Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Про право жінки кохати іншу жінку..

    поясніть мені будь ласка значення цих слів
    "-Відкриваємо будь-який молитовник. Є таке:

    Гріхи, що кличуть до неба про пімсту.
    1. Навмисне вбивство.
    2. Содомський гріх.
    3. Покривдження убогих, вдів і сиріт.
    4. Задержання заробітної плати."

    чому дивуюся про зарплату? бо не завжи саме роботодавець винен у затриманні зарплати, є і інші обставини.це ж економіка. він ж така сама людина як і ми з вами, то чому йому аж таке приписувати? то ж все таки молитовник. невже такі речі яек зарплата мають релігійний підтекст.
     
    Останнє редагування: 5 Червень 2009
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    По-перше, подам цитати, на підставі яких ці гріхи виділено, аби не думалося, що то якась вигадка Церкви.

    1. І сказав Господь: Що ти зробив? Голос крови брата твого взиває до Мене з землі.
    (Бут.4:10)
    2. 20 І промовив Господь: Через те, що крик Содому й Гомори великий, і що гріх їхній став дуже тяжкий,
    21 зійду ж Я та й побачу, чи не вчинили вони так, як крик про них, що доходить до Мене, тоді їм загибіль, а як ні то побачу.
    (Бут.18:20,21)
    3. 21 Жодної вдови та сироти не будеш гнобити;
    22 якщо ж ти справді гнобитимеш їх, то коли вони, кличучи, кликатимуть до Мене, то конче почую їхній зойк,
    23 і розпалиться гнів Мій, і повбиваю вас мечем, і стануть жінки ваші вдовами, а діти ваші сиротами.
    (Вих.22:21-23)
    4. Ось голосить заплата, що ви затримали в робітників, які жали на ваших полях, і голосіння женців досягли вух Господа Саваота! (Як.5:4)

    По-друге, про помсту до неба вони кличуть тому, що є явною несправедливістю.

    По-третє, дам дві цитати, де коротко про це кажеться:

    звідси
    звідси
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Тут я з Вами не погоджуюсь, бо бачу в Біблії, що дар інших мов потрібний кожній людині і ось чому:
    Бог до нас устами ап.Павла чітко говорить:
    Я ж хочу, щоб мовами говорили всі, а ліпше щоб пророкували...(1Кор.14:5)
    для чого:
    щоб будувати самого себе -
    "Як говорить хто чужою мовою, той будує тільки самого себе"
    "Бо коли я молюся чужою мовою, то молиться дух мій, а мій розум без плоду! Ну, то що ж? Буду молитися духом, і буду молитися й розумом, співатиму духом, і співатиму й розумом. "
    "Дякую Богові моєму, розмовляю я мовами більше всіх вас."
    "Отож, браття мої, майте ревність пророкувати, та не бороніть говорити й мовами! " (1Кор.14.4,15,39)
    як видно з цих уривків, ап. Павло тут говорить про те,що нам важливо будувати свій дух і цей дар саме для цього призначений. Тому логічно, що він потрібний кожній людині, і якщо хтось цього не має, то це не тому, що Бог цього не дає, а тільки тому що людина цього не хоче і не просить. Бо навіть прощення гріхів людина приймає від Бога,якщо тільки попросить про це,хоч відомо, що Ісус вже відкупив гріхи всього світу.

    Я раніше також вважав мови театром, чи щось, що є точно не від Бога. І дуже боявся цього, боявся отримати цей дар від диявола.
    Але Бог заспокоїв мене словами з Писання: "просіть, і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам! Бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає відчинять. І котрий з вас, батьків, як син хліба проситиме, подасть йому каменя? Або, як проситиме риби, замість риби подасть йому гадину? Або, як яйця він проситиме, дасть йому скорпіона? Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?" Лук.11:11-13
    Тоді я став просити в Батька зі сміливістю і без страху дара Духа Святого.
    Це не прийшло відразу, але одного разу в церкві Бог хрестив мене Духом Святим і дар говоріння мовами проявився одразу, і я щодня тепер молюсь іншими мовами, бо бачу наскільки сильно це зміцняє мій дух:я стаю сильним проти різних спокус, а Боже слово переходить із мого розуму в моє серце, із букви перетворюється в дух,який животворить мене.
    Бог благословляє мене і іншими дарами Духа Святого, які всі перелічені в 1Кор.12.7-10, але тепер я розумію,чому саме дар інших мов проявився найпершим: бо через нього Бог будує мене, а іншими дарами я служу іншим людям. Тому я мушу бути сильним, щоб служити людям.

    Лілю, не бійтеся просити в Бога дарів Духа, бо "благословення Господнє воно збагачає, і смутку воно не приносить з собою."Пр.10:22
     
    Останнє редагування модератором: 8 Червень 2009
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та бачте, там же сказано (ви ж самі зацитували), що "Я ж хочу, щоб мовами говорили всі, а ліпше щоб пророкували..." От і скажіть, що апостол підкреслює більше.
    Я розмовляю 5-ма мовами. Лише французькою про Бога ні з ким не говорила. А балямкати в голові склади, вважаючи, що то ангельська мова... Спасибі. Так і в гордість впасти не довго, до чого й схильні багато людей.
    Якщо вже протестантський пастор каже, що то просто мода на то, та ще й із поганства виводиться, то я волію про таке не просити. Мені й так добре молитися.
    І я переконана, що дух будує не говоріння мовами, але й молитва, добрі діла... та багато чого. Нащо обмежувати когось? Сказано, щоби не боронити говорити мовами. Ну от я й не бороню, але сама не рвуся. :)
    Мені подобається молитися французькою, англійською, польською, українською, церковно-слов'янською (російською можливості майже нема, але теж буває), навіть латиною. Белькотіння не для мене й просити я волію про щось простіше. Ну така вже я є і такий мій вибір. Не женуся я за таким. Особливо тому, що дослідження показують, що "белькотіння ангельською мовою" (тобто такою, якої в природі не існує) із поганських звичаїв виводиться. Наприклад африканські танці жерців саме таким чимось і супроводжувалися. Що діється з мозком у той час теж уже досліджено, тому не дивно, що людина переживає екстаз, але мене то направду не цікавить.
     
  5. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ваш вибір!!
    Вірю, що "... коли ж думаєте ви щось інше, то Бог вам відкриє й це".Фил.3:15
    Нехай Бог благословить Вас!
    До речі, хотів би Вам порадити почитати книжку одного католицького священника о.Еміліана Тардіфа "Ісус Живий".http://ave-maria.comyr.com/lib.htm
    Дуже захоплюючий твір, я, просто, не міг відірватися.
    Це автобіографічна повість про те як Бог чудесним способом зцілив цього отця від туберкульзу, хрестив його Духом Святим з ознакою мов(над чим він перед тим насміхався, називаючи безглуздим белькотінням) і даром зцілення, після чого він став їздити по цілому світу, збираючи великі стадіони людей, де проявлялися різноманітні чуда і зцілення. В книзі також є багато реальних свідчень людей, котрі були зцілені Богом через служіння цього отця.
    І що найцікавіше, о.Тардіф до кінця залишався католицьким священником і отримав благословіння на це служіння від І.ПавлаІІ. Хоча побутує думка, що це вигадка протестантів, але те що це є насправді від Духа Святого свідчить той факт, що вилиття Духа Святого з ознакою дару інших мов зараз проявляється у всіх християнських конфесіях. У Львові, наприклад, осередок католиків- харизматів знаходиться у храмі Володимира і Ольги на вул.В.Великого.(Я особисто, маю друзів звідти). Також я знаю православних священників, котрі отримали хрещення Духом Святим з ознакою інших мов...
    Ще раз дуже рекомендую почитати цю книжку- вона невелика...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та в КЦ не забороняється говорити мовами.
    І белькотінням для мене є саме т.зв. мова ангелів, а не той дар, що апостоли отримали, коли люди різних націй їх розуміли. :)
    А про те, як вчать говорити "мовою ангелів" я вже писала, здається. Та і щодо моди я цілковито згідна. Поголовно всім треба того дару... чомусь.
     
  7. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Не хочу сперечатися - це Ваше розуміння...
    Але все таки почитайте ту книжечку... може після того ще побалакаємо про це з Вами..., якщо будете мати бажання...
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ліля, зацікавило мене це речення. дайте мені будь-ласка, посилання, де є початки і аргументи щодо впровадження Літургії українською.якщо маєте, звісно . і ще, чому вважаєте переклади на українську більш правильними, ніж на церковнослов'янську?
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я не сказала, що українські більш правильні. Василіянка - то взагалі срамовисько, яких світ не бачив, а ті їхні "віки вічні" :bad: - слів нема!
    Я сказала, що церковно-слов*янський переклад даремно вважати священним, бо він далекий від досконалості.
    Знаю особисто людей, котрі зараз роблять переклад на українську й власне ділилися враженнями про церковно-сло*янські тексти. І точно знаю, що вони якраз роблять переклад кращий за церковно-слов*янський варіянт. Дай їм Боже здоров*я й наснаги то довершити на славу Божу!

    Щодо впровадження рідної мови в церкві, то це все "закони з Ватикану". Про Ватиканум Секундум треба читати, то все постанови з того часу. Тільки це все саме католиків стосується.
    Вони тоді дослівно повернулися лицем до людей.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Дуже зацікавило мене таке: дитина готується до першої сповіді, і ось в книжці, по якій вони готуються побачила:
    [​IMG]
    Цікавить саме пр фільм жахів, чому?
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я в осаді. :lol: А хто видав отакий "підручник"?

    До слова про Гаррі Поттера.
    Ватикан одобрил шестого "Гарри Поттера": это фильм о жертвенности

     
    • Подобається Подобається x 3
  12. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ходять на науку до Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові. Виданий:
    Катехитична школа ім. М. Цегельського, Храм Воскресіння ГНІХ. Львів - 2009
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я думаю, що з Гаррі Поттером вони перестаралися, ця книжка не належить до заборонених Ватиканом. Та й статтю про думку Ватикану про останній фільм я теж подала. Коротше, то вже якась авторська "отсєбятіна". От тільки як пояснити це дитині? :confused:
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    І справді .....
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Мабуть так, що ті, хто книжку видавав, ніколи не читали й не дивилися "Гаррі Поттера", тому просто не знали й помилилися. По ідеї, дітям корисно знати, що дорослі теж помиляються. :)
    До речі, я би звернула на це увагу катехита чи катехитки.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та мої діти взагалі з цією книгою дізнались багато чого нового.
    Наприклад, що таке гральні автомати, до того вони не знали, добре що хоть їх зараз у місті вже нема, наступне питання про наркотики, прийшлось також підбирати так щоб було для віку зрозуміло і не виникало зайвих питань.........
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та так, про євангелізацію зараз багато говорять, але під вікові категорії чомусь не намагаються її підстосувати.
    Дякую, що звернули увагу на це, розповім тут кільком людям, їм буде цікаво знати...
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Фактично так.
    Але... Ще в 2006 році на засіданні Катехитичної Комісії львівської Архиєпархії обговорювали різні питання і серед них про Гаррі Потера. Йшлося про те, що цей фільм не є добрим, а навіть навпаки і його варто заборонити. Писали листи навіть до папи. От тільки я потім пішла в декрет і так і не знаю чим то закінчилося :)))
    Знаю лише, що ця книжка в любому випадку була видана ДО цього і вони перегнули палку.

    Мені дійсно цікаво чим то все діло закінчилося і чи була відповідь від папи.
    Гляну на сайті УГКЦ.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 3
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Тим, що Ватикан і так має свою думку. :xaxa:
    Надто добре пам*ятаю статтю тодішнього канцлера про Гаррі Поттера, котрий абсолютно чітко сказав, що ці книжки не є шкідливі, бо це лише казки.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А хіба рай був на землі? Мені завжди здавалося, що людей із раю вигнали, а не знищили рай на землі. Хіба не так?