Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    а що каже допис №1?
    тільки дві доби це лактостаз, а вже дальше це мастит і потрібно йти до лікаря (і на УЗД)
     
  3. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    була, власне, в неділю ввечері і УЗД робила - сказали, що застій
    Але грудь тільки сьогодні менше почала боліти. Бо в понеділок і у вівторок навіть руку не могла підняти. В сб та нд - темература - 39 в пн - 37 і в вт і сьогодні без температури :). Тож маю надію, що ГВ знову буде в радість
     
  4. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Консультанти допоможіть!
    1. 24 дні
    2. Що дві години, іноді перерва становить три години
    3. 2 рази
    4.ні
    5.ні
    Така проблема. Вчора ввечері піднялась температура 39.5. Перед цим з"явмлась біль в правій молочній залозі. Почервоніння нема, при пальпації є затвердіння, грудь не червона. Годувати можу. Не знаю, що робити. Сьогодні зранку температура 38. Якщо весь час прикладати до хворої груді, то як бути зі здоровою, де молоко прибуває? Хто з консультантів міг би приїхати? (бо це затвердіння не є дуже явним, може це вірусна інфекція?)

    ---------- Додано в 13:03 ---------- Попередній допис був написаний в 12:12 ----------

    Порадьте до якого лікаря звертатись, температура вже 38.5.
     
  5. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Provisor, подібно на лактостаз, але обов"язково треба звернутись до лікаря, так як є температура. Як почуваєтесь зараз?
    Звичайно про здорову забувати не можна, але до хворої частіше. Як? Просто зараз прикладайте дитину частіше, тобто включно по своїй вимозі, якщо раніше перерва могла бути і до трьох годин (це може бути одною з причин лактостазів), то тепер прикладайте раз в годину.
    Затвердіння може бути і не дуже відчутним, може не бути взагалі, можливо глибоко в груді, і ви його не можете відчувати, але рекомендації залишаються тіж самі - часте прикладання дитини до грудей так, щоб підборіддя дитинки було направлено в сторону болючого місця. МОжна перед прикладанням прийняти досить теплий душ, акуратно помасажувати круговими рухами болюче місце в сторону соска, після цього прикласти дитину до груді (під час годування також легенько масувати круговими рухами в напрямку до соска), після годування - лід через пеленку на 10-15 хв. на болюче місце, щоб не було набряку. Такі процедури повторяти 3-4 рази на день плюс часті годування. Можна відбити капустяний лист і прикладаи між годуваннями, також знімає набряк.
    Слідкуйте за своїм сатном, лактостаз проходить не відразу, на протязі 2-3 суток, але ви маєте відчувати полегшення, якщо будете дотримуватись цих рекомендацій. Якщо температура тримається більше 48 годин і немає покращення, обов"язково зверніться до лікаря, до гінеколога, можливо до того, в якого народжували, можна зробити УЗД молочної залози.
     
  6. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Температура вчора 40.3, довелось збивати, бо важко переносила. Сьогодні вранці 39 (друга доба). Поїхала до лактолога на Батальну, вона сказала, що з грудьми все добре, УЗД не потрібно робити. Правда я вранці зробила все можливе, щоб затвердіння зникли. І розігрівала, масувала, часто прикладала. Після годування компрес з капусти чи домашнього сиру. Але деякі рекомендації лактолога ставлять під сумніви її компетенцію. Наприклад, порадила збивати температуру аспірином і пропити три дні аугментин (якщо з грудьми все добре, для чого антибіотик, ще й мінімальний курс має становити 5 днів). Зараз температуру збила ефералганом, якщо ввечері підніметься, доведеться завтра шукати толкового лікаря. Якщо хтось такого має, скиньте будь ласка ПП.
     
  7. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Я ходила на консультацію до хірурга в онколікарню (на Броньовій). Там же можна УЗД зробити. Прізвища не пам"ятаю, 5 поверх, відділення поталогії молочних залоз, 1-й кабінет по правій стороні.
     
  8. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    От халепа! Десь годину тому відчула біль збоку груді, таке ніби десь продуло:sad: Затвердінь,ттт, нема, дитину прикладаю підборіддям до болючого місця, зараз поставлю капусту з холодильника, чи краще лід окремо, а капусту кімнатної температури?
     
  9. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дівчатка, проконсультуйте! Як розцінювати температуру 37.8? Це покращення? Загальна температура в нормі, почуваю себе добре. На груді є дві великі червоні плями, це нормально? Продовжую часті прикдання, десь глибоко всередині пальпується затвердіння. На ніч хочу зробити компрес з траумель ц. Чи це ефективно? Як вночі бути з годуванням, дитина спить 4 години безперервно.
     
  10. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    В загальному ви маєте відчувати покращення, хоча затвердіння, почервоніння і навіть біль (хоча вже не такий, як на початку) може ще залишатися. Продовжуйте все, що ви робили до того, часті прикладання, вночі спеціально щось не потрібно робити, ніч все таки більше для відпочинку, 4 годинки малеча спить, а потім прокидається під рання, ось там добре мати 3-4 прикладання, можна два рази хворою, потім раз - здоровою.
    Можна, але це тільки знімає набряк, сам лактостаз не розсмокче.
     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    ми в таку спеку "нагуляли" початок лактостазу.
    оскільки вже мала таке неодноразово - зразу свого щиглика під цицю (хоч і мала бути інша по чергуванню), а зараз капустяний лист з холодильника тримаю. І ще випила 2 склянки води (Таня казала в спеку багато пити, а я сьогодні чомусь лишень чай вранці). Грудь вже м"якенька і трішки ще болить, але надіюсь до лактостазу і Т діло не дойде.
     
  12. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Я вже ніби в нормі. Температура 36.6 після 40 називається "почувствуйте разницу":yahoo: Почервоніння і затвердіння ще є, але болючість зникла. Всім дякую за консультації (особливо Уляні Гукасовій, Тетяні Яремко і Наталі Колівошко).
     
  13. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Проблема в моєї подруги. Дитині 1,5 місяці. Виключно ГВ. На груді з"явились тріщини, далі лусочки, які, зі слів лікаря, перекривають певні молочні протоки і, як наслідок, утворюються затвердіння. Груди великі. Регулярно то все розмасажовує масажист ( чи акушерка?!). І якийсь замкнутий круг виходить. Вже тиждень має високу температуру. Приписали їй вже й антибіотики. SOS!!! Щось радьте або дайте телефони, консультанти!!! (Вона живе у ЛЬвові).
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Замість виправити прикладання і дати дитині нормально розсмоктати.

    Подивіться номера телефонів тут
     
  15. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Знов:sad: Після обіднього сну - сильна біль у груді, температура поки 37.6, голова крутиться, морозить:girl_impossible: Що я роблю не так, що той лактостаз постійно повторюється?girl_mad

    ---------- Додано в 17:01 ---------- Попередній допис був написаний в 16:29 ----------

    Уже 38.2:girl_mad: Якщо так і далі піде - темпи шалені:sad: Сиджу з капустою, печеться цибуля, дитина скоро втікати буде - так часто годую:) Лід вже прикладала... То лід лише відразу після годування можна, чи як часто?
     
  16. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Щоб не допустити утворення затвердінь та лактостазу я при кожному годуванні намагаюсь зробити так, щоб дитина повністю висмоктала усе заднє молочко. Якщо не догледжу (а доня в мене в принципі лінива до смоктання) і ми вдвох заснемо під час останнього вечірнього годування, на ранок вже буде почервоніння, біль та затвердіння на дотик. Тоді - буквально прошу дитину "розсмоктати" затвердіння та розблокувати забиту протоку (мені реально допомагає гарячий напій і досить теплий душ безпосередньо перед годуванням). Майже завжди вдається впоратись з проблемою, коли дитина не сильно голодна або напівсонна, тоді вона гарно методично смокче і не нервується, що не зі всіх проток сильно ллється.

    Тепер, з другою дитинкою, я лише один раз зверталась до масажистки, усі рази доня давала раду з затвердінням сама, до температури також жодного разу не дійшло. Кілька разів бувало так, що вона розсмоктувала, але те застояне молочко пити не хотіла, тоді сама сціджувала його до останньої краплини, а потім відразу ж знову прикладала до проблемної циці.

    Головне - не "запускати" затвердіння, діяти одразу ж, і пам'ятати, що ніхто не зможе допомогти краще ніж дитинка...
     
  17. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    шановні консультанти, чи можливим є мастит як наслідок поганої чистки після пологів..про це написали у темі про не раджу лікаря з пб...цікаво знати..
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    :) на гарній ноті закінчую свій робочий день. Дякую що розвеселила, але це скоріш не в ту тему написано
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

     
  20. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?



    ---------- Додано в 18:08 ---------- Попередній допис був написаний в 18:06 ----------

     
  21. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?