Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
 1. Yaremko

  Yaremko Well-Known Member

  Важливо.
  Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
  Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
  *********************************************

  Що це таке і з чим його їсти?

  Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

  Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
  Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


  Причини:
  Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
  Або обмеження тривалості годування.

  Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



  Що робити?
  В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
  Основний алгоритм дій при лактостазі:
  Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



  Потрібно виключити грубі масажі грудей.



  А що таке тоді мастит?

  Маститбактеріальна інфекція грудей.


  Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


  Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


  Вартує прочитати!
  Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


  Лактостаз, или застой молока
  Предрассудки о маститах
  Застой молока и мастит
  Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
  Мастит и лактостаз
   
  Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
  • Подобається Подобається x 3
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 2. Almariel

  Almariel Well-Known Member

  У мене застої, якщо я на себе «геройськи» багато беру, дитина цілий день на мені, перевтома.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 3. Magnit

  Magnit Від себе не втечеш

  Сумніваюсь в нормальності цього стану... Якщо це одноразово - то, швидше за все, зовсім незручно спати. Може, краще на підлозі постелити, ніж на такому дивані? (думка вголос). Якщо ж часто терпне рука - варто звернутись до лікаря, на мою думку.