Медогляди обов'язкові?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем klen, 29 Вересень 2011.

  1. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Всі карточки дітей в мене, якщо викликаю приватного , то сама вклеюю те що він написав( діагноз і лікування) літом проходим медогляд (окуліст, гінеколог, лор, ендокринолог) , два рази в рік робим аналізи. Але я це роблю для свого заспокоєння.Коли є потреба звернутись до дільничного, приходим з карткою і назад її забераю.
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    в нас же медицина безплатна :). Я вловила суть - приколююсь.

    я не проти картки, вона мене не тисне. І взагалі я думала, що вона є :).
     
  3. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Наша ситуація :). В перший тиждень прийшла медсестра-жіночка за 50р., всі свої огляди/записи зробила (при цьому не "помітила" вивіх ножки та проблему з шийним відділом), порадила сушити геніталії дитини після підмивань феном (!), бо сама так за онукою слідкувала..:sad:

    Далі. Проходить місяць-два, прийшли морози. Нас викликають на огляд. На мої слова, що морози, дитячі віруси (навіщо ризикувати?) і я не маю на той момент змоги приїхати (було важко ходити, бо впала на льоду) - ігнорують. Я прошу до нас прийти, пропоную оплату їхніх розходів на таксі - ігнорують.
    Врешті врешт, на 2му місяці приїхала з мамою і малим в поліклініку. Постояли хвилин 20 в тісних коридорах зі шморгаючими дітками. Заходимо в кабінет - холодно, плюс мама 5тилітнього кашляючого хлопчика оформлює довідку для садка.
    Лікар задає стандартні питання, виписує давати віт.Д (який ми ніколи не давали), розповідає за щеплення. Ми питаємо як написати відмову від щеплень, на що лікар каже - навіщо писати, треба колоти (?). Дійшли до зросту/ваги. За їх міркою, за 2 місяці дитина виросла на МІНУС 2 см. (При народженні 52, наша сімейна лікарка, яка ставила ніжку та шию на місце (це в нас ще під час пологів таке сталось..), відмітила на 4му тижні майже 53.5 см). Отже, 50 см - так і записали, що то в київському пологовому так погано наміряли і при народженні, і при виписці))))))))))). Дома ми переміряли - 54 см є точно. Просто в лікарні дитині було холодно і він, як міг, зажимався...
    На наступні виклики ми ходити відмовились, бо поміряти зріст/вагу (а медсестра казала, що викликають саме з цієї причини) ми можемо і вдома.
    Врешті-решт, прийшла до нас жіночка з соц.захисту для перевірки умов. Звичайно, що всі умови, 3кімнатна нова квартира на 1 сімю, всі речі для малого, автономне отоплення і т.д. Жіночка здивувалась, чому в поліклініці мене віднесли до категорії неблагонадійних (наркомани, циганки та інше :girl_crazy:), адже все в порядку, навіть більше того. Ми з чоловіком пояснили, що не хочемо ризикувати підхопити якусь хворобу в лікарні, тим паче мати справу з лікарем, яка неуважна або сліпо наслідує накази керівництва з 1960..го року. Жіночка погодилась, написала протоколи, підписались. Все в порядку - гроші платяться. З поліклініки не турбують.
     
  4. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    і ми хочемо, щоб не турбували..)) На разі просились по доброму в дільничої і не з"являлись на огляд 2 рази, але вона все рівно наполягає, щоб ми ходили на ці огляди і наголошує, що по закону дитину до року потрібно щомісяця показувати в поліклініці сімейному лікарю....І сваритись з нею не дуже хочу(я людина не конфліктна:)), але і ходити в наші поліклініки з купою хворих і т.п. зовсім не хочу...Ще хоча б була окрема установа дит.поліклініки, як колись, то може б ходила, а тут намішали всіх хворих на купу, а ти неси здорову дитину їм, щоб вони в себе в записах галочку поставили:girl_cray:. Коліжанка в Києві зараз живе, то розповідала, що в них в поліклініці хоча б день груднічка є, день коли сімейне відділення відвідують лише дітки до року. Чому в нас чогось такого не придумають?
    Старшу малу чемно носила щомісяця на огляд, була ще зелена і дуже слухняна)) Та памятаю, що 2 рази після відвідин поліклініки вона в мене хворіла ГРВІ:sad:
     
  5. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Скоріш за все, не по Закону, а по рекомендаціям МОЗ та внутрішнім лікарським настановам для дільничих лікарів.
    По-хорошому, якщо Ви берете на себе відповідальність за здоровя дитини, маєте вмотивовані причини не ходити щомісяця (хоча б для себе ці причини треба мати :)) - то є Ваше діло.
    По суті, ми, мами - не проти оглядин. Але ми проти ризику захворіти в поліклініці та/або натрапити на лікарку "старої гвардії".
    Конфлікту, як такого, нема. Вас запрошують - Ви відмовляєтесь, пояснюючи чому. Вас попереджають про наслідки (соцвиплати) - Ви готові зустріти перевіряючого.
    Це нормально, коли приходять та перевіряють. Самі розумієте, яке зараз життя, і є категорії *мам*, які народжують саме заради ось таких виплат. І ці всі рекомендації та настанови покликані на те, щоб захистити діток наркоманок, жебрачок від своїх же "мам". Але якщо все в порядку, і свідома мама свідомо відмовляється від ризику, дитинка здоровенька, чистенька, сопить собі в ліжечку, квартира прибрана, приємно пахне молочком - то в чому питання? Претензій у соз.захисту не має бути. Бо ті ж перевіряючі теж мами і теж розуміють, що ризик підхопити інфекцію в лікарні для немовляти - високий.
    Лікарі теж перестраховуються на випадок, якщо дитина не дай Бог захворіє, а лікарка вчасно то не побачила. Питання в відповідальності. Але,знову ж таки, коли дитинка захворіла вдома - лікаря ми викликаємо до себе. І питання вирішено.

    До речі, в нашій поліклініці теж був груднячковий день, але могли прийти і старші дітки, які захворіли...
     
  6. newlife

    newlife New Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    На мою думку ідеальний варіант подружитись з лікарем і забезпечити себе достовірним телефоннним дзвінком хоч раз в місяць, щоб передати їм необхідне (ріст/вага/здоровя гуд). А приходити в поліклініку при потребі написати чергову писульку чи здати необхінді аналізи. В будь-якому випадку ігнорувати їхню роботу точно не варта, бо при оформленні в садочок чи школу чи, не дай Бог при хворобі все одно їх викликатимем :-(
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  7. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Думаю в ту теми пишу.
    Зла я і не добра і все через нашу поліклініку якусь дуже совісну, чи що.
    Приходить нині медсестра. Чого? Не відомо... просто приходить ПОДИВИТИСЬ як ми. Суті я так і не вловила, її ніхто не викликав.
    І тут ситуація. Я заледво приспала дитину, тьма роботи, сама забембана. Я відповідно на кухні, дитина в люльці біля мене. Старший в кімнаті п"є чай з вафелькою. Тільки перехрестилася, що нарешті маю змогу трошки попрацювати, як тут стук (нє, не стук, дикий гуркіт) в двері. А у нас вхід в кухню, тому дитина відразу в плач. Питаю хто- "пАліклініка.")) Наша медсестра суржиком розмовляє, але не в цьому річ, річ в наступному.
    Приходить і з порогу гостра критика, малий вибігає до неї обмазаний вафелькою, каже "мамі суворий виговор! Дитина не доглянута". Пояснюю, що чаює з вафлями, доїсть, повитираю. Хоч він, чесно кажучи, не дуже обмазаний був. Так трошки навколо ротика.
    Потім, чого вікно не відкрите. Кажу відкрита форточка.
    Добре, чого ми в цей час не гуляєм. То була десь 11-а год. Пояснюю, що коли чоловік в обід повернеться з роботи, піде з ними на двір.
    Потім чому сирістю так тягне, якби лахи мокрі. Кажу "от на тумбочці при вході одяг мокрий з пральки щойно витягнула, зараз іду на балкон вішати"...
    Далі знову питає, чи не надумали БЦЖ робити. Кажу, що ні. Знадчить цитую "Андрійко виросте і маму добре накопає в одно мЄсто, що не прищепила його в дитинстві від туберкульозу".
    Загалом, ще була купка нюансів, я постояла, мене вичитали і пішли, залишивши сам на сам з комплексом поганої мами.

    Ну, і нашо вона приходила, ще й перед самим Новим роком? Настрій підпсути? То вони так мають ходити перевіряти, чи я якась особлива...
     
  8. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Ото відверто, зовсім не є зрозуміло чого вони там до вас як по свячену воду ходять ? Як би дитина щойно роджена, то ясно - патронаж. Ну якісь там алконафти чи ще щось з неблагополучністю сім"ї пов"язане (враховуючи той випадок з Мауглі) - теж би припустила. Але постійно мельдувати чи то дітей, чи то вас, чи то дітей і вас, чи то вашу хату - єрудна якась. То треба коректно висловитись з того приводу. І спитати, чого така особлива опіка дістається саме вам. І взагалі, що це таке - мені у моїй ж хаті ще й висловлюватись чого дитина МОЯ заїлась, чого я не відчиняю СВОЇ вікна. А як забула чи не хотіла, мене, що судитиме медична Феміда ? Трохи то треба розрулити - забагато, як на мене. У нас (Залізничний р-н) на дільниці такого "пристального внемания" немає, ну хіба би самі кликали доктора чи сестру, а так з власної ініціативи вони не приходять.
     
  9. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Думаю не тільки нам.))
    Я так собі пригадала, у нас в будинку троє є з маленькми дітками до року, і я так розумію вони по всіх хатах так пристально ходять. Бо не раз медсестра казала, типу проходила мимо і вирішила дітей з нашого будинку провідати і від нас ще в верх по сходах іде...
    Але реально, ми, коли народився старший, три квартири до 2-ох років змінили і ніде такого не було. Приходили виключно, коли викликали.
    А тут ми живемо відносно не довго, в травні буде 2 роки. І поки другої дитини у нас не було, ми ні разу з поліклініки лікарів не визивали по одній простій причині- малий не хворів. Раз ми оформляли медогляд до садочку, другий раз ходили послухатися, бо щось там мені підозріло було, але викликів не робили, бо потреби в цьому не було.
    Думала, може так заскучили за нами)). Бо неодноразово, коли пересікалися з медсестрою в районі, то вона казала "ви до нас не ходите, ви нас не кличите..."))
    А тепер, просто капець якийсь... У мене таке враження, чи то вона хоче чаю випити, чи може таким чином пару рублів просить, щоб відстала. Може грішу, але реально то набридло вже!
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    може у них на дільниці власне були ЧП із соц. неблагополучними сім ями, після чого тут лікарі дістали "наганяй" за те, що не слідкували за тими, хто у них на патронажі. А так- тепер мусять тісно співпрацювати із соц. службами. Обов язкові кількаразові візити протягом першого місяця після народження ( і то не всі цього дотримуються). Далі- ви або самі маєте приходити у поліклініку щомісяця, або якщо не з являєтеся- будуть дзвонити і запрошувати. І лиш тоді, якщо і далі не з являєтеся- можуть прийти перевірити.Бо за загальним правилом, до 2 років медсестра має проводити патронаж щомісячно. А на 3 році життя- раз на три місяці ( це якщо дитина садок не відвідує)
     
  11. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    У нас якраз та ситуація, що в дужках ))) Приходила, на домофон подзвонить, запитає чи все добре і йде геть, бо їй відіті лі лень на 4ий поверх підніматись, але як кажуть баба з воза, коням легше :girl_wink:
     
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Хірург і невролог на огляді в місяць сказали, що все у нас ОК. Але, блін, нічого мені не сказавши, написали: повторний огляд у 3 міс. Чого, чому? без поняття. А я зараз через кір, який ходить по Львову навіть до садочка Дми не воджу, тим більше в поліклініку пертись не хочеться.
    Чи буде сенс показуватись їм, скажімо, в 5 міс? Вірусю нічого не турбує, мене у ній теж нічого не турбує. Навіть на зважування в 4 міс не підемо - не хочу вірусів шукати. А вже навесні піду з Їжачком на медогляд, то могла би і малявку показати.
     
  13. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Вже тоді як захочеться в 6 місяців, але то просто стандартний вік 1 міс, 3 міс, 6 міс,1 рік.Як що в тебе претензій до малої нема то і нема чого тягати по поліклініках
     
  14. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    ой як нам добре, ми за перший рік ходили до лікаря разів 4 і нічого, ніхто не дістає, не дзвонить
    Дівчата, виникло таке запитання - а от якби до нас прийшли оті перевіряючі, а дитина (ужас-ужас) не має ліжечка, а спить з нами, то це типу ми неблагонадійні, бо дитині ліжечка не купили?
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    були в хірурга нині. Каже він нам: "Ну але ж ви мали прийти в 3 міс, хіба нормально замість 3 приходити в 6?" Я (серйозно): "Ви праві, це абсолютно ненормально." Тим часом лікар вже прочитав першу сторінку нашої мед. карти, що починається словами: дитина народилась вдома
    Більше питань не виникало
    здорова гарна дівчинка
    завтра ще до невролога і всьо. Хочу просто, щоб "хвости" в карточці не лишались.
     
  16. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    Офтопом в іншу тему.
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    якщо дитина при народженні отримала менше 7, то її потім до року мають більш пильно спостерігати спеціалісти
     
  18. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    ги-ги, була у нас на заміні одна лікарка, яка вишукувала у нас по квартирі дитяче ліжечко і коли я їй показала як воно розкручене лежить собі скромненько запхане під диван, то трохи їй полегшало.
    Короче, головне, що ліжечко є, а те, що ми ним не користуємось- то вже інше питання.:girl_crazy: тому відразу відпадає, що
     
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    самій стало цікаво :) але в нашій картці про Апгар ні слова... у т.ч. - і у виписці з ПБ
    ну оскільки дільнична лікарка бачила дитину в 10 годин після народження і не мала зауважень, то і не прискіпувався ніхто...
     
  20. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Медогляди обов'язкові?

    бо у вас і не могла бути ця оцінка. Вона проводиться одразу після народження і через кілька хвилин повторно.Через навіть годину її вже не проводять