Перли наших вумних медиків про ГВ

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Olay, 19 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    натрапила на сайт Комаровського. читаю про ГВ і тащусь як кіт від валеріани.... звідки буде ГВ якщо всі педіатри хором кричать інакше?
    ну ось наприклад це:
    чи це
    то так перше що попалось, але там таких Перлів куча...

    Танічка, дякую за статтю - я її на іншому форумі мамцям що ікру мечуть викладу ;)
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    мдясь... балдю...
     
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    знайшла ще один шедевр

    Вопрос

    Моей дочке скоро исполниться годик, а она до сих пор пьет молочко из бутылочки ночью. Никакую водичку, чаек, сок вместо молока не признает, если не давать молоко, то может по часу, а то и больше не спать и плакать. Что это? Голод или дурная привычка и как с этим бороться?

    Ответ

    Вне всякого сомнения - привычка. Голод не проявляется избирательностью в еде - едят, что дают. Я не считаю, что для годовалого ребенка эта привычка является особо опасной или дурной. Решение вопроса полностью зависит от обстановки вокруг: если у ребенка имеется возможность поорать часик никому при этом особо не мешая, так пусть и поорет, главное - не сдаваться. Если же вместо 15-минутного пития молока и следующего за этим общего покоя приходится 1-2 часа не давать спать папе, маме и соседям, то это неразумно. Воспитательный процесс следует отложить на более удобное время - летний выезд на дачу, отъезд папы в командировку и т.д. В принципе, если 4-5 ночей продержаться, проблема решится сама собой.
     
  4. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Було б смішно, якби не було так сумно. У відповідь наведу такі віршики:

    По режиму строго кормим
    Покормила и в кроватку
    А не то вдруг обнаглеет и захочет с мамой
    спать
    Ночью не корми ни разу
    Рот заткни ему пустышкой
    Так ему гораздо проще маме ночью не мешать
    Молоко сцеди до капли
    С месяца корми морковкой
    попои дитё водичкой
    В молоке ведь нет воды
    И всё время тренируйся ПРОКИПЯЧИВАТЬ бутылки
    Вскоре это пригодится - молоко-то пропадет


    (с)Анжелика Ремезова



    Если хочешь ты ребенка
    побыстрее отлучить,то помажь соски горчицей,
    или хреном, чем-нибудь.
    Ничего, что он заплачет раз попробовав приправу,
    больше не повадно будет
    утешение искать в этом теплом нежном месте,
    что у мамы на груди.
    Так же очень ведь полезно,
    для дальшейшей взрослой жизни,
    знать, что гадость может сделать
    даже близкий человек.
    :ireful1::aggressive::padonak:
    (с)Лилия Казакова
     
    • Подобається Подобається x 20
  5. klen

    klen Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Жах і це ж не просто якийсь дільничний лікар. А що тоді казати про решту.:sad::confused:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    от вирішила поділитися власним досвідом, так сказати вилити душу.
    Як народила першу дитину, то не мала з ГВ абсолютно ніяких проблем. Дитину не мучила, режиму їй не влаштовувала, але вона сама витримувала по 4 год між годуваннями, мене це дивувало, але частіше вона не хотіла, та й набирала по 1 кг за місяць. Годувала її рік, хоч зараз годувала би довше, тим більше, що проблем не було.
    З другою було зовсім по іншому. Почалося з того, що вона не так активно смоктала. Посмокче 10 хв і засинає, за годину - півтори знову. Але мені це не було важко. Проблема була в тому, що дуже прибувало молоко, а дитина повністю не з"їдала. Приходилося ночами зціджувати і заморожувати (добре що є сиистеми для зціджування Авент, там в контейнер молоко відразу попадає, потім тільки кришкою закривала і ставила дату, бо заморожене молоко можна зберігати 3 міс). Тоді коли заморожувала, не знала на скільки воно мені стане в пригоді, але виливати ж шкода. Перша серйозна проблема в мене виникла коли малечі було майже 3 міс. Почався застій молока і запальні явища. Але мені дуже допомогла старша акушерка з Нєкрасова(обласний пологовий будинок). Їздила до неї на масажі, вона гарно розмасажувала і врятувала мене. Наступна катастрофа сталася коли малечі виповнилося 5 міс. Невідомо з чого (застою не було) грудь почервоніла і з"явилася страшенна біль. Як годувала малу, то чуть на стінку не лізла. Поїздивши по кількох лікарях, всі однозначно сказали оперувати. Я цього не хотіла, як і відлучати дитину від грудей. Пробувала ще пару днів боротися народними методами, але все було марно, ніяких результатів. Чоловіку було боляче дивитися на мене коли я годувала. Рідні все таки наполягля, щоб я пішла знову до лікарів. Щоб відразу не оперувати, вирішили спершу зробити пункцію. Безрезультатно. Ввечері було прооперовано. Наркоз перенесла доволі важко (це не перше оперативне втручання в моєму житті). Описувати свій стан і розпач після операції не буду. Дуже додала позитиву медсестра, яка говорила, що мені не слід припиняти ГВ, що все внормується. І от поки я була в лікарні, моя свекруха була з дитиною. Тут то і пригодилося моє заморожене молоко. Вона його розморожувала і годувала дитину з ложечки!!!!! бо інакше маля не вміло, пляшечку категорично викидало. Прийшовши після лікарні, я далі годувала дитину, хоч і одною груддю, але їй вистарчало. Відразу хочу зазначити, що я отримала досить сильні антибіотики, але ГВ все одно не припиняла. Але це ще не кінець епопеї. При нормальному ході подій, моя прооперована грудь мала загоїтися протягом 5 днів. Цього не відбулося. Навпаки страшенно почав виділятися гній, їздила на перев"язки через день. Лікарі розвонили руками і не знали чому так. Намучили страшенно промиваннями, мінянням дренажів. Результату не було. Гній далі тік рікою. Вдома почали діставати, що так бути не може, що потрібно припинити годувати і зайнятися собою. Я не піддавалася. Тоді лікарі висунули гіпотезу, що це так відбувається, бо в мене дуже багато молока. Я не хотіла в це вірити. Після двохтижневого морального тиску з усіх сторін!!!! я здалася, і прийняла рішення про припинення годування. (От зараз сиджу, пишу, і черговий раз сльози на очах). Було ДУЖЕ важко, але 2 дні і лактацію припинено. Мушу зазначити, що на момент припинення, грудь гнила вже 3 тижні (тобто це вже минуло 3 тижні по операції). І далі через день перев"язки, дренажі і т.п. І от, коли вже минуло 4 тижні, після вечірнього душу, витираючись, помітила маленьку ниточку, ще подумала, як то я так погано милася, що ниточка залишилася. Я її взяла пальцями, щоб забрати. А не тут то було. За нею з"явилася наступна!!!!!!!!! В мене був шок, я почала розуміти що робиться. Через 5 хвилин, через рану я витягла марлевий тампон!!!!!!!! який залишився по операції.... В мене був шок, трусилися руки, пропав дар мови і купа сліз......
    На наступний день я мала їхати на чергову перев"язку. Приїхала і мовчки їм положила цей тампон. В них був ступор. Розводили руками. Казали "Подавайте на нас в суд". Я цього не зробилата й не збиралася. ГВ вже не повернути, а нерви ще більше псувати я не хотіла. Через 2 дні грудь загоїлася...
    До сих пір не можу простити собі свого рішення!!! Малеча після цього була ще 2 місяці на сумішах, а потім повністю від них відмовилася.
    Можливо моя розповідь комусь буде в пригоді. Єдине що нікому не бажаю пережити того, що пережила я за цей місяць...
    Шкода що я не мала тоді інтернету, можливо,тут мене б підтримали і зарадили. А так, то я не мала жодної підтримки, тільки моя мама говорила, що дітям потрібна здорова мама...
    А могла ж годувати і до тепер.......
     
    • Подобається Подобається x 38
  7. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Сьогодні в лікарні ставлять мені крапельницю ( в "жилєтці" писала про проблеми), а молода медсестра стоїть і питає, чому я не хочу просто проколотись біциліном, а мучусь із крапельницями. Відповідаю, що годую дитину і через те шукаю найменш небезпечні способи лікування. В неї великі очиська і каже: "А про суміші вам що, ніхто не розповідав? Чи ви з села?"
    А заввіділенням сказав їй: " Тобі ноги навіщо, щоб колготки носити?"
    Вона (розгублено): "ні, щоб ходити"
    Тоді лікар так єхидно: "А груди?"
    Мені так сподобався їх діалог, що я й не помітила, як півтори години пролетіло і песимізм мій відступив. Класно, що є такі лікарі!
     
    • Подобається Подобається x 21
  8. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    я торчу...
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ну, я торчати не могла, бо лежала, але відчуття були ті ж:ninja::ninja::ninja:Це, знаєте, дитя таке, яке мама з татом за гроші вивчили на "медичку". А буде мати свою дитинку, гарантія що побіжить по пляшечку, видно вже сформовану позицію
     
    • Подобається Подобається x 8
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    мда, виявляєтья грудьми в нас годують тільки в глухих селах і там певно ще носять в шматах замість колясок - во "відать" цивілізація туди не дійшла.....
    в мене знайома 27 народила, завтра виписують. буду телефонувати, може якраз їй з ГВ підтримка чи порада потрібна, бо дівчина така трішки "м"яка" - затюкають родичі своїми "знаннями і добрими порадами"
     
    • Подобається Подобається x 7
  11. Ніка

    Ніка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    були сьогодні в поліклініці. лікарка слухала малого(бо той трохи кашляє) і надзвичайно здивувалась відповіді на питання чим годуєте - молоком. :) ніяк не могла зрозуміти, звідки у мене молоко. сказала, що тепер так майже ніхто не годує...
    ось така популяризація серед лікарі. добре, що хоч одобрила мою відповідь!!!
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    ми були сьогодні в поліклініці
    питання лікарки - ВИ СКІЛЬКИ МІСЯЦІВ ГОДУВАЛИ?
    а я - Як то ГОДУВАЛИ? я годую!!!!!!!!!!!
    вона - ааааааа, нуну

    замість того шоб спитатись - У вас все нормально з ГВ, скільки плануєте годувати ще?

    але то так - мрії
     
    • Подобається Подобається x 13
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    позавчора вночі чоловік дивився передачу по телеку (каже що по Євроньювс).
    якийсь вумний мужик розповідав, що вони робили дослідження грудного молока і понаходили там якісь сліди бактерій тощо. і згідно з тих їхніх досліджень, він стверждував: знаючи, що ВОЗ рекомендує годувати грудьми мінімум 6 місяців, ми, згідно проведених дослідждень, рекомендуємо годувати грудьми не більше 3 міс, а далі годувати сумішами. Оскільки невідомо яку заразу може підцепити дитина від мами через грудне молоко, а суміш робиться за свіми вимогами і стандартами....

    ось такі пироги....
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    так це ж явно говорила особа, зацікавлена у збільшенні збуту сумішей! чистий бізнес!

    я дитину годувала 1р. і 8 міс., мужньо вистоюючи перед критикою оточення (в т.ч. родичів) - і тільки тепер моя власна мама зрозуміла, що рація була в мене - але як важко було мені переконувати її не перешкоджати мені в ГВ!
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    От цікаво, а вони не досліджували, які бактерії літали навколо грудіі в момент збору молока, на самій груді, чи то все не береться до уваги? Чи аж така повна стерильність?
    Чи то може мались на увазі біфідо- лактобактерії?:)
     
  16. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    цього вже не можу знати :confused:що чоловіку вдалось запам"ятати - це мені і переказав
     
  17. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Я теж недавно якусь таку фігню мимоходом дивилась, тільки по російському першому, вночі йшло ( В Соні зуби знов мучать, то ми блудимо по кімнатах). Там на повному серйозі в лабораторії порівнювали жіноче молоко і так звану високоадаптовану суміш. Сміх і гріх, але суміш випередила "конкурента" по семи із дев"яти показників. І якийсь дядько-професор дуже самовпевнено аргументував то всьо екологічною ситуацією, хворобливим станом сучасних жінок і стресами. А рекомендації ВООЗ називав "очень правильными, но, к сожалению, утопическими". Ось так...
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Та я розумію. Претензії маю лише до того науковця і його "досліджень". Можна витягти з контексту якийсь момент і дати широкій публіці, яка не завжди буде задумуватись, чи все то правда, що нам кажуть "світила знань" і чи не є вони в тому напряму зацікавлені...
     
  19. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Про лікарів - погоджуюсь. Є дійсно багато позитивно налаштованих (в плані ГВ), підтримують грудне годування. Але як показує принаймні моя практика - то лікарі в основному ті, які не дуже контактують безпосередньо з жінками - завідуючі, лікарі. А ті, які власне контактують - акушерки, медсестри - може і знають все як має бути, але на практиці їм простіше перевести дитину на суміш - тоді дитина завжди вписується в їхні "норми", поїла і спить, запхали дурника - взагалі красота, а потім ще й дизбактеріози, алергії в діток - а це ж їх заробіток:umbrage: Не можу з впевненістю говорити, що це все через корислдивість і лінь а не від браку знань, але з того, що я чула про різних акушерок і медсестер, роблю висновок, що це не поодинокі випадки.
    Розвожу зараз по поліклініках плакати про ГВ, то всі завідуючі дуже тішаться, просять ще, просять любу інформацію про ГВ - всі підтримують ГВ, а статистика по годуванню після 3, 6 місяців показує жахливі речі...:sad:
     
    • Подобається Подобається x 12
  20. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Всі лікарі яких я знаю підтримують ГВ але крім того всі ці лікарі діляться на більшість це 96% і меншість. яка в них різниця?
    Більшість тільки те і робить що каже і записує в картку дитини те що їм потрібно (я знаю масу дітей які не годувалися навіть до 3 місяців, а як ви думаєте що написано в картці? через те що МОЗУ видав накази що до 6 місяців тільки ГВ а хоча б до року продовжити то так і пишуть так звану статистику) але нічого для успішного ГВ не роблять, а навпаки ще роблять все щоб віддалити від успішного ГВ.

    Я би цього нині не писала як би не поговорила із своєю сусідкою якій я місяць тому говорила що вона якщо буде так продовжувати годувати не протягне і до 3 місяців і що ви думаєте так і сталося але що там я якщо лікарка яка підтримує ГВ сказала при мені що ну вона просто не молочна мама.

    Мене дуже дивує якщо в дитини проблеми то лікар направляє до вузькогалузевого спеціаліста. То чому при проблемах із ГВ лікар важає що нічого страшного що дити на суміші і запевняє маму у її не молочності коли мала б така лікарка направити я вже не кажу до найближчої групи підтримки ГВ чи до консультанта ГВ, а в офіційний центр підтримки лактації. Але ж де там це ж не сметельно правда. Сумно це все і з тими лікарями які підтримують ГВ
     
    • Подобається Подобається x 15