Ми і наші гроші

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Mansikat, 19 Червень 2020.

  1. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    То щось дуже багато(1700×12×35 >700 000 і ще плюс 200 000 першого внеску, то якось дуже багато). То під який відсоток???

    Я як бачу такі цифри, завжди думаю, як можна прибрати таку площу самій без допомоги за вихідні. Останнім часом прибирають в неділю, бо магази в неділю не працюють, тому в суботу роблю закупи. А хочеться, ще вигуляти дитину, я от певно за 20 останніх років сьогодні на санках каталась))))). Але, то я може у вас з прибирання-готування-і всім іншим, що ніби жіночий обов'язок все ок. А крім прибирання, закупи, дитина(в мене 1, а якщо більше), тепер дитину воджу крім садка, ще 2 дні в тиждень на карате. Правда майже не готую, бо чоловік у відрядження постійно, але якщо готувати, (мій каже, що за час відрядження, йому кафешечна їжа хроном в носі стоїть) то ще часу купа йде.

    Одним словом для себе зробила висновок, що краще менше але своє, а потім виплатити і купити те, що хочеться. Хочеться мені котедж(для мене то в ряд багато особняків, типу квартира зі своїм входом і городом), макс 120м2, трьох рівневий, кожен рівень по 40м2.

    Купили ми квартиру на 1 поверсі з маленьким городом і в нас в договорі купівлі-продажу чорним по білому написано, що ми повинні дбати про естетичний вигляд городу. От думаю, що в котеджі того городу ще більше, косити/грабати листя/відкидати сніг, то ще купа роботи.

    Я б свою квартиру хотіла зробити під себе, хоча може те, що ви бачили має хороше планування і є зручне для проживання. До чого це я, що звичайно, якщо немає грошей, то живеться з тими меблями і ремонтом, з яким купилось. Але стільки метрів, то ще треба відремонтувати))). Поживши в орендованому житлі, де напр. на кухні не дотримання робочий трикутник, хочеться зручності і краси, чи всі меблі мабуть, які б ми поміняли повинні були залишити, але ремонт чи меблі в орендоване житло, то теж не дуже.

    Та й загалом хочеться пожити в квартирі/будинку, а не жити заради того, щоб був той будинок.

    І ще додам, чому ми купили не квартиру мрії. Страх, що ціни ростимуть швидше ніж наші з/п і район класний(в рейтингу перший, як найбезпечніший і як найекологічніший, бо з трьох сторін сосновий ліс, хоч і віддалений від центру). За ост 4-5 років ціни виросли на 15%-20%.

    це звичайно гарний критерій, але ми з дитиною в центрі були, з цим корона вірусом лише 1 раз, під ялинку їздили. Та й такий критерій, якщо є автівка, теж не дуже критичний.
     
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Не знаю, ми ще до бератора не ходили. Таку суму нам видав калькулятор на сайті банку.
    В нас зараз 65 кв, як буде дитина нам явно за мало. +плануємо запрошувати батьків.
    В знайомих трьохкімнатна квартира 70 кв, також затісно. З прибиранням не страшно, в мене в Україні власний будинок, город сад, хлів- якось привикла до такого і навіть сумую.
    В нас більшість квартир взагалі без меблів. Якщо хочете щоб попередній господар залишив, домовляєтесь за додаткову плату (в основному залишають кухню і ціна стартує від 5000)
    Корона не буде вічно. +коли зустрічаємось друзями, то в основному в центрі, бо всі живуть в різних точках міста, ну і там завжди щось цікаве відбується.
    нам не зручно по місту пересуватися на авто, важко знайти вільне місце для паркування, або треба платити. По місту на авто їздимо лише в магазин. +громадським транспортом на роботу я заїжджаю швидше ніж на машині.
     
  3. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Як треба місце в хаті на дітей і офіс, то хай би вже були хоч і 120 метрів, аби лише не сидіти вперемішку один в одного : в тих уроки, в чоловіка робота, ще менше гуляє скрізь, і треба на кухні побрязкати посудом, і то ще я у відпустці (тобто мені офіс не треба).

    Якщо по темі, то я однозначно за житло, але не люксусове, на яке потім все життя працювати.
    І відкладання грошей - то теж моє.
    Гермі, гарно вам порадили: як з’явиться дитина, то захочеться скинути з себе трохи обов’язків по хаті. А як не буде що скидати - буде тяжко
     
  6. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    якщо на вторинному ринку, то треба додати до цієї суми послуги ріелтора, і можливо податок. В нас послуги ріелтора від 5% від вартості нерухомості, а податок, то ще 2%. І то треба заплатити готівкою.
    Якщо іпотека, то можливі інші платежі, такі як комісія за видачу кредиту і страхівка. Нам напр прийшлось заплатити страхівку на 5 років вперед, це вийшло 5% від вартості житла. Але не платили маклеру і податок. В нас страхування життя треба плати без різниці чи це первинний чи вторинний ринок. Якщо житло в кредит, то крім життя треба щей житло застрахувати, але тут суми не такі великі.
    Якщо житло на первинному ринку, то треба бути готовим, що деякий час треба буде і орендувати житло і платити за кредит і збирати на ремонт.
    Відповідно житло на вторинному ринку дорожче, ніж на первинному.
    І ще послуги нотаріуса, в нас буде 2 послуги перед кредитом і після збудування будинку, десь ~ 4000 злотих, у вас може бути така сума в євро. і оцінка нерухомості.
    Одним словом ще до першого внеску треба додати десь 10% на додаткові витрати.
     
    Останнє редагування: 18 Січень 2021
  7. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Я а от маю дилему))). Може й не маю, бо результатів 2ої співбесіди ще нема. Але так хочеться на двох стільцях посидіти. Одним словом, якщо я пройшла 2гу і пройду третю співбесіду))) чи ризикувати вже добре насидженим місцем заради підвищення з/п на на даний момент на 30%, на роботі теж попросила підвищити з/п, плюс значно віддаленішим від дому?

    І хочеться і колеться. Чого питаю зараз, бо скоро може бути 3я, а на форуму дуже рідко відписуєте))).
     
  8. phobika

    phobika Well-Known Member

    30% то досить вагомо. Я би ще уточнила про перспективи розвитку і чи є плановий перегляд зарплати. Якщо зарплата навіть не сильно більша, але за 2-3 роки ви набереться досвіду і маєте перспективу її підняття (всередині компанії чи ззовні), то варто міняти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Найбільша проблема для мене, що я не знаю чи будуть 2-3 роки))) можливо відсили 7 місяців, я зараз на договорі "до смерті". А на новій роботі буде на 3 міс з можливістю продовження на "до смерті". А на старій роботі попросила про підвищення, думаю що піднімлять з/п. І то вже вийде макс 20%. Тому й дилема.
     
    Останнє редагування: 18 Січень 2021
  10. phobika

    phobika Well-Known Member

    Я з тієї ж причини не знаю чи рипатись шукати нову роботу. Мені дещо не подобається політика компанії, де зараз працюю. Але загалом умови мене влаштовують, і безстроковий контракт є особливим плюсом.
    Подивіться ще чи ті 20% вам покриватимуть різницю в добиранні і можливі додаткові витрати з цим пов'язані.
    Я би ще дивилась на сферу проекту, в якому працюватиму, бо для мене це важливо. Але моя улюблена сфера зараз погано себе чує, тому сиджу на місці.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. phobika

    phobika Well-Known Member

    А може варто спробувати донести до чоловіка ту економію з іншої сторони?
    Наприклад: варто би було нам їсти всякі чіпси-цукерки менше, бо це не надто здорова їжа. Щодо лего - вже нема місця, де складати.
    Загалом мені виглядає, що в вас нема спільної фінансової мети, то може якраз пора її придумати? В моїй сім'ї це своє житло і накопичення грошей на пенсію. Нам злегка за 30, ми живемо в чужій країні, та й загалом треба самим про себе подбати. Тому ми відкрили спеціальний пенсійний рахунок і вже тепер щось туди вносим. Поки копійки, бо житло таки має вищий пріоритет. Але якась подушку на непередбачувані обставини вже формується.
    Ще утримує від лишніх витрат спільне ведення бюджету. Деколи хочеш купити щось не надто потрібне, потім згадуєш, що то доведеться записати, і ентузіазм зникає)

    Ще собі згадала. Ми як виплачували квартиру у Львові, а потім робили ремонт то реально економили досить довгий період. То потім просто дали собі час насититись своїми можливостями. Купували і робили, що захочеться. Потім вже перейшло, появились нові цілі. Так от, @Hermi, може ви ще не наситились І треба дати собі (чи чоловікові) час?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    в мене була така дилема минулого року і я не ризикнула. Тепер жалію.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Basyanya на зміну роботи ще подивіться під кутом проекту. Чи буде Вам там можливість розвиватись? Чи будуть там цікаві завдання? Яка там політика перегляду зп? Чи є щось з соціалки що додатково компенсовують?
    міняти компанію ще корисно в плані розвитку. Бо новий проект, нові завдання чи пролеми які потрібно рішати дають можливість вирости технічно.
    Був такий рік коли прийшлось змінити три проекти. То так технічно я ніколи не прокачувалась, кожен проект зі своєю специфікою, і своїми задачами які приходилось рішати, дали можливість багато чого навчитись на практиці.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Можливо навіть напишу більше для себе, але якщо будуть коментарі, то дякую. Що на потенційно новій роботі(wms), що на теперішній(erp) проекти цікаві. Багато бізнес логіки. На новій будуть інші технологій, що плюс, бо навчитись чогось нового завжди добре, але макс час на навчання в мене буде десь 7 місяців.
    Не відомо. У нас прогнозують, що мін ще рік покриває ситуація з тим ковідом. Тому може й не буде ніякого добирання.
    На теперішній роботі може все круто поміняти, в кращу сторону, так вважає мій керівник. Фірму викупили голландці. Нова фірма шведська, проект буде для ікеі))).
     
  15. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Хочу поговорити :)
    Я останньо якось морально доросла до того, що брати за свої послуги гроші не соромно (раніше часто було трохи не зручно, та й багато робилося "просто так", "за ідею"). Для початку звести до мінімуму безкоштовні заняття для дітей з села, якими гралася останніх пів року (або ж монетизувати :) ), без мук совісті часом бавлю дітей подруги за гроші. Мені ТРЕБА гроші і я готова їх заробляти. Наразі навіть на "собачій роботі" - у нашому будинку недавно шукали продавця в продуктовий магазин - від ранку до смеркання 2/2 за 10 тис.
    Менша, сподіваюся, навесні таки (трохи "по блату") піде в садок, але роботу на пів дня знайти ех...
    З ідей підробітків у мене няня чужим дітям на кілька годин, ті дитячі заняття-розвивайки, платний гурток, підробіток аніматором на дитячих дн... (Майже все пов'язане з дітьми, бо дітей у нас тут в селі купа :girl_crazy: і в більшості цих варіантів я матиму паралельно можливість прилаштувати й своїх дітей, але багато чому на заваді поки карантин). Хоч я й вмію писати, але реально заробляти копірайтом у мене наразі не виходить :sad: стилістика теж хіба "забавка" (хоч і улюблена), бо з таким графіком "лише по неділях" не дуже то й напрацюєшся :girl_in_dreams:
    У мене якась суміш відчаю і рішучості, бо з одного боку розумію, що так як є далі бути не може, а з іншого - я справді не знаю як можна реально працювати :sad: На даному етапі пішла б на любу "собачу" роботу, аби трохи грошей підзбирати і почуватися більш-менш спокійно. Біля нас є логістичний центр нової пошти з всякими різними класними змінами - на кілька годин, вечірні, ранкові... і непоганою зарплатою, але там потрібні лише чоловіки :girl_cray:
    Знаю, знаю "самадуравинувата" :girl_crazy: але в "мистецтво" не посилайте. Я хочу заробляти власні НОРМАЛЬНІ гроші. І дуже сподіваюся ближчим часом щось придумати :)
    Ще є варіант трохи шити дрібне-просте типу еко-торбинок для покупок, але то теж буде "крапля в морі". Хоч може, дійсно, змиритися з тим, що я не знайду зараз нічого простого - де прийшов "відпахав" і отримав свої кілька тисяч, а спробувати зібрати "зарплату" з дрібних підробітків (тут 100, тут 150 грн... і маєш "мінімалку" :) ). Але для мене отакі "маленькі крочки" - досі важко та й самоорганізуватися вдома (ще й з дітьми на голові) справді поки складно. Коротше запит у Всесвіт - мені потрібне "просвітлення" в голові і прибуткова робота ;) Зараз я готова вислухати будь-які думки та ідеї :girl_yes2:
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 4
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  16. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А чому змиритись? Я б якраз тільки таку й шукала - зі стабільним окладом щомісяця, оті цикання грошей з усіх потрошки особисто на мене впливають дуже погано. Але може вам так і добре, всі різні. Але що не кажіть, а стабільна сума, що капає вам на картку щомісяця таки додає впевненості і спокою. Маю подругу, яка викладає йогу в студії, плюс має свою невелику студію плюс в зумі щось там вчить. То от якраз перед святами мала проблеми з заробітком, бо всі економили на свята-подарунки, і в студію, і в зум мало хто заходив. В підсумку каже, що заробила всього 700 грн в місяць. Добре, що чоловік айтішник і трохи заробляє, а як ні...Одним словом я за згортання всіх дрібних проектів і кидання сил на один, але стабільно-зарплатний. Ну а там вже потім, за стабільної заорплати, можна і щось додаткове підтягнути. Але це типу ніби я б собі радила))) Ви колись писали, що нарешті знаєте ким хочете працювати і навіть знає точне місце, де це буде...То ви не рухались в тому напрямку чи спроба не була вдала на разі?
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ох, то було б добре, але наразі з тим проектом глухо і, швидше за все, працювати я там і пізніше не зможу, бо трохи інші вимоги будуть до офіційної освіти, а йти переучуатися зараз мені не вигідно :sad:
    А щодо цикання так, я намагаюся записувати всі оці "заробила 200, заробила 400" щоб побачити, що часом наприкінці місяця воно й виливається в яку 1000 грн доходу, але мене дуже напрягає, саме те, що не "капає" стабільно. Бо в чоловіка теж заробітки непостійні і єдина стабільність 860 грн :girl_crazy:дитячих теж скоро закінчиться.
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    це природний стан всіх малих підприємців у січні :) вітаю у клубі.
    секретар Всесвіту запит затвердив, очікуйте відповіді. А якщо серйозно, всі думки мають зміст. Щодо дрібності заробітків - хай вона не бентежить, просто важливо правильно це систематизувати. Згодом - "укрупняти", щоби чітко бачити свої джерела і "витрати себе" на менеджмент цих джерел. На мою думку і досвід,
    справа лише в організації, не так страшні дрібні надходження, як робота з їх відстеження і мікроменеджмент, який може з'їсти левову частку ресурсу.
    враховуючи вік Ясі, мати стільки хороших думок в напрямку заробітку - це вже круто.
    коли працюєш сам на себе, завжди є цей момент нестабільності. Мені він подобається тим, що "стелі" тут нема. Але "дна" теж.
    Дуже правильно записувати дохід. І взагалі записувати. Списки потенційних джерел надходжень, списки потреб, які треба закрити тощо
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  19. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Akina чи правильно я тоді зрозуміла, що ви хочете почути думки щодо того, де б можна було працевлаштуватись?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ні, не список місць для працевлаштування :) бо наразі робота у Львові то як на іншій планеті, враховуючи добирання, часткова зайнятість в місті "не варта вичинки". Швидше поговорити про "багато дрібних" заробітків чи один серйозний, ну і ще зайвий раз почути про те, що з дітьми взагалі реально організувати себе і заробляти щось серйозніше ніж "на помаду"
     
    • Подобається Подобається x 1