Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем галіна, 9 Квітень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Так, там все від лікаря залежить. Я ж там народжувала.
    Хай би її відпустили швидше (перестали б мозок полоскати, бо мимоволі піддаєшся впливу і залякуванню) і переконай її в необхідності консультації по ГВ.
     
  2. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Дівчата, нема чого панікувати через догодовування. Головне настроїти людину, що от, вже поправляється дитинка і тепер можна самій справлятися.
    Мої обидвоє догодовувані в пологовому. Ну, перший трохи був на ШВ, бо я була в лікарні, але потім ми поступово перейшли на повне ГВ і їли до 3 років.
    Мала втратила за 2 дні 500 г. Багато, і критично, бо це було видно по ній - перестала пісяти, какати, не хотіла прокидатись, почала жовтіти. Чому? ну, бо не було у мене молозива. І хоч я малій тицяла груди постійно, вона ще й не дуже охоча до їди виявилась. Дали мені на Мечнікова готову суміш (одразу в 80-грамових баночках продається), дали пляшку (ну, продали все), і казали пробувати спочатку дві груді давати, а потім 10 г суміші. Так ми день і провели. Не знаю, може мені пощастило, чи як то ще назвати, але жодна медсестра не казала мені, що суміш - це "чудо!" Просто треба було вийти з того стану. Перестали втрачати вагу і виписалися. Дома з"явилося молоко і ми одразу перейшли на нього. При тому, що моя дитина дуже неохоча до їжі, вона не стала відмовлятись від циці, бо то ж треба піднапружитись. І соска їй не потрібна. І колік у неї не було. А просто тому, що я знала, що буду годувати грудьми, заспокоїлась і все.
    Бувають ситуації, коли треба вдатися до суміші. Але ні суміш, ні пляшка не означають, що грудному вигодовуванню кінець. Але не треба тиснути ні з одного, ні з іншого боку.
     
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    І нашого малого один раз в пологовому догодовували сумішшю. Влад народився 4100, 2 дні цямкав молозиво, а на 3 ніч почав кричати страшним криком – груди брав, випльовував знову брав, випльовував і кричав. Ми з чоловіком пів-ночі носилися з ним, а потім десь о 4 пішли таки до чергової медсестри. Вона подивилася малого, запхала йому трубочку сказала що то не газики, зважила - 3700 і сказала що дитина голодна . Там якраз в кювезі лежали недоношені дітки і була суміш якою медсестра їх годувала, то вона накалатала і Владу. Тільки піднесла йому до рота шприц з сумішшю - поршень в шприці сам порухався , їй не треба було навіть натискати - так малий сильно смоктав .
    Сказала нам що якщо завтра молоко не прибуде щоб ми купляли суміш і самі догодовували, але, дякувати Богу, на наступну ніч Влад вже їв молочко. :girl_claping:
    Я досі не знаю що то було тоді в пологовому і чи дійсно дитя було настільки голодним :confused:
     
  4. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Це дійсно дуже важливо. Але коли дитя на пляшці кілька днів, то мамі в більшості випадків значно важче оте ГВ налагодити.
    Пишу з власного досвіду. Мені казали - плаче, значить голодний (то з малим), догодовуй. Кілька раз дала суміш, навіть не дні, а кілька разів. То малий як брав груди потім так кричав, що не кожна мама то витримає. І мене врятувало величеееезне бажання годувати грудьми. Тому я кинулась того ровера і пхала цицю, Він кричав несамовито, а я всеодно пхала цицю, поки не починав смоктати (і сама плаказа разом з ним, гормоти то страшна річ). І так ми налагодили ГВ. Я до того, що тут важливо мамі бути впевненій в собі, в тому що молоко є, його достатньо і воно не кисле, гірке і т.д. В тому випадку дійсно не страшно коли дитина була кілька днів на сумішах.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    і тому догодовують? ну ніяк не зрозумію.

    А щодо ваги при народженні і втрати - тут же ж поправки йдуть на хід пологів (чи була дитина набрякша), на термін вагітності - ступінь наповненості кишківника меконієм, на те, чи дитя безпосередньо перед народженням попісяло в утробі чи ні.
    Віруся за 5 хв після народження гарно випісялась і протягом наступних кількох годин покакала 6 разів. А потім зранку ще пару разів. Думаю, якби її зважити після народження і після всього того "туалету", то різниця була б суттєва. Але нам пощастило, бо її "офіційну вагу при народженні" нам записали вже при фізіологічній втраті, і від тої найменшої ваги всі прибавки і рахувались.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    мій втратив за 5 днів у пологовому усі можливі 10% ваги ( молоко прибуло лише на 5 день). Неонатолог не панікувала. Щоправда, більш ніж впевнена, що дітей тоді все-рівно догодовували сумішшю: вони усі були окремо від мам, і коли я раз зайшла у дитяче відділення, то біля кожного ряду ліжечок стояла банка суміші і пляшка з соскою ( оскільки на той час нам ніхто не казав докуповувати пляшечки і т.п., підозрюю, що тицяли всім діткам одну). Один раз принесли дітей, а вони у нас в палаті почали зригувати сумішшю. То ми з сусідкою по палаті просто попросили дитячих медсестер не догодовувати, а просто більше часу з нами залишати. Дві зміни медсестер йшли на зустріч і дозволяли дітей біля себе тримати стільки, скільки захочеш. Одна зміна була категоричною і це вже робилося через скандал.
    бо неонатолог не має права ,в принципі ,виписувати дитину, яка втратила більше 10 % ваги. Якщо малючок мала 2700, то 270- критична втрата ваги. А дітки вагою менше 2500 повинні перебувати під наглядом пологового допоки не перетнуть межу у 2500
     
  7. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    від немає молозива діти не жовтіють, моя теж пожовтіла, але це фізіологічна жовтяниця, від якої діти в"ялі і неохоче беруть груди, молозива в мене було завались, а мала першу сутку взагалі відмовлялася їсти
    дома з нею мала клопіт, бо поки не почала бліднішати, доти зле їла і мало поправлялася, зате спала дуже багато. Я в роддомі затялася, що давати ніц не буду, та й лікар пішов на уступки і написали більшу вагу, ніж ми мали, але я їй потім мала звонити і казати, яку ми вагу маєм
     
  8. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    почала жовтіти не через відсутність молозива, а через відсутність випорожнень (какання).
     
  9. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Про груди, не факт. В моєі зараз жовтушка, а смокче як налий насос з перших хвилин життя. А зі старшою мали проблему, майже дві доби відмовлялась смоктати, тільки щось там лизала, потім не могли прикластись нормально, бо вона слабо ротик відкривала, та й засинала на грудях постійно.
     
  10. Isa

    Isa Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Дівчата,можете допомогти!ми сьогодні народились в 12:15,дві години дитина чемно була біля груде,далі заснула...і спить до сих пір(22:40),розумію,що стрес і тому спить так,але питання-що ж робити,розбудити дитину і дати груди чи чекати поки прокинеться?..медперсонал каже щоб спали...
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    В моєі сестри малеча так спала цілу ніч, вона іі не будила, а дитині зранку зробили пробу на цукор (в сестри ніби був діабет вагітних) і наробили переполоху, що цукор дуже низький і одразу почали втикати докорм. То сестра вже потім подумала, що краще би брала дитину і будила-кормила вночі.
     
  12. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Однозначно будити і годувати, годувати крізь сон, постійно пропонувати. Медперсонал каже не будити, бо їм фіолєтово до Вашого ГВ. А дитина спить, не кричить - то їм і добре. Обов'язково будіть і прикладайте. ОСОБЛИВО вночі
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    моя доня народилась в 4 ранку, цілий день їла груди час від часу, але наступну цілу ніч спала. акушерка не робила з того проблему - сказала, що все ок, що просто втомилась дитинка. вже коли молоко прибуло - то тоді треба, щоб виїдала груди, щоб собі проблем не наробити.
     
  14. TinkaMalvinka

    TinkaMalvinka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Зразу після народження приклали до грудей ляля посмоктала кожну грудь .Перевели у палату, то доця досить довго спала годин 6 напевне, потім я її почала будити що 3 години і цмакали молозиво, але у Пб вона більше спала ніж їла, цікавості до їжі не проявляла , тому за 2.5 дні лише 1 попісяла ( педіатр сказала, що я дитину голодом морила, хоча у вазі ми втратили десь +/- 30 грм.) Зараз будиться сама і гамцяє з апетитом, тьху-тьху проблем з молочком не маємо:d25:
     
  15. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    Сестра сьогодні вночі народила доню - 2650, 53 см. в пологовому на Джамбула. Перше прикладання було. Мала смоктала вночі груди. Було трохи молозива. А вдень вже немає, дитинка трохи спить, трохи плаче. Лікарка стандартно - треба догодовувати! Бо голодна, бо маленька, бо втратить вагу. Прошу сестру ще зачекати, а вона панікує:sad: Як я маю її переконати? Що ще порадити? Підкажіть будь ласка.
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А звідки знає що вже нема?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    ми в пологовому коли лежали, мала при першому прикладані посмоктала і все..
    наступні прикладання крізь сон , трошки , майже не їла.... А щоб перевірити чи є молозиво хай потисне сосок , якщо тече то є... а молоко прибуде ще...ми родились 2800 виписались 2700, і практично не їла там... , хай не боїться!
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну і може бути зовсім навпаки - лише дитинка видобуде молозиво смоктанням, хоч нічогусечки не зцідити руками, тим більше, його там лічені мілілітри. Тож це зовсім не показник, що його немає, якщо не видно.
    А жінці хіба нагадати, що прибуття молока не одразу після пологів (а може і на 3, 4 добу) - це нормально, і втрата ваги 10%, це також нормально. Хай дає часто груди, якщо дитина плаче, не спить, мала би від смоктання (хай і без молока), заспокоюватися. Перші дні можуть бути тяжкі, то вже так...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    При натисканні поки що немає. Але ми то розуміємо, що не зразу прибуває і прибуде під час прикладання, смоктання. Дитинка біля неї і вона час від часу пропонує груди, але мала не хоче смоктати, а багато спить. Тому сестра й запанікувала:sad: А ще приходила педіатр і сказала, що потрібно вколоти глюкозу, бо дитина слабенька і сама поки що не може смоктати:sad: Хоча, я думала, що то нормально, а тепер вже й сама не знаю....
     
  20. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    у мене теж так було , у палаті всі діти їли, а моя спала цілий день, прикладала то вона зїдала чуть і далі спала...мені важко сказати , бо я не спец... чи треба та глюкоза чи ні.... у мене молоко прибуло на виписку з роддому...Неонатологу я казала ,що вона практично не їсть, мені потиснула вона сосок ,сказавши що молозиво є , і що все добре...
    ну а сестра ,бачить що мала слабенька, не забувайте що дитинка теж мусить пристосуватись до смоктання..навчитись тягнути..Хай пропунує груди як писали вище...і все налагодиться...!
     
    • Подобається Подобається x 1