Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Loreniya, сємки це не провокують
    Надути вітром - теж не причина
    Багато пити - ще більше молока собі нагонити, пийте стільки скільки хочеться.
    Не спрацює
    Галя написала вже - краще за дитину ніхто з тим справитись не зможе. Часте прикладанні в положенні - підборіддя до болючого місця, одночасно легенько масувати від переферії в сторону соска круговими рухами. Перед годуванням добре гаряче пиття, душ, щоб молочко легше витікало, після того, як маля випорожнить грудь, до болючого місця прикласти холод через пеленочку. Такі процедури 3-4 рази на день і часті прикладання.
     
  3. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    А не в слінгу гуляли? Може десь натиснуло - і тому лактостаз?
     
  4. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    пройшло за ніч!!! Ура!
     
  5. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    В мене другу добу температура, є почервоніння і біль в лівій груді і при тому в ній мало молока (по відчуттях і по тому як масик смокче порівняно з правою).
    Ще під ранок встала годувати і так мені було погано, пішла до ванни і зімліла. Не розумію, що зі мною відбувається.
    Лактостаз не вперше, але температура перший раз. Якщо міряти її в різних місцях, то що вказує на те, що температура від грудей? Те, що під пахвою вища?
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Lavazza, як справи сьогодні? чи стан покращився? якщо ні, і температура тримається три доби, то варто звернутися до лікаря, щоб перевірити чи не почалося інфікування. Якщо лактостаз не вперше, то чому виникає, чи виявили причину? На першій сторінці цієї теми можно прочитати про можливі причини лактостазів.
     
  7. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    температура пройшла, червоні плями злилися в одну більшу, і рожеву, але затвердіння стало ніби чіткіше відчуватися, цілою протокою, тому я не знаю чи це покращення, чи ні
    цього разу найімовірніше причина в тому, що вночі годувала через сон, а на сорочці були гудзики і я могла притиснути груди :sad:
     
  8. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    це вже добре
    Сподіваюсь ви знаєте, що потрібно робити при лактостазах - часті прикладання, особливо в положенні, коли підборіддя дитинки направлено на зону почервоніння та набряку, одночасно масування легкими круговими рухами в сторону соска.
    В мене теж були часті лактостази, і коли йшло на покращення, я це відчувала, біль та почервоніння проходило не відразу, як спдала температура, але відчуття болю вже було притуплене.
    Але частіше прикладайте ще й завтра, поки симптоми зовсім не зникнуть.
     
  9. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    mamaNata, дякую за відгук!
    Стараюся прикладати так, як треба, тільки в мене такий хлопець, що як не хоче їсти, то не дуже і заставиш. Ще й циця нелюбима :sad:
    В загальному почуваюся краще, турбує те, що затвердіння сильно відчутне, хоча і не таке болюче.
     
  10. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Це точно, всі дітки різні, але його поведінка відповідає і його віку. В такому віці дітки починають цікавитися навколишнім світом, дуже часто відволікаються, тому основні годування приходяться на перед сном, та після, під час сну може проснутися, щоб посмоктати. Звичайно, якщо немає інших "шкідливих атрибутів" - дурників, бутилок, які такоє можуть спричиняти таку поведінку.
    Це й є, напевне, причиною повторних лактостазів. Можливо пробуйте з цієї груді годувати в положенні з-під руки, тоді для малечі буде "здаватися" що то "любима грудь". Пробуйте. Якщо вже не получається так часто прикладати, то пробуйте акуратно сціджувати, зайдіть в душ, тепла вода допомагає розслабитись, і молочко гарно видаляється з груді(буде легше зцідити), так само круговими рухами в напрямку від периферії до соска, після зцідження запропонуйте груди малечі знов, щоб як раз ту пробочку він і висмоктав, після випорожнення груді прикладіть холод до болючого місця, щоб не було набряку. Робіть так 3-4 рази на день. Ну і слідкуйте за загальним самопочуттям, щоб не ставало гірше.
     
  11. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Пчслявчора на груді з"явилась червона пляма і відповідно біль і затвердіння в цій ділянці. температура близько 38 градусів. Дитинка має менше двох тижнів, народилась із вагою 2кг 50г, відповідно не має сили добре відсмоктувати груди, ссе приблизно 10 хв і засинає, або віддихується пів години.Потрібне догодовування хоча б до маси 2,5 кг як повідомив педіатр. Молока багато природа подарувала, молоковідсмоктувач не справляється як на мене зовсім. Сосок на груді геть потрісканий і іноді кровить, ще в перший день дитинку не вірно приклала, бо просто не знала як і до тепер не загоївся.
    В порадах консультанта Яремка написано, що часте прикладання то практично вихід із ситупції, але також інаписано, що потрібно виключити БОЛІСНІ прикладання. А прикладання до соска, який кровить не можуть безболісні. Підкажіть як поступити в цій ситуації?
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    З чого догодувуєте? чим догодовуєте? (ви написали, що маєте достатньо молочка, але все-таки не написали, чим догодовуєте). Якщо догодовуєте з пляшки, тріщини не загоюються, бо дитинка переносить принцип смоктання пляшки (який суттєво відрізняється від принципу смоктання грудей) на груди.
    Якщо є потреба в догодовування, то це робиться любим іншим шляхом (шприц без гли, система докорму, м*яка ложка Medela), але не з пляшки. Дедалі малеча тільки буде погіршувати прикладання, відповідно не добиратися до заднього молочка, відповідно і набирати в вазі гірше.
    Знов жи таки, при правильному прикладанні, немає нічого боліти, значить щось не так. А що не так - одну з причин я вже вказала, друге - треба вчитися і дитинці і мамі правильно прикладатися.
    Відносно болю в груді. Коли почалося? Як давно температура? ТАк дійсно, краще всього дитинку прикладати до грудей, особливо до болючої якомога частіше, краще в положенні, коли підборіддя малечі направлено в сторону проблемної зони. Перед прикладанням можна залізти в душик під досить теплу водичку на хвилин 10, щоб протоки розширились, і молчко легше витікало, можна трохи підцідити болюче місце круговими аккуратними рухами від периферії в сторону соска, після душу дати дитині груди, після годування прикласти лід або щось з морозилки через пеленочку на болюче місце на 10-15 хв., щоб зняти набряк. Так зробити 3-4 рази на день. Крім цього дитину прикладати часто, якщо треба і по своїй вимозі. Якщо ваш стан не буде покращуватись, будь ласка зверніться до лікаря.
     
    Останнє редагування: 25 Червень 2010
  13. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Kosmichna однозначно потрібно викликати консультанта бо дуже мало ймовірно що ви самостійно це налагодите. Бо не відомо чи дійсно обґрунтоване догодовування, кількість догодовування, спосіб догодовування, як саме догодовування поєднується із грудним годуванням.
    Мене дуже дивує чому коли у вас багато молока ви догодовуєте?
    І найосновніше це прикладання бо без нього ви собі травмуєте груди і дитина не наїдається. Якщо довго не заживають груди є велика ймовірність зараження молочницею.
     
  14. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    В мене навпаки груди травмуються під час прикладання, навіть якщо маленька добре захоплює груди сосок болить нестерпно і як тоді прикажете проводити часті прикладання? Тим більще загрубіння настільки тверде, що його акушерка ледве розмасовує і молоковідсмоктувач не працює, не можу собі уявити щоб двохкілограмова дитина могла виссати застій, якщо вона 5 хв посмокче і потім 15 хв віддихується від смоктання.
    На рахунок догодовування: догодовую із пляшечки. так почпли в роддомі, бо япісля операції і дитину мені принесли аж на третій день і то тільки показати (стан був важкий, вона була постійно в кювезику і під капельницями), їсть багато близько 60 грамів, як їй влити через шприц наприклад в ротик 60 гр не уявляю, бо я їй даю в ротик 5 крапель бактерій і то вона їх ледве ковтає, якщо є такий сосіб як вигодовування із шприца його потрібно було починати відразу із першого дня, тепер вона так їсти не буде.
    на рахунок не правильного прикладання: друга циця на якій немає набряків і сосок в порядку зовсім не болить при прикладанні, хоча я прикладаю одинаково як до тої так і до тої. Якщо сосок травмований, то будь яке прикладання буде болісним
     
  15. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    як що так, то так, поїхали розбір польотів
    без особи яка вам покаже як правильно прикладати ви цього не зробите. бо тільки часті прикладення вам вирішать проблему
    можливо вам їм потрібно буде "дякувати" бо нагрубання без причин не буває Нагрубання молочних залоз. Що робити?
    дякуйте пологовому за "ведмежу послугу" причому вони не мали права такого робити відповідно до їхніх протоколів медичного догляду за дитиною і тому так голосно ви не говоріть що в пологовому вашу дитину годували із пляшки бо це може "почути" начальство, яке коли буде потрібно використає цю інфу проти них :) .
    :) ну прям дуже доброзичливий пологовий до дитини
    це не уявляти потрібно а робити, а чому 60 гр?
    бактерій ?
    не зовсім так. якщо там є молочниця то так, якщо немає то при правильному годуванні навіть травмований сосок недуже болить, але якщо болить то потрібно перестати на деякий час годувати а зціджувати. щоб багато не говорити є така тема Тріщини сосків. Що робити?
    не факт що однаково!
     
  16. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    На рахунок пологового і пляшечки , то це не від мене залежало. Тепер навряд чи можливо буде перевчити дитинку на інший спосіб годування. На рахунок бактерій, це препарат "Біогая", оскільки приймала після операції і ще до тепер антибіотики, щоб вони не пошкодили систему травлення дитинки прописується певний штам корисних бактерій. Теж не сама придумала, а порадив лікар, якому довіряю. Але це мало стосується піднятої мною теми.
    на рахунок молочниці не знаю, вперше чую про молочницю на соску. При виписці із роддому здавала всі аналізи, в тому числі і на цитологію, то молочницю не виявили. Але може то якась інша молочниця?
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    я не розумію що ви від нас хочете почути :) основна рекомендація щодо лактостазу це відмова від пляшечок і сосок (дураків) і часте правильне прикладання до грудей, основна рекомендація щодо тріщин сосків це так само відмова від штучних імітаторів грудей
    так, оскільки ви п'єте антибіотики то велика ймовірність (але не факт) що у вас вона є, бо у вас є довго незаживаючі тріщини.

    я би в цьому не була така впевнена, але якщо ви впевнені ну то ...
    Є така тема Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація
     
  18. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Якщо маєте бажання - то все можливо! Дитині всього 11 джнів - її ще можна перевчити і не раз. Але це дійсно не поясниш тут, треба показати як саме прикладати, щоб не травмувати соски і щоб дитина могла ефективно смоктати - отримувати достатню кількість молока - і обидві проблеми відпадуть:)
    Як ви зараз визначаєте що треба догодовувати і скільки? Яка вага дитини при виписці і зараз? Скільки дитина пісяє на добу?
     
  19. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Космічна, викликайте додому консультанта і все налагодиться.....якби не консультант, то я б,мабуть, і другого синочка не вміла навчити гамати цицю..а так все ок....
     
  20. FosIana

    FosIana New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    розповім свою історію.З"явилась в мене на груді гуля. температри не було, то пару днів я старалась її розмасовувати , малу по різному прикладати, але нічого не виходило. вирішила поїхати, щоб мене розцідили. Приїхала я на Мечнікова до п. Ірини щ на третьому поверсі в кабінеті підтримки ГВ. вона подивилась, зцідила трохи і каже:"не застой, мастит або кіста" і напрвила мене на узд в залізодорожню лікарню до Бегана. Там він глянув і сказав " ГНІЙ Є. ТРЕБА РІЗАТИ" я в нерви звоню до свого лікаря, в котрого рожала ,мов так то і так то порадьте хірурга тре різати.(народжувала я в Іванойка) а він каже щоб до нього приїхала і показалась. в пологовому він мене оглянув "І каже "ЩО НЕМА ЧОГО РІЗАТИ".
    Відправив мене до масажистки одної додому. Та мені трохи протоки так масажем пробила і половину тої гулі змогла зцідити. І саме головне, гною то нема!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ще до неї їжджу. та гуля розціджується, це саме головне. дала мені хороший рецепт компресу (тісто : мука житня , мило господарське натерти+ замішується все на воді, що запарена з травою бурку(донник), +мед,+цибуля печена, замісити все це і в марлю і до груді)
     
  21. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Це часом не пані Марія, що живе на Некрасова зразу біля пологового? Якщо вона, то я в неї теж була клієнтом, але за цілий тиждень суцільних мук, вона мене так і не розцідила. Виявився мастит і прийшлось різати. Процедура не із приємних, але вже починає помаленько загоюватись і годую пораненою цицьою правда менше трохи ніж здоровою. але все таки грудне годування намагаюсь продовжувати через біль. Надіюсь, що скоро все буде ок))))))