Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Я також порізана, але годувати набагато легше ніж під час маститу. Інфільтрат утворився відразу під соском і в глибину, мабуть через інфікування, всі спроби зцідити були марними... так ходила два тижні і місцеві лікарі лікували мене антибіотиками і ультразвуком... поки мені не стало зовсім зле і мене завезли до лікарів в інше місто... Зауважу, що весь цей час годувала дитину хворою цицею з нестерпним болем навіть частіше ніж здоровою.
    Операція тривала 10 хв під загальним наркозом, казали, що був лоток гною... і дивувались як я то терпіла. Анестезіолог разів 5 підходив до моєї мами і питав як я терпіла...Мені дитину приклали 4 години після наркозу, то в порівнянні я взагалі болю не чула... Провела одну ніч в лікарні разом з дитиною і не припиняла ГВ.
     
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дівчата ви плутаєте мастит і абсцес!

    нагадало Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию
     
  4. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Перечитала статтю, можливо мала щось схоже, але чому не годувати хворою груддю? Там же гній прямо дитині не попадав, та і лікар наполягав відразу годувати. Я просто не уявляю як би я її цідила!
     
  5. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    бо зразу ж після можна і навіть треба
     
  6. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Мені робили під місцевим наркозом теж десь хв 10, боліло дуже, коли хірург почав вичищати все із середини, але мені повезло, що абсцес вже підійшов доверху під саму шкіру і не прийшлось різати глибоко. Але перший день маленьку не годувала а легенько сціджувала, не сказала би що це приємно, але і страшної болі не було. А потім почала прикладати. Сосок там в мене тріснутий і чомусь поболює аж вся ареола навколо нього, але маленька помаленько сокає. Біль набагато терпиміший, ніж коли гній ще був в груді. І прикладання тут ні до чого як мені раніше хтось писав. Просто із абсцесом в груді при навіть правильному прикладанні буде дуже боляче.
    Неприємно те, що рану зашити не можна, вона повинна загоїтись своїм натягом. В мене ще до тепер потрошки із неї відходить гній чи то пак інфільтрат, хоч операція була тиждень тому. А коли вперше в дзеркалі побачила той розріз, то мені в очах аж потемніло. Дірка така конкретна)))))
    Можливо хтось знає якісь мазі, які би допомогли швидше рані затягнутись, бо мен лікар прописав Левомеколь, але він допомагає лише відходженню гною.
     
  7. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    з цим поки що не спішіть, бо там ще трохи часу буде утворюватись рідина і ліпше щоб вона виходила. В мене минуло 2 тижні, то лікар казав, що заскоро затягнулось і вчора легенько розкрив та поставив ще дренаж, хоча гною нема а лише та рідина виходить.

    в мене розріз десь 1,5см... Дірки вже нема, але рубець, думаю, залишиться конкретний
     
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Ви добре читали допис #1 та ні правильне прикладання ні до чого :girl_crazy:
     
  9. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Я мала на увазі не взагалі, а в моєму випадку. Але якщо образила креатора допису №1, то прошу вибачення:girl_curtsey:
     
  10. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Не думала, що тут буду писати :sad:
    Ліва грудь дуже болить, навіть якщо не доторкаюся.
    Температура 38,3
    Молоко є
    Що робити?
     
  11. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Годувати дитину! Є затвердіння? Тоді прикладайте так, щоб підборіддя дитини було в сторону затвердіння, масажуйте при цьому його в наспрямку до соска. І почастіше прикладайте дитину.
    А ше корисно знайти причину, щоб не було через якийсь час знову того самого.
     
  12. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Та постійно прикладаю, але цицю їла 4 рази, ой ні 3. (а так тільки глоточок). Є декілька маленьких горбочків, а зараз, ще трохи порожевіла грудь. На сьогодні мабудь треба відмінити догодовування? І давати тільки цицю?
    І ще, коли мала їсть то біль не збільшується
    Сьогодні проснулась, а мала цицю у вісні не відпустила (сосок був роті)
     
  13. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Бачите, дитина вам помогти хоче, смокче постійно:) Догодовування можете відмінити, поки не справитесь з лактостазом. почервоніння може бути, головне шоб температура поступово падала, затвердіння зменшувались і зникали. Почитайте рекомендації з 1 сторінки.
     
  14. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    я випила аспирин (не знаю чи добре зробила), але температура піднімається
     
  15. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Аспірин не можна. Можна парацетамол чи ібупрофен. Прикладайте дитину або підціджуйте прицільно (тільки ту ділянку, де проблема), після того прикладіть лід через тряпочку на 10 хв., листок капусти з холодильника.
     
  16. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Щойно погодувала. То зараз можна лід або капусту прикласти? А як сцідити, я доторкнутисб не можу! (І я молоковідсмоктувачем користувалась раніше)

    ---------- Додано в 17:56 ---------- Попередній допис був написаний в 17:39 ----------

    Холод, то дуже неприємно, мене і так всю трусить
     
  17. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Температуру спала лише після Німесилу. Але вночі знову піднялась до 39, прийшлось знову збивати. І зараз затвердіння більше відчуваються :sad: але циця менше болить
     
  18. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Fast, у мене минулої ночі таку гулю натягнуло - як кулак, я прикладала подряпаний листок капусти (холодний) з медом і компрес із содою (на 200 г гарячої води 1 ч.л. соди, намочити марлю і прикладати (але не гарячу!!), наверх махровий рушник (не треба клейонки) і на 20 хв під ковдру!!), ну і, звісно, малечу розвертала нижньою губою до гулі, допомогло))) а ще кожні 2 години теплий душ і акуратно масажувати - зверху і до соска. Сподіваюсь, що ви скоро одужаєте!!
     
  19. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    veronka, дякую! Я ще попробую зробити компрес зі содою (з капусти і меду робила).
    Я уже, здається, трохи переборщила з прикладанням до проблемної груді, бо в іншій, уже молока суттєво поменшало :sad:
    Вчора мала 39,5 :8: муж влив в мене німесил (ніякі мої доводи, що вже вчора пила, і що при лактації не можна - не помогли) і повіз на батальну. Там мені акушерка трохи підцідила цицю (дуже акуратно, бо враховуючи, що я до неї взагалі доторкнутись не можу, а вона підцідила так, що майже не боліло).
    Сьогодні температура уже не підмімалась, але циця всерівно дуууже болить
     
  20. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    який день проблеми із грудьми?
     
  21. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    З суботи (уже 5). Я так давала проблемну грудь, що проблеми починаються ще з іншою (вибачте за тафтологію)
    Таке враження, що все роблю не вірно :sad: