж люди?, хрещення - та нехай буде, то не зашкодить, причастя - упс, для того треба сповідатись і ще й на літургію ходити, та то пережитки... Ось таке сумне християнство, трошка травмоване через відсутність належного виховання і просвітницької роботи.
    Віруючий християнин повинен бути практикуючим.

    Христос сам нам ту Церкву дав. То він є її Головою, а ми є тілом.
     
  17. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Щось у тому є... Бо все буває іноді таке небажання йти до Церкви, а коли все таки піду, то після служби відчувається якесь особливе піднесення, блаженство в душі і особливий спокій... Таке щастя відчувається, що так і хочеться обнімати цілий світ!
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А де він читав Слово Боже?
    Ви ніколи не задавалися питанням, чому він проповідував лише з певного віку, чому не проповідував до того? І чи будь-кому дозволяли читати Тору в храмі?
    Чому Христос казав "ідіть і покажіться священикам" (Лука 17, 14), якщо священики неважливі?
    Він заперечив Церкву хоч раз? Чи не він сказав "на тобі збудую свою Церкву" (Мт. 16:18)? А для чого її будувати? Просто так, аби була? Ні, Він її збудував, аби вона ЖИЛА. От ті, хто є частиною Христової Церкви, хто є "членами його тіла" - живуть власне, правдиво живуть і в Правді. :)

    Правильно, бо диявол не хоче нам щастя, аби нами було легше керувати. Він хоче, аби ми обжиралися, не пильнували себе, взагалі робить усе, аби ми лінувалися жити, тоді йому легше нас опанувати. То лише у фільмах та літературі треба кров'ю підписатися, аби дияволові душу продати, у реальному житті запродатися йому набагато легше...
    Мій духівник казав так:
    віруючий та не практикуючий - це живий та не дихаючий.
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2009
  19. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Чи це означає, що ті двоє чи троє зібралися в Церкві? Якщо двоє-троє зібралися і говорять про любов до сім'ї чи сусіда, серед них, думаю, теж є Бог...
    Це тотожне - ходити до Церкви? А де таке написано?
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Христос сказав, що зберуться в Його ім'я. А не заради говорення про любов до сусіда. Це трохи інше, чи не так?