Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем галіна, 9 Квітень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    власне, що так, ну і

    цей фактор теж присутній і я то прекрасно розумію, але
    а сестра каже, так добре смокче, але що ж вона там висмокче як нічого нема. Ну бо як лікарі не годні сказати, що молозиво є таке поживне і воно таки є, просто мало, то тоді і жінка того знати не буде. Бо лікарі ж мудріші. Наразі я просто ділюся з нею інформацією, без нав'язувань і вказувань як треба, того я взагалі не маю права робити. Але принаймні пояснити і розказати, наскільки то молозиво є поживне і корисне думаю потрібно, бо я наприклад навіть того не знала і здивувалася, коли сестра сказала, що от в перші дні молока тема, то не голодувати дитині ж, бо там капає щось прозоре по краплі
     
  2. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Польської мови не знаю, тому даю ссилку де можна знайти консультантів: тут

    ---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:03 ----------

    Дайте ще почитати інформацію про ГВ, а саме про важливість молозива, про налагодження ГВ в перші дні.
     
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    я власне для того замовила зі Львова книжку видавництва Свічадо "Вчимося годувати грудьми", то ніби трохи читала. Хороша до речі книжка
     
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Дівчата, дякую за поради! Вчора то все, що було тут писано трохи переказала сестрі-про корисність молозива, про шкоду соски і вже нині сестра каже, що зробила так, як я казала їй, тобто як ви тут писали, прикладати цілий час і ніякого штучного догодовування! І доця її наідається тим, і груди вже стають важчі. Я за них дуже тішуся, а то її сусідка давала пораду моїй сестрі-"як будуть в пологовому давати дитині то молоко, ти набирай по-більше баночок додому ще, бо то так зручно, поки молока нема"..
     
  5. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Отже, народила моя сестра довгоочікуваного синочка. Всю вагітність я просила її читати про ГВ, вона мала ту ж книжку Свідчадо про годування, ходила на курси і в результаті - дитині ще нема 3-ьох днів, погодували сумішшю в лікарні.
    Прийшла лікарка, поважили дитину, виявилось, що він втратив 400 г (народився з вагою 3900) і сказала, що вона не прихильник догодовувань, але тут виходу нема, груди пусті, дитина голодна і втрачає вагу.
    Дали суміш через соску, дитина спить, всі щасливі.
    Скажіть, будь ласка, така втрата ваги справді є виправданням догодовуванню? Бо в мене щось емоції зашкалюють.
     
  6. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Не думаю. По свіжому: доня народилась 4100, але ще на разі не переважували, будем важити завтра ( то їй 5 днів буде). Відпочатку смокче добре, про догодовування мова не йшла.
    Старша народилась 3800, за 5 днів втратила 400 грам, але сказали мені що то якраз в межах норми, хоч родичі з України вже всі голосили, що я дитину мордую голодом. В ті перші дні мали проблеми і з прикладанням, і з поганим смоктанням, але потім набирала вагу нормально і не догодовувались.
     
  7. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    В мене дітьо через сильну жовтяницю, в"ялість і неправильне прикладання в пологовому майже 400 грам втратило, догодовувати не давала, вчилася правильно прикладати і почастіше, вдома вже почала мала нормально брати груди і все норм. на догодовування і т.п. не реагувала, дякуючи форуму.
     
  8. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Помоніторила в Гуглі, то пише, що нормальна втрата ваги новонародженим 5-10% від початкової маси тіла. А дітки, які мають трішки більшу вагу (в районі 4 кг), втрачають більше за діток зі середньою вагою. Крім того, більшій втраті вазі сприяє висока температура в палаті і сухе повітря.
    Взагалі в мами ж тільки молоко, зазвичай, на 3-ій день прибуває, куди там дитинці після природного післяполового стресу і тільки на молозиві поправлятися:) Мій малий народився 4 кг, втратив зразу точно не менше 300-350 грам, але на момент виписки (аж на 9-ий день, бо були зі мною проблеми) малюк вже на 290 грам поправився. А ви сестру заспокойте і направте на шлях правильного прикладання і меншого стресу, впевнена, що молочко прибуде і всі будуть задоволені і ситі:)
     
  9. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    чомусь ті лікарі так переживають, що бачуть у тій суміші єдиний вихід. Мені вже на 2гу добу торочили, де ваша бутилочка і суміш, бо: "Ви ж бачите цифри на вагах, дитина втрачає і втрачає ( народились 3100, мах. втрата була десь до 2750 ) і на моєму молоці не поправляється(на той же 2 день:girl_mad:) Про те, що з дитинкою все добре,втрата ваги властиво до 10%, умови у палаті сухо\жарко, бо літо було зовсім не зважають.
    Єдиний вихід- слухати крізь вуха, махати головою і робити своє.
     
  10. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    бо ПОКАЗНИКИ...
    на дітей їм чхати, а особливо на мам
    на прикладі подруги переконалась... дитинка народилась 2710 (але доношена, нормальна, просто маленька) о 23.50, на наступний день вже в 19.00 догодовували сумішшю (з пляшки!), бо неонатолог сказала "втратить більше 100г (????) - не випишу"
    так, ясно, що треба було своє робити, але стан після пологів, невпевненість в собі, "лікар знає краще"...
    а про те, щоб запустити мамочці лактацію, буде думати Пушкін
     
  11. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    В мене дитина втратила 400. Тоже бігали з тими сумішами приставали до мене. Я їх всіх відсилала. Маленька взагалі першу добу спала безпробудно через ту спеку в палаті + ще молозиво на перших днях, то що вона могла там набрати?! В моєї сестри син взагалі втратив 500 народився 3900.
     
  12. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Ми народилися 3400. 2 дні молока не було, тільки трохи молозива. Малий був голодний, крутився, весь час пробував щось насмоктати. Але лікарі самі навіть казали перетерпіти і нічого не давати. На 3 день прийшло молоко, дуже багато. Їсть і поправляється.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Heureuse

    Heureuse вірю...

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    мене теж ледь не довели до сказу з тим догодовуванням.. малий народився 2950г, за першу добу втратив 200г, за другу набрав 20г, і то лише на молозиві, бо смоктав практично цілодобово. так ото мені після того другого зважування кажуть шо все, дуже мало набрав, робіть два контрольних зважування до і після їжі і тоді будем думати чи догодовувати.. а мене в той день крило конкретно, якраз молоко починало прибувати, груди боліли, набрякли, до дому через то не відпускали, ну то я в тих нервах і висказала їм шо ви собі можете думати шо вам завгодно, але по нормах моя дитина могла б втратити ше 100г, а не набрати навпаки, та й навіть якби і 200 ше втратив, я все одно не дала б його догодувати, бо в мене лише зараз прибуває молоко, на чому він мав поправитись??? на мене подивились як на істєрічку, але більше не чіпали. зато на наступний день як наважили в малого +140г щиро здивувались що ж то я з ним робила, що так багато набрав...ну, шо тут скажеш...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Сергійко народився 4.200, і коли втратив 300 грамів, то неонатолог Сороківська М.П. на Джамбула сказала мені: "не переживайте, він ще може СПОКІЙНО втратити 100 грамів - і то норма. Буде молочко, все своє набере".
     
  15. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Ну я не знаю як ще говорити з сестрою. Вчора вона погодувала малого сумішшю, він поспав, а як прокинувся знов суміш йому втулили. Вночі вже не хотів брати груди, аж на ранок якось погодився посмоктати, молоко ніби прибуває, але дуже мало (дійсно, чого б це :girl_devil:). Говорила з нею ввечері, просила не робити дурниць, пояснювала і механізми втрати ваги немовлятком, і про сухе жарке повітря, про те, що ніхто в перші дні ріки молока не має, що природою все продумано і т.д., але там авторитет лікаря вищий від всіх книжок, курсів і досвіду інших мамів, лікарка сказала, що критична втрата ваги, значить все - суміш. Сьогодні 4-й день в лікарні, не виписують, бо слідкують за вагою дитини.
     
  16. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    В першу чергу має бути правильне прикладання, щоб дитина ефективно смоктала груди. Годувати постійно і давати 2 груді за одне годування. Не догодовувати якщо в цьому немає потреби, молозиво воно сприяє заселенню ШКТ корисними бактеріями, відходить меконій, а суміш без потреби тільки розтягує шлунок і дитина наїсться і спить, а в перші дні потрібно "розігнати" лактацію, тобто дитина має їсти цицю стільки скільки вона цього потребує, хоч постійно.
    400 гр втрати ваги, якщо дитина родилась 3900 ще не є критичною, може бути похибка при зважуванні.
    Заспокойте сестру, не панікуйте, я розумію що перша дитина тому мама не знає як воно і хвилюється, це нормально, але сестрі зараз дуже важлива підтримка рідних, не слухайтесь лікарів, або принаймні фільтруйте те що вони кажуть.
    В кожної жінки по різному прибуває молоко, в одних на 2ий день повні груди, в інших тільки на 5тий 6тий день починає потроху прибувати. Але якщо дійсно потрібне догодовування (це теж треба визначити чи воно дійсно потрібне, при правильній організації ГВ догодовування не потрібне, або дуже рідко, в складних випадках.), то догодовувати ні в якому разі не з пляшки, бо це тільки погіршує ситуацію, дитина потім не правильно смокче, лінується ефективно смоктати. Можна пробувати догодовувати з шприца, але найліпший варіант через систему догодовування біля грудей, бо так дитина і груди стимулює смоктанням і їсть. детальніше тут:
    тут добре написала Gloria Tempus:
    Найкраще дайте сестрі номер когось з консультантів, або викличте їй самі, бо так по інтернету важко щось конкретно сказати, бо я не бачу реальної картини.
    Тут дівчата написали багато і добре написали, не буду розписувати ще раз те саме.

    ---------- Додано в 17:23 ---------- Попередній допис був написаний в 17:14 ----------

    Викликайте когось з консультантів.

    Мені дуже шкода що так, але поки не пізно хай не дає пляшку, хай дає груди, постійно. А як сестра взагалі настроєна на грудне вигодовування?
     
  17. Людок

    Людок New Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Просвітіть мене.
    Ви пишете, викликайте консультантів.
    А вони мають право пройти в палату, наприклад на Мечнікова?
    Я народжувала на Паску, тому трохи всім було не до нас.
    Але родились ми доношені, но 2700.
    то педіатр при першій зустрічі сказала: завтра зважимо і думаю будемо догодовувати.
    Ага, щас, я розбіглась.
    Але оскільки, як я писала, були свята, у них у вагах не було батарейок. Сміх і гріх.
    Тому з горем пополам( бо приносили аж вагу з родзалу) зважили нас перед випискою, і о чудо, тих же 2700.
    а взагалі, знаю, що немають вони законного права важити дітей кожен день, і що до 10% допустиме похудання.
    Тобто, маю на увазі, що вони мають брати до уваги перше і перед випискою зважування.
    А не ходити поміж тим " нити" про суміш.
    До слова молоко, прибуло за 2,5 дні.
     
  18. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Це що тільки на Мечнікова така штука з тими зважуваннями і сумішами?
     
  19. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Така штука є всюди. Часто залежить від неонатолога. В більшості випадків, де можуть там нав"язують, тим паче де є невпевнені в собі мами. Це ж їх заробіток.
    Ірусь, а твій приклад тривалого ГВ для сестри не є показовим?
     
  20. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Налаштована наче була позитивно, бо ходила на курси вагітних і читала книжку про ГВ. Я своїх двох годувала грудьми успішно і довго, тому всю вагітність сестри підкапувала їй на мозок, що треба читати і цікавитись зараз, бо в пологовому не дадуть налагодити лактацію. Але повторюсь ще раз: для моєї сестри найбільший авторитет - виключно лікар, і поради лікаря в неї навіть не викликають сумнівів чи принаймні бажання розпитати в лікарки детальніше що і до чого.
    Я вже не знаю чи варто продовжувати мені боротьбу за грудне годування сестри, бо навіть мама вже на мене вовком дивиться, бо ж дитина голодна і худне, а я думаю, що "мудріша від всіх".

    Ти знаєш, мені багато хто каже, що треба зрозуміти її, бо дитина довгоочікувана, перша, за все переживають і бояться, мені типу того не зрозуміти. Але я вкотре переконалась, що всякі мамські страхи є якраз найбільш шкідливими для дитини. Якісь страхи є у всіх, але ж можна мозок не виключати при тому і керуватись не тільки емоціями? Через страх голодування дитини мами часто позбавляють її життєвонеобхідного продукту і починають годувати замінниками грудного молока, через страх не застудити дитину мами кутають дитину так, що вона потім з хвороб не вилазить і багато інших таких абсурдних речей. Зате можна сказати, що мама переживає і тим все виправдати.

    ---------- Додано в 18:13 ---------- Попередній допис був написаний в 18:12 ----------

    сестра на Джамбула лежить.