Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Як математик, скажу, що той кубик домашнього навару на 2 літри супу - то навіть не в межах статистичної похибки. :girl_haha:. Тож не "галіна бланка" кубик, не хімія. Їжте на здоров'я. Я думаю, якщо навіть 20% буде бульону в супі, то скільки та дитина його з'їсть? Я аж такими дрібницями не переймалась, але сильно концентрованого навару на свинячих, наприклад, ребрах не давала. І першу закипівшу воду зливаю з будь-якого мяса чи кісток, і мама моя так робила, я навіть не уявляю як то їсти. І Гектор так каже робити.
    На перший раз додайте трохи, як не буде індивідуальної чутливості, алергічної реакції - далі трошки густіше зробите. Все буде добре.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    американський варіант:
     
    Останнє редагування: 21 Червень 2018
    • Подобається Подобається x 2
  4. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Я взагалі перейшла на перепелині бульйони. Набагато менше жиру і повноцінний, навіть мені кращий, смак. Спочатку я варила бульйон з перепілки у період якоїсь дієти після хвороби, а зараз постійно такий варю.
     
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Так-с. Про "до 3 років не рекомендується" - то в тему педіатричного.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Та справа в тому, що маємо з села те і стараємося використовувати. На жаль, свекри перепілок не вирощують.
    --- дописи об"єднано, 21 Червень 2018 ---
    То так. Але ми таки не завжди їмо корисне. Ну от ковбасу куповану їмо потайки (бо ясно що мала теж хоче те що ми їмо). Хоч то раз в ніколи, але дитині точно не хочу давати пробувати в цьому віці.
     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Happy Fiancee зрозумійте, що є різниця між шкідливим і "не рекомендується". Якщо не стоїть завдання нагодувати дитину бульйоном взамін ГВ (вашій дитині десь півтора, так?), то бульйон (тим більше, як Ви пишете, з домашньої курки) йде в тому ж ряді, що інші страви сім'ї. І не треба шукати собі проблем і морозити щось там кубиками. Тобто морозити можна, але то вже не педприкорм, а варіації на тему, які теж мають право на життя, звичайно.
    Взагалі педприкорм ставить за мету перш за все виробити правильну харчову поведінку. Почитайте, тут в розділі @Mansikat відкрила тему про інтуїтивне дитяче харчування. Для деяких дітей то реальна проблема, педприкорм дозволяє відчутно згладити дитячі проблеми з їжею в майбутньому.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Напишу основні відмінності:
    1. Дитина їсть виключно сама
    2. Нема ніяких мікрофон, все дається шматками, які зручно взяти в руку.

    Там є багато корисних посилань. Зокрема написано, що нема ніяких досліджень, які би надавали перевагу пюре.
     
  9. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Скажіть це моїм дітям. Слава Богу, жир зверху не збирають. Як на мене, то для них найкраща "зупа", я варю десь раз на 2 тижні то на перепілках, бо швидше, то на курці домашній. А окремо до зупи не даю, вже не бачу проблеми, якщо вам хочеться кинути кубик для аромату спецій.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Готуємося до ПП. Хоча то зарано,але сьогодні спробували мікродозу білка яєчного з маминої тарілки. Інтерес до їжі з місяців 4))) .але вже пробує сідати, а з підтримкою сидить нормально,то сьогодні отримав на кілька днів раніше бонус. Радості не було меж. Так гарно жував, і відкривав ротика, .щоб дати ще.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. olegignatenko

    olegignatenko Well-Known Member

    Мій синочок почав їсти бульйон з домашньої курки десь з 9 місяців. Я сама їла і він попросив - дала, навіть з макарончиками, з того часу ця страва в його раціоні.
    Мені, взагалі зручний цей прикорм - старша донечка на ньому виросла і тепер синочок продовжує традицію.
    Ну і трохи чоловіка можна таким чином відівчити від шкідливої їжі )))
    Але , все ж, основна і улюбленна страва в синочка - це мама ))))
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну кусок рису в руку не візьмеш )))
    А так то все що можна дати в руку, я даю в руку.
    В принципі мені такий варіант дуже близький. Я мікродози особливо ніколи не рахувала.

    Ну і список потенційно алергічної їжі...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Козявка за кілька днів до свого піврічного ювілею і початку моїх роздумів про прикорм вчора вкрала шматок сірого хліба. І, поки ніхто не зорієнтувався, бігом заштовхала в рота і з насолодою встигла посмоктати. Коли хліб забрали - ревіла крокодилячими сльозами, визбирувала по роту крихти зо лишилися і радісно їх дожовувала :girl_haha:
    Коротше, "хлібні" в мене діти - перше що пробував Влад - мікродоза паски в 6,5 міс (але то я сама дала), а Яська он власними силами надибала :girl_crazy:
    Зубів немає, не сидить. От думаю, чи ту вчорашню пригоду можна вважати харчовим інтересом і починати пропонувати рис-морквочку, чи то вона просто зуби хотіла почухати? :girl_smile:Бо в рот Яська (на відміну від Влада) пххне все-все, що знаходить, але як хтось ість любить спостерігати
     
    • мімімі мімімі x 3
  14. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    А, ну і раз я вже сюди зайшла - накидайте мені на майбутнє ідей якихось зубочухальних продуктів (бо то якась бачу дуже болюча тема в нас :girl_in_dreams:)
     
  15. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Морква мала би гарно зайти
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Злі люди! Не дали дитині кусок хліба.
    Раз вона ним не давилася і ніц їй не було, можеш пропонувати.
    --- дописи об"єднано, 23 Грудень 2018 ---
    Морква, яблуко, горбушка, бублики (дивися склад), буряк сирий.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Шматочок Симиренка зайшов аж за вухами лящало, обсмоктала, зуби почухала. З бубликами печаль - нема тут Метро щоб вибирати :sad:
    Не впевнена що в цю тему, але спитаю - а якщо замість бубликів-сухариків напекти хлібних палочок (грісіні). Там тісто як на піцу (мука, дріжжі, олія), воно виходить не сильно крихке. Чи який би то ще бубликозамінювач знайти? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Можна палички саморобні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Палички пішли "на ура" :girl_yes: - тримати їй зручно, не одразу розмокають в роті, не ламаються, можна напекти порцію і мати собі "гризюк" на тиждень бо коли підсихають - ще краще зуби чухають :) Питання з бубликами знято, я й паличок їй якщо що бубликами накручу наступного разу :girl_haha:
    Але я в шоці трохи, бо та дитина як з голодного краю - вона не пробує, вона реально їсти зібралася, не встигаю розхамулені частинки паличок тих з рота їй вибирати - "жує" й ковтає все. Яблука теж не тільки обсмоктує, а й такі добрячі шматочки відгризає і їсть а потім як бачить що хтось їсть то ще просить о_О
    Мені то в дивину, бо Влад аж до року так і харчувався мікодозами - больбав їх в роті туди-сюди і цілком собі задоволений був тими "маковими зернятками" , а ця прямо ЇСТИ зібралася - 3 рази в день по 50 грам чи скільки там педіатричний прикорм рекомендує? :girl_haha:Стараюся не давати того їдження багато, бо то ж ще ранувато... Коротше, я щось розгубилася трохи - з одного боку це мале кричить і аж труситься за будь-якою їжею, а з іншого боку - трохи боюся перегодувати її :girl_in_dreams:
     
    Останнє редагування: 26 Грудень 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1