Пам'ятники нашим рідним

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем pravovuk, 19 Серпень 2011.

  1. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Два дні тому було вже три роки як помер мій дорогий Тато. Хочу поставити йому найкращий пам"ятник із гарним написом....Але подивившись на різні сайти з такими пропозиціями, зрозуміла, що нічого в цьому не розуміюсь. Не знаю який граніт краще, де гарно малюють фото, який має бути фундамент, які фірми якісно і відповідально це роблять. Поділіться будь - ласка інформацією (без реклами) , хто вже встановлював своїм рідним пам"ятники. Цікавлять і позитивні і негативні відгуки. А також можливо хтось має фото пам"ятників, які встановлювали . Також цікавлять , які гарні слова, фрази ви писали.....Бо те , що у мене на душі і що би я хотіла написати...на це все місця на пам"ятнику не вистачить...
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Вшанування пам"яті про тих , хто вже не з нами та пам'ятники

    На пам'ятнику - жодних.
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вшанування пам"яті про тих , хто вже не з нами та пам'ятники

    Нам теж треба поставити памьятник бабці та діду. Поховані двома могилками поруч на одній ділянці, тому напевно можна поставити один памьятник.
    На памьятнику не плануєм в цілому багато писати, лише будуть їх фото, ініціали, дати народження та смерті. Напис "Вічна памьять" думаю буде доречним і достатнім.

    Щодо матеріалу памьятника також не орієнтуюсь, ні по якості, ні по цінах..... ні по чому в общєм.

    Колись десь мені попалась стаття що якщо всю могилу накривати цілою плитою, то це мол "тисне" на померлих, і якось їм від того важко стає. Не можу чітко висловити свої думки з цього приводу, але після прочитаного хочем просто по периметру могилки обкласти плитами, а на самих могилках висадити квіти. Памьятник же буде стояти з краю могилок а не на них безпосередньо.
     
  4. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Вшанування пам"яті про тих , хто вже не з нами та пам'ятники

    Я аналогічно. Як з"ясувала, граніт буває і натуральним і штучним.., цільним і з кусочків.....І кажуть що власники таких фірм, часто цим людей дурять......І як його відрізнити, той граніт?

    А я власне хотіла цілу плиту...., можливо з якимось написом і вмонтованою вазочкою для квітів......після Ваших слів тепер вагаюсь.
     
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Вшанування пам"яті про тих , хто вже не з нами та пам'ятники

    У моїх батьків і в бабусі пам'ятники з мармурової крихти. Бабусин стоїть з 60-х років, ніц йому не стається. Іноді чищу і антисептиком пробризкую.
    Клумба, окантована по периметру, і вертикальна плита з табличками (мармур і габро).
    І завжди жива зелень\квіти на могилах.
    Фундаменти роблять під конкретний пам'ятник і конкретний грунт. То раджу знайти пристойного майстра, усе зробить.
    Навіть на ДП можна шукати. ;)

    ЗІ: з пісковику скульптори роблять "найкращі пам'ятники"
     
    Останнє редагування: 19 Серпень 2011
  6. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    згідна, треба напевно шукати майстра який вже комусь робив і хто задоволений його роботою. Бо це така річ що має стояти довго і мати при цьому вигляд і витримувати погодні умові і час.
     
  7. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Ото власне і хочу такого знайти, і побачити відповідну роботу. Бо минулого року сестра двоюрідна ставили пам"ятник, заплатила 9000 грн, а цього року він тріс. Почала шукати виконавця, а на тому місці де був цей підприємець вже магазин взуття....

    Читала на іншому форумі, що ніби кращим є житомирський граніт. Чи хтось з нього робив?
     
  8. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    В мого тата з цих же міркувань нема суцільної плити на могилі. Мама там все квіточки насаджує, є тільки окантовка з граніту ну й +сама стела з барельєфом. Хотіли ще гранітну вазу, але їх частенько крадуть...За слова - короткий, але дуже влучний напис...
     
  9. Pomidorka

    Pomidorka New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Колись десь мені попалась стаття що якщо всю могилу накривати цілою плитою, то це мол "тисне" на померлих

    В мене мама завжди так говорила.Ще коли жила і була здорова , все нагадувала, щоб неставили суцільну плиту, казала , що їй буде важко дихати . Ось мами нестало. Чомусь неподобаються чорні (гранітні ?) пам"ятники.Хочеться поставити щось світліше.На бабці з дідом пам"ятник з крихти, напевне і на мамі буде такий
     
  10. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Ми дідусеві весною ставили пам"ятник, замовляли в м. Рівне, з доставкою і встановленням вийшло дешевше ніж замовляти у нас. Пізніше фото виставлю і розпишу що з чого зроблене, розпитаю.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  11. Michela

    Michela New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Ми свекрусі, бабі і дідові мого чоловіка та моїй бабці- замовляли в Житомирі (правильніше якесь село біля нього). Там майже на кожному подвір'ї роблять...Взірці- стоять біля самих хат...Ми свекрусі хотіли дуже! гарний пам'ятник- тому приїхали з своїм взірцем- малюнком...зробили такий, як ми хотіли (хоча в них вибрати теж було з чого). Якість є там різна...але ціни набагато менші ніж у Львові...Нам він (пам'ятник на двох) 6 років тому обійшовся в 16 000 грн, але це вже з кращих...Задоволенні ним (якщо можна таке сказати про пам'ятник) та і вигляд в нього...!!! При можливості покажу фото...
     
  12. Geri

    Geri New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Раджу обирати житомирські граніти. Якщо чорний- тільки габро (букінський найкращий), не погоджуйтесь на базальт чи лабрадорит, бо через рік-два він втратить вигляд. Щодо укр. кольорових гранітів, то сміло можна обирати межирічку (рожевий), токівський (вишнево-коричневий), покостівський (сірий), капустянський, ємельянівський чи лєзніки (червоні). Також є багато китайського граніту, але з ним важко вгадати, бо є якісний і є фарбований.

    ---------- Додано в 15:06 ---------- Попередній допис був написаний в 14:35 ----------

    якщо маєте на увазі гравіровку (фото вибите на гранітіі), то є два варіанти: 1. компютерна гравіровка - не раджу, бо вона не глибока і якщо на фото є певні недоліки, плями, то все це буде на памятнику. 2. Ручна гравіровка - ідеальний варіант, але попередньо подивіться вже зроблені конкретним художником роботи, бо також є багато халтурщиків. І ще один момент - якщо фото з якого будете робити портрет при збільшенні до формату А4 не чітке, розпливчате, то якісна гравіровка скоріш за все не вийде, у такому випадку краще замовити фотокераміку (роблять у фотосалонах).

    Оптимальний варіант - так званий стовпчатий фундамент зроблений із залізобетонних перемичок. Він дешевший і надійніший в тому плані що памятник не перекоситься, а навіть якщо таке сталось, то хороші майстри його вирівняють за один день, а з класичним фундаментом так вирівняти не вийде.
    І ще одне: при замовленні памятника обовязково вимагайте квитанцію та складення угоди, в якій мають бути розписані всі розміри елементів памятника, матеріал з якого його виготовлять, вартість, гарантійні умови, термін виготовлення та встановлення. також уточніть чи входить у вартість памятника його доставка, монтаж, пропуск на цвинтар.
    P.S. До декрету я довго працювала у фірмі по виготовленню памятників, тому інфо достовірна
     
  13. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Geri, дякую, а по цінах можете зорієнтувати?
    А що на цвинтар можуть не пропустити?:eek::dntknw:

    ---------- Додано в 17:57 ---------- Попередній допис був написаний в 17:55 ----------

    Вони Вам його самі у Львів доставили?Чи є у них доставка?
     
  14. Geri

    Geri New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    для всіх львівських цвинтарів потрібно брати пропуск в похоронному бюро для вїзду машини і монтажа памятника. Коштує пропуск незалежно від кладовища 200 грн. А на личаківському цвинтарі ще й проект памятникапотрібно узгоджувати.

    ---------- Додано в 18:20 ---------- Попередній допис був написаний в 18:06 ----------

    Ціни дуже різні, наприклад в мене на роботі вартість кожного памятника рахувалась індивідуально,бо всі пам. там роблять під замовлення. В загальному простий одинарний пам. з якісного граніту не може коштувати менше 7000-8000 грн.(це вже з монтажом). В середньому гарний пам. з всякими фігурними вирізками, цікавим дизайном з кольорових гранітів буде коштувати 10000-30000грн. (Це повна вартість з монтажом, фундаментом, гравіровкою тексту, портрета і т. п.). Найдешевші пам. з сірого покостівський граніт.
    Якщо говорити про пам. з крихти - то найпростіший получається приблизно 3000 грн. з монтажом (Якщо стелла гранітна, а накривна плита з крихти).
     
  15. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Чим це мотивували? Чи це логічно? Не хотілось би когось зачепити за живе, бо може ще болить серце по втраті, але чи мертві дихають?
    Біблія просто про це говорить: "Бо знають живі, що помруть, а померлі нічого не знають..." (Еклезіястова 9:5), а також "Все, що в силі чинити рука твоя, теє роби, бо немає в шеолі (могилі), куди ти йдеш ні роботи, ні роздуму, ні знання, ані мудрості". То мертві особи не можуть відчувати тиску плити, чи неможливість дихати через неї.
    Питання в тому, що живі в це вірять і їх буде мучити совість, що їхні рідні мучаться в землі. Але, насправді, дівчата, ті пам'ятники потрібні не мертвим, а живим для самозаспокоєння, що все зробив, що міг. Деколи для людей (щоб не гірше було, ніж в інших). Тут вже є особиста справа кожного.
     
  16. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    В нас там треба вже ремонтувати гробівець, то зіткнулись з жахливою бюрократією. Не тільки проєкт треба узгоджувати, а і дозвіл в них брати і роботи можуть виконувати тільки їх майстри, чужих вони не допускають до робіт. От так. А дорожче це виходить набагато.
     
  17. Geri

    Geri New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Зовсім ні, будь-які майстри за вашим бажанням можуть проводити реставраційні роботи за узгодженим проектом. Причому можуть бути певні відхилення від проекту - ніхто цього не перевіряє.
     
    Останнє редагування модератором: 5 Жовтень 2011
  18. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Це нова інформація? Бо весною було саме так як я написала. Або таким чином дирекція заробляє гроші.
     
  19. Geri

    Geri New Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    саме так, вішають лапшу на вуха і заробляють таким чином гроші
     
  20. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Пам'ятники нашим рідним

    Цікавить тема пам"ятників, а питань дуже багато:
    Все ж таки, хтось таки може порекомендувати доброго виконавця?
    Хтось робив демонтаж старих плит/пам"ятника?
    Чи можливо знайти виконавця, який би робив і демонтаж старого і зміну огорожі і новий і монтаж - і ще й не захмарно дорого?
    Може хтось займався встановленням дитячого пам"ятника? Де є добрий вибір?
    Буду дуже вдячна.