Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Rona

    Rona Мама-йожик

    Марк аж труситься за їжею, перед ним їсти яблуко вже не можливо спокійно. Чуть давала гречку, пару ковтків води зі свого горнятка, теж дуже просив. Гризе морквину (не дуже прокусує).
     
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Нам 2 роки і 7 місяців і ми майже нічого не їмо:girl_crazy: насправді то не смішно, але реально якось то змінити я не можу. Хіба готувати щодня вареники, то моя принцеса їсть.
    Харчовий інтерес в неї проявився ближче до 9 місяців, був період, що їла добре, але недовго. Вага завжди була малою, до року не потроїла і зараз важить десь 11 кг. Часом мене трафляє відмова від чергового обіду, саджу на коліна і їмо разом, тоді трошки їсть, пару ложок. А переважно нормально в неї йде сніданок і ягоди-фрукти протягом дня по трошки. І фрикадельки з зупи повибирати. Просто садити і напихати з ложки, то не моє, тому я майже змирилася, що маю дюймовочку-малоїжку. Наперед взагалі неможливо визначити, як дитина буде їсти. Звісно, можна змалку привчати їсти під мультики чи вистави з іграшкам, але для мене то ще гірше, ніж їсти мікро-порціями.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    От цього я й боюся....Я в дитинстві сама така була. мене не так лякає те, що дитина не їсть, як хочеться трохи більшої свободи з "цицьою". Ну і хвилююсь щоб чогось не упустити
     
  5. olenachyzho

    olenachyzho Well-Known Member

    О то про нас ми їмо під вистави з іграшками і рекламу та кліпи. Не завжди, але часом буває

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
  6. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    а ви ще може на гв? то я так для себе, бо в мене та ж історія, дуже мало їмо. всі кажуть поки є груди, доти буде мало їсти
     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ще їсть раз-два на добу. В нас тандем, молодшій сестричці пів рочку. Коли під час вагітності молока не було, вона все одно їла мало.
    А то одне до іншого мало має стосунку. Вона і цицю не дуже жалувала, не висіла ніколи на ній і я спокійно могла її лишити з татом з року часу. А старша і цицю їла добре, і прикорм не гірше, а з дому я могла вийти хіба під дикі верески на 10 хвилин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    Прийду і я в цю темку)

    Зважаючи на нашу ситуацію, ми хочемо якось поєднати педаногічний і педіатричний прикорм, бо все-таки потрібно набирати вагу, перш за все кашами. Не знаю ще до кінця, як це реалізувати. Чи є хтось тут, хто би поєднував щось таке?
    Тепер про нас. Їмо вже третій день. Їмо гречку, завтра по плану рис.
    Це так для мене дивно) Малюк не кричить, не істерить, а просто в певний момент на півдорозі до мого рота перехоплює ложку, і тягне до свого рота. Не даю - чекає мовчки наступного моменту) Я не можу)) Ось що означає мужчина - істерики не його, мусить "добути" їжу:) А потім з таким поважним виглядом облизує ту ложку, і плямкає яснами! То капець)
    Горнятка так в нас забирав, що суміш дали зі стакана. От з тим не так легко. Не розуміє ще, як пити. Лиже язиком, як кошеня) Хапає двома руками, і тисне в ротика! Аж засильно. А відібрати не можу. Після того, як спробував, кричить, що забираєм!
    От які у нас початки. Такий маленький, а такий дорослий чоловік:girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Rona

    Rona Мама-йожик

    1.Як правильно давати їжу? Пхає пальці в тарілку. Забирати руку? Давати ложку в руку? Давати пальцями? Хай їсть пальцями? :girl_crazy:
    2. В один день можна різні продукти, які ще не пробував?
     
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    Після року дала ложку, до того руками в тарілці шпорталась. Бувало і різні страви пробували. Дитина сама засмакує собі. Ще файне є чашка-непросипайка, якраз руками їсти.
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    так
    Це твоя тарілка і ти встановлюєш правила - чи можна пхати руки в твою тарілку?
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    в тарілку не дозволяю. Як зовсім малі, то давала з своїх рук, чи виделкою-ложкою. Варвара дуже швидко почала сама їсти своїми приборами. Михайлик дуже капарив, то я його трохи довше годувала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Ще цікавить як правильно робити: от почекаю я ще трохи, якщо харчовий інтерес відсутній-що, взагалі не давати їжі?Чи давати, якщо немає явних ознак супротиву (відвертається, випльовує)?І до якого віку нормально чекати?
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Якщо інтересу немає - їжу не давати, брати з собою кожного разу за стіл і самим їсти з апетитом. Тиждень спостерігати.
     
  15. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Я от почитала дописи і не знаю, чи я правильно роблю. Я почала брати доню за стіл досить давно, алергія не садила на коліна. Коли почала садити на коліна, вона одразу почала пхати руки до мене в тарілку. Я даю їй ложечку в руку. Вона до пори до часу нею бавиться, а потім пхає руки в тарілку. Ложку може кинути на землю. Тоді я даю мікропорцію на ложечку. Це я для себе розуміла як харчовий інтерес. А тепер думаю, може це посуд просто її цікавить? Підкажіть, будь ласка, правильно роблю, чи ні? Але коли пробує, то завмирає, пробує жувати і посміхається. Особливо ягоди, дпю зі своєї руки, то вона за руку тримає, щоб я не забрала.

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 23 Червень 2016
  16. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    Залізла до себе в комод, і знайшла подаровані колись силіконові ложечки. А я годую своєю...
    Дівчата, а якими ложками годуєте Ви? Чи можна годувати дитину звичайними дорослими? Для чого взагалі ті силіконові?
     
  17. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Zozuljka я читала, що ложок має бути багато, бо мають властивість падати :) даю, і велику столову ложку, і маленькі чайні, і пластмасову від дитячого чаю
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Нам одну подарували в наборі, 2 прийшли поштою в подарунок. Загалом маємо 3. Які постійно на підлозі))) усі пластмасові.

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  19. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Я теж так колись хвилювалися і не розуміла, як з тим бавленням бути. Посуд цікавить точно. Давала трохи побавитися ложкою, якщо викидав - не піднімала, давала наступну з їжею - і так рази 3. Якщо заважав мені їсти (руки у мене в тарілці) - ішов з-за столу. Потім виявилося більше інтересу до їжі, ніж до ложки, і остання перестала літати :)
    Ми почали зі звичайної чайної ложки (2-4 шт завжди). Потім знайшли 3 пластикові canpol в шафі ;) З ними виявилося трохи легше Дімі давати раду, та і об'єм якраз для нього :) А тепер уже і маленьку виделку має і з задоволенням нею користується (звичайну, не пластик).
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    Ясно. Отже, нічого поганого в дорослих ложках нема)
    Ще запитаю Вас про літання. Отже, я так розумію, Ви тільки даєте , щоб дитина сама їла. У нас це відбувається так - я їм, дитина намагається перехопити, коли дозволю, бере в руки, і тягне ложку до рота, їсть. Але в цей момент я ложку не відпускаю. Потрібно відпускати?

    І все-таки запитаю ще раз. Може хтось є тут, хто би поєднував педагогічне і педіатричне догодовування якимось чином? Мене цікавить, яка максимальна доза може бути. Чула про загальну кількість на день 1 чайна ложка. Але чи не забагато це? І коли можна збільшувати дози до тієї ложки?
     
  21. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Zozuljka я не відпускаю поки ложку, він ще вчиться, але допомагаю по мінімуму.
     
    • Подобається Подобається x 1