Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем галіна, 9 Квітень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Я так робила від самого початку, питала потім консультантів - казали ніби правильно ;)
     
  2. Yarmila

    Yarmila New Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    я теж в роддомі догодовувала суміщю поки не було молока а вдома вже не годувала. І на грудному в мене тільки тепер.
     
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Дівчата, пишу сюди, бо певно найбільше насує в цю тему. Братова у п"ятницю ввечері народила, неонатолог щодня свариться, що дитина худне і треба догодовувати. ЯК ВПЛИНУТИ на неонатолога? Братова плаче, бо постійного пресингу не витримує, раду сама собі ати не може (молода ще, та і говорити із лікарями не вміє). Ми її підтримуємо, але нерви вже здають.
    Лежить на Джамбула. Неонатолог Марія Петрівна (прізвища не знаю).
     
  4. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Я би радила з нею спілкуватись через головного лікаря, якщо вона слухати не хоче. Ще можна їй видрукувати (і зацитувати окремі місця) накази МОЗ України, наприклад, № 152 "Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною" та № 584 Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні ( додаток 2) - там про дітей з малою масою тіла при народженні (<2500г) - і навіть для таких дітей, цитую:
    Ще там нижче є цікава таблиця, з якої видно, що новонароджена дитина з вагою 2500г має обєм шлунку 50мл.
    Далі таке:
    А ще добре стати самим в позицію "нападу" - хай неонатолог покаже, ДЕ написано, що з такою і такою втратою ваги треба стільки і стільки грам догодовування сумішшю такого чи такого виробника. Але якщо мама пресингу не витримує, то або підключати тата дитини, або спілкуватись через її начальство.
     
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Галю, дякую. Я вже протоколи їй передала вчора, лікарка нині сказала що мама нею керувати не буде (мама, повторю, молода і без досвіду спілкування із тими хамами). Завтра буде розмова бабусі із головним лікарем. Інакше видно ніяк.
    Дитині без дозволу мами сьогодні влили крапельницю глюкози плюс після того догодували сумішшю. Мама далі в палаті плаче від розпачу. Молоде дурне.
    А мене підкидає від злості. Завтра з головним буде довга бесіда (я вже маму наструнчила)
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    а чи може взагалі таке бути, що перші кілька днів нема навіть молозива? і якщо так, то у яких випадках?
     
    Останнє редагування модератором: 4 Жовтень 2013
  7. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    такого бути не може.
    Воно вже є в останньому триместрі вагітності.
    Може бути, що його важко зцідити, особливо якщо не вміти того робити, але немовлятка точно вміють!
     
  8. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Я от переживала трохи, що вже який тиждень, а в мене нічого "не тече", хоча ніби і знаю, що так може бути. Спобувала натиснути на ореолу - відразу з"являються крапельки. Тому вже спокійна :)
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Дівчата, порадьте хтось, то нормально , що в перші дні в жінки майже нема молока. Сестра каже, що в неї наразі лиш там по пару крапель, хоч мала постійно на грудях, щось там собі смокче, каже , що в пусту. І тому в лікарні дають якесь молоко з баночки. Це ж вже виходить штучне харчування з перших днів народження? А то дійсно так треба? І що зробити, щоби молоко швидше з'явилося?
     
  10. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Догодовування малятка

    нормально. молозиво надзвичайно поживне. дитині в перші дні цього вистачає

    прикладати-прикладати-прикладати
    відмінити штучне догодовування, якщо нема критичної втрати ваги
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    а лікарі сказали, щоби власне не було тої втрати, треба догодовувати.. От замовила я сестрі книжку Свічадо вчимося годувати грудьми, ледь мені то прийшло, я їй передала, а виходить, що таки трохи не підготована, або надто лікарям покладається, бо я часом те, що чую, краще би не чула. І розумію, що не маю права ніц говорити, лікарі ж ніби компетентніші для жінки, яка щойно народила, але хочеться для них кращого, природнішого :sad:
     
  12. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    маю знайому, в якої період молозива тривав тиждень. обійшлися без догодовувань, годувались до 3-х років :)
    а загалом середньостатистично молоко прибуває на 3-ю добу

    ще додам розміри дитячого шлуночка в перші дні (1 день, 3 дні, тиждень і місяць)
    [​IMG] [​IMG]

    апд: є ще тема http://posydenky.com/showthread.php?t=47008
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    а оці догодовування не відіб'ють в дитини охоти до рідного молочка потім?
     
  14. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    до маминого молока - ні. просто варто підготуватись до того, що в дитинки може виникнути т.зв. плутанина сосків (груди і соска на пляшці вимагають застосування різних груп м'язів) і треба буде шліфувати правильне прикладання
     
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Ой дівчата, краще би я того початку не читала в цій темі. Знаю, знаю, говорити нічого не можу, бо хто я така , щоби радити. Але малу вже з бутилочки докормлюють, бо вона після народження(вчора) нині важила на 100 г менше. Але я читаю, що то нормально. Напевно мені треба буде просто мовчки набиратися досвіду з тої ситуації, бо інакше не знаю, що робити. Надіюся , що в сестри після тих всіх маніпуляцій все буде добре з ГВ. Я вам скажу, що просто бути проінформованою бути недостатньо, треба також довіряти своїй думці, а не стопроцентно довіряти лікарям. Може то важко, бо все таки вони завжди для нас досвідчені, але їхні методи трохи такі конвеєрні-аби не заглиблюватися в кожну ситуацію, всім однаково, неважливо яка ситуація.
     
  16. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    якщо схоче, то буде :) є немало дівчат на ДП, чиї дітки перші дні були на змішаному харчуванні, але потім все налагодилось.
    головне зараз підтримувати молоду маму, бо, я так розумію, дитинка дуже бажана і довгоочікувана, тому мамі самій страшно зробити щось не так; а до лікарів прислухається, бо це мали б бути люди, які знають як краще.
     
  17. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    моя Дарця майже 400 г в роддомі втратила, не догодовувала, плюс ще й є нюанси в зважуванні.
     
  18. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    Пару крапель так і має бути. Молозива виробляється від 10 до 100 гр на ДОБУ. Воно дуже калорійне, його цілком достатньо.
    I доба — 150 ккал в 100 мл
    I1 доба — 120 ккал в 100 мл
    III доба - 80 ккал в 100 мл
    IV доба —75 ккал в 100 мл
    V доба — 70 ккал в 100 мл
    Почитайте цю темку, тут достатньо інформації. Щоб молоко швидше з"явилось треба дуже часто прикладати і необмежувати перебування дитини біля грудей. А догодовування без потреби дають негативні наслідки на налагодження лактації в перші дні і на травну систему немовляти. Молозиво містить дуже багато корисних бактерій та імуноглобулінів, які дуже важливі.
    А яка вага при народженні? В першу чергу треба розібратись чи потрібні ті догодовування. Якщо все відбувається так як має бути то догодовування не потрібні.
    Якщо немає потреби в догодовуванні і дитина гарно смокче груди - то відмінити суміш і часто прикладати (12 раз на добу і більше) щоб надати запуску лактації. НЕ давати бутилку, після цього дитина не схоче брати груди, буде неефективно смоктати.
    Підтримайте сестру, поговоріть з нею, викличте консультанта, щоб розібратись що до чого.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    3500

    та справа в тому , що ми в Польщі, чи тут є і де вони є-консультанти я не маю поняття і навіть не маю в кого спитати, аби взнати. А власне для того й пишу, бо хочу

     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

    нормально. молоко з являється на 3-5 день після пологів. У мене сусідка по палаті вже на 3 день заливалася ріками молока, у мене ж в той час груди були м якими і реально я могла лише при надавлюванні побачити краплинку молозива. Зате на 5 день пішов такий перший прилив молока, що довелося розмасажовувати груди.

    ну і щодо втрати ваги: фізіологічна втрата ваги- це 10% від масси при народженні. Це все у межах норми. У мене малий на 5 день ( тоді виписували так) виписувався з "мінус 300 г".
    ваша сестричка у Польщі ( поки писала, вже побачила, що так)? Не знаю, чи вийде у неї щось доводити лікарям.Просто у мене теж родичка другу та третю тут народжувала ( останнього рік тому), то штучне годування було в пологовому у обох. Без варіантів. ГВ так як має бути налагоджувала вже вдома.