Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
 1. Suzi

  Suzi Moderator Команда форуму

  В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
  Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
  Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
  Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

  Педагогічне догодовування, ч.1
  Педагогічне догодовування, ч.2

  http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
  http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


  З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
  1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
  2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
  3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
  4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
  Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
  9F

  Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
  Про те, що варто обмежити.
   
  Останнє редагування: 3 Січень 2017
  • Подобається Подобається x 7
 2. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Моя, доречі, відмовляється їсти майже все, що я даю їй ложкою. А от сама нагрібає ложкою залюбки (в основному собі на пузо, але щось і в рот потрапляє), паралельно іншою рукою голою теж порпається в тарілці . Наприкінці трапези, коли Яся вже трохи втомиться гребтися, я роблю "хід конем" і третьою ложкою (бо другу теж в мене забирає собі в другу руку :) ) докидаю їй залишки з тарілки таки в рот :girl_haha:
  Але прогрес з потраплянням їжі з її ложки в її рот все ж уже досить явно вимальовується :)
  Дітям подобається наслідувати. Тому я б не переживала сильно, що оце не навчите рівно в рік і все життя потім руками їстиме.
  Глютен ііі? Глютен ще в хлібі є і в половині каш. Чим саме макарони завинили? Ну і я так підозрюю, що це взагалі не з теми педприкорму :)
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Смішно Смішно x 1
 3. svoybox

  svoybox Well-Known Member

  моєму малому 3 і він досі їсть макарони руками) ну добре, майже все їсть руками, не любить бавитись всякими там вилками і ложками
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. Rodionochka

  Rodionochka Безнадійна оптимістка

  Моєму 9, і тоже все руками. Якщо мама не бачить). Мавпа мала
   
  • Подобається Подобається x 2
 5. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

   
  • мімімі x 3
  • Подобається x 2
  • Смішно x 2
  • Погоджуюся x 1
  • Зе бест! x 1
 6. Retaret

  Retaret Well-Known Member

  спробую ще раз - вирішила, що треба дитину привчати до ложки, але реально коли беруся до годування, то малий з'їдає перші 2-3 ложки охоче, потім відвертається. Не впихую на силу, не відволікаю іграми, щоб запхати їжу. Сам з миски толком не їсть, перевертає ту миску і відповідно все виливається-висипається. А я стала перейматися через те, що крім циці виходить мало в нього іншої їжі, бо отими кубиками не так багато що наразі можу придумати давати. Ну і навіть коли даю, то він доволі мало з'їдає.
   
 7. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  У Вас зараз стоїть ціль зменшити ГВ? Якщо ні, то, мені здається, немає чого перейматися. Яся сама приходить і дереться на годувальне крісло коли зголодніє за "дорослою їжею". Недавно з'їла за раз половину банана чим мене дуже здивувала, бо зазвичай лише облизувала і розкидала. У Влада, пам'ятаю, теж в 1,5роки десь був момент коли він раптово почав їсти прямо ПОРЦІЇ
   
  • Подобається Подобається x 2